Treść opublikowana przez was002
-
Doposażenie Audi A4 B8 w Audi Hold Assist (AHA)
panowie, z innej beczki pytanie - w przypadku posiadania automatu - jak system jest aktywny i auto stoi na biegu, to światła STOP się nie świecą - przynajmniej w przypadku mojego "polifta". W Golfie MK7 GTI z tym samym systemem ze skrzynią DSG, światła STOP świecą się zawsze kiedy auto stoi na biegu zblokowane przez AHA. Czy ten "ficzer" jest jakoś kontrolowalny z poziomu adaptacji/kodowania sterownika?
-
A4 B5 1.8T Blow Off
dobranie bov'a to nie jest taka prosta sprawa, a już na pewno nie w aucie z seryjnym programem i przepływomierzem... powiedziawszy to -> spróbujesz, sam próbowałem. Nie raz... nie dwa... mimo że wszyscy mówili, że będzie kibel, że będzie słabo na gaz reagował, kiepsko odpalał, sypał błędami... no i palił 2x więcej. Próbowałem, zmieniałem sprężyny, ustawienia hybrydy (od zamkniętego po pełną atmosferę), wszystko po to, żeby usłyszeć to głośne PSSSsss po zdjęciu nogi z gazu kiedy tylko turbo napompowało wystarczająco żeby "upuścić...". No i po wszystkim już wiedziałem, że lepiej wrócić do seryjnego, zdrowego DV i cieszyć się szybkim (cichym) autem, które reaguje na gaz jak trzeba. Posłuchasz tych, którzy Ci odradzą, czy będziesz próbował?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
Głosujemy, głosujemy
-
Pokrowiec na samochód
i podaj numerek jeśli znasz!
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
poczytałem ile problemów ludzie mają z rezerwą i wzięło mnie na myślenie - od kilku tankowań próbuję zrozumieć ideę rezerwy w RS4 i z mojej obserwacji wynika, że Niemcy kategorycznie trzymają się określonej ilości paliwa w baku - wczoraj rezerwa zaświeciła mi się jak komputer wskazywał 30km (!) do pustego zbiornika (policzcie sobie średnią). W trasie, kiedy spalanie oscyluje w okolicy 11l, rezerwa pojawia się przy 80-90km do pustego. Jak zwykle zatankowałem 54 litry... Czyli rezerwy jest... 7-8 litrów? 10 minut jazdy autobahnem... można się oszukać.
-
Felgi dylemat 19 czy 20 cali
@LukiKRK, podpytaj tutaj Chyba nawet niedaleko masz, może się da przejechać
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
taką pornografię samochodową mogę oglądać bez końca... nie przestawaj wrzucać nowych fot! Super robota!
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
oj nie ciskaj się, miało być "" facet z żoną i dzieckiem raczej nie szuka wrażeń w tych okolicach, więc co mogę powiedzieć... nie moje atrakcje
-
Felgi dylemat 19 czy 20 cali
18" i 245/40 wiem, nie powinienem nawet porównywać... ale jednak własna "d*pa" uparcie twierdzi, że jest golf jest sztywniejszy i mniej komfortowy niż Audi na 20" 265/30 w trybie "comfort" (bo w trybie dynamic jest hardcore...). Może właśnie przez te regulowane amortyzatory moje odniesienie do tego tematu nie ma sensu...
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
męski wypad musiał być, skoro tylko w 3-gwiazdkowych hotelach was trzymali i oferowali tanie rozrywki, zamiast pokazać okolicę ;-) Z Tajlandii przywozi się nowy obiektyw (Nikkor albo Alfa, jeśli ktoś Was przekonał do SONY); dobry garnitur szyty na miarę... A nie choroby weneryczne (czasem ludzie polecają też dentystów, ale jakoś nie wyobrażam sobie mieszania wizyty u stomatologa z przesiadywaniem na plaży). A lokalesi latają dosłownie wszędzie, ale chyba głównie na południe Francji. Jak będziecie kiedyś przejazdem w Cannes albo Saint Tropez, to zwróćcie uwagę na rejestracje zaparkowanych wzdłuż promenad super samochodów - od Bahrajnu przez Kuwejt, KSA, po UAE... znajdziecie tam dosłownie całe spektrum rejestracji z krajów GCC. Zaryzykuję stwierdzenie, że rejestracje z arabskimi literkami są bardziej widoczne na południu Francji niż auta z Luxemburga czy Monako. Z ciekawostek - w kilku miejscach na deptaku w Cannes są reklamy Ferrari (tak po prostu na ulicy), których oferta przewiduje transport morski w dowolne miejsce na świecie (3 razy do roku do czasu zakończenia gwarancji na auto). Ot... wliczone w cenę samochodu. Coś tam obrabiałem, ale głównie rodzina, więc nie nadaje się forum samochodowe. Na Filipinach bieda aż piszczy, a szkoda, bo kraj ma ogromny potencjał turystyczny. Nie mniej żeby się dostać gdzieś z Manili trzeba się tłuc autem przez 8 godzin, to jednak lepiej wsiąść w samolot i gdzieś polecieć gdzie jest lotnisko, łódka, szybkie połączenie... Samochodami się po FIlipinach nie da jeździć (nie - w sensie turystycznym, straszna udręka). Miejscówka nazywa się Puenta Fuego, oddalona o jakieś 80km od Manili - w sumie jedno z niewielu miejsc wartych spędzenia kilku dni jak się ma wątpliwą (nie)przyjemność przebywania w stolicy Filipin. Przez bliskość Manili miejsce to nie posiada żadnych cech "filipińskich" - jest cholernie drogie jak na tutejsze warunki, za wszystko trzeba płacić dodatkowo jakieś grosze (cholernie denerwujące jak się nie ma tych 15 groszy w bilonie a człowiekowi potrzebny jest ręcznik albo trzeba skorzystać z kibla), oni jeszcze nie dorośli do turystyki, ale z drugiej strony też szukają klienteli, bo wszystko zorganizowałem dosłownie z dnia na dzień przez booking.com. Nie mniej - jeśli wypoczynek w Azji, to tylko "dzikie" Filipiny (Caramoan!) ... rajskie plaże, lokalny przewodnik, lokalny katamaran i totalny "chillout" z dala od zgiełku, cywilizacji... z dala od booking.com
-
Felgi dylemat 19 czy 20 cali
mogę się odnieść jedynie do 245 w golfie - jest porównywalnie (jeśli nie bardziej miękko, w końcu auto ze 400kg cięższe). Zwróć też uwagę na ceny tych opon - 265x30 może się okazać tańsza niż jakieś niestandardowe rozmiary...
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
przeprowadzając się na Bliski Wschód ładnych parę lat temu miałem przy sobie walizkę z ciuchami i laptopa. Dziś - głownie dzięki przygodzie z Subaru - mam już praktycznie komplet wyposażenia małego warsztatu samochodowego... pasja to pasja. Dziś (głownie z nudów, bo rodzina śpi, a mam wolny weekend), ogarnąłem się do zainstalowania modułu domykania klapy z pilota. Spodziewałem się, że będzie trudno, zwłaszcza dostać się do wtyczki przy podsufitce - a tu miłe zaskoczenie. Udało mi się podłączyć zestaw "na krótko" w ciągu niespełna 5 minut i bez rozwalenia czegokolwiek... Nakręcony szybkim sukcesem pobiegłem po izolację, trytrytki i nóż, i zacząłęm instalację na gotowo. Działa pięknie, instrukcja obsługi od @Love-AUDI bezbłędna. Nie mniej przy 37 stopniach w cieniu dupsko mokre nawet po niespełna 15 minutach spędzonych w garażu... Efekt końcowy: (Moduł komfortu) (Wtyczka siłownika klapy)
-
Felgi dylemat 19 czy 20 cali
a co ma jedno do drugiego... zakładając 2cm szerszą oponę będzie aż tak słabo się zbierał? inna sprawa, że szeroki kapeć zupełnie inaczej się na nierównej drodze sprawuje niż wąski
-
Felgi dylemat 19 czy 20 cali
to załóż takie jak w serii w A4 4.2 FSI są i będzie w zgodzie ze sztuką (265/30/R20)
-
A4 B8 Lift 2.0 TDI 177 KM QUATTRO 20" S-LINE
a jak z ofsetem? Bo wygląda jakby lekko wystawały (jeszcze jeden głos za "obniżeniem" ) no i ta skóra na masce
-
[1.8t bfb]Bardzo niskie korekty sondy lambda na jałowym -25%
a błędów nie ma? negatywne wartości na kanale 032 oznaczają źe jest bogato. -25% oznacza, że jest totalnie bogato i regulator nie działa bo osiąga wartości maksymalne... dziura w dolocie? Nie pękła któraś z rurek?
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
to co widzisz na zdjęciach to 2.5", pomalowane proszkowo na czarno, żeby fajnie wyglądało - wszystko robione pod wymiar w Toruniu (nie dedykowany KIT). Rdzeń FMICa 600x300x75. Całość chłodziło 1.5 bara dmuchane przez turbo GT28RS...
-
S6 C7 Avant TATOWÓZ cz. 2 :)
Katalizator w seryjnym DP odpowiada za większość tłumienia dźwięku według mnie (w seryjnym układzie). Dlatego zwykły catback nie zmienia głośności tylko brzmienie (lub minimalnie głośność ale przy wyższych obrotach... ). Wstawiasz przelotowy DP i masz ryk silnika - jak źle dobierzesz catback do przelotowego DP to możesz mieć jeszcze głośniej niż bez wydechu (eskperymentowałem sporo w swoim poprzednim STI z 2.5 i 3" wydechami, ze sportowymi katami, bez katów, etc...). To nie jest do końca takie oczywiste co z czym przypasuje i jaki będzie rezultat końcowy, ale wywalenie KATA = będzie głośno.
-
Montaż FMIC do A4 B6 1.8T
monster-FMIC na passacie B5.5, który jakby nie patrzeć ma wiele wspólnego pod maską z A4 B6 wchodzi bydle pod zderzak i pozwala nawet zachować całe wzmocnienie czołowe (prawie) bez rzeźby... Minimalna ilość spawania, głównie gotowych elementów, a łączenia na samco i tyle w temacie :-)
-
B8 TrOOOOp
YEAH! "aniemówiłem"?
-
Jaki wzmacniacz pod 800rms
szukaj czegoś co ma minimum 2x 400 W przy 4 Ohmach (Twoje głośniki mają po jednej cewce 4Ohm i moc znamionową 400W). Wspomniany brutus to monoblock, więc też nie podpasuje. Przy Twoich mocach chyba będzie ciężko taki wzmacniacz dobrać i raczej będziesz zmuszony kupić po prostu dwa monobloki po 400W każdy... A ten crunch ze zdjęcia w jakiej specyfikacji jest/był?
-
dymek z rana
jeśli turbo padło, to tylko kwestia kilku tys km zanim wyzionie ducha... (14 lutego - biały "dymek") (22 lutego - totalny kaput)
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
na ten problem (rozumiem, że chodzi Ci o rozwiązanie antykradzieżowe?) polecam małą kamerę z kartą sim 3G zamontowaną gdzieś w okolicy lusterka, wysyłającą zdjęcia gdzieś na maila co 30 sekund... W przeciwnym razie czemu ma to zapobiec? Zakładaj, że złodziej otworzy drzwi w ciągu max 10 sekund, bez względu na zabezpieczenie.
-
[B8 CJEB] A4 Avant 1.8TFSI 170KM@221KM/412nm biała śnieżynka by LukiKRK / 20" RS EibachPro Kit DTE PerformancePack S4/RS4 look
- felga 21" ? - jakieś audio lepsze? - kierownica flat bottom? pytanie: od czego masz ten sterownik przy prawej nodze kierowcy (widoczny na tym na zdjęciu?)
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
jakby sprzedawali same końcówki, to bym się chyba skusił... Koszt wydechu kompletnie nieadekwatny do osiągów (+5KM + 12Nm) i ewentualnych problemów przy przeglądach... podoba mi się