Treść opublikowana przez kt65c453
-
Kłopoty z olejem
no u mnie nie ma prawie żadnego przepału , może 150 ml zalane na 15000 km , a może to zasługa multitronik bo kręci sie silnik do 2 tyś, no chyba że go przycisnę
-
Lpg 1.8 T Bex(sprawdzone podzespoły)
też mi za***rdalał i jak bym nie sprawdził i odkrył jak miałem ubogo to już pewno bym nie za***rdalał a zbierał na remont głowic . Ja się nikogo nie czepiam ale jak sie samemu nie sprawdzi to sie nie wie do czasu az coś nie jebnie i potem jakto przecież było sprawdzane i mówili że jest dobrze a potem a kto panu to tak spierdolił. Mój przykład, kupiłem auto i przeszło pełen serwis od klimy przez silnik poprzez lpg . wszyscy cos porobili i mówili że jest oki. Wszystko przed wyjazdem do uk 2000 km, klima nawaliła a na serwisie nie zauważyli że czujnik wariuje, ale całe szczęście że jeszcze w pl i zrobili (czujnik ciś) , lpg ubogo że aż dziwne że chodził a też twierdzili że jest super, okazało sie że nawet nie podłączali kompa bo w KME zapisuje sie każde podłączenie komputera , ehhhh tak mnie naszło
-
Lpg 1.8 T Bex(sprawdzone podzespoły)
ja sie przymierzam do modernizacji moich bebechów ale to jak wrócę do kraju około kwietnia działam, puki co czytam czytam bo nic w uk nie zrobie, reduktor kme gold ma słabiutka termike, temp gazu leci na pysk, kme silwer mniejsza wydajność ale termika lepsza, ale on odpada bo za słaby . kme gold gt jest poprawionym goldem i ma lepsza termike i temp gazu tak nie leci, kme tur dobry ale na mniejsze moce, kme twin to kanapka z 2 reduktorami i dodatkowo klapkowe co ponoć lepsze ale on juz sporo na wyrost i cena też duża , tobie polecam kme gold gt i ja do siebie też taki biorę, ja mam kme i dlatego wybieram kme i nie twierdze ze inne firmy reduktorów są złe, poprostu o nich nie czytałem, wtryski ... kiedyś tylko hana i nic więcej, teraz już jakość spadła wiele ludzi na nie narzeka a sa baraccudy które sie sprawdzają super i mało a wręcz sporadyczne są z nimi problemy, w twoim wypadku wydajności 130 , ja też je biore ale mam wiecej garów wiec u mnie starcza spokojnie 115. przekrój czy miedź czy faro bież 8 mm. Co do komputera się nie wypowiem bo nie zmieniam mojego wiec się nie orientowałem, to masz taki zbiór opinii , opisów z całego forum lpg
-
korekty długo i krótkoterminowe
Takie wytłumaczenie by miało sens ale podgląd 33 kanału robiłem dobre 10 min i było drive sport manualne zmiany biegów odcinka kickdown i nic nawet nie machnął ponad zero, jedyne rozwiązanie widzę w mapsensorze od gazu bo czasem niedomaga i może robić wtedy na ubogo i w momencie gdy badalem akurat cwaniak działał, ale wychodzi na to ze te korekty rozumiem dobrze, Wysłane za pomocą Commodore C64
-
korekty długo i krótkoterminowe
Ja ciebie rozumiem i wiem jak to działa, nie ustawiam gazu na kanał 32 tylko na kanał 33, i jak już sobie ustawie gaz i przykładowo w 33 oscyluje mi między 0 a - 5, tak zostawiam niech ma bogato, do czasu aż wrócę do kraju i oddam do fachowca, bo to bogato jest zdecydowanie lepiej niż jak na logach wyżej. No i tak sobie jeżdżę przypuśćmy tydzień i zerkam do 32 a tam na plusie 11 i tego nie rozumiem. Oczywiście gaz ustawiony na ustabilizowanych korektach pb, pb oscyluje 0 a 0,2 w 32 kanale Wysłane za pomocą Commodore C64
-
korekty długo i krótkoterminowe
no i to by się zgadzało i tak to rozumiem ale... Kiedys lpg miałem ustawione tak http://vaglog.pl/log_236933.html ubogo jak cholera i korekte długoterminową w 32 kanale miałem po 25% (o ile dobrze pamiętam ) teraz po prze kalibrowaniu instalacji 32 kanał długoterminowe mam w okolicach 11 % a w kanale 33 oscyluje mi na minusie (0- - 5 około) i jakos nie moge jednego z drugim połączyć
-
korekty długo i krótkoterminowe
dużo to mi pomogło aczkolwiek, jak ja mam lpg jedno z drugim sie nie łączy bo nie ma komunikacji lpg bp w skrócie jak w kanale 32 (długoterminowa) jest na plus to jest ubogo??
