Treść opublikowana przez Przemek.1997
-
Szarpanie podczas jazdy i gasniecie
Miałem podobny problem z przepływką, na mojej był błąd że za niski, kupiłem ori używkę i po założeniu był błąd że za wysoki a wartości podawał jak z kosmosu i auto już całkiem było na umarciu. Dopiero zainwestowałem w nową ori przepływkę i teraz mam spokój. Z reguły sprawny przepływomierz może zaniżać wartości jeśli jest dziura w dolocie, ale jak dolot jest szczelny i zawyża czy zaniża wartości to przepływka jest padnięta. Możesz ją jeszcze odpiąć i zobaczyć czy będzie poprawa. U mnie też była dziura w mocy, po odłączeniu go chodziło ok ale spalanie poszło jeszcze w górę (z 13l benzyny bo przepływka padnięta była do 16l po odpięciu całkowitym). Ale miałem pewność że to jego wina. Tutaj jeszcze błąd chyba od zaworka przy kolektorze dolotowym, może to być powiązane w sumie, zobaczysz czy te błędy wrócą. Ale również jak Twój kolega stawiam na przepływkę.
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Ok taka odpowiedź mnie cieszy Panowie dziękuję za pomoc, pozdro : )
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Witam, pojeździłem trochę obserwując jak się to wszystko zachowuje. 90 na blacie po ok 4-5km, na kliamtroniku ciut dłużej. Wskazówka na liczniku się nie cofa, na klimatroniku w czasie jazdy temperatura w przedziale 90-93 choć najczęściej 91-92. Gdy tylko puszczę nogę z gazu, po chwili spada o stopień, dwa, bywa że trzy i potem znowu pomału wraca. Natomiast przez ten las (miejsce które opisywałem w wcześniejszych postach), czy na każdej innej większej górce spadnie do 87-88 i potem też po jakimś czasie wróci do temperatury o której wspomniałem.
-
Błąd 00561
Spróbuj odpiąć przepływkę i zobacz czy obroty się ustatkują. Mi przy przepływce pod koniec jej żywota nie dało się utrzymać auta na obrotach jedynie na biegu.
-
Problem z ogromnym spalaniem.
Miałem ostatnio dość podobny problem, auto paliło jak smok, też czułem benzynę. Do tego miałem błędy od mieszanki i przepływki co skierowało moją uwagę właśnie w tamtym kierunku. Dlatego pytam autora czy po za wysokim spalaniem są jakieś objawy jeszcze. Sonda stała wysoko (no bo nie miała wyjścia skoro miał dawkę na słonia), przepatrzyłem dolot (okazało się że odma była pęknięta) ale to nie wiele dało, błąd przepływki dalej był i wartości przekłamywał (ok 4 g/s na jałowym na max było tylko ok 60 g/s), podmieniłem go na ori używkę- jeszcze gorzej, już nie mógł zapalić bo się dławił paliwem (wartości już nie sprawdzałem w takim stanie rzeczy). Dopiero jak kupiłem nówkę oryginał problem ustał. Żadnych błędów, sonda pracuje idealnie a spalanie spadło kolosalnie (ostatnio 8l/100 przy jeździe mieszanej na terenie górzystym, na takim mieszkam).
-
Problem z ogromnym spalaniem.
Oprócz wysokiego spalania wszystko ok? Sprawdziłbym w pierwszej kolejności czy jest szczelny dolot i przepływkę.
-
Dodatek do paliwa LM
Szczerze nie wiem więc nie wypowiem się, ja zastosowałem to co dodałem na zdjęciach, po kilkunastu kilometrach czułem różnicę, nic złego się nie stało ani nie dzieje obecnie. Jest tylko lepiej. Za jakiś czas raczej kupię to znowu i pewnie do Passata też to zastosuje.
-
Dodatek do paliwa LM
Nie. Ja jak stosowałem ten polski ceramizer do paliwa to pisało mi na 32l bodajże ale to chodzi o to że tyle może być w baku maksymalnie z tym środkiem. Natomiast efekt np w moim przypadku pisze że ok 10k km.
