Treść opublikowana przez golfagn
-
[A4 B5] Prośba o opinię na temat alufelg
Chcesz poprawić wygląd Audi wstawiając alufele z Merca? Żartujesz?
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Ja bym sprawdził przewody, chłodnice i króćce. Autko ma swoje lata i mogą przepuszczać ze starości.
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Dymi na biało? Masz tłuste szyby od środka?
-
Powoli uciekający płyn chłodniczy
Jak nie uszczelka to gdzieś się sączy. Gdzie tego nie zgadnie nikt. Latarka w łapę i na kanał szukać białego nalotu na rurkach itp. Co do temperatury sprawdź najpierw licznik(test zegarów), potem podmień czujnik. Jak nie pomoże do wymiany termostat.
-
[B7 BKE] Pobór oleju - 1l na 200km
Nie ma cudów, nie znika sama Sprawdź najpierw czy na 100% nigdzie nie wycieka na zewnątrz- kanał, podstaw tekturę czy coś pod auto i odpal silnik na jakiś czas. Dodaj gazu bo może jak ciśnienie jest to leci. Litr na 200km będzie widoczne. Końcówka wydechu czysta? Włóż palec i sprawdź czy nie ma oleju. Płyn chłodniczy czysty? Nie ma w nim oczek? Jak kolega wyżej napisał sprawdź turbinę szybko, zdejmij wężyki.
-
rozwalony pilot od centralki. Pomocy !
Po co się bawić skoro piloty są tanie?
-
Prawe przednie światło pozycyjne święci cały czas
Migacz nie jest włączony prawy?
-
Schemat okablowania alarmu.
Nikt nie podzieli się schematem?
-
Zapach spalenizny w środku
A nie kapie Ci olej na kolektor itp? auto się rozgrzewa i spala akurat.
-
Schemat okablowania alarmu.
Witam, poszukuję nieskutecznie schematu podłączenia alarmu do Audi A4 B6 Avant. Rocznik 2002 lipiec. Ma ktoś coś pomocnego na dysku lub lepiej szuka ode mnie w sieci? Wiem jaki sprzęt potrzebuję, gdzie go umiejscowić tylko została instalacja nieszczęsna. W zamian zrobię na forum fotostory z założeniem na wiosnę
-
Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.
Witam, mam pytanie do posiadaczy oryginalnego alarmu. Dokładnie chodzi mi o przycisk taki jak na zapożyczonej z neta fotce: Ponieważ potrzebuję zamontować w swoim aucie włącznik do dodatkowego ogrzewacza. I ten guziczek by mi się ładnie wkomponował na deskę i posiada kontrolkę która jest niezbędna do tego urządzenia. Ale pytanie brzmi: jak działa ten guziczek? Na zasadzie zamknięcia obwodu i podświetlenia w tym momencie diody (po wciśnięciu chowa się i po ponownym naciśnięciu wyskakuje) czy po naciśnięciu po prostu daje sygnał do centralki do włączenia alarmu i nie chowa się? Jakim napięciem jest podświetlana dioda? Standardowo z instalacji 12V? Nie ma nikt u mnie w pobliżu B5 i nie mogę sprawdzić samemu. Z góry dzięki
-
silnik 1.9/2.0
Wróżek tu nie ma.
-
Niedziałający lewy kierunkowskaz
Dla pewności- po wyjęciu/odłączeniu wszystkich lewych żarówek migacza dalej cyka migacz szybko? Wilgoci nie ma w komforcie?
-
Niedziałający lewy kierunkowskaz
Miałem to samo. Winny styk w migaczu przedniego reflektora. Wyjmij żarówkę i zobacz czy pomoże. Jak nie przedni potem z tyłu.
-
Stuknięcie przy skręcaniu w obie strony. Podczas jazdy i na postoju.
Nadeszły cieplejsze dni i zauważyłem, że rano, kiedy jest zimno zazwyczaj stuka. A jak jest cieplej już nie stuka... Czy ktoś ma nowy pomysł? Dodatkowo (nie wiem, czy ma to coś wspólnego) rano przez pierwszy 1km słychać terkotanie jakby jakaś osłona ocierała o coś podczas przyśpieszania.
