Treść opublikowana przez nadybek
-
Wysokie spalanie
Pytałem co znaczy że rozlecial sie wtryski dlaczego wymienione? Co sie stalo ze starymi? Auto nie puszcza szarego lub czarnego dymu przy przyspeszaniu? I W sumie to najwazniejsze pytanie, ktore powinno pasc na samym poczatku: to spalanie to z jakiego przebiegu? Sprawdzone przy dystrybutorze czy tylko odczyt z fis?
-
Wysokie spalanie
Najpierw przed odpaleniem rano sprawdz kanal 007- temperatury. Mozesz fotke tego zrobic. Potem 001+ 004+ 007 na biegu jałowym. Po rozgrzaniu silnika: 003BS, 011BS, 013statyczny 10s bez dotykania gazu-> przegazowanie i po przegazowaniu kolejne 10s, 001+008+011 dynamiczny Edit: DPF na pokładzie? Jak poprzedni silnik sie rozlecial?
-
[b7 BRD] brak mocy na niskich obrotach
Ale pisales ze jest brak mocy na niskich obrotach. Na wyzszych wtryski sie naprawiaja? Ktos Cie tam kantuje. Miales zrobic logi. Jak Cie nie stac na logi to wymien wtryski a pozniej reklamuj diagnostyke.
-
Ciągłe wycieki 2.0 TDI BPW
Prawidlowa uszczelka? Byly 2 wersje. Jedna wysoka druga niska. Przy skladaniu w 4 miejscach trzeba dac uszczelniacza- w rogach przy pokrywach panewek walka.
-
Wysokie spalanie
Moze mechanik rozrzad poskladal na markera. Jak masz mozliwosc to logi zrob.
-
Nierówna praca silnika na biegu jałowym A4 B7 BLB
Niestety z silnikami blb jest tak, ze ten typ tak ma. Jak poszukasz na necie to ludzie walcza z tym problemem od lat. Jedno rozwiazanie to podniesienie obrotow biegu jalowego, inne to obrocenie walka wydechowego, kolejne to wymiana hydropopychaczy, jeszcze inne to zmiana mapy w zakresie biegu jalowego. Ja robilem u kumpla program i walczylem z dawkami paliwa i poczatkiem wtrysku w okolicach dawki biegu jalowego ale nic to nie dalo. Jezdzi tak i sie przyzwyczail. + Czasami niektorym pomaga wymiana rozrzadu ale na blokady a nie mazaki. Tylko, ze po kilku tys. km problem wraca. Nie mialem nic z tym silnikiem tylko walczylem u kumpla. Doszedlem do tego, ze bujanie jest powodowane przez ostrą strategie utrzymania obrotow biegu jalowego. Zobacz w vcds jak wyglada dawka paliwa na jalowym w kanale 001. Zamiast utrzymywac np. 6mg to skacze jak szalona.
-
2.0 TDI BRD Q problem z mapą i bez mapy
Wgrac ori mape zrobic logi. Na serii ma jezdzic idealnie i wtedy mozna robic mapy. Tylko nie u tego tunera bo on poszedl po najmniejszel lini oporu i zmienil tylko 2 mapy.
-
2.0 TDI BRD Q problem z mapą i bez mapy
1. Program jest niepoprawnie zrobiony 2. Tuner nie rozszerzyl wartosci pomiarowych cisnienia przez co nie wiadomo jak w rzeczywistosci turbo dmucha. Wskazanie konczy sie na 2601mbar. 3. Po wysterowaniu turbo mozna stwierdzic, ze turbo nie pompuje stabilnie i po 2krpm sa przeladowania i niedoladowania- wina tunera. I to w tym punkcie szukalbym przyczyny. Trzeba ogarnac turbo ale nie wiadomo co tam sie dzieje bo nie ma wskazania
-
BMN Długo kręci po postoju
Chłodnica paliwa do obejrzenia.
-
AVF gniazda PD gumki
12Nm + 3/4 obrotu rozumiem? Jak wygladaly stare uszczelnienia?
-
AVF gniazda PD gumki
Ja dodam od siebie ze tulejowanie moze nic nie dac bo problem w 90% lezy nizej- w dolnym oringu i podkladce termicznej. Sprawdz czy osoba ktora Ci to robila ma klucz dynamometryczny z zakresem 12Nm. Jak nie to zmien mechanika i wymien ponownie uszczelnienia. Nie zapomnij sie im przyjrzec. Gniazdo w glebi glowicy tez warto obejrzec i wyczyscic po demontazu.
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
A chlodnica paliwa byla ogladana? Nie ma zapocen na niej?
-
Problemy z DPF A4 B7 1.9tdi BRB
Chyba nie robisz tego na postoju??? Jakies bledy? Jaka temperatura przed dpf po zalaczeniu procedury wypalania?
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
Dlatego ja nigdy tych glowek nie wymienialem chociaz sa w zestawie z uszczelkami. Po wymianie zawsze sa problemy. Zaczynaja sie dziwne piski z rozrzadu i po kilkuset km trzeba regulowac ponownie PD. U Ciebie na foto wyglada na to ze ktos wstawil niepoprawne glowki. Sa 3 typy w tym 2 bardzo podobne. Jak zmienisz na inny to trzeba tez sruby regulacyjne wymieniac. Pewnie wymienione z zestawu uszczelnien boscha ktory to nie pasuje do bpw ale jest tani. Uszczelnienia do 1.9tdi 26zł/ kpl na 1 wtrysk. Uszczelnienia BPW 70zł/ 1 wtrysk... Kazdy powie ze pasuja a jednak nie. Prawidlowe uszczelnienia i glowki: Z ciekawosci wytuszowalrm srube i sprawdzilem pasowanie sruba regulacyjna-glowka. Oba z kompletu erlinga ze zdjecia. Tak to sie prezentuje- idealnie taki sam promień:
-
Ciśnienie oleju
No ludzie tak wlasnie rozwiazuja ten problem.
-
Ciśnienie oleju
Akurat w tych silnikach problem jest juz dawno rozpracowany i nie ma zwiazku z trybem LL. Problemem sa wyszczerbiajace sie panewki walkow wyrownowazajacych. Przez wyszczerbienia ucieka olej.
-
Zegary nie działają poprawnie, nie odpala, zablokowany sterownik silnika
Lutownica w rękę i cale zegary do przelutowania.
-
Problem z turbo?
Ja tam nic nie słyszę. Włącz radio
-
Auto traci moc po 10s od odpalenia
Odpalasz i jedziesz to auto ma moc a jak odpalisz i poczekasz przed jazda to nie ma mocy? Odlacz egra na zgaszonym silniku i zobacz jak wtedy bedzie wygladala sytuacja.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mieszaj dowolnie
-
[ALL B6] Co to jest elektrozawór łoża silnika na VAG?
Na Drzewieckiego mieszkam
-
[ALL B6] Co to jest elektrozawór łoża silnika na VAG?
Wymiana poduszki wpłynie na drgania ale jesli poduszka nie jest wylana to mozesz nawet tego nie zauważyć. Zawór w poduszce ma za zadanie zmianę charakterystyki tlumienia- zmienia sie częstotliwość drgań ktora jest tłumiona. Ciężko wchodząca jedynka to problem sprzęgła, łożyska noskowego, oleju w skrzyni, elementów wybieraka. Jak ciezko wchodzi rowniez na zgaszonym silniku to problem wybieraka. Jak zawsze ciezko wchodzi na jalowych to kwestia sprzęgła. Jak ciezko wchodzi na zimnym silniku a po przejechaniu 50km juz jest ok to wina oleju i/lub lozyska noskowego. Co do mocy to potrzebna jest diagnostyka a nie "diagnostyka" czyli odczyt błędów.
-
[ALL B6] Co to jest elektrozawór łoża silnika na VAG?
Nie ma wplywu na moc.
-
Kluczyk nie otwiera i zamyka uruchamia alarm
Otwarcie drzwi wlacza podswietlenie?
-
Montaż turbotimera
Skrajny przypadek chlodzenia turbo to parking na autostradzie- jedziesz 180km/h i po 30s parkujesz auto. Przy jezdzie po miescie nie ma sensu. Ludzie mysla ze turbo sie wychladza 5 min. W rzeczywistosci jak jedziesz 180 i puscisz gaz to przy 120 turbo jest juz wychlodzone.