-
Błąd 00561
Dalej na jałowym jest po za 4 g/s. Przepływka ori czy jakiś zamiennik? Do przepatrzenia dolot bo może łapie gdzieś lewe powietrze. Dodatkowo zrób jeszcze raz adaptację przepustnicy. Sprawdziłbym też działanie sondy. Podaj wartości wyuczone na 32 kanale.
-
Brak mocy
Powinno ale nie zawsze się pokaże. Kumpel przerabiał to w swoim aucie.
-
Błąd 00561
Ok, jak coś to daj znać jakie efekty.
-
Brak mocy
Jest taka możliwość. Czujnik może być walnięty a błędu może nie być.
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Zapomniałem dodać że teraz gdy kłapałem do domu max pokazało 95 stopni, ale to go specjalnie przymęczyłem Pojeżdżę jeszcze kilka dni i dam znać, pozdro
-
Błąd 00561
To już chyba na pewno przepływka. U mnie jak silnik jest na ssaniu przepływka pokazuje ok 8g/s. Potem spada tak w okolice 3-4 g/s a jak złapie temperaturę na 90 jest ok 2,5 g/s tak jak wspominałem. Przy tych problemach z przepływką sypał mi błędem przepływki ale miałem też błędy ze składem mieszanki no a spalanie w okolicy 13/100. Ja mam ori przepływkę Boscha 5 pinów, przykręcana na 4 śrubki, dałem niecałe 500zł. Ale to zależy jaki masz, do 1.8 jest kilka przepływomierzy, jeden droższy drugi tańszy (już nie wspomnę o firmach) więc musisz poszukać, ale pewnie wielkich rozbieżności nie będzie. Najlepiej to jeszcze by było jakbyś miał kogoś w okolicy z takim przepływomierzem i podmienił czy to da jakiś efekt bo jak coś to szkoda pakować kasę w błoto.
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Witam, pomimo że dziś niedziela wymieniłem w kilka minut ten czujnik bo miałem jechać później tą trasą co zawsze. Efekt jest taki że 90 na blacie po ok 4-5km jazdy. Na klimatroniku temperatura oscylowała w ok 91-93 w czasie jazdy natomiast w tym jednym miejscu, przez las spadło do 88 stopni. Przy jakiś mniejszych górkach spadało do 89-90 stopni. Ale takie spadki to jeszcze normalne. A wskazówka na liczniku niby się nie cofnęła.
-
Błąd 00561
Właśnie zauważyłem, ewidentnie na jałowym wartości są za duże (ja miałem ok 3,6 g/s) za to przy ok 5k RPM miałem tylko ok 60g/s a książkowo powinno być ok 100 g/s. Najwyżej zrób jeszcze jeden log tylko go przytrzymaj w okolice 5 tysięcy i zobaczysz albo niech ktoś sprawdza wartości w czasie jazdy. Ale jeśli szczelność dolotu była sprawdzana i jest rzeczywiście szczelny to przyjrzałbym się tej przepływce. W moim przypadku miałem i nieszczelny dolot (pęknięta odma) i padnięty przepływomierz. Kupiłem ori używkę to było jeszcze gorzej więc już wolałem kupić nową oryginalną. Co do wartości to na jałowym teraz pokazuje ok 2,5 g/s. Maksymalnej wartości nie sprawdzałem bo od razu było widać różnicę.
-
Błąd 00561
Logi robione na rozgrzanym aucie? Bo ewidentnie zawyżone wartości przepływomierza na jałowym. Miałem to samo. teraz na nowym ori przepływomierzu na jałowym mam ok 2,5 g/s. Żeby się upewnić zrób jeszcze logi dynamiczne, zobaczymy ile daje max bo powinien koło 5-6k RPM pokazywać ok 100g/s.
-
Dodatek do paliwa LM
Zrobisz jak uważasz. Ja zastosowałem i to i to i nie narzekam. A jak coś się ma rzeczywiście dziać to i tak się będzie działo nie zależnie czy to wlejesz czy nie. To już wszystko zależy od kondycji konkretnego silnika.
