Treść opublikowana przez indyczes
-
Orginalny tłumik audi B7 1.8t bez środkowego
Zapodać lekkiego chipa STAGE 1.
-
Nowy przewód klimatyzacji skv czy używany oryginał
Jak samemu odzyskasz czynnik jeśli jeszcze coś tam jest? Jak samemu napełnisz układ po naprawie? Co do szukaj sprawnej używki ten zamiennik to jedno wielkie gów......
-
Poduszki silnika
Poduszka jest jedna, błąd o otwartym obwodzie, sama poduszka może być sprawna, trzeba sprawdzić wtyczkę czy czasami przewody nie ugniły itp.Z tego co pamiętam to ta poduszka jest od strony lewego koła czyli kierowcy. Oczywiście nie wyklucza to uszkodzonej poduszki, jak zdejmiesz wtyczkę to powinien zapisać się ten sam błąd. Na początek skasuj błąd i zobacz czy wraca.
-
Orginalny tłumik audi B7 1.8t bez środkowego
Nie psuj auta. Tak na poważnie jak seria to nie ruszaj nic, możesz mieć problem na przeglądzie.
-
Bosma h7 LED
Również jestem zdecydowanym przeciwnikiem różnych wynalazków, wiele razy na drodze doznałem oslepiania przez takie pseudo xenony i inne. Jak dla mnie to tylko oryginalne lampy bądź xenon oryginał+poziomowanie również orygnał i wtedy można jeździć.
-
Śruba pozioma spinająca sworznie górnych wahaczy.
Witam kolegów. Prośba do tych co mają dostęp do dokumentacji serwisowej: jakim momentem dokręcić nakrętkę tej śruby? Boję się,że mogę dokręcić za mocno i pęknie ucho zwrotnicy, z kolei za słabo to pewnie po czasie zrobią się tak luzy i zwrotnica do wywalenia. Szukałem po sieci i są sprzeczne informacje, auto jak w podpisie, zwrotnica aluminiowa, pewnie przy zwrotnicach żeliwnych w starszych modelach dociąga się mocniej. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdr.
-
wyciek z czujnika temperatury
Tak.
-
wyciek z czujnika temperatury
Może cieknąć również z samego czujnika, na początek wymień oringa tylko oryginał a nie zamiennik i obserwuj.
- Barwa xsenonu
-
Reflektor lampa Xenon S4 Look Audi A4 b5
Panowie według mnie jeśli chodzi o lampy to tylko oryginał, zamiennik na krótką metę.
-
Światła dzienne w halogenach
Niestety nie ma takiej możliwości.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
W tych piórach bez problemu da się wymienić same gumki, a to one się tylko zużywają. Tylko trzeba zakupić dobrej jakości np. Wurth, lub w ASO dostaniecie te gumki, są takie same w całej grupie VAG różnią się tylko długością, kupujemy dłuższe i przycinamy i po sprawie. Ja od lat tak robię i zdaje to egzamin. Mowa oczywiście o wycieraczkach płaskich tkzw. AERO. GUMA WYCIERACZEK AERO VW ORYGINALNA 9132302066 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 36 zł - GUMA WYCIERACZEK AERO VW ORYGINALNA (9132302066). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących! GUMKA GUMA WYCIERACZKI GUMKI BOSCH GYT 2x700mm 9676877028 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 40 zł - GUMKA GUMA WYCIERACZKI GUMKI BOSCH GYT 2x700mm (9676877028). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
-
Czy zadziała multifunkcja
To zależy jakie masz radio.
-
Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.
Nie bardzo rozumiem w odniesieniu do jakiego punktu na górze należy łapać ten wymiar?
-
Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.
Pomoże ktoś?
-
Skrzypi zawieszenie po wymianie wahacz górnego tył prawa strona.
