Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. nadybek odpowiedział(a) na W_I_T_E_K temat w 1.9TDI
    Ma byc podparta tak zeby uniemozliwic silnikowi podniesienie sie. W 2.0 8v luzujesz 3 sruby na obudowie przykreconej do wzmocnienia i pozwalasz temu oprzec sie o poduszkę pod własnym ciężarem i dokrecasz.
  2. nadybek odpowiedział(a) na W_I_T_E_K temat w 1.9TDI
    Wyreguluj ponownie ogranicznik momentu- ta poduszkę z przodu. Tylko przy tym nie podnoś silnika. Ps. Poduszka silnika nie ma czujnika tylko zawór.
  3. Zrob logi 001+008+011. Prezplywomierz w bpw sluzy do dzialania egra i ewentualnie regeneracji. Nie ogranicza paliwa dopoki map jest sprawny.
  4. To jest na biegu jałowym? Jak tak to dpf do płukania/wywalenia.
  5. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Na screenie nie widac nic niepokojacego. Czujnik sobie zamow, swoj odepnij i zobacz czy na odpietym jest jeszcze gorzej. Jak nic sie nie zmieni to wymieniaj. Jak reaguje na odpiecie czujnika to raczej nie to i mozesz czujnik oddac.
  6. Uszcelnienia PD do wymiany.
  7. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Jutro zerkne na vagu u siebie. Gdzies na 100% widzialem ale nie wiem czy to nie bylo 2.5tdi.
  8. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    W glowicy bylo cos robione? Wymieniane szklanki? Synchronizacja na ile ustawiona? Sprawdz jeszcze obroty z czujnika polozenia walka jak nie odpala. Nie pamietam ktory kanal. Beda nizsze o polowe od obrotow walu. Jak nie bylo nic w glowicy robione to mysle ze Indyczes juz w sobote zaproponowal poprawne rozwiazanie.
  9. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Sprawdzales wielokrotnie patent z zaciskaniem przewodu paliwowego? 100% pewnosci ze to wlasnie to pomaga? Obroty sprawdzales na vagu w momencie jak nie chce odpalic? Upewniam sie bo na ostatnia czesc Twojego poprzedniego posta kazdy powie: "100% czujnik polozenia walu". Ale roznica w odpaleniu po zacisnieciu przewodu to wyklucza.
  10. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Bez demontażu nie da rady. W luku chyba jest w kroccu powrotnym. W boschu jest pod brokiem na imbus przy kroccu. Krociec jak i brok sa wkrecone na klej.
  11. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    W pompie jest jeszcze zaworek utrzymujacy wewnatrz 1 bar. Zanim ja zdemontujesz to warto zmierzyc cisnienie paliwa ale ciezko wykrecic zaslepke do pomiaru. Z drugiej strony jak juz masz 2 pompe to na probe warto ja wrzucic.
  12. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Czesc paliwowa pompy jest na uszczelniaczu. Nie przybywa Ci oleju? Nie pachnie olej na bagnecie ropą? Możesz włożyć patyczek do uszu w króciec podcisnienia i nim tam pomiziać, troche ponaciskac. Jest tam zaworek zwrotny. Jak patyczek bedzie pachniał ropą to uszczelniacz powiedział papa. Jak to pompa luka to moze paliwo wyciekac z dekla czesci paliwowej. Przewaznie cieknie na krociec wody z tylu glowicy przez co puchnie. Musisz wsadzić tam łapkę i zobaczyc czy guma nie spuchła. Na allegro są zestawy uszczelek. Może warto spróbować? Pompy "regenerowane" maja tylko uszczelki wymienione. Jak sie zdecydujesz na wymianę uszczelnień i masz pompe luka to polecam ta czarna pokrywe oddać do planowania bo zawsze jest zwichrowana. Jak bedziesz wymieniał pompe to tylko na boscha najlepiej pompa z numerem 209Q lub nowa pierburg lub borsehung. Do tego potrzebujesz metalową uszczelkę. Przy nowej pompie warto przez króciec podciśnienia wlać 1ml świeżego oleju i nią trochę pokręcić w prawo Po odkreceniu pompy warto palcem pomacać czy ostatnia pokrywa panewki wałka rozrządu jest idealnie wyrównana do głowicy bo inaczej cieknie tam olej. Chyba tyle.
  13. nadybek odpowiedział(a) na Patryk92a4b6i pol temat w 1.9TDI
    Czujnik stopu do regulacji albo znowu padł.
  14. nadybek odpowiedział(a) na paweeel822 temat w 1.9TDI
    Sprawdz czy przy kręceniu na rozgrzanym widzi obroty silnika. Kanał 001? Jak juz odpali to chodzi normalnie? Spróbuj nie z odpiętym włącznikiem świateł tylko z włączonymi światłami.
  15. Przede wszystkim sprawdz ta nieszczesna gumowa przelotke co przewod podcisnienia z pompy przechodzi przez blache kolo akumulatora. Lubia sie zaciskac od podcisnienia.
  16. nadybek odpowiedział(a) na monsoon temat w 2.7TDI
    Pompa Q zastąpiła pompę P a wiec Q jest nowsza. A co tam poprawili to tylko producent wie.
  17. Jeszcze jedno pytanie. Wie ktos jakie ma byc cisnienie idace na tlokorozdzielacz? U kolegow ze wschodu znalazlem cos takiego: Prawda to?
  18. Spróbuj wymienic oringa pod blokada walka pompy( taka sruba bodajrze na torxa50 z podkladka w ksztalcie strzalki z boku pompy blizej kola zebatego) Moze tamtedy zaciagac powietrze do pompy łopatkowej.
  19. nadybek odpowiedział(a) na Mat3uszq temat w 1.9TDI
    +wyczyść lub najlepiej podmien ten przeplywomierz bo cos dziwnie mierzy. Nieszczelnosci raczej bym sie nie spodziewal. Przy nieszczelnosci przeplywka powinna mierzyc duzo a cisnienie w kolektorze być małe. Pompki mogly dostać rozpylacze z wersji 130KM a korpus byc z wersji innej. Pokaż grupe 001 i 004 po rozgrzaniu na biegu jalowym. Bedzie widac ile paliwa potrzebuje, zeby utrzymac obroty jalowe.
  20. Przy podobnym zastosowaniu dawalem cos takiego: Mata wygłuszająca trudnopalna 50x100cm. Pianka akustyczna | BitMat WWW.BITMAT.PL Maty akustyczne z pianki technicznej z klejem. Uwaga: klej jest jakis kosmiczny. Lepiej dogniatac i dopiero wtedy odrywać papier od kleju po kawałku.
  21. nadybek odpowiedział(a) na Monti temat w 2.0TDI
    Musisz sprawdzic pod obciazeniem co sie dzieje. Na postoju cisnienie moze tak rosnac bo taka jest mapa n75. 11bs pokaz na odpalonym silniku
  22. Nie wolno lac G13 jak nie zostal przewidziany przez producenta. G13 musi miec w zbiorniczku woreczek z jakims silikatem inaczej nie spelnia swoich zadan i żre aluminium. Ludzie wywalaja ze zbiorniczkow te woreczki i leja G12 w nowszych autach. Chodzi oczywiscie o ekologie gdy przy kolizji plyn laje sie na asfalt. Wpisz w googlu " g13 silikat" lub "g13 krzemian"
  23. W dzisiejszych czasach chyba lepiej proponowac dot 5.1. Jest calkowicie zamienny z dot4 o niskiej lepkosci i ma okres pomiedzy wymianami nie 2 a 3 lata bo zawiera wiecej inhibitorow korozji. No chyba ze to tylko marketingowy belkot firmy ate.
  24. Na szybko wymien pod pokrywa, i umyj z grubsza silnik. Dopiero po tym szukaj zapocen. Nie oplaca sie (ze wzgledu na robocizne/ stracony czas a nie na cene czesci) wymieniac tego co jest ok. Z doswiadczenia jednak powiem, że 90% tych aut mialo juz ruszana glowice, a pozniej jest skladane na starych uszczelkach. Cieknie wtedy spod pompy tandemowej i kolektorów. Do tego dochodzi wyciek przy klapie gaszacej/egr.
  25. nadybek odpowiedział(a) na Monti temat w 2.0TDI
    Nie stalo się tak po czyszczeniu geometrii? Jakbyś dodał miasto w profilu to pewnie ktos by pomogl zrobic logi.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.