Treść opublikowana przez kt65c453
-
Klima albo grzeje na maxa, albo chłodzi na maxa.
robiłeś nastawy podstawowe ??
-
Przekłamania prędkościomierza
No to ori rozmiar jest mniejszy niż ten co mam (średnica) i przeklamania będą większe Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Przekłamania prędkościomierza
Ale odbieramy od tematu, ja tam na koła nie narzekam, chodzi mi czy da się skorygować licznik czy tak zostaje, Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Przekłamania prędkościomierza
Tu w Anglii to 19 nie problem ale w Polsce z zawieszeniem 1be bym zgubił i zęby i koła na pierwszej dziurze, zostaje przy tym rozmiarze, 215 to jakoś za wąsko ale jak te z użyję to wpadną ori ale na nich będę miał jeszcze większe przekłamanie ehhh, jak vagiem nic się nie da to zawsze w głowie - 10 i po kłopocie, ps wq wlepy jaki mam rozmiar kół/felg ?? Ps , temat ogólnie chodzi o możliwość zastosowania korekty vagiem a temat kół troszkę zboczył z tematu
-
Przekłamania prędkościomierza
Tak mas, racje źle spojrzałem w tabeld, ale nie zmienia faktu to co pisałem wcześniej o moich przekłamaniach Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Przekłamania prędkościomierza
235/45 to rozmiar, stosunek szerokości do wysokości, wychodzi na to ze mam włożone (225/45 17) w średnicy większe koła, idąc tym tropem powinienem jechać w zeczywistosci szybciej niż licznik pokazuje a jest odwrotnie, jadę o 10 km wolniej, A do 235/45 bliżej ma 215/55 niż na 50 http://www.opony.inowroclaw.pl/narzedzia/zamienniki-opon/235_45_r17/ Idąc tym tropem zakładając rozmiar oryginalny będę miał mniejsza średnicę i będzie jeszcze większe przełamanie, dobrze myślę?
-
Przekłamania prędkościomierza
Ja rozumiem, chce zostać na tym rozmiarze przynajmniej 2 sezony, dlatego pytanie o możliwość korekty vagiem Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Niska siła nawiewu przy wyższych prędkościach, a po uruchomieniu spryskiwacza mocno wieje
A wiec tak jak sikacie spriskiwaczami robi się na chwilę obieg zamknięty żeby nie wciągać oparów on płynu, u mnie problem zniknął jak zrobiłem nastawy podstawowe klap, wieje nawet przy 400 km/h Podejrzewam ze tak się dzieje ponieważ z czasem oporności potencjometrow się zmieniają co jest normalna ze za, komputer ma zapisane dane i ustawia według tych danych, po to są te nastawy podstawowe żeby efekt starzenia obejść i komputer się nauczył od nowa, warunkiem zrobienia nastaw jest sprawny układ i brak błędów w sterowniku klimatu Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Przekłamania prędkościomierza
Witam , mam przekłamania prędkościomierza , dokładnie to zawyża mi o 10 km czyli jadę 100 licznikowo a gps pokazuje 90 i teraz pytanko, czy da się zrobić korektę Vagiem , bo wiem że odnośnie spalania pokazywanego przez komputer można wstawiać korekty. Wiem pierwsze pytanie będzie o koła , sa 17 cali 225/45 felga audi , ale krótko , da się zrobić korektę Vagiem , jak tak to jak ??
-
p1296 proszę o pomoc
http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-17704.html (tłumacz google pomoże) Mnie odpalał dobrze ale też wiatraki po odpaleniu na zimno działały i był błąd czujnika temp g62 odczyt za wysoki, wymiana na nowy problem z głowy, dodatkowo silnik pracuje lepiej, nie drży, obroty ok co nie dziwne bo sterownik wie jaka temp ma silnik, roboty max godzinkę koszty, ja za czujnik beru płaciłem 17 funtów bo ja jestem w Anglii ale w pl będzie około 100 zobacz w moim temacie jak ja sprawdzałem czujnik http://a4-klub.pl/index.php?/topic/335501-readiness-jeden-blad-prosba-o-analize-logow/ Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Co to może byc?
