Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

was002

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez was002

  1. będzie wyglądać jak RS, o ile nie będziesz mieć niczego "błyszczącego" w środku... Zawartość dodana 0 minutes later BTW. od czego ta dokładka zderzaka jest?
  2. zwróc uwagę, że w RS rura zewnętrzna to tylko dekoracja, w niej siedzą normalne dwururki, tylko ich po prostu nie widać, bo ciemno tam... ale są. Wydech nie jest na stałe osadzony w tych dekoracyjnych końcówkach.
  3. za radą kolegów ;-) pasowały, sprzedawca miał dobry feedback - czemu nie. Porównanie: Efekt końcowy: Tam jest cholernie ciasno, ale mocowanie żarówki trzyma się w zamku lampy bardzo delikatnie i jedyne czego potrzeba to wyczucia i wiedzieć pod jakim kątem ta żarówka wchodzi w lampę... ruga żarówka zajęła mi mniej niż minutę bo rozumiałem już co i jak. Zawartość dodana 3 minutes later 14 marca zamówione, 29 odebrane ;-) 2 tygodnie...
  4. będzie zadanie na weekend. Tymczasem czeka mnie wymiana kierunkowskazów w lampach z przodu na chińskie LEDy... jeden wymieniłem, efekt MEGA! Kosztowało mnie to dobre 45 minut i pewnie z 10 siwych włosów. Do drugiego (od strony kierowcy) nie mogę się dobrać - nawet nie jestem w stanie wyjąć oryginalnej żarówki bo mi się palce nie w tą stronę zginają co trzeba... wyjmujecie lampy żeby wymienić kierunki czy jest na to jakiś sposób (małe dziecko wykorzystać do tego?)?
  5. was002 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    wymieniłem! ... jedną żarówkę od kierunków. Ale na LEDy! Do drugiej się zabiorę jak nabiorę trochę cierpliwości (i te rurki od klimy się trochę schłodzą). Sprawność ginekologa zdobyta!
  6. z tym piachem to nie ma aż takiej tragedii. Taka burza jak ta w ubiegłym tygodniu zdarza się raz na rok... Aktualnie auto jest tak czyste, że... mucha nie siada:
  7. jakie wrażenia? bo K&N jakby głośniejszy 100%! Ciekaw jestem co do zaoferowania ma A3/S3 i czy jeździ się tym tak samo fajnie jak Golfem
  8. Filtry wymienione. Obydwa, bo mam dwa... takie dwie małe pstynki. Ale mam mieszane uczucia - oryginalne filtry mają dodatkową warstwę ochronną (przeciw kurzowi? cholera wie - nigdy nie widziałem czegoś takiego, wygląda jak filtr "zrób-to-sam"). Patrząc po numerach: 8T0 133 843 A to najnormalniejszy filtr do RS5tki (i mojego rzadkiego rodzynka). I z fabryki z tym futerkiem wychodzi. K&N tego nie ma: Do tego jeszcze trochę porannej zabawy z VCDSem: Race oczywiście włączyć można, tylko nic nie daje... od razu wraca do ostatnio wybranego trybu. Gdzieś wyczytałem, że można to zrobić, tylko potrzeba dodatkowo zakodować (i doposażyć) ściągacz pasów. Pozostawię to jako ciekawostkę... Działa za to tryb Efficiency, gdzie odpowiedź na pedał gazu jest po prostu dramatyczna... jakbym ciągnął przyczepę kempingową. No i na koniec: >> dodałem spis "modów" w pierwszym poście, żeby śledzić wszystkie zmiany w jednym miejscu <<.
  9. odpowiem sobie sam: ZIELONE MENU w 3G HDD włącza się tak: A w menu wchodzi się wciskając CAR + MENU na około 5 sekund:
  10. dzisiaj w domu był ruch jak przed świętami Bożego Narodzenia - trzech kurierów z gadżetami! Najpierw zadzwonił gościu z DHLa z paczką (coś popierniczyli z trackingiem, bo nie spodziewałem się VCDSa do przyszłego tygodnia, a tu niespodzianka!). Później jeszcze dwa razy ARAMEX podjechał i podrzucił - najpierw filtry (K&N), a później jeszcze OBDELEVEN. No i zacząłem się bawić... OBDEleven działa. Tak sobie... tzn. pozwala zrobić pełną diagnostykę i adaptację. Nie wiem w jaki sposób wejść w opcje kodowania, ale wydaje mi się, że celowo utrudniają, żeby móc te ficzery po prostu sprzedawać. Do samochodu udostępniają tzw. aplikacje (płatne), które kosztują ileśtam kredytów. "Kredyty" kupuje się za $$$, a później można aktywować funkcje, robić bajery w stylu aktywacja ACC, zniżania lusterka wstecznego, "zielonego" menu, lamp ledowych (golf) czy wyłączanie brzęczyka od pasów... generalnie to, co (jeśli wiesz co i jak), zrobisz robiąc długie kodowanie. Ale dla laika bomba! Mam dość doposażone wersje, więc na nic mi to się nie przyda. Mojego problemu z "gongiem" po przekroczeniu 120km/h nie rozwiązał... Do szybkiej diagnozy czy robienia logów - super sprawa. O wiele fajniejsze od ELM327 z jakąś prostą apką! Przy okazji posprzątałem gazyliony błędów o rozpiętej instalacji audio i błędy brakującego subwoofera... Za to VCDS to już inna bajka... jest już późno i rano muszę wcześnie do roboty zasuwać (niedziela...), nie mniej udało mi się szybko przeczesać ustawienia instrumentów (17) i mój problem z ostrzeżeniem o prędkości 120km/h rozwiązałem w 15 minut! W obydwu samochodach! Jestem super zadowolony, bo to jednak strasznie umili jazdę po tutejszych autostradach, gdzie limit wynosi 140... Jutro pogrzebię trochę więcej i może uda mi się czegoś nowego nauczyć. Oczywiście podzielę się wrażeniami. Podpowiecie jak to zielone menu włączyć w 3G HDD? :P No i te filtry trzeba w końcu założyć...
