Treść opublikowana przez nadybek
-
Szarpanie po odpaleniu a4 b6 1.9 tdi AVF
A jak wyglądały gniazda? Przetarłeś chociaż delikatnie papierem?
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
U mnie na "starym" widziałem rysy na każdej krzywce a hydro na wydechu na 4 cylindrze była wytarta i delikatnie wklęsła. Piszę w "' bo poprzednik robil głowicę i wałek był wymieniony ale nie wiem na co bo nie było na nim oznaczeń. Wiec zapadla decyzja o wymianie na super hiper najlepszy KS. I to był błąd. Nie wiem ile dokladnie przejechałem na tym wałku ale jak do niego zaglądałem to sie za głowę złapałem. Kontakt ze sprzedawcą - "zdarzają sie reklamacje ale dystrybutor jeszcze nigdy nie uwzględnił reklamacji tłumacząc sprawę słabym smarowaniem itp, itd". Wiec stary wałek wyosełkowałem z rys, wpadły nowe panewki, szklanki INA i tak śmiga to do dzisiaj. Zerknij na ten wałek i na kolor paliwa- zlej w szklankę i pokaż na forum. Edit: Zerknąłem w aplikacje fuelio- na wałku, szklankach i panewkach KS zrobiłem 19kkm.
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Luźne konektory w wiązce dają takie objawy jak masz ale to wychodzi w logach. Dodatkowo nie wystepuje to w tak waskim zakresie obrotów. Zerknij na ten walek i szklanki. Ja mialem zamontowany nowy walek i szklanki KS z allegro. 1100zl w plecy. Walek po chwili wyrzniety gorzej niz ten ktory zastapil, w szklankach zaglebienia na ponad milimetr i luz wzdluzny 1,5mm...
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Moze byc winne. Na początek zerknij czy po odpaleniu sztanga jest podciągania aż do ogranicznika. Jak nie to: niskie podcisnienie lub źle wyregulowana sztanga.
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
W logach nadal nic nie widać ? Ja bym na Twoim miejscu obejrzał wałek rozrządu i szklanki. Ewentualnie jeszcze poczekać, aż zapali sie rezerwa i w tym momencie sprawdzic jak wyglada paliwo zlane z filtra paliwa.
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Egr ospale ale reaguje. Może to tylko wina zasyfionej przeplywki. Sprawdzałeś jaką masz synchronizacje rozrządu? Sprawdź i zrób jeszcze loga 001 na jałowym bo na tych filmach widac jak obroty skaczą i pewnie wtedy sa te szarpnięcia.
-
Avf kopci w korku
Zrob na poczatek 003BS.
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Obojetne. Gdzie Ci wygodniej.
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Zaslep i zobacz co sie zmieniło. Zaslepić mozesz cienka blaszka. Jak kryza to już musi być coś grubszego, porządniej zrobionego.
-
Głowica do avf
Glowica goła. Tulejowane gniazda PD, planowana, uszczelniacze, frezowane i dotarte gniazda zaworowe. Nowe sruby pokryw walka+ chyba gdzies nowy simering mam. 900pln
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Poczytaj watki o EGR. Często egr dziala, a silnik w określonych przedziałach obrotów poszarpuje. Dużo osób "naprawia" problem wstawiając kryzę ograniczająca przepływ spalin. Warto spróbować zaslepić. Z logów właśnie nic nie wynika.
-
[B6 AWX 21r.] Falują obroty na ciepłym.
To zrob loga 013 jak napisalem. Moze jednak uszczelnienia na PD niedomagają. Przyszło mi jeszcze na myśl, ze czujnik położenia wałka nie domaga. Ktos mial taki przypadek- 0 bledow czujnika a synchronizacja skakała jak szalona. Możesz na próbę odłączyć czujnik- bedzie dłużej kręcił zanim odpali ale sprawdzisz czy cos się zmieniło.
-
[B6 AWX 21r.] Falują obroty na ciepłym.
Zaglądałeś kiedykolwiek do wałka rozrządu i szklanek? Jak nie to polecam zajrzeć bo wyglada to na wyrżniętą szklanke na 4 cylindrze. Ewentualnie możesz zrobić loga 013- logowac na jalowym z 5s, przegazowac do 3000rpm i dalej logowac 5s.
-
Audi A4 B7 2.0TDI 140KM BPW wtryski AL duże bipy
Ale zdziwienie. Do tunera jedź. Wymieniłeś pompki bo? Te z ARL i BPW maja praktycznie taka samą wydajność...
-
Szarpanie przy dodawaniu gazu
Zaśep egra i zobacz wtedy co się dzieje. Nie ma różnicy czy wciśnięte sprzęgło czy nie?
-
1.9 TDI wymiana
Polecam wymienić sam koras firmy Melett najtańsza i chyba najlepsza opcja.
- Głowica do avf
-
[B6 AWX 21r.] Falują obroty na ciepłym.
Temperatura lata +-127,89 *C. A tak na serio to z tych wykresikow nic nie mozna odczytac bo brakuje opisu osi. Wrzuć to na jakis serwis z logami.
-
Zblokowane hamulce z przodu
Naprawione? Powodem pewnie było źle wyregulowane cięgło przy pedale hamulca?
-
[B7 BLB]problemy
Czyli jak tylko musi chwilę pokręcić po postoju to musi się zapowietrzac. Najczęściej powodem są oringi na PD, zawor na filtrze paliwa lub chłodnica paliwa pod podłogą.
-
[B7 BLB]problemy
A jak odpala na ciepłym? W ecu blb jest znany problem podawania paliwa przy rozruchu na ciepłym silniku- paliwo jest podawane dopiero od 300obr/min.
-
PDC tył. Raz działa raz nie.
Oczywiscie, ze błędów brak. Teraz juz drugi dzien pdc działa prawidłowo ?
-
PDC tył. Raz działa raz nie.
Pany dopadł mnie problem czujników cofania ale troche taki nietypowy. Jakis tydzien temu pdc działało idealnie. Z dnia na dzien zaczęły sie cyrki. Czasem widzi przeszkody widma, a czasem działa poprawnie... Na kompie jak nie dziala to jeden czujnik widzi ciągle 255, drugi dziala poprawnie, a na 3 i 4 wartości wariują. Jak działa poprawnie to wszystkie wartości są ok- nawet ten co stał ciągle na 255. Miał ktoś taki przypadek? Wątpię, że nagle 3 czujniki padły więc pytam czy rwać zderzak czy boczek Możliwe, ze jeden czujnik pada/robi zwarcie i sterownik wariuje?
-
2.0 TDI BPW dynamika po rozgrzaniu
Dalej brak 011BS. Z dynamicznych zrób 001+008 bo cos tu nie pasuje w tym tjuningu.
-
2.0 TDI BPW dynamika po rozgrzaniu
Na postoju wchodzisz w kanal 11 i klikasz basic setings. Logujesz 30s.