Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

was002

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez was002

  1. conversation killer wg mnie brzmi fajnie -> 2.0 możne mieć fajny ton o ile nie drażni jak przelot 3.0-cala w starym golfie. Miltek robi dobrej jakości produkty - przy prędkościach autostradowych ich wydechy są ciche jak seria, a jak się mocniej depnie, to słychać to, co powoduje uśmiech na twarzy. A o temperaturę bym się nie martwił... zawsze można jeszcze pomyśleć o jakichś wkładkach "karbonowych" między zderzak a końcówki.
  2. wyszło prawie 5 minut roboty... z 4 minutami szukania instrukcji na youtube Z klapą jakoś mi się nie chce dziś walczyć...
  3. dynamische od @Love-AUDI to drugie to obsługa zamykania klapy z pilota. Zobaczymy czy podołam w tym upale (ponad 30 oC w nocy już jest).
  4. tak niestety jest w polifcie... może gdyby wywalić obsługę błędu spalonej żarówki to by to miało ręce i nogi
  5. wróciłem z szybkich "wakacji"... biorę się za obróbkę fot bo jest co pokazywać ;-) Może się w końcu zmuszę do napisania czegoś na blogu... A tymczasem paczki, paczki... nowe gadżety przyszły i czekają na instalację:
  6. 1k PLN - ori AUDI kosztuje dwa razy tyle, ale jest do zastosowań "indoor" only, więc fajna sprawa jak auto stoi w garażu podziemnym, a nie "pod wiatą"... (mam garaż otwarty z jednej strony bez drzwi)
  7. cześć Polonio ;-) Napisz jak tą fotę, którą masz w avatarze zrobiłeś? (jeśli to Twoja) bo wygląda jakby auto tonęło w wielkiej dziurze na parkingu
  8. jak ma być do gier, to nie lepiej Xboxa z jakąś grubą subskrypcją (żeby na te gry coś zostało?). Inaczej zaczynasz iść w kompromisy... (słaba karta graficzna = więcej pamięci i szybszy procek albo vice versa, lepsza grafika jak GTX 1060 i zostaje mniej na CPU, pamięć i dysk).
  9. zrób eksperyment... odpal samochód, przełącz na gaz, zakręć kurek od gazu przy butli (żeby odessać cały gaz, który został w przewodach, aż auto zgaśnie). Odpal na benzynie raz, dwa, ostudź... zobacz jak będzie po godzinie czy dwóch. Jeśli nie ma różnicy to przynajmniej wyeliminujesz "cieknący" elektrozawór parownika. Minimalna ilość gazu w dolocie po postoju kiedy masz jakikolwiek wyciek będzie się objawiać właśnie w ten sposób - kręcisz i kręcisz, odpala po 5 czy 10 sekundach, a jak odpali to tak jakby śpiący był, bo nie wchodzi na obroty jak zdrowy silnik, tylko jeszcze się dławi przez sekundę czy dwie...
  10. zasada jest prosta - musisz mieć wzmacniacz, który ma co najmniej taką samą lub minimalnie większą moc jak głośniki, które ma napędzać. Inaczej to będą półśrodki... Tylko mówimy o mocy znamionowej, a nie o jakiejś "mocy muzycznej" / chwilowej czy magicznej - wartości wymyślonej przez muzyków-marketerów. Dla inżyniera moc to moc: wyrażana w watach, będąca wynikiem prostego równania w którym napięcie (V) mnożysz przez natężenie (A) i wychodzi moc - (W). Dlatego jak inżynier elektryk widzi wzmacniacz o mocy 1600W i żadnych innych opisów, a na ściance bezpiecznik 20A, to z ironicznym uśmiechem idzie szukać dalej... (20A x 12V = 240W, a przecież jeszcze to trzeba przekształcić na dźwięk, więc wzmacniacz swoje straty dokłada do równania). Całe szczęście rynek wymusił na producentach sprzętu audio stosowanie tzw. mocy znamionowej czy jak kto woli ciągłej (RMS). To jest ta "moc", która ma coś wspólnego z wielkościami fizycznymi a nie marketingowymi. Twoje Hertze muszą mieć coś, co je mocno dmuchnie... szukaj wzmacniacza o mocy min. 4 x 100 RMS ( taki co ma conajmniej 2x 20Amp bezpieczniki ). To samo do skrzyni - musisz mieć wzmacniacz o zbliżonych parametrach, dający możliwość wyplucia min. 1 x 300 albo 350 W (mostek - jeśli masz wzmacniacz dwukanałowy). Twój głośnik (Infinity Kappa New 120.3SE) ma moc znamionową 300W przy 4Ohm i jedną cewkę, więc szukasz wzmacniacza mono (lub mostkowalnego), który ma takie (lub ciut wyższe parametry). Przykład z Twojego podwórka (crunch już nie oferuje wzmacniaczy GTI na ich stronach) - ten - PZX1000.1 (400W RMS przy 4Ohm) do wzmacniacza. ten - PX1000.4 (4 x 125 W RMS przy 4 Ohm) do Hertzów. lub coś w ten deseń jak to ma grać... oczywiście do obydwu potrzebujesz potężnego kabla. Kondensator - kwestia gustu, ale IMO do tych mocy jeszcze Ci nie potrzebny chyba że za cienki kabel będzie pomiędzy aku i wzmacniaczami...
  11. I tu zgodzę się z dzwiekiem silnika. 2.0 tfsi nie ma co podchodzić do v8.. ale co do lekkosci w calym zakresie obrotów mógłbym polemizować.. +1 do polemiki... 2.0 jest o wiele "lżejszy" w całej skali 4.2 dopiero robi się fajny powyżej 4000 RPM (o czym świadczą redukcje po 4-5 biegów w dół zawsze jak się depnie przy 90 czy 100km/h). Ale brzmienie silnika, redukcje, agresja - wybaczają wszystko. Dyskusja z cyklu: serce (V8) vs rozum (2.0TFSI), jest nie do rozstrzygnięcia. Nawet jak cyferki 0-100km/h pokażą dokładnie to samo. W przeciwnym razie wszyscy byśmy jeździli 2.0... Rozumiem że swap, pisałeś w pierwszym poście -> gratki za uknikat, bo ztcw nie było 4.2 w B8 w sedanach (dlatego pytałem). I kto się orientuje w temacie (i nie pomyli tego z wielokrotnie poruszanym na forum temacie brzmienia 3.0 TDI z aktywnym wydechem ), będzie pod wrażeniem gangu! Co do jazdy na codzień - nie skumałem o co tu chodzi, bo pokazujesz wybebeszone wnętrze i foty, które wyglądają jak z katalogu, więc (błędnie) założyłem że będzie to auto na track day albo na tor Poznań, a nie na ulice Warszawy. Ciekaw jestem jak wyjdzie w rzeczywistości, bo wizualizację są mega! Czy kierownica od TT pasuje plug and play? bo tak teraz mi dałeś do myślenia... ;-)
  12. na pewno oryginalne, bo chyba nie było 4.2 w sedanie w B8 ? fajny projekt, tylko jak tym jeździć na codzień?
  13. szykuj lniane ciuchy bo od następnego tygodnia już ponad 4-dychy będą... spędziłem godzinę dziś na poczcie w poszukiwaniu kolejnych fantów z aliexress... doszła wkładka do schowka w podłokietniku i nawet pasuje (wykonanie niczego sobie). Pomoże uporządkować bałagan... Za to tutaj fail na całej linii. Zamówiłem nie ten co trzeba filtr... Ale nie ma tego złego - wyjąłem ten co jest i porządnie go przetrzepałem i przeciągnąłem odkurzaczem. Jak nowy Zabrałem się też za wymianę dyszy spryskiwaczy. Myślałem, że będzie z tym jakoś dużo roboty a tu proszę - wystarczy chwycić i już - oryginalny sprysk ustępuje bez walki. Niespodzianka - w specyfikacji pustynnej też mam grzane dysze! Porównanie czeskich oryginałów z węgierskimi dyszami do A7: Nie wiem czy to kwestia regulacji, ale moje "mgiełkowe" dysze walą normalnie trzeba strumieniami (tylko trochę się mieszają u dołu strumienia). Wyregulowałem żeby środkowy strumień mniej-więcej celował w środek wysokości szyby. Zobaczę jak to w trakcie jazdy wygląda.
  14. już od wczoraj tam jest
  15. ...trochę po jabłkach, ale ... na pewno dobrze dobrałeś zestaw? Twój czterokanałowy wzmacniacz wypluje 4x 85 W (czy tam jak kto woli 150 w strzale), a głośniki masz 4 x 100W RMS każdy - wmacniacz nie wykorzysta potencjału głośnika. Tzn. zagra, ale mogłoby by zagrać lepiej (czytaj: głośniej bez zniekształceń) ! Ten wzmacniacz, który dobierasz do subwoofera pozwoli Ci na 200W RMS w mostku dla jednocewkowego głośnika (albo 2x 60 dla dwucewkowego głośnika o impedancji 4Ohm). Jest sens w taką "pierdółkę" inwestować? Jak już robisz porządną instalację, to wrzuć tam coś, co dmuchnie te Hertze i pozwoli Ci założyć solidny głośnik 30cm z tyłu!
  16. super wyszło! czuję się jakbym oglądał swój wątek założyłem LEDy z ali i (przy wilgotności 80% i temperaturach przekraczających 35) błędów nie widać jeszcze. Mam jednak obawy, że przy temperaturach, jakie tam panują, te LEDy długo nie posłużą.
  17. was002 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    daj znać jak to ogarniesz bez rozklejania lampy... a w tzw. międzyczasie - @Love-AUDI oferuje takie coś do polifta: (jest gdzieś wątek na forum, może ktoś wyszuka i podrzuci?)
  18. Jeszcze dorzucę do wczorajszych fot: Przeglądając "zielone" menu zaczaiłem, że mam google earth, więc karta SIM w samochodzie może faktycznie do czegoś tam służyć - włączyłem, poklikałem, działa! Czy jest jeszcze jakiś powód dla którego trzeba/warto mieć kartę SIM w 3G+HDD? Można w jakiś sposób youtube'a może włączyć albo jakieś radio internetowe? No i jeszcze paczka dziś przyszła z Audi Cardiff (parodia, żeby wszystko tutaj kosztowało na tyle dużo, żeby się opłacało części z UK ściągać) Parodia nr 2: grzane dysze są tańsze od tych "niegrzanych"... Zawartość dodana 7 minutes later dopiero teraz znalazłem wątek o konkursie - podsyłam fotę może pomożecie w głosowniu
  19. zostaw numer na PW, powinienem być ze dwa dni na miejscu. Zrobiłem "kilka" fot po ceramice i jestem zachwycony (tylko od razu po wyjechaniu z garażu auto było już brudne). Jak skończę obrabiać tablice (bo to nielegalne tutaj a nie chcę z durnego powodu trafić na jakąś czarną listę) to wrzucę wszystkie foty: Zawartość dodana 35 minutes later Jeszcze w warsztacie, gdzie robili ceramikę zrobiłem kilka zdjęć, ale w ogóle nie podoba mi się to co wyszło - nie umiem jeszcze robić fotek w zamkniętych przestrzeniach: Na aucie została taka fajna żółta poświata jak się przyjrzeć w świetle jarzeniowym: A później w znaną miejscówkę zrobić kilka fot z burj khalifa w tle: Czujecie ten żar? (+38 C...)
  20. nie odstaje wcale nic bardziej od oryginału wg mnie: A wręcz chyba nawet lepiej jest !
  21. Jak już będę w kraju i odbiorę auto z ceramiki ;-) (sobota-niedziela) to zrobię kilka fot. Z monetami dla odniesienia?
  22. jeszcze mu dowalą jazdę po pijaku co za typ...
  23. ... a ja dla odmiany muszę wszędzie korzystać z taksówek i dostaję cholery jak ubera w jakimś kraju nie ma (a podróżuję po byku sporo). I po ponad 3 latach i blisko 300 kursach nie przekonacie mnie żeby wrócić do taksówki...! ... nigdy więcej "drobnych" ani tego krępującego momentu, kiedy taksówkarz mówi, że "nie ma wydać" (bo co!), albo tłumaczenia gdzie ma po mnie przyjechać (w większości krajów nie wiem gdzie jestem! TU JESTEM, przyjedź!), albo terminal na karty nie działa (albo w ogóle nie posiada - są takie kraje, gdzie to mało popularne jest), albo problem z językiem... No i z góry ustalona "taryfa" - wiem czy jadę czy nie. Wspominałem już o czystym samochodzie, a nie usyfionym, 20-letnim mercedesie? Dla mnie taksówkarze niestety ale przegapili moment i uparcie bronili status quo, zamiast zrobić konkurencję i się postawić - okazuje się, że nie chcą się starać! I to mnie wpienia, bo i państwo ich chroni w krajach, gdzie ubera "zdelegalizowano". A klient wybierze to, co mu wygodniej, taniej, kulturalniej... O przekrętach z licznikami wstyd mówić, bo to norma (kurs z lotniska Chopina do Pruszkowa to była ruletka z przedziału od 100 do 200PLN pięć lat temu z ryzykiem przewiezienia przez samo centrum Warszawy "żeby omijać korki", a dziś w uberze - 40-50PLN z pokazaniem mapy i propozycją trasy). W drugą stronę - tak, zdarzają się przypały, ale ryzyko obsówy ze strony taksówki jest o wiele większe, niż ze strony ubera (takim moim skromnym zdaniem jako stałego użytkownika).
  24. owalna, jest wielkości tej dziury w dokładce... na "oko" wygląda jak rozmiar Twojej. Dlatego spytałem co to za dzwina dokładka?
  25. super temat, miło widzieć, że są ludzie, którzy tak samo (mają narąbane - jak żona mówi**) troszczą się o swoje autko ** żona zazdrości chyba... @pawelosinski83, updejtuj i nie słuchaj żony!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.