Treść opublikowana przez roball
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
kupiłem ten polimocznikowy lucas oil z allegro, spodziałem się czegoś lepszego :P. Wszystko ładnie nasmarowałem i jest ok, ale mam wrażenie, że smar silikonowy dawał lepszy poślizg (nie wiem nie znam się ...) . Wymieniłem cały zalecany tu zestaw, jak na zdjęciu: W v6 (dwa wydechy) i quattro (wał) to nie była lekka przeprawa, dwa dni roboty. Efekt mocno na plus. Jakieś luzy ze skrzyni zostały, ale już nic z tym nie będę robił. Jestem zadowolony. Dzięki za wskazówki.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Hej, a czy ktoś wie z jakiego to tworzywa jest zrobione i czym się to smaruje ? Smar silikonowy może być ?
-
Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..
Szczęściarz, Tobie czujnik otwarcia maski działa
-
Cewki i świece do ASN
Niektórzy twierdzą, że zwykłe jedno-elektrodowe są najlepsze do lpg, tylko rzeba pilnować właściwej przerwy między elektrodami, która powinna być mniejsza niż do benzyny. Mieszanka gazowa powietrzna ma większą rezystancję a tym samym wyższe napięcie zapłonu. Można też dać świece o wyższej wartości cieplnej.
-
Katalizator w Audi A4 B6 3.0 ASN
Robiłeś jakieś przewężenia w tłumikach przelotowych ? Widziałem, że są takie rzeczy: Drugie pytanie, czy w ASN oba katalizatory są ceramiczne ? Ile kosztuje taka zabawa w zrobienie tłumików przelotowych ?
-
B6 żarówki led światłą mijania
Ogólnie to są powody, dla których to ledowe g... nie ma i nie będzie miało homologacji
-
LPG
Stag 300 to staroć, ale ma prawo działać niezawodnie. Lepszy jest np stag Qmax podłączony pod OBD. Baracudy są spoko, KME Gold też może być. Przyczyn może być wiele, bez zdjęć instalacji i screenów z programu do staga , to można sobie wróżyć. Ja stawiam na błędy montażu, pewnie reduktor zamarza, plus oczywiście niewystrojona instalacja. Wrzuć fotki i napisz gdzie zakładałeś instalację.
-
B6 żarówki led światłą mijania
Taaka moc, nic tylko brać.
-
Katalizator w Audi A4 B6 3.0 ASN
Nie. Myślałem na wkładem metalowym, który jest wytrzymalszy niż ceramiczny. Zamiast kata musiałbym zrobić tłumiki przelotowe, gotowców brak. Musiałbym zgłosić się do jakiegoś tunera, żeby mi drugie lambdy ogarnął. Z 1.8t nie było by problemów, tu niestety są. Koszt wszystkiego byłby zbliżony do wymiany samego wkładu, także wydaje się ,że to byłaby najrozsądniejsza opcja.
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
1200zl to chyba cały wałek z gruszkami, mi chodzi tylko o te sprężyste elementy na wałku. Gdzieś da się to kupić ? Ktoś to dorabia ? To nie powinno być chyba bardzo trudne, dobry projekt, drukarka 3D, albo wycinanka z jakiegoś ABSu i już edit: PTFE (ew PTFE z domieszkami) wydaje się być idealnym materiałem. Ktoś ma wymiary ?
-
Katalizator w Audi A4 B6 3.0 ASN
Cześć, wpadł mi do głowy pomysł wymiany samych wkładów w pierwszych katalizatorach. Wie ktoś może jakie wymiary powinien mieć wkład, ew jakie są wymiary pierwszych katalizatorów ?
-
Klapki kolektora ssącego w Audi A4 B6 3.0 ASN
Czy ktoś zna jakiś patent na to gdzie kupić te nieszczęsne klapki ?
-
3.0 ASN + lpg wypadanie losowe zaplonow
instrukcja qmax - strona 64. Ogólnie całość polecam poczytać. Program do staga można ściągnąć za darmo ze strony producenta. Interfejs można ogarnąć za nawet kilkanaście zł . Teoretycznie tracisz gwarancje, ale imho warto.
-
3.0 ASN + lpg wypadanie losowe zaplonow
Instalacja wygląda dobrze, schludnie. Prawdopodobnie gaziarz u Ciebie poprawił co miał poprawić. Jak jeździ na gazie, jest moc i nie świeci się check engine to jest ok. Miałem kiedyś instalacje założoną przez wyjątkowego partacza i może jestem trochę przewrażliwiony w tym temacie, a lepiej sprawdzić dwa razy niż żałować.
-
3.0 ASN + lpg wypadanie losowe zaplonow
Dokładnie dlatego . Masz dobry sterownik, dobre wtryski, reduktor prawdopodobnie masz reduktor czerwony ac, czyli też dobrze. Sterownik już po samej autokalibracji nie powinien dawać takich objawów. Jak ktoś nie chce tracić godzin na ustawianie to wystarczy włączyć autoadaptację po obd. Skontroluj ustawienia u jakiegoś kompetentnego gazownika, abo wrzuć screeny ustawień tutaj lub prześlij mi na pw, bo jak ci leje na ubogo to możesz spodziewać się kłopotów.
-
3.0 ASN + lpg wypadanie losowe zaplonow
O zgrozo! Daj ,ku przestrodze, namiary na tego magika i wrzuć zdjęcia instalacji.
-
Katalizator w Audi A4 B6 3.0 ASN
- Koła do 3.0 Quattro
Mam oba R16 zimówki, 235/45/R17 XL letnie , na zimowych jednak jeździ się po naszych drogach lepiej- Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..
Cześć, mam podobny problem. Zrobiłem miesiąc temu wymianę oleju z płukanką liquimolly. Zalany jak zawsze motul x-cess 5w40. Od niedawna pojawia się żółte oil min, czasem po kilkunastu minutach jazdy czasem później. Na bagnecie olej jest. Ostatnio na trasie ponad 200km kontrolka zdążyła się zapalić i zgasnąć. Wczoraj wyskoczyła po ok 15km. Co mam z tym zrobić ?- [A4 B6] SWAP 3.0 ASN na 2.7T ARE
jaki koszt ?- Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
A może masz gdzieś na czymś spadek napięcia. Spróbuj zmierzyć napięcie na żarówce, może właśnie tu jest przyczyna.- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Cześć, kupiłbym: -x-cess 10l -motul gear 300 do skrzyni biegów -ew. jakaś delikatniejsza płukanka do silnika LM czy coś chyba, że polecasz coś innego do mojego profilowego proszę o wycenę- Oznaczenie poduszki skrzyni
Odgrzewam kotleta. Samochód z profilu skrzynia FRE 6biegów, etka pokazuje, że poduszka 8E0399151Q i pytanie jaki Lemforder 31105 01, 31106 01 czy 31107 01 ? Na tych poduszkach jest coś takiego jak oznaczenie koloru, co to znaczy ?- A4 B6 lampy led sedan bład spalonej żarówki , gaśniecie diody.
Rezystor jest po to, żeby ledowa lampa ciągnęła tyle samo prądu co tradycyjna żarówkowa, dopinasz go równolegle. Rezystor będzie się grzał i błędu nie będzie, kiedy ledy padną nawet się nie zorientujesz. Moja standardowa rada na chińskie gównoledy: podłącz równolegle żarówkę błędy znikną. Jesteś pewien, że te lampy mają homologację ?- Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Dzięki za bardzo rzeczową odpowiedź, jesteś niezwykle pomocny. Niezwykle. Sprecyzuję pytanie. Czy zestaw warto kupić zamiennik 8D0798151 firmy Topran, czy lepiej pofatygować się do ASO po oryginał ? Na wszelki wypadek sprecyzuję jeszcze bardziej. Chodzi mi o jakość zamienników Topran, a nie odległość do ASO . Edit: Kupiłem w ASO. - Koła do 3.0 Quattro