Treść opublikowana przez kt65c453
-
problem z rozczytaniem błędów
i na 3 biegu
-
ORI ALARM
miejmy nadzieje bo alarm będę montował jak zjadę do polski a tu mam wszystkie elementy , tylko pytanie czy wszystkie ?? A jednak, w opisie modułu komfortu opis 1 gniazda Konektror I (czarny, 12-pin) odpowiada za zasilanie modułu komfortu oraz wbudowanej w niego centralki alarmu. Jest tu też podłączone sterowanie zamkiem klapki wlewu paliwa, zasilanie lampki podsufitki i przestrzeni bagażowej, sygnał aktywujący syrenę oraz czujnika pochylenia pojazdu. Kto wie gdzie jest i jak wygląda czujnik przechyłu auta ?? A wiec wychodzi na to że czujnik pochyłu auta nie jest w module wbudowany, więc poszukiwania nadal trwają, W jednym ze zdjęć znalezionych gdzieś na necie wyszło że alarm moduł komfortu dioda w drzwiach, przełączniki i jeszcze jest czujnik w masce. Przeglądam google ale jakoś nie znajduje, tylko od poziomowania xenon Znalazłem kilka modułów niby a4 b6 , moze ktos sprawdzić w etka gdzie to i to mi potrzebne?? 4D0951173D i jeszcze taki A6006181 Ale mnie się wydaje że to było w b5 i poczatek produkcji b6 ale może ktoś potwierdzić??
-
ORI ALARM
zresztą wzmacniaczy mam ze 3 bo zawsze coś sie dodatkowo wyniesie ze złomu , a potem sie sprzeda przyciski z schowka w drzwiach wymontowane i wiązka elektryczna z tych drzwi, wiązki która idzie do alarmu (syreny) z tyłu nie wyciągałem bo jak zajrzałem do 5 a4 wszystkie miały wiązkę a tylko 2 miały alarm , wiec sadze że ta będzie, zobaczymy resztę, a tu mam pytanko, czujnik przechyłu , jest takie coś?? jak tak to gdzie i jak wygląda ?
-
ORI ALARM
ale ja mam pilota/ centralny, myślałem że alarm z tego skorzysta , a i anteny są w obu szybach
-
ORI ALARM
To i wzmacniacz się wykrece, pakiet podświetlania jest, a i wiązkę wytarga, jutro będę kompletowal, co jeszcze? Wysłane za pomocą Commodore C64
-
ORI ALARM
to i ja się podepnę pod temat, w chwili obecnej kompletuje graty, z montażu zrobię fajną fotorelacje co pewno się przyda co niektórym , puki co z kompletu mam syrene i czujniki ruchu z lampki , wiem że brakuje jeszcze guziczków z boczku drzwi, czy coś jeszcze ?? Czy instalacja elektryczna jest instalowana zawsze w aucie czy muszę kabelki tez ciagnąć ?? Moduł komfortu raczej mi obsługuje alarm bo mam pakiet oświetleń , jak coś moduł też mam, wymontowuje te części z anglika na angielskim szrocie, fajna rzecz aut masa na parkingu płaci sie funcika za wstęp i wykręcasz co chcesz potem wyceniają wychodzi grosze a można wymontować do śrubeczki czy spineczki jak ktos wie co szuka
-
Nieszczelność układu dolotowego - jak sprawdzić?
ja grupe 32 miałem bardziej rozjechana jak jeździłem na gazie a teraz tylko na pb mam odchyłkę max 0,8 w jednym reszta prawie 0, zrób ponad 200 km tylko benzyna gazu nie załączaj i zobacz czy się poprawi , wyeliminujesz czy gaz winny , a i po tym teście sprawdź grupe 32 powinno być lepiej aczkolwiek nie wiem czy taka odchyłka jaka masz jest w granicach normy ale jedno jest pewne że gaz jak jest źle ustawiony to zmienia wartości tej grupy
-
Nieszczelność układu dolotowego - jak sprawdzić?
podaj jeszcze 32 grupę , zeby wyeliminować że to wina gazu musisz na pb zrobić około 200 km, mnie tez szalały ale zrobiłem logi dynamiczne i na lpg miałem tragicznie ubogo, od czasu ja jeżdżę tylko na bp dużo lepiej (jestem w Anglii wiec tu gaziarza ciężko dorwać, ograne jak wrócę do kraju gaz) aczkolwiek wibracje jeszcze są ale ja mam bardziej rozjechany rozrząd i kolanko dolotowe popękane i poklejone(poprzedni właściciel) ale nowe już w drodze. Dodatkowo polepszyła się kultura pracy po wymianie wężyków podciśnień, koszt sylikonowych nie tragiczny a wiemy że to mamy szczelne. Wiedzy wielkiej nie mam ale może jakoś mi się udało cie nakierować co jeszcze można zrobić.
-
Zasięg na pełnym zbiorniku paliwa wg FIS ile wam pokazuje ?
