Treść opublikowana przez was002
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
czy ? /// edit // a tak apropo 4 łap - dziś w pośpiechu zrobiłem rondo w trybie dynamic i wyszło mi coś, czego nie planowałem - idealny drift w lewo, a później piękna kontra do wyjścia w prawo - auto szło jak po przysłowiowym sznurku i chyba nawet zmieściłem się w pasie na 3-pasmowym rondzie (chyba). Audi zachowywało się jak typowy tylny napęd, a nie 4x4. Nie mam dużego doświadczenia z operowaniem quattro, bo tutaj kurde raczej nigdy nie pada i drogi proste, a jedyne auto 4x4 jakie miałem było wściekłe z symetrycznym napędem (Forda nie liczę, bo chyba nigdy nie miałem okazji skorzystać z tego napędu). Zrobienie czegoś takiego w Subaru zwykle kończyło się walką i potem na dupsku (raz się skończyło prostowaniem felgi). Subaru się trzyma drogi, ale jak się "zerwie", to lecisz na wszystkie cztery łapy; walka przez duże W, bo gryzie... Audi mnie ślicznie wyprowadziło z ronda, zamiotło, posprzątało, a do tego cały czas płynnie przyspieszało. Poczułem się jak ciągnąć na ręcznym w Passacie 3BG na śniegu - pełna kontrola, tor jazdy rysowany od cyrkla, normalnie młodość... Nie jeździłem do tej pory zbyt długo w trybie "dynamic" bo cholera za twardy, ale czuję że odkryłem w tym potworze drugi samochód!
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
VCDSem jeszcze nikomu się nie udało, a wiele osób o tym marzy Możesz wywalić komunikat o niezapiętych pasach, ale to mało pomocne w Twoim przypadku...
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
ok, ale nie każdy ma dostęp do rurek z tytanu... (akrapovic jest cały z tytanu wykonany, nie ze stali), a wysokiej jakości kwasówka też się cenią... I nie chcę tu bronić metek, ale każdy z tych hi-endowych wydechód to takie małe dzieło sztuki Nie mniej jest fajna dyskusja o wydechach na rs246. Podsumowując - performance i opcje: Milltek, wygląd i brzmienie - Akrapovic (pod koniec pada pytanie - kto wyda tyle kasy za zmianę brzmienia w samochodzie i kwestionowalnie "brzydkie" końcówki?).
-
"Mało prądu" w gniazdkach zapalniczki w kabinie?
tego prądu będzie tyle, ile "zażyczy" sobie odbiornik. Tak to z elektrycznego punktu widzenia jest. Bezpiecznik 10A sugeruje, że większego odbioru do gniazda zapalniczki nie podłączysz (120W). I tam nie ma żadnej magii - jeśli bezpiecznik jest OK, to znaczy że pobór był niższy niż te wspomniane 120W. Móże być tak, że napięcie (12V) jest za niskie, wtedy **kiepskiej jakości ładowarka** USB od kamery będzie szwankować (ładowarki tego typu mają za zadanie stabilizowanie "napięcia" na poziomie 5V i może mieć jakieś zabezpieczenia przed działaniem na np. 11.5V albo po prostu szwankować - to nie są elementy które muszą być jakiejś wysokiej jakości - wyrzucasz i instalujesz nową). Polecam jednak sprawdzić ładowarkę raz jeszcze przed wizytą u elektryka.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
zastanowiłbyś się w sensie żeby go wziąć czy kwestionujesz? Nie wydaje mi się, żeby taki sprzęt był sprzedawany bez dożywotniej gwarancji Nie z TAKIEJ firmy Póki co wydech mi trochę przeszedł... bardziej się skłaniam w stronę tego kompresora Ale dużo było takich co tylko gadali, więc będę siedział cicho dopóki paczki nie przyjdą
-
mmi 3g+ sim jak włączyć mapy google?
