Treść opublikowana przez Adrian1727
-
Problem wbicia 2 biegu, wymiana oleju
Dzięki kolego za podpowiedź tragicznie jeszcze nie jest na zimnym biegi zazwyczaj teraz bez oporu wchodzą ale zdarzył mi się pierwszy raz dzisiaj od wymiany oleju że na zimnym zazgrzytał bardzo lekko przy wrzuceniu 2 biegu, jak jest ciepły 2 chodzi jak w masło także może to wina synchronizatora, wiadomo skrzynia ma swoje lata wieczna nie będzie.
-
Spalanie oleju 1.6 ANA - 0.5 l / 100 km...
Gdzieś olej musi znikać. Co masz na myśli dymi "normalnie" ? chodzi ci że dymi na biało przy niskich temperaturach ? to wtedy normalnie. To jest prosty silnik więc i pewnie problem jest prosty. Dziwne jest że nie ma wycieków, to dość sporo 0.5l oleju/100km. Albo padła ci kolego uszczelka pod głowicą albo masz pierścienie zajechane. Sprawdź kompresję jaką masz. Aha i jeszcze jedno, w jakim stanie płyn chłodniczy ? jest czysty ? musisz często dolewać ?
-
Problem wbicia 2 biegu, wymiana oleju
Witam, wymieniłem olej, nie zalewałem ravenol za duży koszt skrzynia kosztuje załóżmy ok 150-200 zł, nie opłacało się zalewać oleju za 150 zł. Olej który był w skrzyni nie wyglądał tragicznie ale widać było że nie był wcale wymieniany od wyjazdu z fabryki. Zalałem polecany i sprawdzony olej Jasol 75w90 GL 4. Biegi wchodzą lepiej niż wcześniej ale czasami zdarza się że któryś bieg nie wejdzie płynnie ale tak jakbym przy wrzucaniu musiał ustąpić w połowie na (sekunde) i wbić dalej ale to raczej już wina leży albo po stronie skrzyni albo wybieraka bo wybierak też nie jest nowy,ma luzy. Po wymianie nie zdarzyło mi się żeby skrzynia zazgrzytała podczas wrzucania 2 biegu jak to było przed wyminą. Temat uważam za zamknięty
-
1.6 adp - Auto po odpaleniu szarpie
Całkiem możliwe, jak już wymienisz filtr i sprawdzisz wtryski napisz co i jak, jeśli trzeba będzie to jeszcze coś pomyślimy na ten temat
-
Szarpie do 4tys
Całkiem możliwe, bo nie ma czego się przyczepić konkretnego prócz sondy. A nie masz komputera na podmiankę od kogoś kto ma take audi z takim silnikiem ? Komputery nie są drogie ale warto się upewnić
-
1.6 adp - Auto po odpaleniu szarpie
Nie, jeszcze nigdy się nie spotkałem z takim czymś żeby auto nie chciało jeździć bo akumulator za słaby, to mechanik naprawdę poleciał z tym aku. Nie wiem co ci kolego doradzić, może sam zajrzyj do wtryskiwaczy, bo tak jeśli na gazie jeździ wszystko okej moc ma to znaczy że lewego powietrza nie ciągnie, czujniki wałów itp odpadają. To "coś" musi być związane albo z wtryskiwaczami PB, odkręć listwę i kręcąc rozrusznikiem sprawdź czy któryś paliwa "nie leje" a i jeszcze jedno auto po odpaleniu wchodzi na obroty równo chodzi ? trzyma obroty ale siły żeby ruszyć nie ma tak ?
-
Nie chce odpalic ;/ słąby aku ?
W sklepie motoryzacyjnym
-
1.6 adp - Auto po odpaleniu szarpie
U mnie w 1.8 też często miałem błąd adaptacji mieszanki ale objawów jakiś specjalnie nie miał, błąd zniknął (podobnie jak inne z mieszanką) po wymianie sondy lambdy. Tylko trochę dziwne że na lpg wszystko gra ...
-
Szarpie do 4tys
hmm.. skoro taki problem pojawił się OD RAZU po wymianie sondy lambda to albo jej wina albo gdzieś lewe powietrze zasysa ale to raczej by na jałowym też był problem. Kolego a nie masz sondy na podmianke żeby sprawdzić czy to jej wina ? przydałoby się sprawdzić jakie wartości pokazuje za pomocą jakiegoś programu na komputerze. Dziwne ze nie ma żadnych błędów zazwyczaj gdy sonda się kończy to są jakieś błędy. W dodatku że to sama PB a nie PB+LPG to powinno śmigać jak trzeba. Nie wiem co doradzić koledze, albo jeździć i kontrolować czy jakiś błąd się pojawi czy sprawdzić sondę. Według mnie to objawy wskazują na sondę ona odczytuje "spaliny" i odpowiada za bogatą/ubogą mieszankę. A zauważył kolega że za dużo paliwa znika czym jakieś inne objawy ?
-
wymiana skrzyni
Kolego wpisz sobie np. w allegro skrzynia biegów DHZ. Masz tego mnóstwo. Począwszy od passatów ADR do audi.
