Treść opublikowana przez nadybek
-
2.0 TDI BPW dynamika po rozgrzaniu
Turbo tnie dawke paliwa. Pokaz loga 011BS
-
[B7 BLB]problemy
Zapewne sie zapowietrza. Masz moze fotki dolnych uszczelnien po wyciagnieciu PD? W 16V na dole PD nie ma podkladki termicznej. Z tego powodu wtrysk musi miec idealne uszczelnienia i byc przykrecony wg instrukcji. 99% mechaników nawet nie ma klucza dynamometrycznego o takim zakresie. Watpie tez, ze wtryski laly. Pewnie ktos zobaczyl korekcje z kosmosu na kompie i tak stwierdzil. Na poczatek podlacz pod kompa i zrob loga z korektami wtryskow od odpalenia silnika.
- Uszczelka głowicy
-
Uszczelka głowicy
Jest tam tylko dirko ale sciagniecie ramki pokryw panewek to nie takie hop-siup. Link do pierwszego lepszego manuala z sieci: https://cardiagn.com/audi-a4-2001-2007-mechanics-blb-bna-bre-brf-bvf-brd-bva-bvg/ Od strony 123.
-
16486 - Miernik masy powietrza (670) błąd
Jutro zerkne gdzie ja mam i dam Ci info.
-
Ropa w oleju silnikowym
Cos kojarzę, ze tam bylo nie duzo. Na 90% 60Nm. I nietypowy klucz- 39 albo 37.
-
Pompa audi a4 b6 2.5 tdi vp44
Pewnie mu chodzi o dolewanie oleju do ropy. Wybebeszylem juz kilkanascie pomp wiec sie wypowiem. Dodatek oleju 2t do ropy na pewno pomaga utrzymac pompe w lepszym stanie ale na przycinanie sie tloczka od kąta wtrysku nic nie da. Nowy wymieniony tloczek potrafi po chwili zaczac sie przycinac. Powodem jest mocne dociskanie tloczka do scianki cylinderka w ktorym pracuje, a mocno dociska bo taka jest lipna konstrukcja sterowania pierscieniem fali zmieniajacym kąt wtrysku. Stąd: LEPIEJ JEST WYPOLEROWAC STARY TLOCZEK W MIEJSCU ZADZIORA NIZ WYMIENIC NA NOWY. A jezeli chodzi o sterownik psg to porzadnie wymieniony tranzystor drugi raz nie ma prawa sie uszkodzic. Do tego dochodzi wymiana stabilizatora napiecia 5V( brak komunikacji z pompa), i przylutowanie kondensatora (znikanie obrotow pompy). Jak widac wszystko rozpracowane 180km maja zablokowane pompy. Z moca sie nie poszaleje. BDG zaleznie od pompy.
-
AVF szarpanie na biegu jałowym, LOGI, filmiki proszę o pomoc
Na milion procent uszcczelnienia do wymiany. A jak mowisz ze ciezko kreci to kontroluj poziom oleju.
-
Ropa w oleju silnikowym
To jest zwykły oring. Nie jest plaski. Przykładowy nr bosch: 1410257002 ale nie wiem czy to konkretnie do tego konkretnego PD. Co do momentu to gdzies na yt na filmie od ruskich jest podane. Pozostaje pytanie skad ropa w kanale olejowym walka PD. Pęknięta glowica? Niepowodzenie przy wymianie uszczelniacza pompy tandemowej?
-
Nagrzewajaca się wtyczka od poduszki silnika
Wszystko jest mozliwe cewka mogla z jakiegos powodu miec zwarcia na izolacji. Najczesciej jednak te zawory maja przerwe w obwodzie.
-
Problem z mocą
Brzmi jak dziura w dolocie. Logi powiedziały by wiecej. A z wentylatorem nie mam pojecia- zerknij na bezpieczniki
- EGR w BRD
-
[BLB] Panewki korobowodowe
Nie ma czegos takiego jak modelowa wytrzymalosc. Te silniki nie mialy problemu z panewkami. Zwiekszone cisnienie w cylindrze na pewno ma wplyw na uklepanie lozyskowania ale moze byc ze zajma sie tym Twoje dzieci... Jak jeszcze robilem na warsztacie to przyjezdzal gosciu ktory robil non stop trasy po 1200km. Passat 1.9PD z przebiegiem 1300000. Robiona gora silnika. Dół oprocz uszczelniaczy walu w oryginale...
