Treść opublikowana przez siwak
-
Głowica BFB
Jak głowica ma takie wżery jak piszesz to jestem ciekawy jak wygląda blok silnika. Napisz gdzie masz te wżery
-
Nierówna praca przez chwilę po odpaleniu
U mnie padł parownik bo po zakręceniu LPG problemy z paleniem znikają odpala aż miło. LPG dostaje sie do kolektora najpewniej przez przewód do sterowania parownika. Co do samego parownika to ma juz ok. 90tys najechane wiec do wymiany
-
Głowica BFB
Daj swoja głowice do remontu za 1000-1500zł zrobisz kompletny remont nie ma potrzeby kupować drugiej która i tak będzie ro zrobienia
-
Dziwne "wchodzenie" na obroty przy rozruchu silnika w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Jaki numer ma ten przekaźnik jaka cena ?? On siedzi w podszybiu ??
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Napinacz z łańcuchem z ASO czy zamiennik ??
-
2 lub 1 wiatrak na chłodnicy
Tak jak kolega pisał wyżej zależy od strefy klimatycznej np Hiszpania i np jak jest fabrycznie zamontowany hak to zawsze są dwa dla mnie osobiście to jest chore ze za wszystko trzeba płacić nic nie dają w podstawie
-
Został za mną mokry ślad
Dokładnie sprawdź odpływy z podszybia jak masz krótka osłonę to nazbiera się liści i zatka spływ to będzie się zbierała woda
-
Brak ogrzewania i wybija plyn przez zbiornik wyrownawczy
niecaly rok temu kupilem ten samochod i to nie za male pieniadze :/ ... jak go sprzedam w takim stanie to nie wiem czy nawet polowe tego co zaplacilem, dostane... nie orientujesz sie moze jaki moze byhc koszt wymiany uszczelniaczy i prowadnic w PL bo za sama wymiane uszczelki wiem ze zaplace 600 ale uwazam tak jak ty, jak robic to pozadnie Sprawdzenie głowicy +planowanie + prowadnice i uszczelniacze myślę ze nie więcej jak 500-600zł pod warunkiem ze reszta jest oki ja robiłem wszystko łącznie z nowymi zaworami bez hydro 1300zł. Tak to jest jak się kupuje używany samochód trzeba się liczyć ze bada wydatki
-
Wycena szkody przez Uniqua A4 B5 uderzone w tył
Oddaj do ASO i po problemie
-
Brak ogrzewania i wybija plyn przez zbiornik wyrownawczy
Są dwie drogi albo sprzedajesz auto w takim stanie jak jest albo w planach masz dłuższe użytkowanie wiec podejść do sprawy z powaga zdemontować głowice dać do zrobienia bo i tak pali ci olej wiec uszczelniacze i prowadnice do zrobienia na pewno. Przy okazji zmienić termostat bo będzie bardzo dobry dostęp do niego. To jest moje zdanie
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ciśnienie oleju tylko manometrem co do ciśnienia to nie mniej jak 1.2 na wolnych na ciepłym silniku
-
Wyciek oleju z okolic uszczelki pod głowicą BFB
zlikwiduje wszystkie wycieki oleju umyj silnik np zmywaczem do hamulców i zobacz dokładnie skąd wycieka olej
-
A4 B7 1.8T BFB Remont głowicy
Tu masz wszystko opisane ważne musisz mieć dobry klucz ribe m10 tak jak jest w opisie bo jak ukręcisz w trakcie to będzie problem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/19261-b5-adr-wymiana-uszczelki-pod-glowica/
-
1.8T BFB PROBLEM
Przy remoncie głowicy była sprawdzana na mikropęknięcia?? na bloku nie było głębokich wżerów?
-
Układ paliwowy BFB
Panowie mam pytanie czy po dłuższym postoju np 5-6 godz ciśnienie z listwy wtryskowej powinno schodzić czy powinno trzymać bo mam poranne problemy z paleniem obecnie auto zapali po 2-3 kręceniu jak odpali chodzi nie równo na 3 cylindry po 1-2 sek wraca do normy po zgaszeniu i ponownym odpaleniu problemu nie ma odpala normalnie. Filtr paliwa wymieniony nie ori tylko zamiennik. Wydaje mi się albo dostaje się powietrze do listwy albo schodzi paliwo pytanie czy przez wtryskiwacze by schodziło czy filtr może być kiepski. Co do ciśnienia jakie daje pompa to jeszcze nie mierzyłem
-
1.8T BFB PROBLEM
Sam robiłeś remont ?? głowica była planowana i blok dobrze wyczyszczony?? Podczas jazdy wyrzuca płyn czy dopiero po zgaszeniu?? Temperatura 90C ??
-
V max tylko 180 km
a jak z obr na ostatnim biegu ?? rosną a prędkość stoi?? może skrzynia pada
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
OKi napisze
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Uważaj na takie aukcje bo ja tez kupiłem niby ori napinacz na allegro ale po miesiącu pojawiło się dzwonienie łańcucha po 3 tygodniach przyszedł z reklamacji niestety po założeniu cieknie z broka na przeciwko cewki wiec dalej reklamacja i czekanie ;/// nie polecam tych napinaczy juz jestem przekonany ze sa to chijskie podróbki nawet znalazłem w chinach aukcje internetowe z tymi napinaczami
-
A4 B7 1.8T BFB Remont głowicy
W warsztacie źle założyli napinacz i odpalili auto tzn próbowali i zostały uszkodzone zawory ssące ale po oddaniu głowicy do regeneracji okazało się ze prowadnice na wydechach i zawory na trzonkach są wytarte wiec wszystkie zawory nowe plus prowadnice i frezowanie gniazd został tylko problem z niby ori napinaczem łańcucha z allegro bo juz 2 reklamacja i dalej lipa tym razem cieknie z broka na przeciw cewki ;//
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Tylko ja chce ori zestaw i zrobione jak ori. Mam już piec, pilot+centralka, wzmacniacz antenowy i pompka do całości brakuje tylko instalacji i w tym będzie problem bo nie czuje sie w tym dobry i nie mam czym zrobić adaptacji
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Witam szukam osoby która pomorze w montażu webasta do B7 1.8t z Lubelskiego lub z Podkarpackiego
-
1.8T BEX Remont silnika
Co do głowicy lepiej zrobić ta co jest w aucie nie ma sensu kupować drugiej za 1200-1300 zrobisz kompletny remont a reszta zostanie ewentualnie na napinacz z łańcuchem. Sprawdź kompresje, ciśnienie oleju. Jak chcesz zmieniać pierścienie to pamiętaj o honowaniu bo zakładanie nowych bez honowania nie ma sensu no i jak będzie micha zdjęta to panewki na korbowodach zobaczyć w jakim są stanie
-
A4 B7 1.8T BFB Remont głowicy
Kup oryginalną uszczelkę i nowe śruby . Śruby mogą być z zamiennika bo z ASO sporo wyjdzie
-
A4 B7 1.8T BFB Remont głowicy
Siema jako ze moja głowica poszła do remontu mam pytanie jaką uszczelkę pod głowice polecacie ori z Aso czy jakiś zamiennik dalej jak jest ze śrubami głowicy nowe czy stare gdzieś przeczytałem ze zawsze należy zakładać nowe ale wole się zapytać i na koniec ma ktoś może etapy dokręcania głowicy ??