-
Brak Gorącego Nawiewu
Przy włączaniu nawiewu na szybę prawie zawsze (tzn. w mojej wersji) ta śnieżka się załącza, gdy nacisnę przycisk śnieżki to na ekraniku znika i grzeje ciepłym powietrzem jeśli masz naładowaną klime to nie dziwie się że zimnem daje bo gdy wciskasz nawiew na szybę automatycznie załącza ci się klimatyzacja.
-
Szarpie do 4tys
Vag pokazuje jakieś konkretne błędy ? co to dokładnie za sonda ?
-
Wycieraczki wariują
Może to wina samego pająka ? Gdzieś ostatnio w przeciągu miesiąca może dwóch widziałem podobny problem, poszukaj na pewno znajdziesz
-
Wyłączenie Immobilizera
Kolego kup z allegro EMULATOR IMMOBILIZERA cena od 70 złotych. 3 kabelki z instrukcją. Oczepiasz kostkę od płytki fabrycznej kroisz 3 kabelki dolutowujesz i problem z głowy polecam. Ja kupiłem taki : http://allegro.pl/vag-emulator-immobilisera-immo-immobilizer-vw-audi-i5642800195.html
-
Problem z pompka centralnego
Schemat kabli od kostek pompki centralnego zamka audi a4 b5 1995: Wtyczka mniejsza "czarno-biała" 1 czarny z niebieskim paskiem stacyjka 2 czerwony stacyjka 3 szary z białym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 4 niebieski z czerwonym paskiem sterowanie zamek klapy bagażnika 5 zielony z niebieskim paskiem sterowanie drzwi kierowcy 6 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny 7 czerwony zwora do pinu 9 10 brązowy z białym paskiem krańcówki drzwi 11 żółty z niebieskim paskiem sterowanie drzwi pasażera 12 brązowy z białym paskiem sterowanie oświetleniem kabiny Druga wtyczka zasilająca "czarno-fioletowa" 1 12V 3 masa Nie sądzę żeby to była wina pompki. wina będzie leżała albo po stronie "sterownika centralnego zamka + pilot" jeśli posiadasz, jeśli nie to albo zwara w instalacji albo wina pająka od przełączania kierunków
-
świruje pompka zamka i zapala się podś. wnętrza
Kolego, nie masz kogoś to by ci podrzucił na podmiankę pompkę żeby się upewnić że to jej wina ? Wydaje mi się że przyczyny trzeba szukać w pompce, skoro oświetlenie świruje itp. to jest to wina pompki a nie instalacji czy czegokolwiek innego, bo to pompka steruje otwórz/zamknij zaświeć/zgaś światło.
-
Problem z dogrzaniem
tak, to ten czujnik
-
Czy olej w tej rurce to norma???
No troszke roboty jest
-
1.8ADR Klekocze na rozgrzanym silniku
A co z napinaczem ? wymieniłeś ?
-
świruje pompka zamka i zapala się podś. wnętrza
Faktycznie, pompka była rozbierana, jakoś mi to umknęło
-
świruje pompka zamka i zapala się podś. wnętrza
Czytałem podobne przypadki na forach i przyczyną była woda w gąbce w której znajduje się pompka. Pompka łyknęła wody i zaczęła świrować. Zajrzyj kolego do pompki i zobacz czy się przypadkiem nie "topi".
-
POMOCY, CIERCZENIE NA ZIMNYM, NA CIEPŁYM TROCHĘ MNIEJ.
Klima tak czy siak powinna się załączyć ja niby nie mam gazu, no może trochę jest to włączam w klimatroniku klime auto bujnie obrotami i słychać charakterystyczny dodatkowy dźwięk. To jak kolega słyszy ewidentnie od strony pasażera u dołu to moim zdaniem pasek. U siebie po wymianie rozrządu jak założyłem ponownie pasek klimatyzacji to piszczał i zacząłem go luzować po trochę i piszczenie ustało ale słychać taki charakterystyczny dźwięk, na 95% mam taki sam więc myślę że to wina paska lub napinacza. Nie wiem ale na razie tak z tym jeżdżę
-
Audi bierze olej
Zależy można i tak i tak. Jak chcesz zostawić uszczelkę klawiatury to zaopatrz się w sylikon wysokotemperaturowy do takich napraw. Ja osobiście założył bym nową uszczelkę pokrywy 30 zł ale bynajmniej pewność że 3 raz nie będziesz musiał rozbierać
-
POMOCY, CIERCZENIE NA ZIMNYM, NA CIEPŁYM TROCHĘ MNIEJ.
Ciężko cokolwiek stwierdzić z filmiku. Wiskoza ? U mnie podobny dźwięk wydaje pasek klimatyzacji jak odpalam z rana. Może kolega bardziej zlokalizować ten dźwięk ? od strony wentylatora ? może od spodu ? Przy zamkniętej klapie ciężko coś w ogóle powiedzieć. Przyczyn może być począwszy od pasków do łożysk itp.
-
Problem z dogrzaniem
Może czujnik pada ? za temperaturę wskazywaną na zegarach odpowiada czujnik 4-pinowy znajdujący się z tyłu głowicy w króćcu.