Treść opublikowana przez ecobuda
-
Egr, dpf, kontrolka świec zarowych
Można go przepłukać bez wyciągania Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Egr, dpf, kontrolka świec zarowych
Brak sprzyjających warunków powodował błąd egra i auto weszło w tryb awaryjny. Ogarnij egr usuń błędy i wio na opalanie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
[B6] Ubywający płyn chłodniczy.
Jednak nie uszczelka. No to za***iście. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Historia z imbusikiem:)
Kolego nie narzekaj, ja razem z imbusikiem musiałem zmienić cały silnik, wywalić dpf i jeszcze końca nie widać. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Tak. Skasuj historię dpf, inaczej wykonaj adaptację nowego. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Zaniżone odszkodowanie przy nietypowej sprawie, co dalej?
Po pierwsze to piszesz o bmw na forum audi. Po drugie to oddaj auto do aso bmw i niech oni zrobią wycene i ewentualnie naprawią powstałe usterki i wystawią fakture. Aso musi przywrócić stan pojazdu z przed zdarzenia a ubezpieczyciel musi za to zapłacić. W pierwszej kolejności odwołaj się do ubezpieczyciela z uzasadnieniem że kwota którą otrzymałeś nie jest wystarczająca do zaspokojenia potrzeb naprawy i oddajesz auto do aso. Na czas naprawy w aso przysługuje ci auto zastępcze. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Najlepszy sposób na dpf to młotek i przecinak. Przerabiałam to niedawno po tym jak moje audi z Niemiec na lawecie musiało wrócić. Wyrwałem chwasta i spokój, jeszcze tylko porządną diagnostyka muszę zrobić bo troszkę dymi jak mu deptam. Wydaję mi się że turbo przeładowuje bo jak zimny to potrafi awaryjny złapać i może też dawkę paliwa trzeba zmniejszyć, ale poza tym za***rdala jak wściekły. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Awaria 2.0 tdi BPW
Napisz kolego jeszcze jakie zmiany zrobiłeś. Dpf masz, czy nie jakie pompki, turbo, program. Pochwal się. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Przeładowanie może być od zacinającej się zmiennej geometrii turbiny albo zaworka n75 który tym steruje. Ja już nie mam dpfa i przed i po usunięcia też mi czasami przeładowuje i wchodzi w tryb awaryjny. Sprawdź czy sztanga od geometrii chodzi luźno, jeżeli tak to weżyki od podciśnienia sprawdź albo n75 do wymiany. Też muszę to ogarnąć ale narazie nie mam czasu a robi mi tak tylko na niedogrzanym silniku jak mocno denne, jak się zagrzeje już nie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
[B6] Ubywający płyn chłodniczy.
Jak nie dymi, to nie uszczelka. Dolewaj wody i do celu, silnikowi nic nie grozi. Sprawdzaj temperaturę. Może jest mały wyciek na chłodnicy i jak jest ciepła to wyparowuje i nie widać. Możesz też spróbować doraźnie użyć środka do uszczelniania układów chłodzenia. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
U mnie dpf zapalał się co 500 KM i poza miastem sam dopalać przy zachowaniu procedur, ale do czasu. Po kilku takich dopalaniach odmówił współpracy i mimo kasowania historii dpf nie chciał się odpalać. Wyrwałam chwasta i spokój. Auto dostało drugie życie. Spalanie spadło, lepiej się zbiera, trochę kopci na czarno. Teraz szukam przyczyny kopcenia ale nie martwię się że coś mi się zapycha. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Też dopalałem przez wymuszanie co 500 KM aż w końcu wyrwałam chwasta. Auto za***rdala ale trochę dymi. Teraz będę szukał przyczyny dymienia. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dpf
