Treść opublikowana przez golfagn
-
Jaka skrzynia pasuje do BDV?
Hej, jaka skrzynia manualna pasuje do silnika BDV w A4 B6 2002r, napęd na przednie koła.
-
Pytanie o sprzeglo po wymianie dwumasy.
Zacznij od odpowietrzenia wysprzęglika.
-
ALT + LPG kręci ale nie odpala
Odłącz bezpiecznik od gazu i zakręć zawór w butli i zobacz czy to coś da. Jakie błędy wyskakują? Wskazania czujnika temp do komputera są ok? Czy auto jeździ normalnie jak już odpali?
-
Dogrzewanie plynu chlodzacego
Webasto 100x lepsze i warte ceny. Niestety trochę roboty przy tym jest.
-
Dogrzewanie plynu chlodzacego
Może w Twoim przypadku zadziała to trochę lepiej, bo masz mniejszy silnik i chcesz kupić wersję na 4 grzałki (ja mam 3). Jak dla Ciebie nie jest to jakiś wydatek większy i lubisz grzebać przy aucie to czemu nie. Ale jak liczysz na webasto za 250 zł to się rozczarujesz.
-
Dogrzewanie plynu chlodzacego
Mam dokładnie to. Szczerze mówiąc nie mierzłem czasu nagrzewania z i bez, ale jakoś wielkiej różnicy nie widzę. Ale mam za to większy silnik i to może tego wina. Z perspektywy czasu wolał bym jednak zainwestować w webasto.
-
Naprawa uszkodzeń lakieru na felgach
Przetrzeć jak mówisz papierem ściernym, prysnąć sprayem w kolorze felgi -12zł i idealnie pasuje, są gotowce w sklepach z lakierami. I na to bezbarwny. A jak masz trochę więcej czasu to możesz zmatowić całą felgę papierem ściernym, zabezpieczyć oponę i spryskać całą felgę. Efekt murowany. Ja własnie jestem w trakcie i za 60 zł mam jak nowe 4 felgi
-
Jaki gaz? Jaka butla ? I czy faktycznie warto...
Benzyny ok 8 gazu ok 9.
-
Jaki gaz? Jaka butla ? I czy faktycznie warto...
Czyli masz przebiegi spokojnie na LPG a silnik i skrzynię już nie. Czemu wspominam o skrzyni? Nie ma różnicy, czy to manual czy automat. Mam na myśli konkretnie multitronica, jego koszty utrzymania i awaryjność. Dokładając do tego Twój silnik + LPG i przebiegi wychodzi z tego niezła mieszanka. Gaz ma wyższą temperaturę spalania, co będzie negatywnie wpływało na silnik. Oczywiście możesz zrobić jeszcze ćwierć miliona km bez awarii, ale masz na to mniejsze szanse jak z innym silnikiem i skrzynią. Coś za duże masz spalanie- 10l/100km.
-
Jaki gaz? Jaka butla ? I czy faktycznie warto...
Silnik który posiadasz jest kiepski- awaryjny, lubi olej. Multitronic wcale nie lepszy... Dokładać do tej kombinacji gaz to już gruba przesada. Tym bardziej, że robisz krótkie odcinki a za granicą LPG nie jest tak łatwo dostępne jak w PL. Dolicz do kosztu założenia serwis, koszt przeglądu to zwróci się instalacja przy założeniu że nie zdechnie silnik lub skrzynia za ładnych parę lat. Nie wspomniałaś jakie masz przebiegi roczne, dużo od tego zależy. Jak robisz poniżej 10-12 tys rocznie bym odpuścił.
-
Jaki gaz? Jaka butla ? I czy faktycznie warto...
Zdecydowanie bym olał sprawę. ALT+automat+LPG... No chyba gorzej by być nie mogło
-
Pompa wspomagania silnik DBV
A czy podejdzie z takiego samego silnika, ale z innego auta? Dokładniej A6 C6.
-
Przycisk z kontrolką na deskę rozdzielczą.
Właśnie myślałem o isostacie elektronicznym, ale one są pod chyba 5V... Jak bym chciał podłączyć to zamiast szufladki to koszty rosną lawinowo: stelaż pod przyciski, guzik ESP, parktronik, kontrolka poduszki, wyłącznik poduszki, czujniki parkowania, okablowanie itp. Niby wszystko się przyda, ale dalej pozostaje jeden problem: kontrolka. Jeśli dobrze kojarzę kontrolka jest tylko w parktroniku, a 2 takich samych nie chcę mieć... Mam jeszcze jeden pomysł: zwykły isostat o małym skoku przycisku, i na to dać przycisk i władować to jak piszę wyżej... Ale co z z tą kontrolką...
-
Przycisk z kontrolką na deskę rozdzielczą.
Włącznik chwilowy to taki, który daje tylko sygnał np do komputera. Tak jak wszystkie guziki, które montuje się w miejsce szufladki. Ja potrzebuję coś, co zamknie obwód na stałe aż do momentu kolejnego wciśnięcia przycisku. Gdyby nie ten problem już dawno bym wstawił guziki zamiast szufladki.
-
Przycisk z kontrolką na deskę rozdzielczą.
Witam. Szukam rozwiązania problemu, który męczy mnie już prawie rok. Mianowicie zamontowałem w aucie dodatkowy ogrzewacz silnika i mam do niego brzydki przełącznik w kabinie, który był dołączony do kompletu. Chciałem zamontować coś, co bardzo dobrze wkomponuje się w deskę rozdzielczą. Coś w stylu włącznika przednich czujników parkowania obok ESP (mam aktualnie szufladkę). Ale do tego trzeba zmienić szufladkę na przyciski, założyć wyłącznik poduszki i przednie czujniki (no nie trzeba, ale nie chce mieć zaślepek lub niedziałających przycisków). Nawet jeśli bym je założył to są to włączniki chwilowe a ja potrzebuję stałego. Musi być podświetlany, mieć kontrolkę i najlepiej żeby się wpasował. Ma ktoś pomysł? Myślałem nad włącznikiem alarmu z Golfa IV: , ale to też jest włącznik chwilowy. Da radę go przerobić? Macie jakieś inne pomysły?
-
Demontaż tapicerki klapy bagaznika
Te śruby nie trzymają dolnej tapicerki a plastikową obramówkę szyby. Obejrzyjcie wideo, tapicerką albo trzeba chamsko szarpnąć mając nadzieję, że się nie połamie albo podważyć jak na filmie i zejdzie. Przećwiczyłem to dziesiątki razy.
-
Słabe hamulce - twardy pedał.
Wycieku nigdzie nie ma na żadnym zacisku lub przewodzie? Wiesz, wystarczy najmniejszy, żeby dostało się powietrze do układu. Ale ponieważ pedał jest twardy bym obstawiał pompę/wspomaganie. Sprzęgło działa bez zmian? Czy grzebałeś coś przy aucie? Możliwe, że wężyk podciśnienia się gdzieś przerwał lub pękł lub zsunął się. Od tego bym zaczął bo naprawa łatwa i tania jak coś.
-
Słabe hamulce - twardy pedał.
Poziom płynu i jego stan sprawdzony chociaż?
-
Szyby nie działają
Sprawdź przełącznik czy nie zaśniedziały styki lub nie ma tam wilgoci oraz kable w przelotce między drzwiami a budą- zobacz przy otwartych/zamkniętych i w różnych ustawieniach drzwi czy nie ma różnicy.
-
Woda w drugim rzędzie siedzeń i mokra podsufitka
Zdjąć podsufitkę i lać karcherem na dach i drzwi aż pokaże się przeciek.
-
Błąd "Camshaft positioner slow response" potrzebna pomoc
To była odpowiedź do Holmatro. A jeśli Tobie na pytanie o silnik Google Google proponuje wskoczyć pod pociąg to na mój gust nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki (co by dużo wyjaśniało).
-
Błąd "Camshaft positioner slow response" potrzebna pomoc
Czyli teraz każdy leniwy będzie zakładał wątek, a nawet nie sprawdzi w Google czy może ktoś miał coś takiego i już rozwiązał problem? To forum by musiało kupić dodatkowe serwery żeby pomieścić ten spam. Forum służy do podejmowania nowych problemów, ewentualnie jak ktoś się nie zna to po sprawdzeniu innych opcji w necie. No chyba, że masz zamiar odpowiadać na nowe tematy w stylu "nie odpala co robić" lub "co zrobić ze stłuczoną szybą?". Forum nie zwalnia użytkownika od podstawowego wysiłku w postaci wpisania problemu w Google. Jeśli jesteś innego zdania i lubisz spam no to trudno.
-
Błąd "Camshaft positioner slow response" potrzebna pomoc
Po wpisaniu kodu błędu w Google 1 czy drugi odnośnik: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/P000A/000010 Klikasz na stronie prawym przyciskiem myszki i potem klikasz w "przetłumacz na język polski". I gdzie tu mechanika lub języka angielskiego potrzeba?
-
Błąd "Camshaft positioner slow response" potrzebna pomoc
Tak ciężko użyć Google? Byś znał przyczynę i rozwiązanie szybciej niż ten post pisałeś.
-
Wymiana sprzęgła
Ja bym raczej stawiał na luźną osłonę, wydech itp. Trzeba sprawdzić czy są jakieś wibracje, przy jakich obrotach jest to brzęczenie. Czy nie pojawia się na luzie przy dodawaniu gazu itp. Przy jakich prędkościach, przy przyspieszaniu itp.