- Błędy silnika
-
ADR wielka niewiadoma w rozrządzie
A co tu się dziwić? 22 letnie autko z przebiegiem pewnie pół miliona. I jeszcze przejechał sporo w gazie. Co do silnika: możliwe, że padł napinacz zmiennych faz rozrządu- objawy dobrze pasują. Tanio nie będzie, bo trochę roboty przy tym jest, a koszt nowej części też robi swoje: 400zł za napinacz, łańcuch i uszczelki plus robocizna. Jeszcze przy okazji można pod pokrywę klawiatury dać nową uszczelkę. A zbaczając z tematu... sprawdź ortografię w swoim poście Łukaszu.
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Dlatego zrób próbę olejową. Szybkie, łatwe i tanie, a będziesz wiedział co z silnikiem jest. Jak wspomniałeś, wróżkami nie jesteśmy I upewnij się na 100% czy nigdzie olej nie kapie. W płynie chłodniczym nie ma oleju ani w oleju płynu?
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Skoro wycieków nie ma to gdzie idzie olej? Zrób próbę olejową i będzie wiadomo co i jak.
-
A4 B6 1.8T 150KM - Bierze 1200ml oleju na 1000k
Po pierwsze zmień jak najszybciej mechanika... Jak silnik bierze tyle oleju a nigdzie nie wycieka to tylko remont. Najpierw w porządnym serwisie niech sprawdzą w nim ciśnienie i turbinę.
-
Regeneracja przyciskow sterowania szybami 4x elektryk
Tak w ramach ciekawostki: kilka postów wyżej pytałem się czy same przyciski pasują zamiennie a panelu kierowcy na pasażerów. I sprawdziłem: pasują. Musi być jeśli dobrze kojarzę prawy przycisk na prawe drzwi itp ale pasują. Trzeba tylko jedną nóżkę czymś pogrubić (klejem i owijką itp) bo bolec jest mniejszy i guziczek delikatnie podskakuje na boki. Generalnie wykonalne
-
Stuknięcie przy skręcaniu w obie strony. Podczas jazdy i na postoju.
Zimno, grypa mnie trzyma i nie mogę sprawdzić nic więcej niestety nadal. Ale jadąc do łapiducha nie wyczułem nic a nic tego stukania. Dodam tylko, że przymrozek lekki złapał.
-
Stuknięcie przy skręcaniu w obie strony. Podczas jazdy i na postoju.
Też do sprawdzenia, generalnie jak pokręciłem do oporu od prawej do lewej to przestało. Ale dzisiaj rano znowu to samo. Jutro dam nurka pod auto jak pogoda będzie choć trochę sprzyjała. Dziwi mnie tylko, czemu z 2 stron w zależności w którą stronę skręcę...
-
Stuknięcie przy skręcaniu w obie strony. Podczas jazdy i na postoju.
Witam, problem niby taki jakich pełno na forum, ale nie do końca: nie ważne czy jadę, stoję w miejscu, czy silnik jest włączony czy nie zawsze kiedy ruszę chociaż kawałek kierownicą słychać głośne stuknięcie. Nie ważne czy tylko ruszę kierownicą kawałek czy do oporu. Zawsze przy początkowym ruchu słychać jedno stuknięcie. Jak skręcam w prawo to z okolic prawego koła stuknięcie i analogicznie w lewo. Nic nie stuka w zawieszeniu, wymienione ostatnio dolne wahacze, końcówki drążków, łączniki stabilizatora i cała maglownica. Stukać zaczęło nagle. Płynu nie ubywa, luzu nie czuć nic a nic, wspomaganie pracuje bdb. Luzu na kołach nie ma przy szarpaniu. Dziwi mnie co może stukać nagle jednocześnie z obu stron? Macie jakieś pomysły? Czy w maglownicy może coś tak stukać czy szukać innej przyczyny? Sprawdzę, czy sam magiel się nie poluzował. Nie mam możliwości skorzystać z usług mechanika do przyszłego tygodnia a muszę codziennie jeździć...
-
Malowanie elementu czy drobna korekta ?
Jako, że sporo masz tych kropek to bym całą maskę pod delikatny szlif dał i nowy lakier. Auto powypadkowe? Coś za dużo tej rudej masz...