Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

nadybek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nadybek

  1. Nie na oko tylko na 3m łatę. 99% warsztatow nawet nie tyka tylu, z czego polowa powie, ze tam sie nic nie ustawia? a powiedz im cos o krzywej zbieżności to Cie wyśmieją. Laserki, laserki. Chętniej bym podjechał do jakiegoś dziadka z łatą i sznurkami. To nie jest kosmiczna technologia tylko podstawy trygonometrii. Jak w warsztacie tego nie wiedzą no to sorry. Krzywa zbieżności nie ma nic wspólnego z jazdą na wprost. Jak auto ściąga to najczesciej znaczy, że dwusieczna kąta tylnej zbieżności całkowitej nie pokrywa sie z osią jazdy. Pytanie brzmi jak wyznaczyć ta oś.
  2. Witam! Ma ktoś pomysł jak ustawić zbieżność połówkową z tyłu w warunkach domowych? Ze zbieżnością całkowitą nie ma problemu. Problem jest z wyznaczeniem geometrycznej osi pojazdu. Na laserach 3d juz mialem ustawiane dwa razy i ciągle ściąga na prawą stronę. Uprzedzę pytania: nie nie chodzi tu o pochyłość jezdni. Zbieżność z przodu potrafię idealnie ustawić na 0,2* pochylenie z przodu wyrównane sankami, pochylenie z tyłu ustawione na 1,2*. Edit: oczywiscie chodzilo o 0st 20min. nie 0,2st.
  3. Najpierw posluchaj czy z puszki filtra powietrza nie slychac dzwieku pum pum pum. Jak cos takiego slychac to trzeba zdjac pokrywe zaworow i przyjrzeć sie krzywkom na walku i powierzchniom szklanek. Szczegolnie na 4 cylindrze.
  4. A do wałka zagladales? Z filtra powietrza nie wydobywa się dźwięk pum pum pum pum...?
  5. A problem nie pojawił sie po tym podniesieniu mocy? Widziałem juz kilka takich programów gdzie była ruszona mapa kalibracyjna w miejscu gdzie nie powinna - cała np. +15% co w BPW znacznie podnosi już ogromną dawkę rozruchowa. Efektem jest wlanie paliwa w kolektor wydechowy. Paliwo to spala sie po kilkuset metrach jak kolektor sie nagrzeje i później juz dymu nie ma. Podobny efekt jest z uszkodzonym czujnikiem temperatury silnika- mozesz sprawdzić czy dziala poprawnie. Korekta 2,8 zaraz po odpaleniu świadczy o powietrzu w paliwie- prawdopodobnie uszczelnienia PD do wymiany.
  6. Zagladales w vcdsie ile pilotow masz dopisanych? Probowales je wykasowac? Po dopisaniu do modulu trzeba je jeszcze zsynchronizowac jak po kazdym odlaczeniu akumulatora.
  7. Problem rozwiazuje POPRAWNY montaz PD w glowicy z gniazdami bez nadmiernych ubytkow.
  8. nadybek odpowiedział(a) na Maro2063 temat w 1.9TDI
    Powietrze jest, paliwo jest. Jaki jest problem? Kiedy byl robiony rozrzad bo synchronizacja wskakuje na duze wartosci?
  9. nadybek odpowiedział(a) na Jodełka temat w 2.0TDI
    W 16sto zaworowych te egry padały jak muchy- mieli zębatkę w środku. Może to byc przyczyną. Może zostawać otwarty po zgaszeniu auta. Spróbuj zaslepic na chwilę chociaż.
  10. nadybek odpowiedział(a) na Jodełka temat w 2.0TDI
    Odkrec plastik pod podloga pasażera i obejrzyj/obwąchaj chlodnice paliwa. Pod kompem sprawdz czy na wolnych obrotach zaraz po odpaleniu nie lataja korekty jak szalone i ile one wynosza. (Kanal 013). Przegazuj chwile do 3tys. obr. i po puszczeniu gazu zobacz co sie dzieje z korektami.
  11. A moze wrzuć po prostu loga 004BS bedzie widać jak pracuje zmiana kąta.
  12. nadybek odpowiedział(a) na Kici87 temat w 2.0TDI
    Drgawki podczas jazdy to może być EGR. Z drganiami na jałowym daj sobie spokój. BLB- ten typ tak ma, a powodem jest zbyt agresywna strategia utrzymania obrotów jałowych.
  13. A moze napisz jak wypalasz tego dpfa?
  14. Ma dpfa i kopci na czarno? Dpf smietnik, pompa byla od poczatku ok, problem byl z uszczelniaczami pd. Turbo do czyszczenia i regulacji. Czyli zmien tych mechaników. Do wykonania komplet logow. Skontroluj stan oleju jak poprzednim razem bylo go 2x wiecej niz powinno.
  15. Sruby do walkow mozna dac stare jak pierwszy raz rozkrecane. Te auta to juz stare szroty wiec nie wiadomo co ktos wcześniej robil. One moga byc w zamienniku jakiegos febiego czy cos podobnej jakosci. Ja bym jeszcze wzial uszczelkę pod dekiel. Jak w zestawie masz popychacze PD to ich nie montuj tylko daj stare. Tam gdzie bedziesz robil to powiedz ze masz problem ze spalinami w paliwie i maja sie zajac gniazdem pod uszczelka termiczna PD.
  16. Na 100% przebija Ci spaliny do paliwa. Trzeba wytargac wtryski i obejrzec jak wyglada glowica w miejscu styku z oringami i podkladna termiczna. Czy to jedyna bolaczka Twojego auta to nie potrafie w 100% odpowiedziec.
  17. Uszczelnienia do wymiany. Po przegazowanu widac ile spalin jest w paliwie i silnik sie dusi/szarpie/przerywa. Jak chcesz to mozesz zlac z ciekawosci paliwo z filtra. Pewnie bedzie czarne od sadzy.
  18. Zrob jeszcze takiego loga: Auto rozgrzane. Zacznij logowanie kanalu 013 na biegu jalowym- ze 20s. Nastepnie podnies obroty do 2,5-3 tysiace obrotow- loguj kolejne 10s. Po tym pusc pedal gazu i loguj kolejne 20s. Jeden log 013 trwajacy 50s.
  19. Jesli korekty wskakiwaly na 2,99 to wskazuje to na uszczelnienia PD. Nie koniecznie na tym wtrysku na ktorym takie korekty wystepowaly- wszystkie do wymiany razem. Czujnik polozenia walu w 99% przypadkow przestaje dzialac po porzadnym rozgrzaniu auta. Auto gasnie i nie odpala przez kilka, kilkanascie minut. Czesto przy tym nie ma zadnych błędów. W jaki sposob egr jest wywalony? Do glowy mi przychodzi jeszcze pompa paliwa w baku ale wtedy wystepuja sporadyczne braki mocy i poszarpywania przy wiekszym obciazaniu.
  20. Jedyne co widac to ze egr nie dziala- jest ciagle zamkniety/ zaslepiony/ zablokowany nagarem. Zerknij co z nim bo moze sie zawiesza i odwiesza w losowych momentach i wtedy beda takie objawy. Dalsza diagnoza przy logach dynamicznych- przynajmniej grupa 001+003+011 i 013+018+023
  21. nadybek odpowiedział(a) na Grand324 temat w 1.9TDI
    Wrzuc stare graty i zrob loga 011 i 003. Nie zaczelo sie wszystko po czyszczeniu turba? Jestes pewien, ze dobrze poskladales geometrie? Zrob jeszcze loga 011BS.
  22. Zrob loga 003BS przy okazji.
  23. Sprawdź czy nie wyrwałeś sprężarki klimatyzacji.
  24. Powinna miec spory luz- na oko z 0,5mm.
  25. U mnie jak ostatnio się samo naprawiło tak działa do dzisiaj, a skoro działa to nie dotykam ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.