Treść opublikowana przez shogu
-
Tuner południowa Polska
Oprócz gregor10 proszę
-
Tuner południowa Polska
Czy ktoś poleci dobrego tunera z południowej polski z hamownia 4x4?
-
a4 b7 felgi od rs4 19
Mam założone 19'' i eibach -30mm - komfort na dziurach wiadomo, jest gorszy ale po autostradach autko trzyma się drogi jak przyklejone. Amorki sprawdzane po 4 latach i nic się nie dzieję, jedynie wielowahacz się posypał przy 200 tys KM. Felgi przez ten okres były już raz prostowane.
-
Wymiana czujnika położenia pedału sprzęgła
Odgrzeję temat, miałem problem z czujnikiem światła stop. Mechanik wymienił czujnik, zaczął się problem z obrotami, więc jeździłem tak prze 100km nazajutrz wsiadam do samochodu po odpaleniu silnik pracuje równo i nagle gaśnie, odpalam znowu chodzi i gaśnie. Odczekałem moment znowu wsiadłem i spróbowałem ruszyć, po ujechaniu 100m znowu zgasł, czy może to mieć związek z czujnikiem, czy też problem pojawia się już gdzie indziej? Sprawdziłem VCDS mini błędy tych dwóch czujników i wykazało, że oba są walnięte. Możliwe że mechanik nie skasował błędów po wymianie? Dla świętego spokoju zamówiłem czujnik położenia sprzęgła.
-
Sprzeglo 1.8t
Dzięki wielkie, miałbyś może nr zestawu z dwumasem ?
-
Sprzeglo 1.8t
@DivaynEays podałbyś nr katalogowe awx ?
-
Sprzeglo 1.8t
Czy takie zestawy podejdą bez większych problemów? Pacjent to 1.8t Q bfb ze swapem szkyni GFE 6B ORYGINALNE SPRZĘGŁO + KOŁO DWUMASOWE LUK 600005800 Warszawa - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz z Warszawa - ORYGINALNE SPRZĘGŁO + KOŁO DWUMASOWE LUK 600005800, na Allegro.pl, za 1259 zł w kategorii {Układ napędowy} - {Sprzęgła}. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę... Oryginalny zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym SACHS 2290 601 032 do AUDI A4 (8E2, B6) 1.9 TDI 116KM/85KW WWW.SPRZEGLO.COM.PL Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym SACHS 2290 601 032 do AUDI A4 (8E2, B6) 1.9 TDI 116KM/85KW - Oryginalne Sprzęgła i Koła Dwumasowe do 50% Taniej - Wysyłka Gratis w 24h - 100% Klientów... Czy też lepiej wymienić samą zostawić oryginał z BFB i zakuć w kewlar?
-
Problem ze skrzynią/sprzegłem jaka przyczyna?
Udało się w końcu coś nagrać, filmik z włączonym ESP. 20201031_145029.mp4
-
Problem ze skrzynią/sprzegłem jaka przyczyna?
Nagram coś później. Właśnie przy przyśpieszeniu na autostradzie każdy bieg ładnie ciągnie do końca. Problem pojawia się, gdy chcesz polecieć lekko bokiem lub "strzelić" ze sprzęgła, obroty w górę a auto stoi w miejscu, dodam że śliska nawierzchnia, bieżnik na oponach ok 3mm. Odczucie jest jakby coś blokowało silnik od przekazania mocy na koła.
-
Problem ze skrzynią/sprzegłem jaka przyczyna?
Witam kolegów, Przyszedł czas na wymianę opon na zimowe, letnie idą w kosz więc pomyślałem, że przy tych warunkach pogodowych warto popróbować umiejętności jazdy bez ESP. Jestem laikiem w tym temacie, a więc ruszam sobie ładnie jedynką, podcinam przy 5Kk RPM daje 2 i gaz, tu zaczyna się problem na blacie zostaje 5kk RPM a auto w ogóle nie jedzie. Zaobserwowałem również przy wrzuceniu 3 podczas normalnej jazdy ciężko wchodzi. Co może być przyczyną? Sprzęgło do wymiany, coś ze skrzynią itd? Stan oleju skrzyni był sprawdzany - jest ok Sprzęgło seria. Pacjent to 1.8t Q ~200 KM
-
1.8T BFB - Prośba o analizę logów
Witam kolegów, Pomożecie z analizą logów, posiadam 2 x b7 - avant w serii oraz sedan po modach (duży fmic, wydajniejsza pompa paliwa, brak kata, dedykowany wydech). Logi z sedana: Grupa 001: http://vaglogi.pl/log-001_cZT1OM.html Grupy 002, 003, 011: http://vaglogi.pl/log-003_002_011_8T095kG.html Grupa 005: http://vaglogi.pl/log-005_98i4q.html Logi z Avanta: Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_GKL84.html Które grupy jeszcze warto sprawdzić? Pozdrawiam,
-
Sprzeglo 1.8t
Panowie, odgrzeje temat. Z racji tego że jest multum wypowiedzi na temat sprzęgła z AWX a u mnie wjechała inna skrzynia z oznaczeniem HER i sprzęgło się już poddaje, co w takim razie zakładać? Czy do HER również podchodzi AWX?
