Treść opublikowana przez mass143
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Do B7 Hex-Can ale mój stary KKL łączy się z niektórymi podzespołami, w tym ze sterownikiem silnika. Ale to chyba nie miejsce na takie pytania
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
No i lipa, z odpietym Egr pojeździłem niecały tydzień i kontrolka DPF na blacie. W trasie wpiąłem kostkę i od razu uruchomiło się wypalanie. Po kilku kilometrach zgasła. Zamawiam nowy zawór EGR, w duszy te kombinacje...
-
[B6 AVF] Kłamiący Termostat !?
O widzisz, dobrze wiedzieć bo w zimie pewnie bym szukał co jest nie tak tak to jest jak dwa poprzednie auta to benzyniaki. przepraszam za mały ot.
-
Jak sobie poradzić z myszą w samochodzie?
Jak miałem problem z gryzoniem w poprzednim aucie to po wjechaniu do garażu maska do góry i łapka na silniku na noc. Najważniejsze to pozbyć się tego z garażu bo inaczej to walka z wiatrakami
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Według mnie wycięcie dpf nie ma wpływu na turbo. Ludzie robią pełne przelotowe wydechu i śmigają bez problemów.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Na razie jeżdżę z odpietym. W przeciągu miesiąca i tak będzie egr i dpf off i program
-
[B6 AVF] Kłamiący Termostat !?
Ale na postoju też powinien trzymać 90*C.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Rozmawiałem z Pawelkiwi na ten temat i powiedział, że bez problemu mogę wyłączyć sam Egr.. to już sam nie wiem?
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Właśnie nie wiem czy jest sens go wymieniać na nowy i dalej truć silnik sadzami i czekać na kolejną usterkę tego zaworu;P
-
Brd branie oleju
Większość rzeczy które wymieniłeś nie mają nic wspólnego z "braniem" oleju. Sprawdź turbo i ciśnienie na cylindrach.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują u mnie na uwalony EGR. Błąd P0299 również powoduje EGR. Teraz pytanie brzmi czy mogę tymczasowo odpiąć zawór i jeździć, a dopiero za jakiś czas jechać do tunera i go wyłączyć?
-
A4 B7 3.0TDI ASB - Black Avant 282hp/605nm /Gwint KONI/ IFG10 19"
Temat żyje? Świetne Audi, miło było poznać kolegę na ostatnim spocie w Sandomierzu
-
Pojawiające się kody błędu P0299 i P2196
Cześć, doszedłeś co i jak z błędem P0299?
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
No ale jak egr jest wyłączony to chłodniczka przecież nie jest dogrzewana? Czy się mylę? U mnie problemem z czkawką pomiędzy 50-80*C jest nieszczęsny egr, po czyszczeniu jest lepiej więc na razie nie ruszam, jeszcze kiedyś sprawdzę jak zachowuje się klapka od sterowania chlodniczka spalin bo ponoć to od niej są te wahania na wolnych obrotach. Teraz tylko kwestia tego błędu 00665/P0299 ale to podjadę do dobrego tunera ode mnie z okolicy i może coś wyduma.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Wracam z nowinami, opowiadane kolejno co się działo Auto do dziś jeździło super, zrobione jakieś 3 tyś km, turbo wstawało przy 1800 rpm, wszystko w jak najlepszym porządku. Dziś wieczorem odczułem mocne zamulenie auta poniżej 2500 rpm - po przekroczeniu reakcja turbiny była dość 0-1, włączona - wyłączona, brak mocy i nagle pełna moc. W trasie przegoniłem trochę auto do 130-140km/h i znów wszystko git, płynna jazda, turbo wcześnie wstawało. Później jechałem już spokojnie na 6 biegu około 100-110km/h z obrotami 2 tyś/min - po wciśnięciu gazu ogólnie nic i znowu notlauf. W komputerze błąd 00665... Co ciekawe udało mi się zaobserwować po zgaszeniu i skasowaniu błędu wszystko jest dobrze, turbo fajnie wstaje dopóki nie zacznę mocno przyśpieszać na 6 biegu z 2 tyś obrotów. I tak jest za każdym razem i problem powtarza się na 6 biegu. Coś z tego można wywnioskować? ps. jeździłem 4 lata borą 1.9 asz i przez niemal 100 tyś km raz zapaliła się kontrolka od świec żarowych - czujnik stopu. nigdy żadnego dymu, wahań obrotów, braku mocy, szarpania cudowania, grzebania. szczerze mówiąc to gdybym miał jechać gdzieś dalej to pojechałbym starym Pd'kiem
-
Felgi S-line 18" jki kolor
Według mnie taki jak jest
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Paweł, rozrząd był na 2.23, teraz nowy jest na -1*. Ustawione obydwa wałki, naprawdę ogarnięty chłopak mi to wymieniał. No właśnie ten EGR.. wywalić ale pasowałoby razem z DPFem? No i jednak jest duża różnica w nagrzewaniu auta bez Egr.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Aktualizacja z dnia kolejnego. Wpięty EGR powoduje nierówną pracę i dymienie na zimnym silniku. Jest sens kupować nowy zawór? Bo mam nieodparte wrażenie, że będzie tak samo. Proszę o jakieś wskazówki Trafiłem teraz na temat dotyczący problemu sterowania klapką w chłodnicy EGR która właśnie powoduje problem w temperaturze 50-70*. W jaki sposób to zdiagnozować?
