Treść opublikowana przez golfagn
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Dzięki! A wiesz może jakie nity powinny rozmiarowo pasować? Bo w ASO dam pewnie ze 100zł a w markecie z 5zł
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Mam pytanie: długa górna listwa jest zamontowana na nity od lusterka do szyby bagażnika a nad szybą na wcisk w blaszki. Czy czarna listwa jest zamontowana na takie same blaszki i wystarczy wyjąć starą listwę i założyć chromowaną czy trzeba założyć nowe blaszki?
-
Doczyszczenie relingów i alu listew dookoła okien.
Chociaż, żeby trochę poprawić stan ich. Jakiej gradacji wełnę stalową kupić? Bo nie chce zepsuć też bardziej jak teraz jest
-
Doczyszczenie relingów i alu listew dookoła okien.
Hej, jak pozbyć się nalotu z alu części nadwozia? Porządnie wymyte, delikatnie potraktowane pastą Tempo, woskiem itp i marne rezultaty to daje. Trzeba to porządnie spolerować czy jakiegoś środka użyć? Wygląda to tak: To listwa po myciu dokładnym. Po wypolerowaniu szmatką i jakimś woskiem itp jest zdecydowanie lepiej, ale nadal widoczne. I po 2 dniach syf wraca. Dodam jeszcze, że w kilku miejscach są mocno "zamglone" i nie daje się to nawet pastą Tempo spolerować.
-
Spryskiwacze reflektorów
Heh, dokładnie. Przeczytałem z rozpędu, że druga też nie pryska
-
Spryskiwacze reflektorów
Odłącz przewód idący od pompki do sprysków i zobacz czy po wciśnięciu manetki jest ciśnienie. Jak nie to albo prąd nie dochodzi do pompki albo pompka padła.
-
[B5 ADP] Prośba o analizę błędów VAG
Zacznij od poprawnego uzupełnienia danych swojego auta w profilu. No, chyba że pytasz o Ferrari.
-
2.0 ALT błędy po wymianie 2 sondy lambda
Nie montuje się zamienników bo rodzą się takie błędy często.
-
Ibiza 6L 3D ciezko zamykajace sie drzwi a cisnienie powietrza w srodku
Przewiew za tylnim zderzakiem nie zatkany?
-
Wiskoza a temperatura silnika
Klima się załącza to się wiatraki kręcą.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
Po prostu "Boll lakier do zderzaków plastikowych". Bez struktury.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
Do odratowania jeszcze. Wyjąć guzik, szlif i malować jeszcze raz. Malowałem też rączki, efekt świetny.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
O Panie, pędzlem to malowałeś? Zdecydowanie za grubą warstwę dałeś i za blisko puszkę trzymałeś.
-
Regeneracja: przycisków climatronic, rączek drzwi, włącznika świateł - A4 B6/B7 - tematy zebrane z forum
I pochwalę się swoim dokonaniem. Pomalowany cały panel, wszystkie plusy i minusy (dociąłem własnoręcznie). Po szlifie matą ścierną i zabezpieczeniem foteli i plusów i minusów taśmą: Po malowaniu i spolerowaniu listwy alu: Generalnie robota prosta, najwięcej czasu zajęło mi dopracowanie naklejek foteli do malowania. Efekt nieziemski. Do malowania użyłem Bolla do zderzaków wersję gładką. Polecam, dobrze się trzyma i szybko schnie. Można w zależności od umiejętności uzyskać delikatną chropowatość struktury.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Przyznam, że nie badałem auta sąsiada z lupą, ale łączenia nie ma. Może to obklejał listwą samoprzylepną? Tanie to i plastyczne.Z czystej ciekawości też się tym zainteresuję.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Wielkie dzięki! Dokładnie tego potrzebowałem. Chyba zdecyduję się na cięcie uszczelki bez wymiany szyb, jak wyjdzie to słabo to dopiero podmienię szyby. Sąsiad ma listwy alu, ale z jednego kawałka. Nie mia śladu łączenia pomiędzy listwą górną a tą pod szybą jak na Twoich zdjęciach (też kombi).
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Wstawiłem spryski mgiełkowe. Koszt ostateczny 2x6,57 adaptery ASO i 2 spryskiwacze podgrzewane za 72zł z wysyłką na allegro. Poprzednie i tak chciałem wymienić, bo notorycznie pryskały gdzie chcą pomimo częstego ustawiania dyszy a tęskniłem za mgielkowymi jakie miałem w Golfie. Moje zdanie? Niby fajnie, bo wygodna regulacja torxem no i mgiełka. Minusy: pryska trochę za blisko siebie. Może podkręcę je jeszcze do góry i będzie lepiej. Generalnie zmiana na plus.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
Przypominam
-
Potrzebna taka rura na juz.
Wklep numer w allegro bez spacji i są. Jedna po 35 zł nawet.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
A da radę ktoś strzelić kilka dokładnych fotek dolnej listwy spod okna bagażnika bocznego w chromie? potrzebuję do porównania wstępnego.
-
Potrzebna taka rura na juz.
Allegro?
-
Odpowietrzenie wysprzęglika. Jak się dostać.
Wężyk gumiasty najlepiej przeźroczysty żeby było widać co leci i czy są bąbelki w układzie. Klucz oczkowy nakładasz na zaworek, nakładasz na końcówkę wężyk i zanurzasz go w pojemniku najlepiej przeźroczystym szklanym. Na dno nalewasz ze 2 cm płynu hamulcowego, żeby końcówka wężyka była zakryta(żeby nie zassać powietrza przypadkowo). Ktoś teraz naciska pedał sprzęgła do końca i trzyma go, Ty luzujesz zaworek kluczem aż wyleci trochę płynu, dokręcasz trochę, żeby doszczelnić i ktoś puszcza pedał sprzęgła. Może być zapadnięte i trzeba będzie je wyciągnąć ręcznie. I tak powtarzasz aż zleci nowy płyn (ok 100-150ml w przypadku wysprzęglika). Albo do serwisu i zrobią Ci to w 15 min ciśnieniowo.
-
Montaż aluminiowych listw ozdobnych wokół szyb Avant
A czy ktoś podejmował się docinania uszczelki w tylnej szybie sposobem Niemca? Link z 2 strony: http://a4nachrueste.npage.de/chromleisten-nachruesten-ohne-hintere-seitenfenster-zu-tauschen.html Szczerze mówiąc nie chce mi się wycinać szyb tylko dla listew. Inne daty itp na nadrukach będą. A pomysł zachodniego sąsiada wdaje się być nie głupi. Może znajdę najpierw okno z gumą i potnę to na sucho w domu? I jeszcze jedno pytanko: szyba tylna przeszkadza tylko w montażu dolnej listwy? Całą resztę mogę spokojnie złożyć i dopiero z czasem przerobić gumę pod dolną listwę?
-
2.0 warto kupic auto z tym silnikiem?
Pełno tematów na forum, wystarczy poszukać.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Poszukuję info na temat Servotronica do Audi B6 z zamontowanym zestawem z B7. Jakie informacje przekazuje kabel z prędkością? Wraz ze wzrostem prędkości wzrasta/obniża się napięcie czy przesyła sygnały? Możecie podać wartości przykładowe? I jakie napięcie powinno być wychodzące do zaworu na maglu podczas postoju i o ile wzrasta podczas jazdy? Np przy 20km/h. Pytam się, bo czasem przy niższych prędkościach zaskoczy lżejsze(servotronic) wspomaganie a czasem nie i szukam usterki. Samo wspomaganie działa ok.