Treść opublikowana przez nadybek
-
AWX ubywa płynu w dużych ilościach
Jak wywala plyn ze zbiorniczka to marne szanse ze to cos innego jak UPG. Inne opcje sa jeszcze gorsze- pekniecie glowicy lub bloku. Powtorz test CO2. Czesto jest tak, ze po zrzuceniu plynu z ukladu pada uszczelka. Pośrednią przyczyną jest zapowietrzona głowica która się gotuje a bezpośrednią przyczyną jest zapchana dziurka w kroccu odpowietrzajacym glowice- taki cienki krociec z tylu glowicy w srodku krorego jest milimetrowy otwór.
-
[1.9 awx PD] czy kupiłem dobry olej
Na pewno lales ten sam olej? R-tec 27 nie jest do normy 505.01
-
Nierówna praca silnika na biegu jałowym A4 B7 BLB
To nie olej. To czarne to spaliny w paliwie. Wymieniles pd pewnie przez to ze korekcje na cylindrze wskazywalo 2.99 a to wina uszczelniaczy. Sprawdz jakie teraz sa korekty jak telepie. Niestety 99% mechanikow nie potrafi pracowac z PD. Heh teraz na screena spojrzalem. 2.99 ktos Cie naciagnal na wymiane PD.
-
[b7 BRD] brak mocy na niskich obrotach
Zrob loga 004BS Ustaw synchronizacje na 0.- czwarte pole w 004BS. Nastepnie: Loga dynamicznego 001+003+011. Tutaj mozesz zrobic 2 logi. Jeden przy ruszaniu z jedynki jak nie chce jechac i na jakims 3 lub 4 biegu od jak najnizszych obrotow. Dodatkowo sprawdz cisnienie roznicowe na biegu jalowym kanal cos kolo 074. Ogolnie to turbo slabo pompuje. Pytanie czy to wina kiepskiej regeneracji czy dziury w dolocie czy zabitego dpfa. Najczesciej wszystkie regenerowane turba brd a raczej wszystkie w ktorych wymieniono wirnik lub caly koras bo na tym teraz polega regeneracja najczesciej nadaja sie na smietnik. Aaaaa i w kanale 10 na zgaszonym silniku sprawdz czy wartosci w 2 i 3 polu sie pokrywaja.
-
Szarpanie przy ruszaniu i drgania
To wróćmy do tego jaki dokladnie jest blad zapisany w silniku.
-
Potrzebuje pomocy Błąd p1495 a4 b7 2.0 TDI
Ale ktory zawor wymieniles bo piszesz ze od egra a tam nie ma zaworu sterujacego egrem tylko przeplywem przez chlodnice. Wiec ktory wymieniles? Od geometrii turbo czy od chlodzenia spalin?
-
Potrzebuje pomocy Błąd p1495 a4 b7 2.0 TDI
Jaki zawor wymieniles? 2007 rok auta? P1495 to blad zaworu sterujacego przeplywem spalin przez chlonice egr. Wersja silnika 16V? Egr nie ma zaworu podcisnienia- jest to wersja sterowana elektrycznie. Chyba ktos Cie naciagnal na regeneracje turbo
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Dużo osób sie z tym spotkało- każdy zamiennik tak ma
-
audi a4 b7 1.9 tdi dziwny biały dym spalin
A test co2? Mechanikom ciezko uwierzyc ze taki 1ml spalonego glikolu robi wielka chmure dymu.
-
Problemy z DPF a branie oleuj.
Chlapie z bagnetu? Tam na biegu jalowym nawet z zaslepiona odmą nie powinno chlapać. Musi byc duze cisnienie. Mierzyles kompresje? Jak nie to zmierz. Moze byc ze jeden z pierscieni jest pekniety lub jednak przebieg powyzej miliona... Mozesz zrobic na szybko oil catch tanka na szybko dopoki nie ma mrozow i zobaczyc ile oleju wali przez odme. Zaslepic rurke idaca w strone turbo a od strony odmy wsadzic wezyk w metalowy zmywak kuchenny i to wsadzic do sloika. Po przejechaniu np 100km zobaczysz co sie dzieje. Nawet jak odma nie sprawna to nie powinna lac olejem, zeby byl zauwazalny ubytek. Jedynie jak w skrzyni korbowej wystepuje caly czas duze cisnienie
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
W kolektorze czujnik nie pomiedzy turbo a dpfem Z lewej strony flanszy turbo jest wkrecony
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
W bpw przeplywomierz steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa. Nie ma wplywu na dawke paliwa. Ograniczenie dymienia jest po MAP. Temperatura spalin jest spowodowana za mala iloscia dostarczonego powietrza/za duza iloscia paliwa ( za niski AFR) lub/i za poznym koncem wtrysku EOI Temperatura przed turbo- czujnik w kolektorze wydechowym.
-
BKE szarpnięcia na zimnym
To niczego nie zmienia
-
2.0 tdi BPW stage 2
Dwumas spokojnie wytrzyma. Wiadomo ze zmniejszy to jego trwalosc ale da rade. Pewnie max moc byla by 180km przy 3900 ale graty nie daja rady
-
Problemy z DPF a branie oleuj.
To po wymianie turbo dalej znika olej czy nie??? Jak nie z ika i to turbo bylo problemem to jest mozliwosc ze dpf smietnik. Najczesciej juz nawet jego plukanie nie pomaga.
-
Membrana pokrywy. Czy warto się z tym bawić?
Jak do tego modelu sa dostepne membrany i da sie ten dekielek rozkleic to dzialaj.
-
BKE szarpnięcia na zimnym
Moze byc powietrze w ukladzie paliwowym. Najczęstsza przyczyna to uszczelniacze PD.
-
2.0 tdi BPW stage 2
Co do dobrania gratow sie nie wypowiem ale patrzac na wykres to coś tunerowi "nie pykło". Musial zle cyferki wpisac przy 2300-2400.
-
Brak mocy. Słaby dolny próg obrotów Audi a4 b7 2.0tdi 170km quattro brd 2007 rok
Bez logow mozesz dalej wymieniac po koleji co Ci przyjdzie do glowy. Zrob komplet logow.
-
2.0tdi zgasło i nie odpala
Rozrząd kiedy wymieniany? Nietypowe dźwięki nie wróżą nic ciekawego. Sciagnij pokrywe rozrzadu i zobacz czy tam czegos nie widac. Podlacz pod kompa.
-
Błąd doładowania. Turbina. Odcięcie mocy.
Ale pokrywa leje olejem czy stwierdzone jest ze jest mokro w rurce z odmy? Tam zawsze bedzie mokro od oleju. Nowa odma tego nie poprawi.
-
Szarpanie przy ruszaniu i drgania
Podoginaj wtyczki pompowtryskow.
-
audi a4 b7 1.9 tdi dziwny biały dym spalin
Egra traeba odpiac lub zaslepic zeby gorace spaliny nie przeplywaly przez chlodnice i jej nie smazyly niepotrzebnie. Jak ominales chlodnice i nic sie nie zmienia a bedzie co2 w plynie to wina lezy po stronie upg/ peknietej glowicy/ peknietego bloku.
-
audi a4 b7 1.9 tdi dziwny biały dym spalin
To jak test wykaze teraz co2 to UPG.