Treść opublikowana przez ecobuda
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Mój też dymi, ale przyn ajmniej u mnie we wsi nie ma komarów. Krowy jeszcze nie padają to mam to gdzieś. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Błąd P 0234
Nie mam teraz dostępu, ale koleś jak podłączył kompa to mówił że turbo raz przeładowuje a raz niedoładowuje i tak na przemian. Sztanga chodzi luźno i n75 Czyściłem. Czy jak sztanga chodzi luźno to i tak geometria może być zawalona? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Błąd P 0234
Tylko na zimnym silniku i po większym bucie wywala błąd P0234 i przechodzi w awaryjny. Po restarcie wraca do normy. Turbo przeładowuje, to wiem, pytanie tylko dlaczego,ci jest przyczyną. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Tak. Kopci jak Batory. Ja mam usunięty programowo i dalej kopci, trochę mniej ale jak mocno depne to kopci. Trzeba by to chyba zestroić. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Auto szarpie po zagrzaniu teraz Wogole nie jedzie pomocy!!!
Napisz kolego do Bart-s, to scecjalista od Multitronik. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Problem ze skrzynią w B7.
Automat czy manual? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Ja też poproszę Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Jeszcze nic nie stroiłem. Pompki, turbo i całą resztę mam od bpw. Od początku miałem problem z dpf ale to dlatego że wałek tego nie ogarniał. Wywaliłem dpf, później zmieniłem wałek na bpw bo taki miałem że starego silnika i tak latam. Trochę kopci ale fruwa jak wściekły. Wiem że turbo czasami przeładowuje ale nie wiem czy to wina strojenia czy samej turbawki. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Masz rację. Tylko że więcej dłubania. Znacznie łatwiej ciąć i spadać. U mnie Spaw po kilku tysiącach wygląda jak fabryczny. Nic nie widać. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
A co do świec to może dopiero pokazać zima. Teraz jak silnik zdrowy to zapali nawet bez świeczek, ale jak będzie mu zimno to może być problem. Ja mam świece od 2.0 i auto pali przy -20 od strzała. Bez paniki poczekaj jak spadną temperatury, jak zaczną się problemy z odpalaniem to wiesz gdzie szukać przyczyny. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Nie ma dramatu. Potrzebny podnośnik lub kanał. Wyciągasz puszkę od filtra,odkręcasz dpf razem z flanszą od turbiny i rozpinasz wydech za dpfem, Odkręcasz rurkę od chłodnicy egru, odpinasz przewody od dpfa i wychodzi do góry. Ja tak wyciągałam. Przydaje się pomóc drugiej osoby aby lekko odciągnąć silnik w lewo. Czas trwania operacji 0.5 godziny. Przecinasz flexem na sprawie, zaznaczając sobie puszkę tak aby pospawać go tak jak był. Młotek przecinak i wio. Rozbijasz cegłę w środku wywalasz gruz(wszystko że środka) spawasz i do auta. Warto wykręcić sondę żeby jej nie uszkodzić. Montujesz to do auta i do tunera zrobić program. Ja miałem tak zawalony dpf że w trybie awaryjnym przejechałam 300 KM. Po wywaleniu cegły sam wyszedł z trybu awaryjnego po przejechaniu kilku kilometrów. Nie wiem co było by dalej bo za kilka kolejnych KM dojechałem do tunera a tam już wykastrowali programowo. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
spadek mocy bląd EGR
Sprawdź kable idące do egra, jeżeli są gdzieś uszkodzone może łapać błąd i idzie w awaryjny. Ja miałem kiedyś przytopioną izolację o chłodniczkę egru i też szedł w awaryjny. Sprawdź kable. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Od 2.0 i cały osprzęt też. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Tak. Zrobiłem tak ok 5tys i co 400 500 KM dopalanie cegły, aż w Niemczech zapchał się na maksa i nie chciał się już dopalać. Wróciłem na lawecie i wywaliłem cegłę, od tamtej pory spokój. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
To samo przechodziłem. Bpw, pompą oleju amen i silnik też. Wstawiłem awx i długo bujałem się z dpfem, cały czas się zapychał. Wywaliłem dpf i spokój święty. Auto ożyło, mniej pali lepiej chodzi, nie przybywa oliwy. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Brak rozrzedzania oleju, mniejsze zużycie paliwa, troszkę lepsza dynamika auta, koszt usunięcia dpf u mnie wyniósł 700 zł. Już się zwróciło na paliwie. A tak ogólnie to dlaczego robisz swap i jaki silnik był wcześniej? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana silnika 2.0TDI BPW w Audi A4 B7 na 1.9TDI AVF
Temat osobiście przerabiałem. Tak jak kolega Piotr pisze. To teoria ale jak najbardziej prawdziwa, a w praktyce to odkryć dpfa od turbiny i wyciągnij kompa z auta, daj to do ludzi co wywalają dpfy i oni to ogarną. Twój mechanik tylko to wrzuci do auta i wszystko gotowe. Mniej awaryjny avf i brak dpf da ci satysfakcję z auta. Tylko taka konfiguracja, nic inaczej. Nie kombinuj na litość boską bo najesz się nerwów jak ja. Do roboty i wio walić kilometry. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
[A4 B6] multitronic tryb awaryjny w pozycji manualnej zmiany biegow
Napisz kolego do Bart-s. Ale wydaje mi się że to dalej problem ze sterownikiem skrzyni. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
swap pompy 2.0 bre
A dlaczego chcesz zmieniać pompę, napisz coś więcej co planujesz. Ja osobiście jak bym miał teraz wybierać to wolał bym regenerować pompę z wałkami i co 50tkm sprawdzać. Wydaje mi się że silnik z wałkami chodzi bardziej miękko, i mniej się trzęsie. Koledzy przerabiali temat z regenerację i są zadowoleni, ja nie zdążyłem bo razem z napędem pompy padł silnik. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
audi a4b5 1.8 dusi sie i strzela
Spróbuj wyczyścić przepływkę, wymyj przedmuchaj i zobacz jaki efekt. Może jest zasyfiona i przełamuje wartości. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez
Trasa 1300 km, głównie autostradą trochę w korkach a poza tym średnio 150km/h spalanie 7,9 dpf off Skrzynia Multitronik opony 245 17. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Czy silnik 1.9 TDI 116km jest faktycznie wadliwy?
Dotyczy dwulitrówek. W 2.0 tdi 8 v występuje problem z napędem pompy oleju a w 16v problem z głowicą. Silniki 1,9 tdi mają pompę na łańcuchu i czapkę 8 v. Jeśli zadbany to nie powinno byc problemów. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Kontrolkoa pomarańczowe kółko otoczone nawiasami
Może też być że w kostce od klocków przez chwilę nie było styku. Sprawdź kostki i kable od klocków. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
[B7 BKE] Dziwny stukot podczas odpalania
Może i sam rozrusznik nie dokręcony. Sprawdź czy nie jest luźny, powinieneś go sięgnąć od góry Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Kontrolkoa pomarańczowe kółko otoczone nawiasami
Przy przednich kołach di klocków idą takie kabelki, sprawdź czy trzymają się jeszcze klocków, czy już odpadły. Jeżeli odpadły to znaczy że kończą się klocki, ale bez paniki jest jeszcze z 3, 4 mm okładziny. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka