Treść opublikowana przez was002
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
widziałem, za to nie udało mi się nigdzie znaleźć wykresów albo udokumentowanych problemów z CFSA... tylko "podobnie" albo "tak samo", ale bez konkretów. Zawsze pokazują foty conajmniej 5-6 letnich samochodów a jakoś RSB8 nigdy do Piaseczna nie trafia Poza tym tutaj temperatury 40+ non stop, więc nie ma co oczekiwać żeby taki silnik trzymał serię... nie mniej podjadę na hamownię żeby rozwiać wątpliwości Przez najbliższy rok stracę na RSie więcej niż wartość tego passata powiększona o 30k PLN na modyfikacje... (taki sobie budżet zakładam) A frajda z dłubania, zakupów i instalacji nowych gadżetów będzie nieziemska. Do jazdy na codzień jest GTI MK7 BTW, jak kogoś interesuje kupno RS4 w dobrych pieniądzach, to na PW poproszę - nie ma problemu żeby to do Europy ściągnąć.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
sentyment pozostał... będę robił updejty w miarę jak coś nowego się będzie działo ale dni RS4 są raczej już policzone...
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
Odebrałem auto z dużego serwisu (60k) i pojechałem odebrać drugiego rodzynka... na forum passata będzie teraz temat "Wiecznie zakurzony WR8" ;-) (dla zarejestrowanych, a wiem że jest was tu mnóstwo, tylko się nie przyznajecie już do korzeni :P) Long story short - szykuje się gruby projekt i mam nadzieję doprowadzić go do stanu kolekcjonerskiego! Ehh... nie wiem czy za dużo emocji tam nie ma
-
S6 C7 Avant TATOWÓZ cz. 2 :)
albo na pustyni... ;-) właśnie kupiłem 15 latka z W8 w stanie kolekcjonerskim i zaczynam dłubać...
-
Swap hamulców na jakie w A4 B5?
Panowie, szukam kogoś kto by mi zrobił research i podpowiedział dokładnie jak zrobić hamulce w Passacie 3BG W8 z 2002 r (wiem, wiem... było na forum, ale nie mam czasu, ani chęci eksperymentować, szukam gotowego rozwiązania i chcę zapłacić za know how). Tam są te cholerne dwutłoczki i jakieś dziwne tarcze 321mm. Zamiast reanimować egzotyka chętnie zamieniłbym to na jakiś zestaw plug and play z audi (porsche) na 4 tłokach. Jak ktoś by się chciał podjąć poszukiwania i zrobienia takiej listy zakupów, to dajcie znać na PW.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
ja sobie napisałem takie coś w ramach odkurzenia skillsów programistycznych po tym jak mi motostat zaczął pokazywać więcej reklam niż treści... (stąd na fotce ich ikonki - ot użytek czysto "domowy" :P). Faktem jest, że najważniejsza jest systematyczność we wprowadzaniu danych, ale jak się przyzwyczaisz to przychodzi naturalnie (żona mi swoje statsy wysyła whatsappem w formie: [przebieg] - [cena] - [litrów] i to tak naprawdę wystarcza do robienia fajnych statystyk... na motostacie trzeba jeszcze wypełniać styl jazdy, typ paliwa, opony, trasa/miasto, klimatyzacja, za dużo tego żeby robić prostą statystykę... BTW. na forum omawialiśmy jeszcze inne rozwiązania i odezwał się też autor polskiej apki do śledzenia - skocz do tego tematu:
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
sam jeszcze nigdy nie wlałem więcej niż 57l... ale strach. Co do tych statsów to udało mi się już znaleźć przyciski na prawej manetce
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
no, z przebiegiem 55k i bezwypadkowy... skóra na boczkach siedzeń wyglądała jak okleina karbonowa, stan ogólnie idealny. Na pierwszy rzut oka z zewnątrz nie do odróżnienia od modelu z 2017 roku dopiero wewnątrz trąci mychą i starym mercedesem... ale nie po to ludzie chyba kupują G63, tylko raczej dla dźwięku silnika.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
wczoraj oglądałem 7 letniego G63 AMG za 140k Kupno to nie problem, tylko co dalej...
-
S6 C7 Avant TATOWÓZ cz. 2 :)
podasz jakieś źródło?
-
[Chip Tuning] Odszkodowanie/Pozew ktoś coś?
...cały silnik zatarty z dnia na dzień? półtora roku od zrobienia programu bez objawów i nagle przy spokojnej jeździe autostradą (pewnie przepisowo jadąc na granicy ograniczenia prędkości) i taki zonk. Podpowiesz ile km masz najechane?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
witamy na Bliskim Wschodzie
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
"sir, something between 4500 to 6000 dirhams..." czyli pewnie z 7k pęknie... i dwa lub trzy dni bez samochodu.
-
Audi 1.8t na hamowni brak mocy.
sprawdź na rozgrzanym silniku kanał 032 (normalnie, na biegu jałowym, te wartości się ustalają w trakcie jazdy i zostają do czasu zgaszenia silnika).
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
Nieuchronnie zbliża się termin wymiany oleju w skrzyni... z racji tego zacząłem szukać i marudzić. Gość, który założył mi hamulce miesiąc temu powiedział, że się nie podejmie, bo za duże ryzyko... że nie ma narzędzi... że w tym konkretnym przypadku jedyne pewne miejsce do wymiany to ->ASO. Inny renomowany warsztat zrobił mi wycenę i na koniec zadzwoniłem jeszcze do ASO... pogadałem, dostałem wycenę... zamówiłem wizytę za tydzień. Przy okazji doczytałem trochę o s-troniku na tym blogu (nigdy wcześniej nie trafiłem na tego gościa, ale już zasubskrybowałem, bo fajnie pisze, a do tego jeździ A4 B8 - ciekawe czy ma konto na tym forum).
-
B8 TrOOOOp
nie wygląda to na seryjne, ale sam nie mam 2.0... widziałem kilka 2.0 ale nie mogę dojść od czego ta wtyczka. Sprawdź co na drugiej stronie tego przewodu jest... czy to przewód elektryczny czy gumowa rurka?
-
Uszkadzajacy się przeplywomierz
a dolot masz seryjny? Filtr cały? Nie jest usyfiony po stronie między filtrem a turbo? Zobacz czy przypadkiem nie ma tam oleistego osadu...
-
S6 C7 Avant TATOWÓZ cz. 2 :)
ja tu już chciałem kupować, a to 40 000 odstępnego, ale ta cena sprowadza na ziemię BTW. jak Was rozszerzona gwarancja interesuje, to pamiętajcie że tylko pierwszy właściciel może ją przedłużyć, więc warto to zorganizować przed zakupem...
-
Co to za błędy
zobacz to: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17700/P1292/004754 ^ termostat/czujnik temperatury http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16684/P0300/000768 ^ misfire na wielu cylindrach http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16686/P0302/000770 ^ misfire na drugim cylindrze Jeśli czujnik temperatury to warto wymienić, bo bez sygnału sterownik wrzuci Ci tryb awaryjny od razu. Podglądałeś bloki pomiarowe? Widać temperaturę silnika?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
kurde, panowie, walka z żoną się toczy, nie wiem tylko jak wygrać... potrzebuje auta do wożenia dwójki dzieci, jedno upilnować to nie problem, ale patrząc przyszłościowo trzeba coś co można pobrudzić... a RSa mi szkoda... brudzić... . . . . . ...więc trzeba sprzedać Golfa Tylko jak żonę przekonać, że Toyota Land Cruiser w wersji Xtreme to dobry wybór do wożenia dzieci (i okazjonalnie na pustynię)? Zachorowałem normalnie... względnie można kupić taką normalną i oddać do przeróbki, bo Arctic ma tu przedstawiciela i robi z gwarancją taki setup jaki się chce w rozsądnych pieniądzach (za koszt kompresora do 4.2FSI mam cztery koła, długie wahacze, podwójne amory, poszerzenia w kolorze i jakieś tam jeszcze gadżety w stylu atuomatyczne pompowanie kół :P) Jak żyć?
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
mam jedną felgę luzem, jak chcesz przymierzyć, tylko daleko trochę BTW. zobacz ten wątek... tutaj jest przykład ET37.
-
Wiecznie zakurzony RS4 B8 Ibis White Rock Black
wiem, siara... tak wyglądają na aucie: Tak jak wcześniej wspomniano, ET "chyba" 26, ale zmierzyć to się tego nie da bez rozbebeszenia felgi. Katalog podaje 20x9J, a jak pomierzysz rozmiar pomiędzy krawędziami zewnętrznymi to wychodzi 10" (mam coś z inżyniera więc chciałem "sam") ... samej opony jest 265, czyli jeszcze więcej niż 10"... Do tego pomiar ET w powietrzu miarką - miałem dobre intencje, ale jak bym nie liczył to przy powyższych założeniach mi wychodziło ET33.. Ale wróciłem do garażu, żeby jeszcze raz rzucić okiem na zapas i proszę bardzo: Czyli prawdę "mówio", że 9 cali i 26mm ofsetu ;-) A i rozmiar samych kół jest ciut większy niż w A4, bo jednak opona 265x30 R20 w serii (265x35 R19) Mówisz, że ładnie - pewnie dałoby radę jeszcze z 10mm dystans zrobić (ale już by chlapało po nadkolach).
-
1.8T ANB gadżety pod stage 2
to stage 2 zacznij od tego... seria 228mm (FWD) nie przeniesie Ci 400Nm... nawet się tego nie będzie dało wystroić porządnie bo będzie się ślizgać
-
B8 TrOOOOp
Tak klikam i widzę, że albo 228 mm / 240 mm do FWD http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/2014/736/R/1/141/141020 ? albo 240 w Q http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/2014/736/R/1/141/141025 ale nie rozumiem do końca opisu... wklep sobie na tej stronie szukanie po VINie i będziesz miał zestaw numerów, których szukasz! Sprzęgła znajdują się pod silnikiem.
-
B8 TrOOOOp
tam nie bardzo ma co szwankować... jak się ślizga to wymieniasz ... przy okazji może wstaw jakiś mocniejszy zestaw (sachs racing? jeśli nie szkoda Ci kolana )