  11. odpowiem sobie sam - wyłączyłem wszystko vcds'em... jest odpowiednia pozycja w długim kodowaniu instrumentów. Zarówno w Golfie MK7... ...jak i w moim A4: Temat można zamknąć.
  12. durne pytanie -> @wrclaguna do Ciebie szczególnie, bo masz 3G HDD i na bank nie odpuściłeś tematu -> jak to durne zielone menu aktywować i jaka magiczna kombinacja klawiszy je włącza? Bo w żadnym z modułów dostępnych po wejściu w kodowanie MCE nie mam bitu siódmego dostępnego (przynajmniej w long coding helperze).
  13. was002 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    ja znalazłem ten bass - był w bagażniku... we wnęce na koło... wyjąłem i nie ma różnicy za to jest miejsce na duży wzmacniacz do dużej skrzyni...
  14. rewelacja! trochę się naszukałem śnieżynki, bo zauważyłem ją w Twoim podpisie i... sprawdź co masz nie tak z podpisem - zwłaszcza jak się wyświetla w tematach innych autorów
  15. a jaka satysfakcja z czyszczenia tego! Wczoraj jeszcze (w końcu) te wielkie kable podłączyłem. Efekt audio żaden, ale +10 do satysfakcji właściciele (plus nowa sprawność zaliczona, bo nigdy z TAKIMI kablami wcześniej doczynienia nie miałem). Instalacja jest GRUBO przewymiarowana do tych 450W... razem z okablowaniem pod 200 amperów ;-) Teraz mnie kusi żeby drugi taki wzmacniacz podłączyć...
  16. witamy i powodzenia. Szykuj się na grubą lekturę i kopalnię wiedzy, ale też na krytykę jak zadasz pytanie które dla większości tu jest oczywiste. Ja jestem tu od kilku miesięcy i nauczyłem się, że większość odpowiedzi już jest, tylko trzeba cierpliwie wertować wątki... zwłaszcza o diagnostyce i możliwościach "upgrejdów" poszczególnych komponentów auta Powodzenia!
  17. a w czym dokładnie tkwi problem? Koniecznie chcesz mieć inny rozmiar opon z przodu i z tyłu? Bo felgi masz praktycznie identyczne... 8.5" to minimum 225 będzie... na 9" musisz już zakładać 235 minimum. Zamienniki 225/35/19 policzysz sobie np. tutaj: http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/225/35r19/ ;-) idealnie byłoby mieć 305/25/19, ale są dwa problemy: A - nie wiem czy znajdziesz w ogóle taki rozmiar, B - nie wlezie to na 9" felgę Trochę bliżej ale nie idealnie jest w przypadku 255/30/19 i to jest idealny rozmiar dla 9" felgi jeśli wierzyć tej porównywarce. edit: jak chcesz naciągać wąską oponę na szeroką felgę, to powodzenia widzę że nie o tym samym piszemy...
  18. was002 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    to raczej powinno być sprawdzone na początku i jest elementem podstawowym przy ustawianiu zbieżności...! (a mało kto to robi). I żeby było, że rozmawiamy o tym samym - mówimy o "ustawieniu zbieżności", chyba że masz elementy zawieszenia, które można regulować, wtedy możesz mówić "robieniu geometrii". Jeśli wszystko jest dalej ok, to możesz też zrobić rotację kół (obróć wszystkie zgodnie z ruchem wskazówek zegara jeśli masz opony asymetryczne, lub przód-tył jeśli symetryczne). // pytanie z mojej strony: do czego służy karta SIM w moim radiu? Włożyłem, włączyło się, mogę ustawić sobie interfejs WLAN i robić internet w samochodzie... (tylko po co?). Czy jest jeszcze jakieś zastosowanie dla tego czegoś?
  19. może ktoś ze "stałych czytelników" pomoże z tymi dwoma problemami: bo mój VCDS już w drodze...
  20. przepraszam za odświeżanie kotleta, ale próbuję zidentyfikować mój typ radia (co by umieć wejść do zielonego menu jak już je aktywuję). Jak się nazywa ten model, bo mój nie ma przycisków "lewo" / "prawo", za to joistick od głośności (ten mały, po prawej), można wygiąć w lewo/prawo w celu przeskoczenia piosenki. Z tego co wiem ma to dysk twardy (z którego nie mam nawet po co korzystać, bo karta w telefonie 128GB załatwia temat) + sloty na dwie karty SD i kartę SIM. Patrząc po charakterystyce funkcjonalności opisanych w tym temacie - wypada że mam 3G high... To w jaki sposób robi się reset MMI albo wchodzi do zielonego menu mając taki układ klawiatury jak tutaj?
  21. Lakier jest w tragicznym stanie (na standardy polskiego detailingu). W następnym miesiącu (jak finanse pozwolą) będzie odświeżanie powłoki i ceramika...
  22. wbrew pozorom nie wyglądają źle jak się je raz na miesiąc "przetrzepie". A jak myślicie, ilu właścicieli samochodów w Dubaju w ogóle wie jak się maskę otwiera i kto w ogóle tam zagląda pomiędzy corocznymi wizytami w serwisie? ? ? W przyszłym tygodniu dotrą filtry K&N to zrobię kilka fot tego co tam w środku jest
  23. ...a od południa dziś zaczęło wiać... teraz już rozumiecie po co mi ten pokrowiec...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.