Jak jest rozszczelniona to jest gdzieś wyciek, wyciek może być teoretycznie wszędzie a gdzie wyciek tam barwnik, jak klima działa jak złoto zostaw temat albo lepiej jedz do speców od klimy i zrób jej przegląd, lepiej zapobiegać niż naprawiać, Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
Gruszki działają ale nie wiem jak w środku bo jak odkrecilem wysunąłem na 1 cm i tyle, raczej wałek połączony z Gruszka ale przełączenia nie czuje, tego kopa jak niektórzy mówią, będę w pl za parę miesięcy, zdejmie odlot poczyszcze i się okaże, puki co temat zostawiam skoro wszystko dziala Jeszcze kupie kabel do instalacji gazowej i może spróbuję go ustawić żeby było bezpiecznie, z waszą pomocą, jak nie, pozostaje jazda na Pb do czasu powrotu do Polski, a z tym tragedii nie ma bo tu za godzinę pracy mam ponad 10 litrów paliwa wiec się inaczej to widzi Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
no jak ładnie na pb jak autko moim zdaniem nie idzie jak należy ?? nie ma przełączenia w okolicach 4 tyś, czyli mam rozumieć że mieszanka jest oki i szukać gdzieś indziej przyczyny?? Co do lpg to na pewno trzeba zrobić przegląd bo nie była serwisowana jak kupiłem autko ale szukam mocy na pb , kiedyś jak wcisnąłem kick down to miałem banana przez tydzień teraz auto po prostu przyspiesza i co to jest jak powyżej 5 tyś grupa 33 sie drastycznie zmienia, tak ma byc?? Ps czujnik temperatury juz nowy, logi były robione również na nowym Logi dynamiczne kanały 90 91 93 , proszę powiedzieć czy fazatory działają , pozdrawiam http://vaglog.pl/log_237104.html http://vaglog.pl/log_237105.html engine load - to nie jest obciążenie silnika?? nie powinno być prawie 100 proc?? Czekam na opinie fachowców bo z logami nigdy nie miałem nic do czynienia
-
ASN Quattro - analiza błędów
co do ostatniego błędu sprawdź czujnik, tu masz link, dodam że u nas w asn są inne grupy 2 albo 4 ta ale znajdziesz porównasz i będziesz o jednym juz wiedział, ja jestem po zmianie czujnika a tu jak było u mnie, czyli patrz grupy z tego filmika u mnie temperatury sie zgadzały ale z czasem czujnik wariował, , sprawdzałem na zapalonym silniku i wtedy mnie wahały sie odczyty jak zmienic czujnik http://www.google.de/imgres?q=g62+3,0+asn&sa=X&biw=1024&bih=625&tbm=isch&tbnid=l1wtEYllEisgAM:&imgrefurl=http://www.audizine.com/forum/showthread.php/385541-DIY-3-0-G62-Green-coolant-temperature-sensor&docid=lEM-o05cSBqtpM&imgurl=http://i183.photobucket.com/albums/x59/joec1992/DSCN0006.jpg&w=1024&h=768&ei=PXbuUf3wHcXQOdimgJgB&zoom=1&iact=hc&vpx=357&vpy=198&dur=1244&hovh=194&hovw=259&tx=173&ty=97&page=1&tbnh=136&tbnw=178&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:8,s:0,i:106 błędy możesz czytać tutaj , google tłumacz pomaga http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst-en.html sprawdzanie sond i katalizatora masz tutaj ( u nas tak samo jak w 1,8 t ) http://forum.vw-passat.pl/threads/129394-Diagnostyka-sond-lambda-i-katalizatora-1-8T
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
logów niestety jeszcze nie mam ale parę odczytów mam Gdzieś wyczytałem na forum że zmienne fazy rozrządu czy wałka sprawdza się w grupie 94 i 96 w nastawach podstawowych, u mnie było system off , jak włączałem żeby testował nadal było off wiec nie patrzcie że jest niezałączone po jakimś czasie wyskoczyło tylko w grupie 96 na on i załanczanie testu nic nie dało cały czas on a w grupie 92 było off Czujnik według powyższego filmiku sprawdzałem puki co na gorącym (jutro sprawdzę na zimnym ) i temp się zgadzają , ale w pewnym momencie odczyt z g 62 wariował skoki o jakieś 10 stopni a potem się uspokoił a to chyba świadczy że coś świruje (ps na filmiku to grupa 007 u mnie 004 nie wiem czemu) Dodatkowo mam odczyt temp z grupy 004 i czy ten czujnik g42 to temp zaciąganego powietrza?? bo jakaś strasznie wysoka czy jest ok ?? A tutaj jak się zachowuje czujnik g62, filmik od 38 