-
Swap BPW na ARL a4 b7
2.0tdi po wymianie pompy oleju na ta z 1.9 juz nie jest bardziej awaryjny. Szukaj czegos pewnego i taniego. Odpusc super, hiper silniki po regeneracji. Ja bym szukal dolu silnika z bpw. Do tego robota glowicy, regeneracja napedu pompy lub wymiana na pompe 1.9 i lac paliwo... Moje bpw ma nastukane 390kkm. Zrobiona glowica i wywalony dpf. 120kkm temu sprawdzany zabierak pompy oleju- przejechalby drugie tyle.
-
Nagrzewajaca się wtyczka od poduszki silnika
Co znaczy mocno? Parzy? W niej jest zawor. Ma prawo się grzać ale plastik wtyczki moze miec z 35-40*C. Jakby zawor poduszki pobieral za duzy prad to ecu wyrzuci blad zwarcia do plusa. Mozesz tylko zerknac jak wyglada wtyczka na wiazce- czy nie jest zgnita.
-
logi dynamiczne doładowanie, szarpanie na zimnym silniku podczas przyśpieszania
Wydłuż sztange turbo o 2 pelne obroty i zrob ponownie loga 011+003+008 na jakimś wyzszym biegu -4 do 3000+ rpm
-
Wyłączenie EGR w sterowniku silnika
Wali błędem z podlaczonym egrem? Jaki blad? Wiesz ze mapa go tylko zamykasz a raczej nie pozwalasz sie otworzyc, a diagnoza obwodu elektrycznego jest nadal aktywna?
-
Wałek rozrządu do BPW
Jak sie czesto wymienialo walki to z INA nigdy nie bylo problemu. Do siebie wzialem komplet Kolbenshmidta i trafilem na jakas podrobke lub odpad produkcyjny. Po chwili byl wytarty bardziej niz ten ktory zdemontowalem. Do tego przy dwmontazu dopiero zauwazylem ze mial luz wzdluzny 1,1mm. Najlepsza opcja to szukac ori uzywki z nominalnymi wymiarami do tego czarne szklanki INA, uszczelniacz z gumy a nie ptfe i uszczelka pod pompe tandemowa z aso.
-
2.0 TDI problem z odpaleniem po postoju
Zanim to ruszysz upewnij sie , ze caly uklad paliwowy jest szczelny. Obejrzyj i obniuchaj okolice pompy tandemowej, filtra paliwa i chlodnicy paliwa- pod podloga pasazera- tutaj dokladne ogledziny bo ta chlodnica jest z kupolinium i czesto gnije. Padniete uszczelnienia pomiedzy komora spalania a zasilaniem PD najczesciej powoduja przybywanie oleju, problem z pierwszym obrotem silnika, a jak nie ma dpfa to dochodzi jescze soczysty bąk przy odpalaniu. Uszczelnienia do BPW sa niby nietypowe i elringa kosztuja ~200zl na 4 cylindry. Do tego ze 300zl robocizny, ale moze sie okazac ze glowica nadaje sie do tulejowania a wtedy nalezaloby doliczyc jeszcze z 1500 na remont glowicy i komplet uszczelek. Dodatkowo moze wyjsc walek+ szklanki- kolejny tysiac.
-
Uciekający płyn chłodniczy Audi a4 b7.
Jak wymieniony zbiorniczek i podmieniane korki to innej opcji nie ma. Spaliny w ukladzie to najczęściej UPG.
-
A4 B6 1.9 TDI ciężko kręci na zimnym
A ja zapytam jeszcze: nie przybywa oleju?
-
Dpf nie wypala się
Jack piszesz, ze wymieniles czujnik na nowy oryginalny. Jestes pewien? Kupiles go w aso? 340zl? Pytam, bo ja kiedys tez kupilem na allegro czujnik od uzytkownika ktory chwalil sie czesciami z aso, a czujnik okazal sie chinska, nic nie warta podrobą. Odczytaj kod QR na czujniku. Moj "chinski oryginalny" mial numer seryjny w stylu 01234567890123...
-
AVF szarpanie na biegu jałowym, LOGI, filmiki proszę o pomoc
Egr w jaki sposób jest zaślepiony? Nie blaszką z puszki po piwie?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Próbowałeś odpalać z włączonymi światłami? Jak nie to spróbuj.
-
Nierówna praca silnika na biegu jałowym A4 B7 BLB
Ciezkie odpalania na cieplym spowodowane jest lipnymi mapamii rozruchowymi.