Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. Jak wywala plyn ze zbiorniczka to marne szanse ze to cos innego jak UPG. Inne opcje sa jeszcze gorsze- pekniecie glowicy lub bloku. Powtorz test CO2. Czesto jest tak, ze po zrzuceniu plynu z ukladu pada uszczelka. Pośrednią przyczyną jest zapowietrzona głowica która się gotuje a bezpośrednią przyczyną jest zapchana dziurka w kroccu odpowietrzajacym glowice- taki cienki krociec z tylu glowicy w srodku krorego jest milimetrowy otwór.
  2. Na pewno lales ten sam olej? R-tec 27 nie jest do normy 505.01
  3. To nie olej. To czarne to spaliny w paliwie. Wymieniles pd pewnie przez to ze korekcje na cylindrze wskazywalo 2.99 a to wina uszczelniaczy. Sprawdz jakie teraz sa korekty jak telepie. Niestety 99% mechanikow nie potrafi pracowac z PD. Heh teraz na screena spojrzalem. 2.99 ktos Cie naciagnal na wymiane PD.
  4. Zrob loga 004BS Ustaw synchronizacje na 0.- czwarte pole w 004BS. Nastepnie: Loga dynamicznego 001+003+011. Tutaj mozesz zrobic 2 logi. Jeden przy ruszaniu z jedynki jak nie chce jechac i na jakims 3 lub 4 biegu od jak najnizszych obrotow. Dodatkowo sprawdz cisnienie roznicowe na biegu jalowym kanal cos kolo 074. Ogolnie to turbo slabo pompuje. Pytanie czy to wina kiepskiej regeneracji czy dziury w dolocie czy zabitego dpfa. Najczesciej wszystkie regenerowane turba brd a raczej wszystkie w ktorych wymieniono wirnik lub caly koras bo na tym teraz polega regeneracja najczesciej nadaja sie na smietnik. Aaaaa i w kanale 10 na zgaszonym silniku sprawdz czy wartosci w 2 i 3 polu sie pokrywaja.
  5. To wróćmy do tego jaki dokladnie jest blad zapisany w silniku.
  6. Ale ktory zawor wymieniles bo piszesz ze od egra a tam nie ma zaworu sterujacego egrem tylko przeplywem przez chlodnice. Wiec ktory wymieniles? Od geometrii turbo czy od chlodzenia spalin?
  7. Jaki zawor wymieniles? 2007 rok auta? P1495 to blad zaworu sterujacego przeplywem spalin przez chlonice egr. Wersja silnika 16V? Egr nie ma zaworu podcisnienia- jest to wersja sterowana elektrycznie. Chyba ktos Cie naciagnal na regeneracje turbo
  8. Dużo osób sie z tym spotkało- każdy zamiennik tak ma
  9. A test co2? Mechanikom ciezko uwierzyc ze taki 1ml spalonego glikolu robi wielka chmure dymu.
  10. Chlapie z bagnetu? Tam na biegu jalowym nawet z zaslepiona odmą nie powinno chlapać. Musi byc duze cisnienie. Mierzyles kompresje? Jak nie to zmierz. Moze byc ze jeden z pierscieni jest pekniety lub jednak przebieg powyzej miliona... Mozesz zrobic na szybko oil catch tanka na szybko dopoki nie ma mrozow i zobaczyc ile oleju wali przez odme. Zaslepic rurke idaca w strone turbo a od strony odmy wsadzic wezyk w metalowy zmywak kuchenny i to wsadzic do sloika. Po przejechaniu np 100km zobaczysz co sie dzieje. Nawet jak odma nie sprawna to nie powinna lac olejem, zeby byl zauwazalny ubytek. Jedynie jak w skrzyni korbowej wystepuje caly czas duze cisnienie
  11. Kolektor. Takie żeliwne coś... Fotka ukradziona z neta Zobacz na wtyczke. 2 przewody.
  12. W kolektorze czujnik nie pomiedzy turbo a dpfem Z lewej strony flanszy turbo jest wkrecony
  13. W bpw przeplywomierz steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa. Nie ma wplywu na dawke paliwa. Ograniczenie dymienia jest po MAP. Temperatura spalin jest spowodowana za mala iloscia dostarczonego powietrza/za duza iloscia paliwa ( za niski AFR) lub/i za poznym koncem wtrysku EOI Temperatura przed turbo- czujnik w kolektorze wydechowym.
  14. To niczego nie zmienia
  15. nadybek odpowiedział(a) na Kubuś1910 temat w 2.0TDI
    Dwumas spokojnie wytrzyma. Wiadomo ze zmniejszy to jego trwalosc ale da rade. Pewnie max moc byla by 180km przy 3900 ale graty nie daja rady
  16. To po wymianie turbo dalej znika olej czy nie??? Jak nie z ika i to turbo bylo problemem to jest mozliwosc ze dpf smietnik. Najczesciej juz nawet jego plukanie nie pomaga.
  17. Jak do tego modelu sa dostepne membrany i da sie ten dekielek rozkleic to dzialaj.
  18. Moze byc powietrze w ukladzie paliwowym. Najczęstsza przyczyna to uszczelniacze PD.
  19. nadybek odpowiedział(a) na Kubuś1910 temat w 2.0TDI
    Co do dobrania gratow sie nie wypowiem ale patrzac na wykres to coś tunerowi "nie pykło". Musial zle cyferki wpisac przy 2300-2400.
  20. Bez logow mozesz dalej wymieniac po koleji co Ci przyjdzie do glowy. Zrob komplet logow.
  21. nadybek odpowiedział(a) na adizd577 temat w 2.0TDI
    Rozrząd kiedy wymieniany? Nietypowe dźwięki nie wróżą nic ciekawego. Sciagnij pokrywe rozrzadu i zobacz czy tam czegos nie widac. Podlacz pod kompa.
  22. Ale pokrywa leje olejem czy stwierdzone jest ze jest mokro w rurce z odmy? Tam zawsze bedzie mokro od oleju. Nowa odma tego nie poprawi.
  23. Podoginaj wtyczki pompowtryskow.
  24. Egra traeba odpiac lub zaslepic zeby gorace spaliny nie przeplywaly przez chlodnice i jej nie smazyly niepotrzebnie. Jak ominales chlodnice i nic sie nie zmienia a bedzie co2 w plynie to wina lezy po stronie upg/ peknietej glowicy/ peknietego bloku.
  25. To jak test wykaze teraz co2 to UPG.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.