Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. No nie no. Po logach na milion % problem z uszczelnieniem pompek. Jak oleju nie przybywa to problem tylko z podkladka termiczna i dolnym oringiem ale moze byc tak, ze pompki sie tak kiwaja w gniazdach, ze frezowanie przylgni i wymiana uszczelnien pomoze na krotka chwile. U siebie ogladalem cylindry przy 360kkm to wygladaly jak nowe. Piekne honowanie i zero rantu. Jak cos to mam regenerowana głowice- wstawione tuleje(0,1mm ciasniejsze), frezowane gniazda na 3 kąty, dotarte zawory, splanowana na lustro z osiowaniem pod wałek. Pzy montażu glowicy aby to zrobic zgodnie ze sztuka trzeba dorzucic gratow prawie za 1000zl plus robota...
  2. Jednak z tego opisu ewidentnie problem z zasilaniem pompek. Jak masz powiedzmy 1/4 paliwa w baku to to zlej paliwo z filtra i zobacz czy nie jest czarne. Jak masz pelny bak moze byc czyste bo go duzo. A co do walka to zawsze warto tam zajrzec. Moze szklanki wystarczy wymienic bo walek tylko lekko podrapany. Pozniej moze byc z nim gorzej. Jeszcze zastanawiajaca jest ta wymiana pompy tandemowej. Czesc paliwowa rzadko sie tam psuje a u Ciebie wymiana tylko pogorszyla sprawe. Moze byc tak, ze ostatnia pokrywa panewki walka rozrzadu jest nieprawidlowo przykrecona i wystaje poza glowice co powoduje problem z uszczelnieniem plaszczyzny. Nie saczy sie olej lub paliwo pod pompa tandemowa?
  3. Przez ile czasu po zgadnieciu nie chce odpalic? 10s? 1min? 10min? 30min? Jak auto gasnie po mocnym nagrzaniu, nie chce od razu odpalic a odpala po 15min. to padniety czujnik polozenia walu. W 99% przypadkow brak bledow w sterowniku.
  4. I jest jeszcze pomoc w postaci Vag EDC suite.
  5. Chyba ktos podciagnal tylko paliwo i cisnienie nie ruszajac zbytnio poczatku wtrysku. Paliwo jest wtryskiwane jeszcze dlugo po GMP. Na pewno ten program skroci zycie turbo ale nie przez podbite cisnienie a przez temperature spalin. Lepsze gotowce mozna w sieci znalezc no ale cóż...
  6. Teraz mierzy ok. Dawka paliwa jest na okolo 165KM ustawiona. Z ciekawosci mozesz wrzucic kanal 11 to zobaczymy jak turbo duzo dmucha i kanaly gdzie jest aktualna dawka paliwa, kat poczatku wtrysku i katowy czas otwarcia wyrysku- nie pamietam ktore kanaly - 1?2?3?. Najlepiej plynnie od 1300 do 4500 obrotow na 3 biegu.
  7. Moze miec wplyw. Sterownik silnika mysli, ze ma wcisniete caly czas sprzeglo przez co zmienia sie charakterystyka pracy silnika- takie mądre a takie głupie to ecu.
  8. Musisz podpiac vcdsa i sprawdzic czujnik pedalu sprzegla. Nie pamietam w ktorym kanale ale gdzies na poczatku beda zera i jedynki. Mozna tez sprawdzic jak sie wkreca na obroty na luzie. Z puszcczonym sprzeglem powinien sie wkrecic na maxa a z wcisnietym sprzeglem tylko do 3000obr. Poduszki silnika nawet lmo slabo tlumia. Ok poszukalem: Vcds kanal 006 wartosc druga. Sa tam trzy zera 000. Pierwsze zero to czujnik sprzegla, a drugie i trzecie to pedal hamulca. Wciskajac pedal sprzegla powinno pokazac "100"
  9. Masz tempomat? Dziala? Takie szarpniecia wystepuja przy uszkodzonym czujniku pedalu sprzegla co najczesciej jest zauwazalne przez niemozliwosc zalaczenia tempomatu. Inna sprawa ze poduszki tylko i wylacznie oryginalne, a zeby sprawdzic czy sa sprawne trzeba je zdemontowac i zwazyc co nadal daje nam tylko polowiczna informacje czy sa ok czy nie. Nawet poduszka lemfordera pod skrzynie nie jest tak sztywna jak stara, 15-sto letnia poobrywana ktora wyjechala z autem z fabryki. Tak wiec: 1. Poduszki silnika 2. Poduszka skrzyni 3. Czujnik pedalu sprzegla 4. Dwumas- jak szarpniecia sa zalezne od temperatury/ przejechanej trasy to na 99% jego wina 5. Przeguby
  10. Ucieka paliwo. Jak leje sie do cylindra przez podkladke termiczna i oring na PD to po postoju jest problem z pierwszym obrotem walu- odpalanie wyglada tak: yy...........yyyyyy brummmm... a jak zapowietrza sie przez górny oring to najczesciej rowniez przybywa oleju. Sprawdz szczelnosc w okolicach filtra paliwa. Polecam rowniez wymiane wezykow do/z pompy tandemowej na igielitowe. Bardzo ulatwia to diagnoze.
  11. Jeszcze zerknij jak wygladaja temperatury po nocy. Grupa 007 bodajrze. Powoli kończą sie pomysły. Ewidentnie wyglada to na niesprawny/ nieprawidlowy przeplywomierz, nieszczelnosc przeplywomierz->turbo lub niesprawny/nieprawidlowy MAP. Ewentualnie: Auto bylo kiedys u jakiegos magika tjunera? Moze komus sie nudzilo i zrobil linearyzacje MAFa
  12. Bierz. Najwyzej odeslesz i wystawisz odpowiedni komentarz. Nie zapomnij pomierzyć wznios krzywki i podzielic sie fotkami na forum.
  13. Jak dla mnie to tnie pi razy drzwi tak samo. Pytanie dlaczego??? Przy pelnym bucie i tak ladnie ladujacym turbo przeplywka powinna spokojnie pokazywać koło 1000. Trzy przeplywki i kazda zaniża tyle samo. Podmien od kumpla przeplywke z cala obudowa. Sprawdzales czy nie masz dziury w rurce od odmy? Lubia pekac skubane.
  14. Ze tu sie szybko zrzuca skrzynie to ją zrzucilem w celach diagnozy sprzegla. Lozysko jest wcisniete i nie da sie go wytargac bez uszkodzenia. Ze takiego nie mialem a na drugi dzien potrzebowalem auto to wyczyscilem, posmarowalem i hula juz z 20kkm.
  15. Wymienilem olej - nie pomoglo. Auto na podnosniku z wcisnietym sprzeglem na 1 biegu krecilo kolami tak ze sie nie dalo ich zatrzymac reka. Wiec padlo na sprzeglo. Ale po zrzuceniu skrzyni okazalo sie ze smar w lozysku jest tak zbrylony ze waleczki nie chcialy sie obracac. Wyczyszczone zmywaczem, ponownie nasmarowane i problem z wrzucaniem biegow na zimno sie skonczyl. A ze nadal denerwowaly mnie luzy na lewarku to wymienilem jablko, przegub wybieraka i jego panewke.
  16. Mialem dokladnie tak samo. Przy temperaturach minusowych bylo jeszze gorzej.
  17. Jestes może z okolic Wrocławia? Dałbym Ci w prezencie 100% sprawna przeplywke.
  18. Mi wymiana oleju na poranne problemy z 1 i 2 biegiem nic nie pomogla. Pomoglo dopiero wyczyszczenie i ponowne nasmarowanie lozyska noskowego w wale. Stary smar mial konsystencje smoly. Widocznie przez to walek nadal sie obracal po wysprzegleniu. Posmarowane smarem syntetycznym -50 do 210 st. C. Przyczyna moze byc rowniez slabe sprzeglo ale jak po nagrzaniu silnika jest ok to stawiam na to lozysko. Mozna zrobic test- odpalic zimne auto, sprawdzic czy jest problem z wrzuceniem 2 biegu. Jak jest problem to wrzucic 1 bieg wcisnac sprzeglo i potrzymac tak wysprzeglone ze 2 minuty. W ten sposob rozgrzejemy to lozysko a olej w skrzyni nadal bedzie zimny.
  19. Jak puszcza bąka po przejechaniu 500m i ruszaniu ze swiatel na 2-3 biegu to chlodnica EGR do wymiany.
  20. Nadal przeplywka tnie delikatnie dawke paliwa. Sprawdzales jak wyglada plastikowa siatka przed przeplywomierzem? Mozesz sprobowac jaszcze zaslepic egra i wtedy zrobic loga 003+ 008
  21. Raz czyscilem na aucie. Magiczne słowo: "plastelina". Zakleilem otwor na rozpylacz, przejechalem frezem a potem sprezone powietrze i wygrzebalem ile się dało. Frez 16 o ile dobrze pamietam.
  22. To jest BRD? Z tego co piszesz to moze byc jednak dzwiek z silnika. Harmonijka na wydechu cala? Z drugiej strony cos kojarze ze jak szukalem przyczyny problemow u siebie to czesto sie przewijalo na forach ze skrzynia 6b wyje lub wydaje z siebie dziwne dźwięki.
  23. To pewnie jest skutek przenikania spalin do paliwa a nie czarnego oleju. Jak pada uszczelnienie w pompie tandemowej to paliwo jest dolewane do oleju. Nie odwrotnie. Prawdopodobnie padły uszczelnienia PD ale to nadal nie zmienia tego, że dawka paliwa jest cięta przez przeplywomierz. Edit: ALE... Możliwe jest, że jest problem z uszczelnieniami PD i to powoduje brak mocy a przeplywka jest tak czy siak lipna. Zaniża dawkę paliwa o 10% i tego już nie odczuwasz. Jak masz druga przeplywke pod ręką to ja delikatnie wyczyść, zamontuj i zrób na niej logi 003+008. Silnik nie ma tendencji do poszarpywania przez chwile po mocnym butowaniu lub zaraz po odpaleniu?
  24. Olej czy paliwo jest po prostu ciemne?
  25. Jak podmieniales czujniki to cos jest nie tak z przeplywka chociaz dziwne ze turbo trzyma idealnie cisnienie. Moze cos z obudowa przeplywomierza? Moze sama obudowa jest ryżowym zamiennikiem? Moze cos się przykleiło na siatce przed przepływką??? Spróbuj tez zaslepić egra.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.