Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. Możesz kupic nowsza wersje używkę. W starociach do 2008 roku bodajrze nie bylo zadnego lozyskowania na ośce z wykorbieniem. Prowadziło to do wyrobienia sie tego mechanizmu i blokowania grzybka. Nowe maja tam panewkę z brązu i sa praktycznie dożywotnie. Do siebie kupowałem 038131501bh ktory zastosowano od 01.02.2010r. Orginalny mialem 038131501bf i jak go rozwaliłem to sie dziwilem ze i tak tyle przeżył. W tej nowej wersji nie ma co sie zepsuc.
  2. Głowica była robiona? Zawory wymieniane? Pytam bo są chyba 3 długości trzonków i osoby regenerujące wstawiają co mają pod ręką.
  3. Możesz tez wylac zawartość filtra paliwa- jak podkładka termiczna puszcza spaliny to paliwo bedzie czarne. Kontrolując korekcje spróbuj podnieść obroty do 3000 i po puszczeniu gazu zobacz czy mieszczą sie w granicy
  4. Głośno? Jakoś specyficznie? Najlepiej wrzuć jakiś film na yt.
  5. Jak teraz nie ociera to nie zacznie za x kilometrow. Taki walek po prostu. Nie ma sie co martwic. Mogles zerknac tylko co z brokami na walkach dzwigienek.
  6. nadybek odpowiedział(a) na nmateusz902 temat w 2.0TDI
    A widzisz. Przy podstawowym logu 03bs by to wyszło. Tak z ciekawości... Jak wyglądał Twój kolektor? Bardzo zapaćkany? Bardzo zmniejszony przelot? Od jakiegoś czasu sie zastanawiam czy nie zwalić u siebie kolektorów.
  7. Możesz wymienić wężyk powrotny z pompy do filtra na przezroczysty igielitowy i poobserwować co się tam w paliwie dzieje.
  8. nadybek odpowiedział(a) na nmateusz902 temat w 2.0TDI
    Wymieniona przepływka, n75, turbo... Do wymiany jeszcze sporo elementów na słupku silnika kończąc Nie lepiej było diagnozować przed wymianą? Zrób chociaż logi BS kanału 3 i 11.
  9. nadybek odpowiedział(a) na hemglas temat w 2.0TDI
    Wyłączenie jest bardzo proste. Wystarczy zmienić jeden bit w mapach. Niestety chińskie interfejsy są bardzo niepewne i mozna uwalić ecu. Ja najpierw zrobilem sobie pełny zrzut ecu tez chińskim BDMem Jakie masz problemy z dpfem ze chcesz wywalać? Żeby nie było ze nikt nie chce sie dzielić wiedzą...
  10. Pierwsze co to zaglądnij do filtra paliwa- wyciągnij ten zaworek termiczny i sprawdź kolor papieru filtracyjnego/paliwa. Jak jest szary lub czarny to uszczelnienia pompek do wymiany.
  11. Wałek stalowy do wersji z DPF- dwa zatoczenia na ostatniej krzywce.
  12. Mi tez wydarlo walek KS. Fotki po 20kkm... Te wałki są z papieru. W szklankach KS juz zagłębienia były. Wymieniłem kilka wałków na pakowacza Ruvilla i nigdy nie bylo takich problemów. Nie polecam wałków firmy kolbenshmidt. Wałek pójdzie na gwarancje ale najpierw musze zmierzyć twardość. Oryginalny wałek jest twardy. Ciężko się rysuje wiertłem hss. Wałek KS rysuje gwoździem... Tak samo wypada porównanie szklanek KS vs. INA.
  13. Czasem wyglądają jak wybite a jest tylko zapolerowana powierzchnia. Jak nie czuć pod paznokciem i nie jest miękka to ok. Czarne iny ciezko zedrzec. Denko ma koło 62hrc.
  14. Marky mam to samo. Mój po przebiegu 20kkm jest wytarty na każdej krzywce. Czy Nowe szklanki też były KS? Moje były KS i denka nie były gładkie tylko wyglądały jak po piaskowaniu ale i tak je zamontowałem i to był chyba błąd... W przyszłym tygodniu zmieniam wałek na stary i reklamuje. Może ktoś ma na stanie nowy popychacz KS i mógłby zrobić foto denka? Jak ktoś sprawdzał smarowanie w głowicy to skąd trafia najwięcej oleju pomiędzy krzywkę a szklankę? Rozbryzgowo po boku krzywki wałka czy z kanału napelniajacego szklankę?
