Treść opublikowana przez nadybek
-
Geometria kół tył w Audi A4 B7
Nie na oko tylko na 3m łatę. 99% warsztatow nawet nie tyka tylu, z czego polowa powie, ze tam sie nic nie ustawia? a powiedz im cos o krzywej zbieżności to Cie wyśmieją. Laserki, laserki. Chętniej bym podjechał do jakiegoś dziadka z łatą i sznurkami. To nie jest kosmiczna technologia tylko podstawy trygonometrii. Jak w warsztacie tego nie wiedzą no to sorry. Krzywa zbieżności nie ma nic wspólnego z jazdą na wprost. Jak auto ściąga to najczesciej znaczy, że dwusieczna kąta tylnej zbieżności całkowitej nie pokrywa sie z osią jazdy. Pytanie brzmi jak wyznaczyć ta oś.
-
Geometria kół tył w Audi A4 B7
Witam! Ma ktoś pomysł jak ustawić zbieżność połówkową z tyłu w warunkach domowych? Ze zbieżnością całkowitą nie ma problemu. Problem jest z wyznaczeniem geometrycznej osi pojazdu. Na laserach 3d juz mialem ustawiane dwa razy i ciągle ściąga na prawą stronę. Uprzedzę pytania: nie nie chodzi tu o pochyłość jezdni. Zbieżność z przodu potrafię idealnie ustawić na 0,2* pochylenie z przodu wyrównane sankami, pochylenie z tyłu ustawione na 1,2*. Edit: oczywiscie chodzilo o 0st 20min. nie 0,2st.
-
A4 B7 2.0 TDI kopci na ciepłym i zimnym przy rozruchu
Najpierw posluchaj czy z puszki filtra powietrza nie slychac dzwieku pum pum pum. Jak cos takiego slychac to trzeba zdjac pokrywe zaworow i przyjrzeć sie krzywkom na walku i powierzchniom szklanek. Szczegolnie na 4 cylindrze.
-
A4 B7 2.0 TDI kopci na ciepłym i zimnym przy rozruchu
A do wałka zagladales? Z filtra powietrza nie wydobywa się dźwięk pum pum pum pum...?
-
Dymienie na zimnym w A4 B7 2.0 TDI BPW
A problem nie pojawił sie po tym podniesieniu mocy? Widziałem juz kilka takich programów gdzie była ruszona mapa kalibracyjna w miejscu gdzie nie powinna - cała np. +15% co w BPW znacznie podnosi już ogromną dawkę rozruchowa. Efektem jest wlanie paliwa w kolektor wydechowy. Paliwo to spala sie po kilkuset metrach jak kolektor sie nagrzeje i później juz dymu nie ma. Podobny efekt jest z uszkodzonym czujnikiem temperatury silnika- mozesz sprawdzić czy dziala poprawnie. Korekta 2,8 zaraz po odpaleniu świadczy o powietrzu w paliwie- prawdopodobnie uszczelnienia PD do wymiany.
-
Programowanie kluczyka w A4 B7
Zagladales w vcdsie ile pilotow masz dopisanych? Probowales je wykasowac? Po dopisaniu do modulu trzeba je jeszcze zsynchronizowac jak po kazdym odlaczeniu akumulatora.
-
Duże korekcje dawek paliwa audi a4 b7 2.0 TDI
Problem rozwiazuje POPRAWNY montaz PD w glowicy z gniazdami bez nadmiernych ubytkow.
-
Logi A4 B6 1.9TDI
Powietrze jest, paliwo jest. Jaki jest problem? Kiedy byl robiony rozrzad bo synchronizacja wskakuje na duze wartosci?
-
[B7 BLB]problemy
W 16sto zaworowych te egry padały jak muchy- mieli zębatkę w środku. Może to byc przyczyną. Może zostawać otwarty po zgaszeniu auta. Spróbuj zaslepic na chwilę chociaż.
-
[B7 BLB]problemy
Odkrec plastik pod podloga pasażera i obejrzyj/obwąchaj chlodnice paliwa. Pod kompem sprawdz czy na wolnych obrotach zaraz po odpaleniu nie lataja korekty jak szalone i ile one wynosza. (Kanal 013). Przegazuj chwile do 3tys. obr. i po puszczeniu gazu zobacz co sie dzieje z korektami.
-
Prawidłowe ustawienie kąta wtrysku w 2.5TDI
A moze wrzuć po prostu loga 004BS bedzie widać jak pracuje zmiana kąta.
-
Drgania silnika A4 B7 2.0TDI
Drgawki podczas jazdy to może być EGR. Z drganiami na jałowym daj sobie spokój. BLB- ten typ tak ma, a powodem jest zbyt agresywna strategia utrzymania obrotów jałowych.
-
Tryb awaryjny A4 B7 2.0TDI BRD
A moze napisz jak wypalasz tego dpfa?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI 140km - Kopci na czarno (turbodziura)
Ma dpfa i kopci na czarno? Dpf smietnik, pompa byla od poczatku ok, problem byl z uszczelniaczami pd. Turbo do czyszczenia i regulacji. Czyli zmien tych mechaników. Do wykonania komplet logow. Skontroluj stan oleju jak poprzednim razem bylo go 2x wiecej niz powinno.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Sruby do walkow mozna dac stare jak pierwszy raz rozkrecane. Te auta to juz stare szroty wiec nie wiadomo co ktos wcześniej robil. One moga byc w zamienniku jakiegos febiego czy cos podobnej jakosci. Ja bym jeszcze wzial uszczelkę pod dekiel. Jak w zestawie masz popychacze PD to ich nie montuj tylko daj stare. Tam gdzie bedziesz robil to powiedz ze masz problem ze spalinami w paliwie i maja sie zajac gniazdem pod uszczelka termiczna PD.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Na 100% przebija Ci spaliny do paliwa. Trzeba wytargac wtryski i obejrzec jak wyglada glowica w miejscu styku z oringami i podkladna termiczna. Czy to jedyna bolaczka Twojego auta to nie potrafie w 100% odpowiedziec.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Uszczelnienia do wymiany. Po przegazowanu widac ile spalin jest w paliwie i silnik sie dusi/szarpie/przerywa. Jak chcesz to mozesz zlac z ciekawosci paliwo z filtra. Pewnie bedzie czarne od sadzy.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Zrob jeszcze takiego loga: Auto rozgrzane. Zacznij logowanie kanalu 013 na biegu jalowym- ze 20s. Nastepnie podnies obroty do 2,5-3 tysiace obrotow- loguj kolejne 10s. Po tym pusc pedal gazu i loguj kolejne 20s. Jeden log 013 trwajacy 50s.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Jesli korekty wskakiwaly na 2,99 to wskazuje to na uszczelnienia PD. Nie koniecznie na tym wtrysku na ktorym takie korekty wystepowaly- wszystkie do wymiany razem. Czujnik polozenia walu w 99% przypadkow przestaje dzialac po porzadnym rozgrzaniu auta. Auto gasnie i nie odpala przez kilka, kilkanascie minut. Czesto przy tym nie ma zadnych błędów. W jaki sposob egr jest wywalony? Do glowy mi przychodzi jeszcze pompa paliwa w baku ale wtedy wystepuja sporadyczne braki mocy i poszarpywania przy wiekszym obciazaniu.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Jedyne co widac to ze egr nie dziala- jest ciagle zamkniety/ zaslepiony/ zablokowany nagarem. Zerknij co z nim bo moze sie zawiesza i odwiesza w losowych momentach i wtedy beda takie objawy. Dalsza diagnoza przy logach dynamicznych- przynajmniej grupa 001+003+011 i 013+018+023
-
A4 B6 1.9TDI AVB - brak mocy
Wrzuc stare graty i zrob loga 011 i 003. Nie zaczelo sie wszystko po czyszczeniu turba? Jestes pewien, ze dobrze poskladales geometrie? Zrob jeszcze loga 011BS.
-
A4 B6 1.9TDI dusi się i gaśnie
Zrob loga 003BS przy okazji.
-
Charczenie podczas jazdy
Sprawdź czy nie wyrwałeś sprężarki klimatyzacji.
-
Luz lopatki na tandem pompie
Powinna miec spory luz- na oko z 0,5mm.
-
PDC tył. Raz działa raz nie.
U mnie jak ostatnio się samo naprawiło tak działa do dzisiaj, a skoro działa to nie dotykam ?