sek się nasila A i co może być istotne, dopiero dziś zmieniłem filtry od gazu a już powinny być zmienione 2 tys km temu, moje niedopatrzenie,oki uzupełniam logi, Na benzynie http://vaglog.pl/log_236931.html (ten trzeba przewinąć niżej bo na początku jakieś próbne logi sie zapisały ) http://vaglog.pl/log_236930.html i na gazie http://vaglog.pl/log_236933.html http://vaglog.pl/log_236932.html po zmianie czujnika temp i pojeżdżeniu trochę na benzynie , wartości 32 dodam że nie czuje tego przełączenia w okolicach 4 tyś obr, gruszki na postoju pracują (tzn pracowały z 2 tygodnie temu ) , a dziś je rozkręciłem ale tylko troszkę wysunąłem na jakieś 1 cm i widziałem że z wałkiem są połączone,
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
Wogule nie czuje tego kopa przy 4 tys obrotów, wałek działa (raczej) Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
puki co pomiarów nie zrobiłem ale mam błąd który może wyjaśnić brak mocy, 16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62) P0118 - 002 - Signal too High - Intermittent poczytałem trochę i może mieć chyba wpływ na moc http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-16502.html niderlandzki ale google jak przetłumaczy jest wzmianka że nie ma mocy na ciepłym, to by to pasowało tu znalazłem jak to sprawdzić teraz mam wiele pracy ale jak będzie wolne się zabieram za to, puki co proszę o jakieś komentarze, a zapłon mi tez wypada bo są zapisane na 5 i 6 cylindrze, czasem czuje leciutkie szarpnięcie na zimnym (nigdy nie piłuje silnika na zimnym ) jałowe na zimnym trzęsie dość mocno i raz jest mniej raz więcej ale nie falowanie tylko troszkę tak troszkę tak . Co myślicie to może być przyczyna?? Gdzie znajdę ten czujnik g62 ?? żeby go zbadać wzrokowo ??
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
O i to mi się podoba, tak jest będzie czas wykonam puki co tnx, i te logi robić razem czy każdy z osobna? Nigdy nie robiłem ale dam rade Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Filtrgazu
W tym pierwszym jest ważne sposób montażu? Bo tak mi się wydaje a u mnie musiał bym przymodzic, póki co zakładam zwykle wrócę do pl to przy kolejnej wymianie się zmieni na coś lepszego, tnx za pomoc Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Readiness jeden błąd, prośba o analizę logów
Witam, ktoś może mnie uświadomić co jest nie tak?? Z tego co wiem to w tym chodzi o podciśnienia ale czekam na wypowiedź fachowców Najpierw było tak, ale po przeprowadzeniu testu sond lambda i katalizatorów zmieniło sie na to Ktoś może objaśnić?? Ogólnie szukam braku mocy i jadę po kolei, gruszki wałek cewki świece katy lambdy są ok, Wieże że z waszymi wskazówkami i pomysłami co zbadać, czy jaka grupę dojdziemy gdzie ta moc bo kabelek diagnostyczny jest i trochę oleju w głowie
-
Filtrgazu
no ceny kosmiczne i jeszcze twój tekst ten droższy , ale pewno są ludzie co oszczędzają ehh ja staram się górna półka , i widzę że ten ciekłej nie ma uszczelek , u siebie zaglądałem i specjalnie tam uszczelek nie widziałem, oczywiście ta główna co zamyka to tak
-
Filtrgazu
pomierzyłem i f lotna 3x12 a ciekłej 25 x 8 x26 , ale w ciekłej u mnie jest jeszcze magnesik na tym filterku (foto) a w tych na allegro nie widze czyli przełożyć go czy nie wkładać??
-
Filtrgazu
A ten drugi jak piszesz nie jest fazy ciekłej ? Oki czyli demontaż przed zakupem tnx Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
-
Filtrgazu
Żeby nie zakładać nowego tematu , jestem w Anglii a tu z serwisem gazu ciężko , muszę wymienić filtry ale właśnie nie wiem jakie kupić, pomożecie mi dobrać?? Z gazem do tej pory nie miałem nic do czynienie wiec i wiedzy brak, powiedzcie jakie ewentualne pomiary lub dane są potrzebne żeby dobrać filtry?? Zamieszczam fotki
-
Schematy połączeń wężyków podciśnienia oraz systemu powietrza wtórnego z ETKI
a ktoś ma pełny schemat żebym mógł go wykorzystać zmieniając wężyki?