  15. Cos bylo robione w miedzyczasie? Jakies naprawy, wymiany? Jakies inne objawy np. niepokojace dzwieki? Sprawdz jeszcze na zimnym silniku przed pierwszym odpaleniem jakie temperatury widzi sterownik oraz synchronizacje rozrzadu.
  16. Przeplywka odlaczona a dalej mierzy. Prawdopodobnie masz virusa zrobionego ktory patrzy tylko na cisnienie doladowania a nie na przeplywke. Na przeplywce zadane pokrywa sie z rzeczywistym a tnie dawke. Kryza na EGR nie przeszkadza. Turbo nie chce dmuchnac do 2,5. Sprawdz dokladnie ten dolot. Na zagieciach wezy macaj w poszukiwaniu dziury. Jak nic nie znajdziesz to skroc sztange przy turbo o 1 obrot i zrob znowu logi zobaczymy jak na to zareaguje. Skrzynia manual?
  17. No wlasnie cos jest nie teges. Bledow przeplywki w sterowniku nie ma?
  18. Po to żebyś zobaczył że to nie doświetla zakrętów. Ciężko zrozumieć? Robienie czegos co pozniej wkur.. innych użytkowników drogi i czesto zagraza im bezpieczenstwu tylko dla bajeru to takie szczeniackie i wieśtuningowe działanie... Rozumiem że tatuś BMW nie kupił tylko AUDI i teraz jest problem.
  19. To pisz że Januszowy moduł i chcesz byc kolejna osoba po rowerzystach z ledami mocy ktorzy powinni dostac w łeb... Ustawiałeś kiedykolwiek przeciwmgielne na SKP? Jak myślisz że halogenem przeciwmgielnym doswietlisz zakręt to masz je źle ustawione... Po prostu nie kombinuj. Nie bądź np. jedna z tych osób ktore jeżdżą caly czas na przeciwmgielnych bo "fajnie wygląda jak się świecą 4 światła zamiast 2" przejedź się po mieście na przeciwmgielnych i zobacz że to nic nie daje. A jak daje to z naprzeciwka będą Ci walić długimi. Sorry ale modyfikacje świateł oprócz mandatu powinny być karane łopatą w łeb i kropka.
  20. Na allegro. 8P0907357B i nowsze D>F>G>H>J>L>M
  21. Taki maly test. Zaciagnij mocno reczny i spróbuj delikatnie ruszyć. Czy wtedy dzwiek się nasila?
  22. W ogole dziwne ze przeplywka idealnie pokazuje wartość zadana=wartości rzeczywistej. Akurat tego sie tylko moge domyślać ale czy nie dzieje sie tak jak ktos przelaczy w mapach liczenie dawki z MAF na MAP lub przepływomierz łapie błąd? Coś w tych logach nie pasuje. Miałeś pedał w podłodze? Żądanie kierowcy jak i zadany przepływ piwinien byc max a tu tak nie jest. W którejś grupie jest wskazanie z czujnika pedału gazu. Wrzuć na wykres i zobacz czy przy wciskaniu jest płynna linia. Zerknij tez jak możesz czy Twój czujnik doładowania ma oznaczenie 038906051C- przy intercoolerze. W sofcie nic nie bylo modzone?
  23. Takie pojedyncze zatelepanie na zimnym swiadczy ze w kanałach glowicy znajdule się paliwo z powietrzem. Poziom oleju nie rośnie? Uszczelnienia sprawdzone czy wymienione? Jak wygladala przylgnia PD? Takie telepanie za każdym razem na ciepłym również swiadczy o powietrzu w paliwie ale bardziej bym szukal przyczyny przy podgrzewaczu na filtrze paliwa. (Tylko on zmienia charakterystykę pracy wraz ze zmianą temperatury) Najlepiej na probe podlaczyc filtr z pompa tandemowa wezykami igielitowymi i wtedy widac co sie dzieje w ukladzie
  24. Przeplywka tnie dawkę. J.w. przejrzyj cały dolot, sprawdź jak wygląda sama przeplywka ewentualnie ja umyj. Jeśli tu jest wszystko ok to EGR się nie domyka. Często odrywa się w nim "talerzyk przepustnicy" od samej ośki lub łamie ostatni ząb w przekładni.
  25. Miałem tak samo przed wymianą wałka rozrządu. Przyczyną są uszkodzone popychacze - nie trzymają oleju przez co zawory mniej się otwierają. Niby niewiele ale jednak. Mój stary wałek trzyma wymiar, ale popychacze wyjęte po 40min. postoju były miękkie. Odpal auto na zimnym, zwróć uwagę na dźwięk silnika na jalowym. Pogazuj z 2 tys. obr przez minutę i zobacz jak się zmienił dźwięk na jalowym.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.