...może wymaga PINu ? Zmień język na angielski i będzie wiadomo co to za "błąd" był karty... tłumaczenia obsługi błędów nie zawsze mają sens... A możesz zadzwonić z tej karty? W ustawieniach telefonu możesz wybierać która karta ma być aktywna do wykonywania połączeń wychodzących. Ustaw playa i sprawdź czy w ogóle działa?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
tutaj takich praktyk nie ma, wszystko jest "w systemie". Ten ich system jest tak dziurawy, że do tej pory w historii serwisowej na my.audi.com widzę tylko jeden przegląd... Wczoraj pojeździłem trochę po okolicy i znalazłem rewelacyjny warsztat pełen sportowych autek... chłopaki oferują pakiety serwisowe oraz gwararancyjne dla modyfikowanych aut. Zaproponowałem żeby wycenili mi duży przegląd (60k - wymiana olejów w skrzyni i dyfrach) - jestem ciekaw czy zaproponują cenę lepszą niż w Audi (za cenę samego oleju mógłbym wyszukać zadbane B6 1.8T z przebiegiem do "200k" ). W ramach ciekawostki - warsztat zlokalizowany jest w tzw. free zone, czyli każdy może przyjechać i otworzyć działalność w tej okolicy. Chłopaki oferują pakiety gwarancyjne i serwisowe dla niemieckich marek. Jakby ktoś szukał pomysłów na inwesytcje... rynek jest ogromny i cholernie chłonny dzięki właśnie postawie lokalnych dealerów. W hali było 10 stanowisk + 15 dodatkowych miejsc serwisowych. Auta max 2 letnie patrząc po jakości lakieru - moje RS4 plasowałoby się gdzieś w dole skali... na podnośniku widziałem McLarena P1, RS4 B7 (2x), RS7, M3 i C63 AMG... no ale co się dziwić jak salon za wymianę tarcz krzyczy 12k... Gościu, z którym rozmawiałem powiedział, że najwięcej klientów mają z BMW, włącznie z takimi, którzy przyjeżdżają z Omanu serwisować auta roczne-dwuletnie, bo gwarancja w BMW nie obejmuje dosłownie niczego a pakiety serwisowe są mierne... Czekam na ich ofertę. Wczoraj w świecie motoryzacyjnym w Emiratach wrzało, bo oficjalnie ministerstwo transportu ogłosiło, że umożliwi legalne modyfikacje aut i przedstawi propozycję w jaki sposób takie modyfikacje mają być dopuszczane do ruchu (do tej pory wszystko co nie-OEM nie przechodziło przeglądu). Dostrzegli "oficjalnie" problem jak w The Grand Tour "seryjny" Nissan objechał 918 (pamiętacie odcinek?) Robi się ciekawie. AAA... i jeszcze jedno - zaczęło się od tego, że szukałem lokalnego dealera Akrapovićia - ten wydech za mną chodzi i spać nie mogę A w Internecie brak cen, więc byłem ciekawy... $ 5.5k za tytanowy wydech. Szkoda trochę, przeszło mi. Ale z drugiej strony jak modyfikacje będą legalne, auto bez gwarancji już, to... może to ? http://www.goapr.com/news/2013/02/23/apr-presents-the-world-premiere-of-the-eaton-tvs1740-supercharger/
-
mmi 3g+ sim jak włączyć mapy google?
też mi chwilę zajęło... Primo to że nie ma tam map google, tylko jest google earth. Więc tak naprawdę jedyna korzyść to ta że pod oryginalnymi mapami audi masz narzucony widok z satelity... mało to przydatne - ot - fajnie wygląda i tyle. Musisz mieć działający Internet żeby to działało (kartę SIM z aktywnym planem danych) odpalasz navi i wchodzisz w ustawienia (settings) Zmieniasz map dysplay ze "standard" na "google earth" i to wszystko...