-
Pompa paliwa
A ja bym jeszcze wziął podmienił ten przekaźnik, to że nie ma błędu nie musi oznaczać że działa prawidłowo. Skoro wcześniej działało to może jego wina. Suchy97 prawie równocześnie
-
Dodatek do paliwa LM
Zastanawia mnie co cerazmizer miałby do rozszczelnienia, jego warstwa osadza się na elementach podatnych na zużycie poprzez tarcie (tuleje itp) więc co miałby do uszczelek? No cóż, pożyjemy zobaczymy. W moim przypadku niczym wykręcę te 70-80k km to uszczelki ze starości padną z resztą i bez ceramizera w końcu zacznie się lać, nic przecież wieczne nie jest.
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Zobaczę jeszcze do tego korka jak wrócę do domu, wymienię ten czujnik i dam znać czy coś pomogło, za dotychczasową pomoc wielkie dzięki
-
Dodatek do paliwa LM
Ja się jeszcze nie spotkałem żeby takie coś cokolwiek uszkodziło. Mój kuzyn stosował w swoim aucie Cerateca od Liqui Moly żeby nie brać tej samej firmy i żeby mieć porównanie. U niego taki sam rezultat. Ja bym tak nie straszył bo się sam jeszcze pewnie nie spotkałeś z takim czymś więc szkoda wróżyć z fusów. Jak chcesz to odezwę się do Ciebie po przejechaniu 80k km i dam Ci znać czy coś się dzieje. Jestem tego zdania że jak coś ma się zepsuć to i tak się zepsuje. Dodatkowo powiem tyle że ceramizery na rynku są nie od dziś czy wczoraj tylko już szmat czasu. Można poczytać opinie na ich tematy. Wiadomym też jest że wszystko jest na swoją odpowiedzialność. Nie chcesz to nie lej i tyle w temacie. Nikomu się nie kazuje stosować ale też nie broni. Po to jest forum żeby się wypowiadać na dany temat. Ja popieram, Ty nie, a co autor zrobi to jego sprawa
-
A4 B5 1.8- Długie nagrzewanie się
Tego luzu nie ma dużo ale wydaje mi się że to wystarczy żeby ciśnienie/podciśnienie uciekło. Jakoś pół roku jeździłem i nie było żadnych problemów (przez połowę lata odkąd je miałem może ze 2,3 razy wisko usłyszałem), zobaczę jeszcze po wymianie czujnika czy się poprawi. Jak nie to rozglądnę się gdzieś za takim korkiem.
-
Dodatek do paliwa LM
A co ma się zepsuć? Po za tym jak wg producenta ok 70k km wytrzymuje to bez problemu mogę co tyle zastosować następny (nie jest to aż takie drogie). Ale jakby to tak psuło silniki to by ludziska tego nie kupowali. Wiadomo, każdy ma swoje zdanie, kto nie chce to niech nie stosuje ale też nie ma co zakazywać stosować. Ja np. za jakiś czas znowu go zastosuje.
-
Dodatek do paliwa LM
Ja się nie do końca zgodzę. Sam przekonałem się na własnej skórze. Tylko ja zastosowałem inne środki, zamówiłem z alledrogo ceramizer (ten polski) plus dodatek do paliwa też tej firmy. Najpierw zastosowałem ten do paliwa. Już po kilku dziesięciu kilometrach czułem różnicę. Auto zrobiło się dużo żywsze. Cerazmizer zastosowałem później, teraz po przejechanych kliku tysiącach mogę powiedzieć że zdaje to egzamin. Różnica jest kolosalna. Silnik lepiej, lżej pali ,po tyknięciu za kluczyk, (nigdy nie miałem problemu z odpalaniem ale teraz jest jeszcze lepiej) jest dużo cichszy, lepiej się zbiera. A ostatnio ze spalaniem zeszedłem do 8l i to przy jeździe mieszanej i tłuczeniu się po tych dziurach w okolicy. Dodam też że koło mnie teren górzysty. Sam nie wierzyłem że takie środki mogą działać. Nie wierzyłem dopóki sam się nie przekonałem. Nie mówię żeby stosować non stop takie środki i w dużej ilości ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Wiadomo też że nie wszystkie środki mogą dawać takie efekty. Ale w moim przypadku zdało egzamin.