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
U kogo mogę kupić EGR w dobrej cenie? Edycja: Widzę, że mało kto się udziela ale napiszę gdyby ktoś miał podobne problemy. Rozrząd, olej i wszystkie filtry wymienione. 100 tyś na rozrząd i filtr paliwa (6 lat) to zdecydowanie za dużo, ustawiona -1* synchronizacja. Wyczyściłem przepustnicę i EGR - tu była tragedia, po odkręceniu dosłownie wypadła sadza w postaci węgla 1cm x 1cm. Od strony elektrycznej było dobrze, zębatki w b. dobrym stanie. Jazda z tak brudnym zaworem i później z odpiętym poskutkowała zapełnieniem DPF'a do 58%. Po czyszczeniu pierwsza jazda i od razu uruchomiło sie wypalanie cegiełki, wypaliła się do 0.4% w przeciągu 30km stałej jazdy. Aktualnie nie ma żadnych błędów, check nie świeci, w końcu czuć, że auto jedzie. Rano okaże się czy moje zmagania coś dały odnośnie przerywania i białego dymu w przedziale 50-80*C.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Panowie mój błąd, pomyliłem wtyczki przepustnicy z egr'em... Błąd przepustnicy pojawił się pewnie od odpięcia wtyczki. Odpaliłem auto z odpiętą wtyczką EGR i brak białego dymu, ewentualnie dużo mniej - ciemno i niewiele widać i tylko minimalne skoki obrotów powiedziałbym, że do przyjęcia. Po zgaszeniu i wpięciu wtyczki EGR - duże skoki obrotów i dużo białego, gryzącego dymu. Jakieś wnioski? Uszkodzony EGR? Tylko skąd tryb awaryjny i brak mocy? Z tego co widziałem ktoś już tam grzebał, widać po śrubach, że były odkręcane. Edycja: Auto dziś odstawione na wymianę rozrządu. Po usunięciu błędu z przepływką błąd nie wraca. Z odpietym Egr samochód jeździ o niebo lepiej i nie ma trybu awaryjnego. Usuwać czy nowy EGR? Zauważyłem, że z odpietym zaworem strasznie długo nagrzewa się silnik co nie jest fajne:P
-
Stan wtrysków silnik 2.0 BRD - ocena
Z tego co udało mi się wyczytać na forum to skończyła się w 2015r.
-
BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
Witam ponownie. Auto wciąż nie doczekało się wymiany rozrządu ani oleju - ah te terminy u mechaników... Jutro będzie wymieniane. Natomiast pojawił się kolejny problem brak mocy, check się świeci, świece żarowe migają. Odczytałem błąd 12545, jak rozumiem dotyczy on EGR'u? Teraz kwestia naprawy/wymiany czy usunięcia? Co się z czym wiąże? Bo widze, że bardzo dużo osób usuwa ten zawór. Co do oleju - przejechałem autem ponad 1300km i na bagnecie brak ubytków. Płyn chłodniczy czyściutki, nie ubywa. Ponadto mam odczyty z bloków 004,013,023.
-
A4 B7 1.8T początek przygody : )
To ja je od Ciebie wziąłem do swojej eks Bory
-
A4 B7 1.8T początek przygody : )
Kacper ten od bordowych Atheo? działasz szybko, powodzenia
-
Listwy drzwiowe Sline i to co pod nimi
Cześć, dziś zdjąłem dolne listwy drzwi i o zgrozo chyba nikt tego nie robił od 2007r. Sporo błota i niestety pierwsze na szczęście tylko powierzchowne oznaki korozji. Wiem, że najlepiej byłoby to zedrzeć do gołej blachy ale sam nie koniecznie chcę to robić Co polecacie? Osobiście myślałem nad preparatem typu APP R-Stop + jakaś konserwacja na to. Tylko jaka? Pozdrawiam.