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
trochę się boję rzeźby i upgrejdów, bo nie mam jak tego sam zrobić a nie znam nikogo (jeszcze) kto się tu zajmuje mechaniką poza salonem. I nie chodzi o to, że skąpię - kupując RS4 wiedziałem, że to nie 2.0T, ale serio... "zażenowanie" to chyba jedyny sposób żeby opisać moje uczucia jak zobaczyłem propozycję ceny Tymczasem pojeżdżę jeszcze do końca klocków i zamówię komplet - jak wszyscy - z pierwszego lepszego ASO w UK... przy obecnym kursie bajka. I na 90% obsługa będzie po polsku mówić
-
Odprowadzanie do domu
Adaptacja modułu komfortu (09) i trzeba podejrzeć co jest tam ustawione. Nie mam halo, ale w golfie da się ustawić coming home i leaving home z dowolną kombinacją halogenów, świateł bocznych, dugich, mijania czy nawet kierunkowskazów jak komuś potrzeba... Ale musisz mieć komputer żeby podziałać, bo nie wydaje mi się, żeby to było do ustawienia z poziomu zielonego menu (niech ktoś się ze znawców wypowie).
-
B8 RS4 - tarcze hamulcowe
na 100%? bo ja się ciągle waham... wychodzi na to, że w "hamerykańskich" katalogach nie występuje takie coś jak RS4 B8... za krótko produkowany. Więc błądzę...
-
B8 RS4 - tarcze hamulcowe
czyli jeśli ufać różnym sajtom, 4S0615301B i 8T0615301 to ta sama tarcza, pasuje też do RS5 i "biednych" R8 bez ceramiki... Dzięki!
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
salon zaproponował wymianę tarcz za "poniżej 15k PLN". Nie chciałem być niegrzeczny... powiedziałem, że raczej nie ma co się spieszyć podpowie ktoś jakie tam numery są? Bo widzę online sporo zamienników "pływających" - OEMowe są lite, nieskręcane, więc jest okazja żeby coś ulepszyć
-
B8 RS4 - tarcze hamulcowe
Czy może ktoś podpowiedzieć jakie są numery tarcz przednich / tylnych do RS4 B8 albo RS5 ? Powinny być trzy rodzaje - "falowane", pełne i ceramiczne... przychodzi pora na zmiany i chciałbym zastąpić OEM czymś "pływającym".
-
Odprowadzanie do domu
czujnik zmierzchowy jest + przełącznik świateł w pozycji AUTO?
-
H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
czyli pływająca... powiesz coś więcej co to za żelastwo?
-
H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
Lubię to... tarcza skręcana na sztywno czy pływająca?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
Nowy weekend, nowe wrażenia... 1/ wyciągnąłem historię serwisową z audi i wychodzi na to, że moje auto właśnie przechodzi "mały" przegląd przy 45000km (mając 54 na szafie) - poprzedni właściciel przeciągał jak mógł (włącznie z tym, że ugadał ich na przegląd po 30k przy 39900 km na szafie...). Ustaliliśmy, że jak "wrócę" do normalnego reżimu przeglądowego (czyli duży przegląd przy 60k) to przedstawią mi ofertę na przedłużenie gwarancji. Duży przegląd z wymianą oleju w skrzyni i dyfrach ma kosztować w okolicy 7k "PLN". Ale byłem pod ogromnym wrażeniem sprawności czynności przed przeglądowych... facet "połechtał" mój zmysł motoryzacyjny zauważając, że muszę mieć coś wspólnego z motoryzacją patrząc na to w jakim stanie jest auto i mały akcent made in Poland na (co sprawdziłem po numerach) pompie oleju tylnego dyfra (teraz muszę wygooglać jeszcze do czego to służy i czy się psuje). 2/ dowiedziałem się, że mój kolor zwie się "IBIS WITE", a opcja wykończeniowa to "BLACK-ROCK" 3/ mandatu za to nie było, czyli jednak "onteligente" te radary i legendy facebookowe piszą ludzie, którym jest po prostu źle na świecie (albo się nudzi) 4/ dziękuję wszystkim za głosowanie - marcowa rozkładówka kalendarza 2018 będzie miała RS4 jako główne zdjęcie dzięki Wam! [galeria sław 2017]
-
Audi A4 B7 1.9 TDI pipczenie przy hamowaniu
zwarcie masz jakieś w lampie albo po prostu żarówka kierunku siadła... sprawdziłeś co się w ogóle dzieje z tyłu jak wciskasz stop i kierunek? lampy się świecą jak trzeba? co do "pipczenia" - sprawdź poziom płynu hamulcowego...
-
Prośba o analizę log 1.8 T AWT
zacznij od wymiany zaworu DV, widać że stoi zatkany, albo cały czas minimalnie popuszcza, bo ciśnienie na turbo nie osiąga wartości zadanej, a po zdjęciu nogi z gazu zamiast natychmiast opadać - narasta jeszcze w ostatnim cyklu pomiarowym...
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
moje marzenie... świeżo wygrzany po składaniu. Dawno nie składałem peceta (będzie już z 10 lat). Jestem w szoku jak teraz wszystko fajnie pasuje (szczególnie obudowa). Na pokładzie kultowy Core i7 6700 i chłodzenie wodne (nie było jeszcze Ryzena jak zamawiałem części w lutym). 32GB DDR4 + jakaś płyta Asusa żeby to się kupy trzymało. Wszystko złożone w "kostkę" Corsair Air 540, zasilane Corsair'em CX 850. Do tego 2x SSD evo 850 (500 + 1TB) + dwa mniejsze seagate'y Momentusy 2.5", które zostały mi "się" ze starszych laptopów po zmianie pracy... i dwa dyski "spinning rust" WD zielone 2x2TB ustawione w mirror do backupów wszystkiego... Po złożeniu i wygrzaniu zaczęło jednak brakować "kopa" do gier (fajnie, mogę odpalić 20-30 wirtualek, ale ile pracą można żyć?). Kilka miesięcy później dotarła jeszcze karta MSI GTX1070 i jest już dobrze... można grać I nie trzeba kręcić (na razie). No... i lampki z IKEA na czerwono robią robotę
-
Audi A4 b5 1.8 T 150KM - Rano odpalam samochód, dodaje gazu, traci moc i gaśnie.
dorzućcie jeszcze info, że będzie potrzebna interwencja VAGiem żeby usunąć błąd po odpiętym przepływomierzu. w tak wiekowym aucie problemów może być kilka i przepływomierz wydaje się najbardziej oczwisty. Ale masz tam pod maską sporo plastikowych i gumowych elementów, które muszą być absolutnie szczelne żeby to auto jeździło. Tutaj facet pokazuje jak domowymi metodami sprawdzić czy nie masz dziury w dolocie - warto podziałać w weekend.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
dzięki, taka pogoda była a auto świeżo po ceramice
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
Pierwszy przegląd zamówiony na wtorek... zobaczymy jakie warunki obsługi oferuje dedykowany "audi sports team", bo póki co jest tak cholernie ekskluzywny, że raz że nie pracują w weekendy jak cały warsztat (sobota to dzień pracujący większości punktów usługowych), a dwa - nie są w stanie określić ile kosztuje przegląd... Jak to usłyszałem, to włączył mi się cham i agresor, i spytałem czy to będą robić duży przegląd po raz pierwszy - odpowiedzieli że nie i w końcu podali kwotę... A w drodze do domu wczoraj: słyszałem, że lokalesi lubią się tak "bawić" - jedzie za wolno lewym pasem zbliżając się do fotoradaru ustawionego na pasie zieleni po środku autostrady (fotki robione są z tyłu, więc nawet jak miniesz fotoradar, jest jeszcze szansa wyhamować), blokuje mnie do czasu aż zbliżymy się - zjeżdża na prawo, ogień, radar błyska - ja na lewym, on na prawym - naturalnie najpierw ja dostaję smsa z zaproszeniem do zapłaty 600 "złotych", bo winny jest zawsze na "fast lane" a kąt sprawia, że moje auto zasłania jego. Ale nigdy nie widziałem tego na żywo - do wczoraj... zobaczymy - tutaj mandaty dostaje się w ciągu 24 godzin, więc pewnie za chwilę coś przyjdzie. Całe szczęście kamera w samochodzie działa... tylko teraz trzeba się będzie pier**lić z formularzami, telefonami, wizytami na komisariatach, udowadnianiem że się nie jest żyrafą itd...
-
Zderzak Grill S4 S LINE do A4
chyba nie było czegoś takiego... ?