-
Przepustnica wydechu 1.8t
Przeglądałem ten temat i nawet fajnie to wyszło: Jaki koszt takiej usługi u Ciebie, mowa o tej droższej wersji?
-
Przepustnica wydechu 1.8t
Czyli najlepiej odpuścić temat
-
Przepustnica wydechu 1.8t
Cześć @bartez80 jak najlepiej montować taką przepustnice? Producent zaleca za DP. Powiem Ci że wydech mam kwasówke, chciałem coś przepustnicą pomodzić, u producenta wydech z klapami 2tys drożej dlatego szukam rozwiązania z przepustnicą elektroniczną: Przepustnica Wydechu 2.75" 70MM V-Band Pilot ⚫ MTuning - Tuning Sklep MTUNING.PL Przepustnica Wydechu 2.75" 70MM V-Band Pilot Przepustnica wydechu pozwala kontrolować głośność dźwięku układu wydechowego. Urządzenie instaluje się zazwyczaj tuż za katalizatorem, natomiast regulacja przepływu...
-
K04-064tfsi w 1.8t
@Kejsi kupowales nowke czy udalo Ci sie trafic na uzywke? Bedziesz robil jakies fotorelacje? Dzieki, Pozdro
-
K04-064tfsi w 1.8t
@Kejsi myslalem przez dluzszy czas co montowac u siebie, od GT, TD, hybrydy, a45 az w koncu padlo na k04-064 poniewaz chce to zrobic sam i jest troche poradnikow do tego. Bylbys cos w stanie doradzic, jak z odplywami ile przerobek trzeba robic oraz gdzie dorwales turbine?
-
K03 Hybryda vs GT28
Przegladam te kolektory, sa wersje extreme i tez barany - roznia sie one tak naprawde czyms, ksztaltu , ceny i wykonania - chodzi o wplyw na moc, przeplyw spalin ?
-
K03 Hybryda vs GT28
W pełni się zgadzam z Tobą wszystko wyjdzie na hamowaniu, jak silnik pracuje i na ile pozwoli. Jestem pozytywnej myśli po wynikach serii, prawda pokaże. Został mi tylko Perun do sprawdzenia i działamy, chociaż kto wie czy nie są na urlopie
-
K03 Hybryda vs GT28
Studiując wszelkie źrodła internetu i rozmawiając z warsztatami robiącymi hybrydy powiedziany mi że to nie ma znaczenia czy to będzie moja sprężarka z bfb czy też z bex ponieważ na obu robią te same moce ok 280KM - jeżeli dorzucę żeliwo to 300KM udźwignie. Czyli wyszło na to że jednak k03 hybryda aniżeli gt28 PS. Wiecie może czy Perun Turbo jeszcze egzystuje, tylko do nich nie dzwoniłem a chciałbym mieć porównanie gwarancyjne i cenowe
-
K03 Hybryda vs GT28
I tak chyba zostanie Przeróbka na hybryde oczywiście, a w późniejszym czasie wmontujemy coś większego, projektów jest naprawdę wiele na różnych turbach, tylko większość z nich zbiera się powyżej 3000rpm. Nie przerobiłem jeszcze tematu który podsunął @DivaynEays z td04 - zabieram się do lektury. Pora poszukać kogoś od hybryd.
-
K03 Hybryda vs GT28
Zapomniałem o wydechy, już siedzi ładnie na samochodzie, sprzęgło jest już ale jeszcze nie zamontowane, bodajże AWX Tak TIP brakuje, o wtryskach właśnie takich jak mówisz myślałem, a z turbem k03 - 073 ?
-
K03 Hybryda vs GT28
Kurde chyba temat mój skasowano z braku aktywność i aktualizacji ? Mamy: Pompa paliwa deatschwerks dw65v FMIC 550x180x65 na 2,5" DP 2,75'' Sportowe świece skrzynia krótsza z s4 6b Big Brake s4 Seria doprowadzona do stanu, przed montaże wyżej wymionego zestawu wypłuła na hamowni 167KM i 263,6 NM - wtedy to jeszcze było FWD już lata na Q
-
K03 Hybryda vs GT28
Budżet na samo turbo, większość osprzętu już jest na aucie do skończenia zostało tylko turbo i wtryski założyć, podłączyć to wszystko ładnie i zestroić
-
K03 Hybryda vs GT28
Mówimy +- 5000zł