Treść opublikowana przez Arek8888
-
Brak bezpiecznika?
Mam na myśli, że na chłodnicy są dwa oddzielne wentylatory - jeden z nich do chłodzenia silnika (w B5 najczęściej napędzany paskiem), drugi do klimy (elektryczny, który włącza się po włączeniu klimy) i jest on zabezpieczony bezpiecznikiem 40A pod kierownicą. Natomiast zgadza się, że wentylator nawiewu ma bezpiecznik za tą osłoną na boku deski rozdzielczej. Przynajmniej w moim B5 jest to tak zrobione
-
Audi a4 b5 1.6 AHL '97 by TAPO94
Dokładnie tak jest, teraz już bez podłokietnika nie dasz rady jeździć
-
Audi a4 b5 1.6 AHL '97 by TAPO94
Faktycznie, wygląda ekstra
-
A4 B5 avant, pierwsze auto pierwsze audi
Brawo kolego za zacną opiekę nad tym autkiem też mam AFNa, chętnie będę zaglądał na Twój temat
-
Brak bezpiecznika?
- Brak bezpiecznika?
Za osłoną, o której mówisz, nie ma bezpiecznika wentylatora 40A. Jest on pod przekaźnikami, dostępny po zdjęciu osłony/półki nad nogami kierowcy pod kierownicą. EDIT: na tym zdjęciu akurat miałem wyjęty ten bezpiecznik bo wymieniałem, ale z tego co pamiętam to powinien siedzieć obok tego 50A.- Brak bezpiecznika?
Witaj. Na tym zdjęciu masz ujęte jedynie przekaźniki. Bezpieczniki są niżej, w głębi.- B5 Biturbo
Piękna bestia! Czy to już koniec modów, czy planujesz coś więcej?- Sprężarka
- Falowanie obrotów
Tak właśnie coś czułem, dzięki za info- Falowanie obrotów
Panowie, ostatnio próbowałem wytargać swój wentylator i przeczytałem, że trzeba odkręcić jeden wkręt i po obróceniu wentylatora powinien wyjść, ale u mnie obraca się tylko troszkę i gdzieś się blokuje. Czy jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie albo blokada?- Wentylator nie załącza się ... ?
Dzięki, teraz już ją widzę- Wentylator nie załącza się ... ?
Panowie, wybaczcie to wyjątkowo durne pytanie, ale w jaki sposób zlokalizować chłodnicę klimatyzacji w A4 B5? po otwarciu maski widzę tylko chłodnicę silnika...a to nie jest chyba to samo.- Audi a4 b5 1.6 AHL '97 by TAPO94
Panowie, co kto lubi i preferuje. Mi z kolei najbardziej podoba się allroad- Problem z listwą dachową w Audi A4 B5
Zdobyłem na forum używaną listwę wraz z uszczelką i to rozwiązało problem. Dla potomnych wrzucam mini fotorelację z wymiany, nigdy nie wiadomo czy komuś się nie przyda. A więc demontaż należy zacząć od wyciągnięcia jednego końca listwy z rynienki od strony tylnej szyby. W moim przypadku nie było problemu, bo ten koniec już odstawał. Wskazane jest, aby robić to za pomocą plastikowej łychy, aby nie porysować lakieru, zgodnie z radą kolegi wyżej. Listwa trzyma się tak naprawdę za pomocą gumowej uszczelki, więc ją również należy wyjąć. Gdy jeden koniec mamy już wolny na tyle, aby chwycić go palcami, należy delikatnie próbować wyciągnąć ją z rynienki, podważając do góry i jednocześnie ciągnąc do siebie tak, aby listwa podlegała rozciąganiu a nie ściskaniu, bo to mogłoby doprowadzić do wyboczenia i nieodwracalnego odkształcenia. Trzeba wyjść z założenia, że lepiej jest pociągnąć ją kilka razy ale delikatnie, niż na raz ale za mocno. Od strony szyby przedniej listwa zakończona jest wypustem (coś na kształt języczka), którym wchodzi pod uszczelkę szyby. Dlatego, w bezpośrednim sąsiedztwie przedniej szyby, listwy nie można zbyt mocno podważać, bo może to doprowadzić to podniesienia uszczelki szyby. Gdy listwę mamy już całkiem wyciągniętą, w rynience możemy spodziewać się różnych nieprzyjemnych spraw, takich jak brud i rdza. W moim