Jak w temacie, mechanik wymienił mi jeden wahacz tj.górny tył prawa strona, miał luz na sworzniu i stukał po nierównościach. Wstawiono wahacz MEYLE HD, zauważyłem,że po max skręceniu kierownicą w prawo i ruszaniu skrzypi coś w zawieszeniu z prawej strony, przy skręcie w lewo nie ma tego efektu. Do wymiany była wyciągana cała zwrotnica bo nie można było usunąć śruby spinającej górne wahacze. Mam przypuszczenie że nieprawidłowo zostały skręcone wahacze, robił to na podniesionym aucie na podnośniku i podlewarował całą zwrotnicę do góry i tak skręcił.Wszyscy piszą aby skręcać wahacze na opuszczonym aucie i tu pewnie jest problem, tylko jak przykręcić te górne wahacze na zamontowanym kole, jest tam bardzo mało miejsca na tą operację? Dolne wachacze oczywiście z kanału można skręcić. Dolne wahacze były tylko rozpinane na sworzniach, na tulejach śruby nie były ruszane. Jak prawidłowo powinn a wyglądać procedura, a może ten wymieniony wahacz jest wadliwy i skrzypi w co raczej wątpię.Wolałbym sam to zrobić i mieć to z głowy. Pozdr.
-
Wyciek płynu chłodniczego
Ostatnio wymieniałem ze znajomym mechanikiem i zajęło to niestety 3 godz pracy.
-
[B6 AVF] Kopci na czarno
Bardzo często w tych silnikach pada wąż tkzw bo na pierwszy rzut ka niekiedy nie widać pęknięcia.. S-ka łączący turbo z rurą metalową na belce pod chłodnicami. Tylko trzeba go dokładnie obejrzeć bo na pierwszy rzut oka niekiedy wydaje się sprawny.
-
Wymiana króćca płynu chłodzącego w A4 B6 2.0
Na ten temat wszystko jest na forum, poszukaj.
-
Auto zastępcze-szkoda z OC sprawcy
Wycenili na 1078zł.
-
Auto zastępcze-szkoda z OC sprawcy
Auto jak najbardziej nadaje się do użytkowania, zderzak jest pęknięty i lekko pofalowany, ale nie wyskoczył z bocznych zaczepów, z tyłu też się trzyma, nie opadł, nie ma luzu. Na dobrą sprawę to nie muszę tego robić, ale chcę bo kłuje w oczy. Tak czy siak żaden warsztat nie ogarnie tego w jeden dzień, pytałem się mojego lakiernika to ich wyśmiał.
-
Auto zastępcze-szkoda z OC sprawcy
Jak w temacie mam uszkodzony tylny zderzak, dostałem kosztorys-wymiana poszycia tylnego zderzaka z lakierowaniem i technologiczny czas naprawy to jeden dzień. Na ile mogę wypożyczyć auto zastępcze, chcę to zorganizować sam poprzez podpisanie umowy najmu ze znajomym? Wiadomo,żę żaden warsztat nie ogarnie tego w jeden dzień to utopia, choćby czas na zamówienie i dostarczenie nowego zderzaka. Podpowiedzcie jak to ugryźć, oczywiście ubezpieczalnia to PZU i robia nas w wała ile się da. Na jaki czas przy takiej naprawie należy się auto zastepcze? Pozdr.
-
[B6 AVF] Niebieski dym po odpaleniu.
Na tym etapie bym na razie dał bym sobie spokój, pewnie jak radzi kolega uszczelniacze zaworowe, tylko żaden z mechaników nie chce podjąć się wymiany bez ściągniecia czapki a to już generuje spory koszt. Mam tak praktycznie od 3 lat i bez zmian, rano po odpaleniu puści niebieskiego bąka i chwilę po ruszeniu i spokój.
-
[B6 TDI PD] Drgania auta podczas ruszania
Miałem to samo, z początku lekkie szarpanie przy ruszaniu zwłaszcza pod górkę, później coraz bardziej aż w końcu zaczęła napieprz.... dwumasa tak,że w środku jak w Ursusie. Wymiana kompletu sprzęgło+dwumas załatwiło definitywnie problem.
-
Brak mocy 1.9 afn (mapy na 130km)
Zacznij od zrobienia kompletu logów dynamicznych, a nie wywalasz na oślep podzespoły, bez logów to wróżenie z fusów.