540 ale wcześniej styl jazdy agresywny i korki, po jakimś czasie było 650 a Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Nieszczelność układu dolotowego - jak sprawdzić?
Podaj wartości grupy 93 Wysłane za pomocą Commodore C64
-
wypadanie zapłonów
zlinczują cie za ten post, nawet przypięty jest temat o wypadaniu zapłonów
-
co to za błąd 18072
usterka obwodu elektrycznego/okablowania tyle podpowiada http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-18072.html
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
wcześniej miałem napisane że przegub, ale ty jak zmieniasz z d na p to tyrkocze wiec odpada
-
Klimatronic i nawiew.
kolego tu masz rozwiązanie tematu, może u cebie nieco inaczej ale sadze że nastawy podstawowe rozwiąże problem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/321241-niska-sila-nawiewu-przy-wyzszych-predkosciach-a-po-uruchomieniu-spryskiwacza-mocno-wieje/
-
Jak wyłaczyć sondy z ECU?
grzałka i sonda to jedność, grzałka jest wbudowana w sondę
-
Jak wyłaczyć sondy z ECU?
Grzałki grzeją Sade żeby szybciej zaczęła działać, bo sonda działa przy odpowiedniej temp, tak w skrócie Wysłane za pomocą Commodore C64
-
ASN Quattro - analiza błędów
nie sprawdzona informacja ale ponoć jak odma jest pęknięta/ nieszczelna wypadają zapłony wiec warto eis temu przyjrzeć
-
3.0 ASN - Wypadanie zapłonów na wszystkich cylindrach
Sprawdź czy odma szczelna, nie popekana Wysłane za pomocą Commodore C64
-
ASN Quattro - analiza błędów
Poziom oleju masz dobry?? wychodzi na to że problem zgłaszają czujnik temp oleju i czujnik poziomu oleju wg tej strony http://www.gerritspeek.nl/vag-com_foutcodeslijst-en.html Sprawdź bezpieczniki
-
generalny remont ASN
Raczej chodziło mu o sprzedaniu anglika na części
-
Klima albo grzeje na maxa, albo chłodzi na maxa.
a robiłeś nastawy po zmianie silniczków ?? Błędów nie będzie jak sprawne silniczki ale nie są one "ustawione"
-
3.0 ASN temperatura silnika
Teraz o tej porze roku klima na auto i działają ci wiatraki cały czas? ? O których mówisz? Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Przekłamania prędkościomierza
nie no już nie będę grzebał, wyjaśniło się i ponoć vagiem zmienić się nie da wiec tnx za burzliwą rozmowę Przy liczniku raczej nikt nie grzebał (po za przebiegiem hehe )
-
Przekłamania prędkościomierza
Co strona inne dane ale według twoich danych się zgadza, a na stronie której ja sprawdzałem było odwrotnie stąd moje dążenie do sedna, po raz kolejny dowód ze internet kłamie Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Przekłamania prędkościomierza
.nitroo, dnia 29 Paź 2015 - 05:19, napisał: Średnica koła ori 235/45 17 " - 643,3 mm Średnica mojego koła 225/45 17" - 652,3 mm Więc jeżeli ja teraz mam większe koła niż ori to na każdy obrót koła przejadę większy dystans , a wiec przejadę więcej kilometrów , a więc kolego nitroo z całym szacunkiem do Ciebie ale to jest matematyka z której jasno wynika że mając większe koła jedziesz szybciej, komputer samochodowy nie wie ze mam większe koła i pokazuje prędkość wg oryginału.A u mnie jest odwrotnie , licznik pokazuje więcej niż faktycznie jadę o te 10 km/h a więc na mniejszych kołach będe jeszcze wolniej jechał i te przekłamanie wzrośnie (strzelam ) do 11 km/h. I tu właśnie pomyślałem wiec dlatego sie upieram przy swoim . Ale mniejsza z tym, dążąc do sedna , natknąłem się na ten artykuł Zmiana opon to zmiana wskazaĹ licznika - Auto Ĺwiat i tu cytuje "Zgodnie z dyrektywą UE, a wcześniej z rozporządzeniem EWG, prędkościomierze samochodowe muszą zawyżać pokazywaną prędkość. Chodzi z jednej strony o względy praktyczne, by kierowca nieświadomie nie popełniał przestępstwa. Z drugiej zaś strony chodzi o kwestie bezpieczeństwa, by nieświadomie nie jechać szybciej, niż chcemy i umiemy. Wartość tego błędu to zazwyczaj ok. 7-10 proc. Musi tak być, ponieważ w niemal każdym aucie dopuszcza się stosowanie kilku różnych rozmiarów opon, których średnica nie jest taka sama. W żadnym wypadku licznik nie może zaniżać prędkości. Chyba że... założymy koła nieco większe, niż zaleca producent auta." I zostawmy już ten temat. Ja pytałem czy da sie to Vagem skorygować. Kolega Fido twierdzi że sie raczej nie da więc jak ktos potwierdzi można zamknąć temat i będzie jasne.