-
korekty długo i krótkoterminowe
Proszę pomóżcie bo chyba coś źle interpretuje Korekty których odczyty bieżące mamy chyba 33 (albo 34 ) kanał pokazują w procentach na plus i minus, jak na minus to znaczy ze ma silnik bogato i minus bo odejmuje?? Teraz korekty długoterminowe czy jest tak samo?? kanał 32 Bo ustawiałem sobie gaz i jak mam podgląd na sondy ten kanał 33 i nawet włączam funkcje że mam to liniowo na wykresie, to jak jade to wachluje cały czas poniżej zera czyli minus, wiec mam rozumieć że mam bogatą mieszankę i odejmuje?? Ja to tak rozumiem , ale nie rozumiem tego że skoro krótkie mam na minus to czemu długoterminowa jest na plus?? skasowałem błędy wiec korekty poszły na 0 przejechałem z 40 km i długoterminowe mam około 5% a bieżące odczyty podczas jazdy w tym czasie wachlują miedzy -1 a powiedzmy -10 Proszę pomóżcie zrozumieć A pisząc krótkoterminowe mam na myśli bieżące odczyty w czasie rzeczywistym
-
sygnał sondy lambda
Witam, chce podłączyć sondę do diego g3 , i gdzie znajdę sygnał?? Tzn przewód , wiem że można na sondzie ale chciałbym przy ecu silnika , może ktoś naprowadzić który kabel lub kolor?? Może ktoś ma jakis schemat??
-
Zasada działania automatycznej klimatyzacji
Ja tak często robie jak wsiadam do zmarznietego auta, taka wichura że zamarza zanim silnik dostanie temp trochę zmniejszam Wysłane za pomocą Commodore C64
-
nagłe zwiekszenie nadmuchu
w moim przypadku działa to zawsze, bez względu na tryb czy to odmrażanie czy nie
-
Nie moge ruszyć wajchą od skrzyni biegów
Nie radzę przy multitronic bo ci poleci skrzynia ale niech się wypowie ktoś bardziej zorientowany A teraz się zorientowałem że masz tipa więc nieważne Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Dynamiczna wymienisz "100 %" oleju mała około 65% polegająca na spuszczeniu ile się da i zalaniu, bo zleci tylko około 5 litrów z 7 czy 8 litrów Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Nie moge ruszyć wajchą od skrzyni biegów
Są 2 blokady, jedna guzik na drążku, mechanicznie linka idzie do stacyjki, druga włącznik na stopie i blokada drążka połączone elektrycznie, na włączonym zapłonie wciskając hamulec powinienes usłyszeć zwalniajaca się blokadę drążka w jego okolicach, oraz zapalenie i gasnięcie lampki na lewarku, (hamulec z bucikiem), mechaniczna, guzik wyjęte kluczyki słyszysz wciskając guzik jak coś w stacyjce się rusza ale guzik nie wcisniesz do końca, Przynajmniej tak jest u mnie w multitronic ale wydaje mi się ze lewarek ma te same rozwiazania Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Akwarium
to i ja sie pochwale, niestety to przeszłość bo juz dawno sprzedane ale miałem bzika , kupę kasy na sprzęty, komputery co2 itp itd, teraz nie ma czasu ale przyznam że hobby przednie .
-
Nie moge ruszyć wajchą od skrzyni biegów
w tipie, w multi lamele
-
Nie moge ruszyć wajchą od skrzyni biegów
Boze .nie pisz wiecej prosze!Chodziło mi o pedał sprzęgła, to że jest sprzęgło to jest zeczą oczywistą, może nie napisałem precyzyjnie ale jak ktoś już grzebie w aucie to powinien się domyśleć że chodzi o 3 pedał sprzęgła, często się używa tego określenia, wcisnąć sprzęgło a wcisnąć pedał sprzęgła, proste więc nie naskakuj, dokładnie w temacie to na pedale hamulca jest czujnik co zwalnia blokadę w drążku zmiany biegów, podejrzewam że w tym drążku jest elektromagnes po dźwięku jaki u mnie się wydobywa Wysłane za pomocą Commodore C64
-
Nie moge ruszyć wajchą od skrzyni biegów
a ty masz sprzęgło mając automat??
-
czy sa różne rodzaje pompy wspomagania
Jak najbardziej rozumiem, ale czy wieksze cis pompy to lżej kiera? Bo nie chce za luźno, teraz jest perfekt Wysłane za pomocą Commodore C64
-
czy sa różne rodzaje pompy wspomagania
Czyli wychodzi z tego że potrzebuję 8E0 145 155 F i znajdę ja w dizlach i benzyniakach v6, dobrze? Ale kurcze jest z 20 aut i żadnej fałki z b6 nie ma Wysłane za pomocą Commodore C64
-
czy sa różne rodzaje pompy wspomagania
Kształty mają te same? Dokładnie sposoby mocowania Wysłane za pomocą Commodore C64
-
czy sa różne rodzaje pompy wspomagania
Witam, mam możliwość wykręcenia za przysłowiowego funta pompę wspomagania , angielskie szroty, mam 3.0 benzyna ale na szrocie takiej wersji silnika nie ma i czy będzie pasowała pompa do mojego silnika , czy każdy silnik inna pompa ewentualnie rocznik??
-
Diagnostyka,
masz, podpięty temat o kablach diagnostycznych, tam poczytaj
-
nagłe zwiekszenie nadmuchu
jak walisz spryski to zamyka się klaka świeżego powietrza i jest obieg zamknięty a to juz nie rzez filtr wiec powietrze ma mniejsze opory i niby wieje mocniej, jest to celowe żebys nie wąchał często mega śmierdzącego (zimowego) płynu spryskiwaczy
-
Polecane opony zimowe
Właśnie u mnie takie czekają na założenie alpin 5 Wysłane za pomocą Commodore C64