Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. To moze masz ciezka noge? Ja po wycieciu dpfa zauwazylem spadek spalania prawie litr.
  2. Spalanie kontroluj ze wskazania dystrybutora a nie z fisa. Kontroluj co ile sie dpf wypala. Do sprawdzenia stan walka i szklanek. Zrob logi cisnienia na dpfie przy zapelnionym sadza powyzej 20% i zaraz po wypaleniu.
  3. Spalanie raczej nie ma nic do tego. Inny sposob to kupic gotowa rure z lacznikiem w zamienniku- nie sa drogie ale ich wykonanie...
  4. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    Po prostu montaz PD musi byc wykonany zgodnie ze sztuka, sruby dociskajace musza byc porzadne najlepiej z aso, a gniazdo w glebi glowicy musi byc wyczyszczone i ewentualnie przefrezowane.
  5. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    No widac co bylo problemem a raczej przyczyna. Problemem moze byc gniazdo- przylgnia podkladki termicznej lub za slabe dociagniecie PD. Tak czy owak jestes kolejna osoba ktora ma problem ze szczelnoscia ukladu paliwowego a nie samym pompowtryskiem. 99% PD oddawana jest na regeneracje bez potrzeby.
  6. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    Dolne oringi byly wywalone?
  7. Twoje pieniadze... Ja bym najpierw zajrzal co sie tam dzieje. Jak walek i szklanki w dobrym stanie to nie ma sensu wymieniac bo nowy moze byc gorszej jakosci. Ja broki mam zaspawane. Najpewniejsze rozwiazanie. Jak pierwszy raz zagladnalem pod pokrywe to brakowalo jednego broka a drugi nie wypadl bo mu drugi walek przeszkadzal...
  8. Najpierw zrzuc ta pokrywe i zobacz jak tam wszystko wyglada. Moze wcale nie jest zle. Poszukaj tematu o wypadajacych brokach z walkow PD.
  9. To sciagnij pokrywe zaworow i zerknij jak to wyglada. Moze tylko broki powypadaly.
  10. Najlepiej vcds + laptop
  11. Nie ma opcji zeby sie urwal ale czesto od takiego rozwiazania zaczyna sie rozpruwac ten przewod. Wkret uszkadza osnowe bardzo blisko krawedzi zaprasowania. Widzialem 2 auta z dziurami biegnącymi od wkręta wiec musi byc to przyczyną.
  12. Co znaczy za sama robocizne? Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy to bardzo duzo. Jak 2500 za demontaz i montaz turbo, demontaz i montaz glowicy, regeneracje turbo i regeneracje glowicy to nie da sie tego zrobic w tej cenie.
  13. Cisnienia oleju nie ma w vcdsie. Pomiar manometrem na koncu glowicy. Do sprawdzenia stan walka rozrzadu i szklanek oraz czy broki w walkach PD sa na miejscu. I to natychmiast. Moze wypadly broki i jest slabe cisnienie oleju co w niedlugim okresie powoduje zniszczenie walka i szklanek. Nie dudni z filtra powietrza?
  14. ELM nie odczyta parametrow DPF w tym aucie.
  15. Oczywiscie ze jest cos takiego. VCDS Mobile. Ale nie na nasze kieszenie...
  16. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    Tak. I obejrzyj jak po wyciagnieciu wyglada ten czerwony oring. Jak jest poszarpany to spaliny przechodza pod podkladka.
  17. Sprzeglo jeszcze pewnie sie nie zerwane. Przyczyna jest taka ze guma amortyzatorów parcieje i sie wykrusza a wtedy zabierak uderza w elementy kolka napedu i to halasuje. Jak halasuje tylko przy spadku obrotow ponizej 900 ( np. ruszanie) to sprzeglo jeszcze nie zerwane do konca. Często wystarczy wyczyscic z gumowego pylu i wymienic gumki. Jak halasuje caly czas to zabierak juz przemielilo- najczesciej urywa sie tarczka na promieniu 3 otworowna klucz. A temperatura na nawiewach 4st ozaczaloby ze na parowniku jest na minusie. Prawidlowo w b6 i b7 przez vcds powinnismy widziec na parowniku 2-3st a na czujnikach w kratkach 9-12st. 4st. Na nawiewach oznacza ze mamy nabita instalacje lpg i to zimowym ktory zawiera wiecej propanu lub za malo czynnika lub zapchana/ za mala dysze dlawiaca przez co za niskie cisnienie na ssaniu
  18. Jak najbardziej slychac przy ruszaniu pod gorke to sprzeglo klimy do wymiany. Przemielilo w nim gumki amortyzujace. Do kupienia jest sama pokrywa sprzegla( zabierak) i gumki- grosze w porownaniu do calego koła kompresora tylko trzeba znac srednice zabieraka bo sa dwie.
  19. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    Raczej nie padly a sa zapowietrzone a raczej zaspalinowane pompki do wytargania i do obejrzenia dolne oringi
  20. nadybek odpowiedział(a) na keq temat w 1.9TDI
    Jak paliwo bylo czarne to spaliny dostają sie przez podkladke termiczna i dolny oring- niepoprawny montaz PD( nie wyczyszczone/ za slabo dokrecone/ dokrecone na starą śrubę/ dokrecone na chińska śrubę z plasteliny) lub uszkodzona przylgnia w glowicy pod podkladka termiczną.
  21. Pieterb jak sie jednak zdecydujesz na glowice to daj znac bo mam jedna po regeneracji- tujele, szlifowane gniazda przy podkladkach, frezowane i dotarte gniazda zaworowe, nowe uszczelniacze, planowana z osiowaniem pod walek.
  22. To cos slabo. Powinno az prysnac czynnikiem w fazie cieklej. Najlepiej podlaczyc pod zegary i sprawdzic cisnienie ale po opisie na 99% gdzies uciekl czynnik.
  23. Jest mozliwosc ze urwala sie szpilka poduszki silnika.
  24. nadybek odpowiedział(a) na Lisek1221 temat w 2.0TDI
    Oddaj tam gdzie robiles rozrzad i po klopocie. Przy jednym zabku potrafi byc kolicja kak byl rozrzad na kredki poskladany
  25. Sykniecie? Przy mocnym wcisnieciu zaworu powinno walnac czynnikiem ostro a nie tylko syknac.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.