I po zabiegu. Dpf wywalony. Wywalenia cegły trwało dwie godziny. Ciężko wyjąć puszkę od góry ale dali radę. Trzeba tylko wyjąć filtr powietrza i chłodniczkę egr i wychodzi do góry śruby od wydechu grzane indukcyjnym palnikiem i żadna nie urwana. Puszka przecięta po obwodzie spawu, młotek przecinak i kucie cegły. Pięć minut i gruz leżał w misce. Spawanie cudowne lepiej niż fabryka, nic nie widać. Puszka do auta i wio do tunera. Po kilku kilometrach dpf zgasł po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu auta sam wyszedł z trybu awaryjnego. Cud[emoji2]. Jadę dalej do tunera. Dojechałem, koleś podłączył kompa do auta i zgrał mapy do siebie. Pogmerał w kompie trochę czasu i załadował poprawiony wsad spowrotem do auta. Wygonił mnie z auta i pojechał. Przyjechał za 20 min i mówi wszystko gra. Sprawdził jeszcze vagiem i Oki. Zapłaciłem i do domu. Auto żywsze, bardziej narywiste, jak dostanie buta to trochę przydymi, ale dramatu nie ma. Dźwięk wydechu troszkę bardziej basowy ale nawet fajny. Koszty to 250 pln za wywalenie cegły i 450 pln za program. Razem 700zł za radość jazdy bez korka w d*pie mojej furmanki. Aha. Stary i nowy (poprawiony) wsad z kompa mam na pendrivie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dpf
Pacjent już na stole operacyjnym. Dzisiaj cegła, jutro program. Myślę że wszystko pójdzie dobrze. Suteczność mojego dpfa jak toczyłem się do mechanika była na tyle duża że prawie spaliny wcale nie leciały. Zapchany w hu...[emoji16] Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
- Dpf
- Dpf
-
[B6 AWX] Problemy z Turbiną
Można próbować czyścić. Na YouTube masz filmiki jak to zrobić Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
Koledzy, bez stresu z tymi wyjazdami za granice. 3/4 roku spędzam w DE. Teraz też jestem i to z za***anym po brzegi dpfem. My polscy możemy jeździć bez tego hu.stwa. Niemcy też mogą, ale muszą płacić większy podatek drogowy. W weekend jadę do ojczyzny wywalić dpf i bez obaw wracam do niemiec Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Diagnostyka skrzyni MULTITRONIC A4 B6
Napisz do Bart-s, on ci coś podpowie. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
2.0 tdi BPW a4 b7 2006 r
Dobrze kolego że posłuchałeś. Mój lament przez telefon nie poszedł na próżno. Teraz pilnuj tylko oliwy czy nie przybywa i ciesz się jazdą. Ja tak jak Ci opowiadałem przez telefon z moim silnikiem do tej pory się borykam. Jestem teraz w Hamburgu z zaklajstrowanym na amen dpfem i chyba wrócę na lawecie bo silnik już ledwo oddycha. Jak tylko będę w domu wywalam to gówno. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
- Dpf
-
Dpf
Ha ha ha. Byłem raz w niemieckim serwisie bo parktronic z przodu mi wariował i padła diagnoza jakiś moduł do wymiany za 700 euro. Olałem temat. Jak wymieniłem ramki na klubowe" A4 klub polska" to postanowiłem dokrecić bardziej boki żeby nie odstawały i parktronic działa jak należy. Reasumując, wewnętrzne czujniki widziały szwabską ramkę i odstawały pierdolca na polskiej ziemi. A szkoły z serwisu chcieli mi wyrażać portfel. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Dpf
Koledzy, przerabiam ktoś już wiercenie otworów w dpf. Jak się do tego zabrać i jak to ogarnąć. Jestem zmuszony udrożnić oskrzela mojego audi, bo to hujstwo zakleiło się na amen. Tryb awaryjny, nie chcę się już dopalać i mam go już dość. Muszę jakoś to ogarnąć bo jestem w Hamburgu i trza jakoś wrócić a w trybie awaryjnym to h*j nie jazda. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7
Na YouTube masz film Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka
-
Nawracające szarpania multitronika.
Napisz kolego do Bart-s z naszego forum. On jest specjalistą od Multitronik. Może on ci coś poradzi. Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka