Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przemek.1997

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Przemek.1997

  1. Przemek.1997 odpowiedział(a) na Jacek95 temat w 1.8
    Witam, według mnie to bardziej kwestia elektroniki. Podpinałeś kompa? Sprawdzałeś czy są jakieś błędy? Według mnie do przepatrzenia cewka/cewki zapłonowe, sprawdził bym też czujnik położenia wału. Najpierw sprawdź czy wywala jakieś błędy. Może coś to rozjaśni.
  2. Przemek.1997 odpowiedział(a) na dzielonka temat w 1.8
    Głównymi objawami u mnie były -ogromne spalanie, na początku ok 16 l benzyny, po zrobieniu odmy spadło do 12-13l a jak wymieniłem przepływkę spadło do 8-9l -szarpanie w czasie jazdy -ciężkie palenie -smród benzyny
  3. Przemek.1997 odpowiedział(a) na dzielonka temat w 1.8
    Myślisz że mnie to nie dziwi? Byłem u kilku mechaników i każdy nie umiał tego wytłumaczyć. Ale fakty są jakie są. Na jałowych pokazywał ok 10-15g/s a u kolegi który miał taki sam na jałowych miał ok 3g/s. Mój w czasie jazdy pokazywał max 60g/s a jego prawie 100g/s czyli tak jak ma być. Po zrobieniu odmy na jałowym wartości spadły do 5g/s, w czasie jazdy się nie zmieniło. Wtedy wymieniłem przepływke i problem się rozwiązał.
  4. Przemek.1997 odpowiedział(a) na dzielonka temat w 1.8
    Miałem nie tak dawno problem z przepływką, była dziura właśnie w odmie. Na jałowych obrotach zawyżał wartości a w czasie jazdy zaniżał. Po zrobieniu odmy przestał zawyżać, co jakiś czas, ok 200km wywalało dalej zaniżanie. Wtedy będąc pewny że dolot szczelny wymieniłem przepływkę i pomogło. Ale widać nieszczelny dolot może być przyczyną. Podczas gdy zawyżał i zaniżał były dwa błędy, sygnał za wysoki i sygnał za niski. Po za tym może sprawdzić czy to przepływka, najprościej podmieniając sprawny od kogoś na próbę, wtedy będzie wiadomo
  5. Przemek.1997 odpowiedział(a) na dzielonka temat w 1.8
    Nie koniecznie. Przepływomierz może przekłamywać jeśli dolot nie będzie szczelny. Przyczyną może być np. pęknięta odma. Musisz przepatrzeć cały układ i poszukać nieszczelności. Wiadomo że jeśli znasz kogoś kto ma taki przepływomierz jak Twój możesz podmienić i zobaczyć czy jest poprawa. Przeglądnij forum a znajdziesz mnóstwo tematów o przepływce. Co do przepustnicy jeśli dało się skasować błąd i nie wraca to nie ma co szukać. Ewentualnie możesz ją wyczyścić i po założeniu zrobić adaptację. Jeśli błąd dalej będzie szukać ori używki
  6. U mnie właśnie jest tak że jak wcisnę sprzęgło do oporu/do spodu to słychać terkot jak puszczę to nie raz przestanie a nie raz muszę poruszać parę razy, i przeważnie tylko na gorącym silniku to zauważyłem, sprzęgło bierze już dość wysoko ale biegi wchodzą ładnie no i jak nie wciskam sprzęgła do końca to nie terkocze.
  7. Witam, mam jeszcze pytanie, czy jak będzie klekotać dwumasa to też będzie słyszalne z tyłu silnika?
  8. Przemek.1997 odpowiedział(a) na p.mie temat w Audi A4 B5
    Wygodniej będzie chyba jednak wymontować alternator. Możesz zobaczyć czy dasz radę, regulator ze szczotkami jest z tyłu alternatora bodajże przykręcany na 2 śrubki
  9. Przemek.1997 odpowiedział(a) na p.mie temat w Audi A4 B5
    O ile się nie mylę to regulator jest razem ze szczotkami w alternatorze, wymieniałem raz przy passacie b4 i taki regulator nie jest drogi, podmień i powinno być ok
  10. Z alledrogo na bank nie zamówię tego napinacza tylko tak przeglądałem aukcje i gdzie bym nie wszedł to pisało że do 1.8 i 1.8T, ale jak pasuje to git, co do napinacza z febi patrzyłem too tysiak około, poszukałbym tańszego chyba
  11. To może warto spróbować z tym tańszym a czy to prawda co pisze na tych aukcjach internetowych że te napinacze pasują do zwykłego 1.8 i 1.8T?
  12. Okej. To ori odpada co do napinacza to już bym nie kombinował tylko kupił z tą wtyczką, bo taki mam. Widziałem na necie te napinacze po ok 600-700 zł. Warte to czego czy lepiej się w to nie pchać a jakiś konkretny zamiennik kupić?
  13. Witam, mnie też czeka wymiana tego napinacza i łańcucha. Słychać terkotanie przy rozruchu zimnego silnika tak przez 2-3 sekundy i jak się rozgrzeje to zaterkocze. Jeżdżę na oleju Motul 6100 Synergie+ 10w40 ale pewnie przy wymianie zrobię płukankę, czyszczenie smoka i zaleję jakimś 5w40 (myślę o Motul 8100 x-cess 5w40) i wtedy od razu zrobić ten napinacz. Chciałem się zapytać jak wygląda cenowo ten napinacz i łańcuch? Widzę że niektórzy już wymienili więc czekam na informacje. Kupować oryginał (choć słyszałem że chole*nie drogi) czy jakiś zamiennik? I czy wymieniać sam napinacz czy łańcuch też?
  14. Czyli rozumiem że zbytnio nie ma się czym przejmować? Zmienię ten filtr, kupiłem też pochłaniacze wilgoci i jakiś preparat na szyby przeciw parowaniu, zawsze coś, może trochę pomoże
  15. Tak myślałem nad tym i raczej pójdę w używkę, nowy dobry tłumik to koszta, oryginalną używkę w dobrym stanie kupię za ok 100 zł więc choćby co kilka lat padła to w cenie nowego mam 3-4 używki co powoduje że powinny wytrzymać dużo więcej niż ten nowy nie oryginalny (wiadomo o co chodzi)
  16. Włączam klimę raz na jakiś czas, wiadomo o co chodzi, i jak się da ją włączyć bo niestety jak mówi Arek8888 bodajże poniżej 5 stopni klima mi nie działa. Gdy klima chodzi to szyby momentalnie odparowują ale jak jest tak 2-3 stopnie albo mniej gdzie klima nie działa to masakra, dość długo schodzi niczym odparują. Kupiłem jeszcze ten filtr kabinowy, jutro go wymienię i zobaczę jeszcze do tych odpływów ale wody nie ma więc powinny być drożne
  17. Też tak myślę, chyba nic pewniejszego nie ma, byleby był w dobrym stanie
  18. Jak wspawam rurkę to będzie głośno a mi zależy na cichym wydechu. Zastanawiam się nad oryginalną używką
  19. Przy ładnej pogodzie nie parują, jest wszystko dobrze, tylko w czasie deszczu lub właśnie przy dużej wilgotności. Dobrze wiedzieć bo bałem się że gdzieś z tyłu jest przeciek choć na to nie wygląda, bo gdyby był to błotnik nie byłby cały pokryty jednolitą rosą. Dla spokoju wymienię jeszcze ten filtr kabinowy i zobaczymy, może się ciut poprawi
  20. Okej, pomyślę ale raczej pewnie pójdę w używkę
  21. Tak, Boscha, a o cenę to powiem może w ten sposób- DROGO JAK... Ale poczytałem jeszcze o tych przepływkach zamiennikach i zrezygnowałem... Używkę też kupiłem na podmianę ale okazało się że było jeszcze gorzej bo na mojej starej było ok 4g/s tak jak pisałem na początku a na tej używce było 240g/s, o dziwo silnik chodził ale czuć było benzynę. Dobrze że mogłem go odesłać. Po tym zdarzeniu postanowiłem kupić nowy oryginał, jak widać pomogło. Zobaczę jeszcze jak się będzie zachowywało wszystko w czasie jazdy. Za to mam jeszcze pytanie odnośnie tłumika, założyłem temat ale nikt nie daje odpowiedzi, otóż mam do wymiany tłumik środkowy. Auto jest głośne, jakby było na przelocie. Mi zależy na ciszy i nie wiem czy kupować nowy tłumik czy używkę w dobrym stanie? Bo słyszałem że te nowe bywają jeszcze głośniejsze i że wytrzymują góra kilka lat...
  22. Pomoże ktoś?
  23. Witam, niestety z przepływką były dalej problemy. Zaczęły minimalnie falować obroty na ssaniu, na rozgrzanym silniku nie mógł utrzymać obrotów co sprawiało że nieraz silnik gasł, była ewidentna dziura w mocy w pewnym zakresie obrotów, od ok 1,5k do 2,5k rpm, szarpanie podczas jazdy no i oczywiście ten sam błąd. Odpiąłem wtyczkę i pojeździłem bez przepływki. Auto trochę odżyło ale spalanie poszło w górę. Kupiłem więc nowy oryginalny przepływomierz, dziś go założyłem. Auto nie odbyło jeszcze jazdy ale na postoju wszystko ok. Pięknie schodzi z obrotów, obroty nie falują, ciut lepiej odpala, błędu nie ma, no i w blokach pomiarowych też się poprawiło. Sonda teraz pięknie pracuje (bardzo szybko zmienia wartości), w tym bloku 26 te wartości na pierwszym i drugim cylindrze zmalały, zwłaszcza na drugim, a ilość powietrza teraz na rozgrzanym silniku na jałowym to tylko ok 2,60 g/s. Dam jeszcze znać jak trochę pojeżdżę. W każdym razie przyczyną pewnie był przepływomierz.
  24. Przemek.1997 odpowiedział(a) na r1grzegorz temat w 3.0
    Tutaj masz coś o tym błędzie, strona jest w języku obcym ale możesz włączyć tłumaczenie strony np w chrome http://www.gerritspeek.nl/vag-com_dtc-16750.html
  25. Witam, myślałem ostatnio nad montażem w moim sedanie subwoofera od avanta, z samym mocowaniem jakoś bym poradził, tylko chciałem się zapytać o podłączenie, w jaki sposób to podłączyć? W aucie mam radio Audi Symphony 1, oryginalne głośniki w przednich drzwiach i tylnej półce a w bagażniku oryginalną zmieniarkę na 6 płyt. Jak do tego podłączyć taki subwoofer żeby to grało? Jaki wzmacniacz do tego?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.