Treść opublikowana przez ecobuda
-
Wycibiały dy
Czyżby turbina lała oliwę? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jestem w Niemczech, ale w Polsce będę dopiero za trzy tygodnie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
problem z blokiem...
Tak. Tylko że ja najpierw wywaliłem dpf a później okazało się że wałek mam od awx i dotego wytary. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Ja w 2006 mam JZU. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
problem z blokiem...
Pojemność jest mniejsza o ok 60 cm3 a móc zależy czy był syrojony na 1.9 czy nie. Nawet jeśli nie to moc powinna być prawie identyczna jak seryjne bpw czyli 140 KM. Jeśli będziesz usuwał dpf możesz podnieś moc do ok 165Km samym programem jednocześnie zmniejszając zużycie paliwa. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
problem z blokiem...
Tak, jest to możliwe. Mój kolega tak ma. Dół od 1.9 a cała reszta od 2.0. Głowica, turbo, pompowtryski od bpw. Zwróć uwagę jaki masz wałek rozrządu. Jak chcesz zachować dpf to wałek musi być do bpw a jak nie to może być avf,awx. Numer z przebijaniem oznaczeń w silnikach VAG jest częstym zjawiskiem w śród nieuczciwych sprzedawców silników. Dzieje się tak dlatego że słupek 1.9 avf albo awx można kupić za 800 zł a za bpw trzeba dać nawet 4000 zł. Ot cała filozofia. Sam zmieniłem silnik i przez to przechodziłem. Zapłaciłem za bpw a dostałem awx z przebitym oznaczeniem. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
problem z blokiem...
Motor 1.9 od 2.0 różni się tylko średnicą cylindrów. Ja kiedyś też kupiłem silnik z oznaczeniem bpw a okazało się że jest to silnik 1.9. A jaką masz w tym silniku pompę oleju, z wałkami równowarzącymi czy zwykłą? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Mój lekko dymi na czarno. A turbo i tak zmienię bo mam jeszcze prawie za free a moje nie jest już w najlepszej kondycji.. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.
Decyzja może być tylko jedna. Uznanie szkody i wypłata odszkodowania. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.
Popieram teorię że najprostsze zabezpieczenia są najskuteczniejsze. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
No właśnie. Ja swojego kupiłem w niemieckim salonie. Ktoś go zostawił w rozliczeniu. Po dwóch miesiącach panewki obruciły się razem z wałem. [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Mam akurat układ w aso w Hamburgu. Muszę tylko dostarczyć ładnie wypiaskowaną turbawke na podmiankę która będzie czekać na regale i zapłaci za nią jakiś szkop, a nówka z aso zagnieździ się na moim kolektorku. Takie czary mary w niemieckim aso się robi. Także nie dziwię się koledze Marcinowi że nie zawsze regenerację mu się podobają. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
W poniedziałek będę w Hamburgu, w serwisie audi zamówię nowe turbo i zamontuj. Zaryzykuje, bo przez was ambicjonalnie podchodzę już do tematu dymienia mojego auta. Zobaczymy co będzie, jeżeli dymienie ustąpi mamy rozwiane wszelkie wątpliwości. Po wymianie turbiny jadę jeszcze na korektę softu. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Koledzy, wyluzujcie trochę bo ta całą dyskusja nie ma sensu. Audi Michała dalej kopci a z was cieknie już krew nienawiści. Skupmy się nad rozwiązaniem problemu a nie na wysyłaniu sobie nawzajem. Piotrek podał w swoich postach przynajmniej kilka elementów które mogą pięć wpływ na niedomagania motorówki, a ty marcin żadnych konkretów. Napisz proszę co ty byś poczynił aby rozwiązać problem. Też jestem zainteresowany. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Oczywiście zacznę od diagnostyki i ewentualnej korekty softu. Jak dam radę to zrobię video relację. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Jak wrócę z Niemiec wezmę się za swojego ulepa. Też dymi i też po swapie z bpw na awx. Zobaczymy może ja ogarnę, a jak nie to mam to we d*pie. Latam przez Niemcy to tylko jak widzę policję trochę z gazu odpuszczam. Jak znajdę chwilę to podjadę w Hamburgu do znajomego mechanika od vagów i opowiem mu przypadek Michała. Może jeszcze coś podpowie. PS. To faktycznie może być coś z turbiny. Mój bpw przed śmiercią bardzo dobrze traktował dpf. Zero problemów. Po zawarciu panewek swap na awx i suszarką z zatartego bpw ( plug& play) bez regeneracji. Od samego początku po odpalenie problem z dpf ale zero dymu. Dpf won i Batory. Turbo dobrze dmucha, a nawet za dobrze bo na ligach wychodzi że trochę przeładowuje a czasami niedoładuje. Auto zapierd... jak trzeba tylko na zimnym nie mogę depnąć bo notlauf. Jak ciepły to nic się nie dzieje. Wniosek hipotetycznie mój jest taki że jeżeli turbo dostało po d*pie jak mi paneli wywaliło to szczawno olejem do gorącej muszli i z tąd ten dym. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.
Dkatego też jeżeli decydujemy się na polisę AC to musimy wybierać firmy ubezpieczeniowe takie które wypłacają pełną wartość naszych bryczek, albo płacimy tylko OC i śpimy z dubeltówką na parapecie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Skradziono Audi, z zamkniętego podjazdu.
Jakieś postępy w sprawie? PS.pamiętaj że nie jesteś sam. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Wszystko o silnikach 2.0 TDI
Każdy, z każdego można ulepić porządną jednostkę napędową. Wszystko zależy od bazy i od czego zaczynamy. Bpw to pompa oleju do sprawdzenia a 16v głowica Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
BRD buczenie i wibracja
Może być że przeguby wewnętrzne. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
No to patrz Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
Piotrek, widziałeś fotkę modyfikacji pompy wrzuconą na forum przez futurum? Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
Tak. Zgadza sie i to właśnie trzeba robić. Konsekwencje olania tematu odczułem na własnym portfelu.[emoji2][emoji16][emoji16] Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Pytanie dotyczace pompy oleju
Nie wiem czy ktoś wysyła sprawne, ale wiem że jak jest już gniazdo luźne to do katastrofy już bosko. Kumpel wymienił tylko imbus, a 5 tysięcy później przy okazji uszczelniania miski sprawdził, to fart bo były to już ostatnie podrywu napędu. Zwalił pompę wysłał przeżyli na większy imbus i narazie 40tyś bez problemów. Mówi że za 10 tys zwala miskę i sprawdza znowu. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Od razu trzeba było do Bartka jechać. Wcześniej czy później i tak tam wylądujesz. A jak z diagnostyka skrzyni? Bartek ogarnia te skrzynki ale teraz szkoli się z telepatia by jeszcze bardziej sprawnie nam pomagać[emoji2] zrób jakąś diagnostyka i wtedy wal do bartka albo zbieraj dupsko i jedź do niego. Też mam problem z Multitronik i wybieram się do Bartka już pół roku( jakoś nie mam czasu) ale nie pozwolę nikomu innemu tam grzebać. Powiedzonka i mam nadzieję że wszystko się uda. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka