Treść opublikowana przez Kavior78
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Kamil jakbyś znalazł chwilkę, sprawdziłbyś ile potrzebuje oleju do mojej HCG? Etka nie działa mi na obecnym kompie. Rozumiem, że spust jak i wlew jest jeden? Torsen nie ma odzielnego?
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Olej zmienialem w Golf iv benzyna. Olej kupilem w aso. Po wymianie slychac bylo leciutkie wycie skrzyni. Nie padla, jezdzi od lat dalej ale lampka sie w glowie zapalila:-) W tylnym dyfrze olej juz zmienilem. W szoku bylem jaki byl ciemny. Pozniej wrzuce fotke. Na bank nigdy nie zmieniany. Nowy jasniutki. Kupilem firmy Fusch.
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Dzieki Kamil za odpowiedz. Pomijajac jaki olej zalac, czy w ogole ryzykowac zmiane? Na moim miejscu zmienilbys czy odpuscil temat? Auto bedzie dluzej w moich rekach. Sam juz glupi jestem
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Koledzy mam małysza w quattro z skrzynią manual HCG. Przebieg ori 270tyś i olej pewnie nigdy nie zmieniany. Zmieniać? Nie zmieniać? Zalać chcę ori olej z aso. W jednym aucie po 230tyś.km zmieniłem jako pierwszy na ori olej i już na drugi dzień słychać było jakieś łożysko w skrzyni. Po jakimś czasie ucichło ale mam obawy czy w obecnym aucie skrzynie nie zrobię za dobrze zmieniając olej..
-
[B7 BRB] Dziwne/różne odpalanie zimnego auta
Są różne szkoły. Poczytaj po necie, nie jestem expertem w tym temacie.
-
[B7 BRB] Dziwne/różne odpalanie zimnego auta
Ja stosuje prąd 1/10 pojemności akumulatora przez 10h
-
[B7 BRB] Dziwne/różne odpalanie zimnego auta
Wygląda, że oryginał. Mój ori w benzynie ma 12 lat i dalej kręci wałem:-) A spróbuj go porządnie naładować. Możesz zobaczyć czy pod naklejkami nie ma korków.
-
[B7 BRB] Dziwne/różne odpalanie zimnego auta
Kolego to już wiesz dlaczego Ci słabo kręci:-)
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Pytam bo tez mam wahlera i ciekaw jestem ile mi wytrzyma.
-
[B7 BRB] Dziwne/różne odpalanie zimnego auta
A po samym podgrzaniu swiec napiecie pewnie leci na leb i szyje:-)
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Ile Ci EGR wytrzymał po wymianie? Miałeś wahlera czy innej firmy?
-
[TDI PD] Trudne uruchamianie silnika, ciężkie odpalanie
Miałem dokładnie taki sam problem z odpalaniem co Ty. Auto również kupiłem w lecie. Zmieniłem w ciemno świece i odpala teraz idealnie. Kupiłem beru za 42zł/szt. Ostatnio widziałem na allegro ori vw nowe za 23zł/szt. Szukaj i zmieniaj.
-
[B7 BRB] Wymiana dwumasa, uszczelniacz wału i wałka sprzęgającego ?
- [ALL TDI PD] Drgania na pedale sprzęgła. Dwumas czy coś jeszcze innego ?
Mógłbyś kolego wytłumaczyć co ma dwumas do tego? U siebie mam efekt taki, że autem nie da się ruszyć dynamicznie pomimo q.- Włącznik auto brak przełączania drl xenon
Auto kupilem w Luksemburgu. Podejrzewam, ze zastosowali jakis modul. Watpie by tam byli tacy kumaci by samemu cos wyrzezbic. Rozbiore deske po kierowica i wrzuce kilka fotek. Moze zobaczysz cos nieoryginalnego.- Wyciek plynu chlodzacego z tylu silnika
Ja u siebie miałem wyciek z węża, który idzie od plastikowego króćca do nagrzewnicy. Wymieniłem wąż na ori z aso oraz króciec z oringiem.- Włącznik auto brak przełączania drl xenon
Witam Kilka miesięcy temu jak kupiłem swojego małysza światła działały w ten sposób: na pozycji auto na włączniku zapalały się halogeny w zderzaku a jak wjechałem do ciemnego garażu czy po prostu zrobiło się ciemno załączały się xenony. Nagle przestało to działać. Teraz na auto jak jest widno nic się nie zapala a jak jest ciemno odpalają xenony. Nie wiem czy to zbiegło się z odpięciem akumulatora czy po prostu coś padło. Na co dzień jeździłem z włącznikiem w pozycji światła mijania czyli xenon i nawet nie wiem od kiedy mi to nie działa. Macie jakieś pomysły co się mogło stać?- A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Super czyta sie Twoj temat. Duzo zdjec, konkretow. Mozna wiele sie nauczyc od Ciebie. Trzymaj tak dalej:-)- quattro skrzynia i Dyfer olej
Ja do dyfra nalalem olej firmy Fusch. Jutro podam Ci dokladny symbol. Wchodzi 1,5 litra. W skrzyni biegow nie odwazylem sie olej zmieniac. Juz mialem przypadek, ze po wymianie na oryginalny juz na drugi dzien lozyska zaczelo byc slychac. Jakby olej systematycznie byl zmieniany to spoko ale jak pierwszy raz zmienia sie olej przy np 300tys.km to roznie bywa. Do dyfra w aso olej 150zl za litr dlatego nalalem fuscha.- Klucz do tarczy sprzegla szukam wymiaro
Witam Poszukuje wymiarow, rozstaw bolcow, ich grubosc oraz srednice srodkowego otworu klucza do odkrecenia tarczy sprzegla sprezarki z avf 6SEU14. Mam warunki do wykonania tylko wlasnie szukam wymiarow. Udalo mi sie tylko znalezc ze 22mm jest pomiedzy bolcami.- Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Serwus Bardzo proszę o wycenę do małysza WAUZZZ8E95A014592 -kompletny rozrząd z pompą -pasek wielorowkowy -napinacz paska wielorowkowego -rolka ze sprzęgielkiem do alternatora -przednie dolne wachacze Graty dobrej jakości. Pzdr :-)- AVFq demontaz przednich sanek zawieszenia
Witam Mam mocno skorodowane przednie sanki zawieszenia. Chciałbym je zdemontować, wypiaskować i oddać do ocynku. Ktoś napisze parę slow jak wygląda ich demontaż? Wiadomo że muszę rozpiąć dolne wahacze. Co z silnikiem? Muszę go podwiesić? Generalnie najchętniej to kupiłbym drugie sanki, które odświeżę i zrobię szybką podmiankę. Do ośki i quattro są takie same sanki?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chłopaki zalano mi AVFa Valvolinem SYNPower 5W40 który ma normę 50200/50500. Muszę go zmienić na 50501? Przejechałem na nim 500km. W sklepie chłopaki mi mówią by jeździć a ja już głupi jestem.- Wymiana drążków kierowniczych- problemy z odkręceniem
Poszło Na listwie jest nacięcie na klucz 24. Miałem kilka niewielkich dziur w manszecie drążka i woda zrobiła swoje. Stąd niewielkie ilości korozji i trudności z odkręceniem. Podlewanie cola i płynem hamulcowym zrobiło swoje i udało się odkręcić. Druga strona odkręciła się bez problemu.- Wymiana drążków kierowniczych- problemy z odkręceniem
Witam Zabrałem się za wymiana drążków kierowniczych. Pomimo dedykowanego klucza do drążków nie mogę go wykręcić. Przy samym drążku widać niewielkie ślady korozji. Nie chcę ciągnąć na sile by przekładni nie uszkodzić. Jakieś podpowiedzi, pomysły jak to odkręcić? Nie ma tam żądnej śruby zabezpieczającej? Wszystko jest oryginalne z 2004 roku... - [ALL TDI PD] Drgania na pedale sprzęgła. Dwumas czy coś jeszcze innego ?