przypadku zastałem tylko kurz i ani grama rdzy Warto to miejsce przeczyścić, ja to zrobiłem płynem do szyb i mikrofibrą. Po tym zabiegu rynienka prezentowała się zupełnie elegancko i uznałem, że w zasadzie bez listew auto wygląda całkiem spoko Po przeczyszczeniu przystępujemy do montażu nowej listwy wraz z uszczelką, która pełni tu bardzo ważną rolę, bo bez niej listwa nie będzie się trzymać. Montaż będzie polegał na wciśnięciu listwy w rynienkę, co będzie najtrudniejsze z całej operacji. W każdym razie, należy zaczynać od strony szyby przedniej, wsuwając najpierw wcześniej wspomniany języczek pod uszczelkę. Może zdarzyć się tak, że listwa będzie dość niefortunnie wygięta i podczas wciskania jej w rynienkę zacznie podnosić nam uszczelkę szyby, tak jak było to w moim przypadku. Wystarczyło jednak ręczne podgięcie końca listwy ku dołowi, oraz delikatne podgięcie samego języczka szczypcami (delikatne, aby go nie złamać). W następnym etapie listwę wciskamy palcami kierując się w stronę tylnej szyby. Dodam, że trzeba mieć trochę pary w palcach, aby to zrobić, bo gumowa uszczelka wchodzi naprawdę z dużym oporem. Warto również wspomóc się silikonem w sprayu, którym można spryskać uszczelkę, co pozwoli na zmniejszenie tarcia i łatwiejsze włożenie jej w rynienkę. To chyba tyle z roboty, ogólnie jeśli zachowa się rozsądek i będzie się to robić delikatnie, nie ma się czego bać. PS. Posłużyłem się kilkoma zdjęciami mojej nowej uszczelki, które dostałem od kolegi z forum, mam nadzieję, że się nie obrazi- [B5 AFN] A4 Avant 1999 Mingblau Pearl by Undisclosed
Dobre rady, przydadzą się każdemu- [B5 AFN] A4 Avant 1999 Mingblau Pearl by Undisclosed
Bardzo bardzo ładna Audiczka kolego powodzenia w modzeniu, i oczywiście z przyjemnością będę obserwował rozwój tematu- Wentylator nie załącza się ... ?
U mnie za cały wentylator wołają 130 zł.- Wentylator nie załącza się ... ?
A na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego? Aby była taka sama wtyczka, średnica i co jeszcze?- Wentylator nie załącza się ... ?
Prawdopodobnie trzeba rozebrać wentylator, nasmarować, szczotki do wymiany, ewentualnie wymiana wentylatora na nowy. Sam wentylatora nie wyjmowałem, ale bardziej doświadczeni forumowicze twierdzą, że nie trzeba demontować przodu.- Zwykły Avant w TDI by Matt. dokładka przód Oettinger
Witaj, fajne mody, fajne autko mam pytanie, jak spisują się reflektory Depo? Jeździsz na nich już chyba dłuższy czas, więc możesz coś o nich powiedzieć- Problem z klimatyzacja
Z tego co mi wiadomo, a mam identyczny problem, to wiatrak klimatyzacji jest elektryczny, więc wisko nie ma nic do rzeczy. Podepnij vaga i zrób test wyjść, tam między innymi będziesz miał test wentylatora i zobaczysz czy podczas testu załącza się wiatrak czy nie.- Problem z listwą dachową w Audi A4 B5
Mam pytanie, czy listwa dachowa z polifta będzie pasowała do przedlifta?- Problem z listwą dachową w Audi A4 B5
Dzięki za wyjaśnienie dzwoniłem do ASO i dostałem informację, że od roku nie są dostępne, więc szukam używanej. Mam nadzieję, że na forum znajdę.- Problem z listwą dachową w Audi A4 B5
W takim razie najpierw zorientuję się w ASO, i jeśli cena nie będzie z kosmosu to kupię, bo używana też może być sparciała tak jak moja. Rozumiem, że w dalszej kolejności wystarczy zwyczajnie założyć nową uszczelkę na listwę i wcisnąć w rynienkę i powinno siedzieć Właśnie tej informacji co ją trzyma mi brakowało, dzięki - Brak bezpiecznika?