Treść opublikowana przez nadybek
-
[B6 AVF] 17965 - i brak mocy
Geometria w logach wyglada dobrze. Jak chcesz ja sprawdzic na 100% to mozesz odkrecic gruszke- dwie nakretki na kluczyk 10 pod sama gruszka i poruszac nia w pelnym zakresie. Nie powinno byc zadnych przytarc lub efektu ścierania sadzy przez grometrie. Tylko dostep do tych nakretek jest kiepski. Oryginalny program jest zrobiony mniej wiecej tak, ze przy danym wysterowaniu n75 turbo powinno wyprodukowac zadane cisnienie (regulacja wstepna bez PID). Ty masz podlane paliwem wiec masz wiecej spalin ktore napedzaja turbo. Przy takim samym wysterowaniu n75 turbo przeladowuje, widzi to ecu i zbija to cisnienie. Zbija za bardzo wiec ponownie podbija. Znowu za duzo wiec ponownie obniza. Tak wiec tuner jak wszystko stroi powinien tez ruszyc ( zanizyc) mape n75 aby dostosowac ja do nowej ilosci spalin. Wydluzajac sztange spowodujesz, ze wysterowanie geometrii np. 50% bedzie oznaczalo rzeczywiste wysterowanie 40%. Wydluz o 1 obrot, pojezdzij i zrob loga 11.
-
[B6 AVF] 17965 - i brak mocy
Troche niestabilnie pracuje to turbo. Nie grzebales nic przy podcisnieniu lub n75? Pytam bo to pewnie tak pracowalo od poczatku po chipie i sie zastanawiam dlaczego wczesniej nie bylo trybu awaryjnego. Tuner nie zmienil mapy n75. Auto ma wiecej spalin bo wiecej paliwem podlewa co prowadzi do przeladowania i nastepnie do skokow cisnienia, bo ecu probuje zbic cisnienie. Sprubuj wydluzyc sztange turbo o jeden pelny obrot. Powinno to troche zlagodzic te przeladowania. Tak z ciekawosci: Katalizator nadal na swoim miejscu? Przy pelnym bucie jakis dymek jest? Czarny lub szary?
-
Uszkodzone otwory montażowe Isofix
Jak prawidlowo rozplaszczy sie taka nitonakretke to predzej peknie sruba lub wyrwie z kawalkiem blachy niz pusci gwint. Tylko zeby nitonakretka nie byla alu...
-
[B6 AVF] 17965 - i brak mocy
Hmmm tutaj wszystko wyglada bardzo ładnie. Auto nie jest po chipie? Cos bylo robione przy turbo w ostatnim czasie? Zrob loga 003+008+011 na 3 lub 4 biegu i zerknij na zgaszonym silniku czy w kanale 010 cisnienie atmosferyczne pokrywa sie z cisnieniem w dolocie.
-
Dziwny dźwięk przy gaszeniu AVF
Urwana blacha termiczna pod tunelem? Wydech? Poszarp z tylu za wydech. Jak cisza to trzeba wejsc pod auto.
-
[B6 AVF] 17965 - i brak mocy
Zrob log 011 BS a do tego najlepiej podczas tego loga nagraj film jak pracuje sztanga.
-
Audi b6 avf tdi quattro sypie błędami.
Moze jednak zimne luty w ecu ale to w edc15 raczej sie nie zdarzalo. Oby to bylo to.
-
Wysokie spalanie i dziwne odczyty z VAGA
A jakie spalanie z dystrybutora? 0,2 litra na godzine nie mozliwe. Nie starczyloby zeby utrzymac nawet 600obr. Pewnie tuner zmienil po calosci mape i pokazywalo glupoty. Ale to nie zmienia faktu ze spalanie (z grupy 015 chyba tak?) Nie powinno sie zmieniac zbytnio w tych samych warunkach pracy silnika. Przewaznie zmiana oznacza problem z synchronizacja- tu jak piszesz nie jest zle lub walkiem rozrzadu. Na Twoim miejscu zagladnal bym pod dekiel co tam u wałka słychać i jego koleżanek szklanek.
-
Audi b6 avf tdi quattro sypie błędami.
Bedzie problem z immo. Vagiem nic nie zdzialasz. Ale problem raczej nie jest ze sterownikiem. Sprawdz dokladnie bezpieczniki w puszce ecu- po wyciagnieciu popatrz na ich styki i podmien przekaznik ecu. Mozesz podmienić 4 z 5. 5 jest od rozrusznika wiec jak beda problemy z kreceniem to masz sprawce.
-
Pompa wtryskowa
-
Kolektor wydechowy chłodzony cieczą
Chlodnicy nie warto czyscic bo po 10km bedzie wygladala tak samo.
-
DPF i katalizator 1.9TDI BRB
Jedne silniki lubia na +1 inna na -1. Przetestuj i sprawdz stan walka i szklanek.
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
To nadal nie jest BS albo cos jest nie tak. Dawka rozruchowa 30mg to jakis kosmos jest. Musi wielkiego baka puszczac po odpaleniu. Oryginalnie jest okolo 15mg (90Nm) i to wystarczajaca wartosc tylko trzeba zmienic obroty przy jakich jest podawane paliwo.
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
Broki mozesz cos wcisnac, obciac i zaspawac szybko duzym pradem. Jak ustawisz rozrzad przed iperacja to zwroc uwage ze na kole paska wielorowkowego masz znak i na obudowie. Po montazu przed odpaleniem warto wrzucic 6 bieg i przeciagnac go 2 obroty walu(1walka) lub wykrecic swiece i zrobic to kluczem na walku rozrzadu.
-
DPF i katalizator 1.9TDI BRB
Na spalanie na postoju duzy wplyw ma synchronizacja rozrzadu.
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
Egr chyba jakims programem wywalony a powinny byc 2 mapy wyzerowane. 11BS cos nie dziala. Obroty powinny byc 903 oryginalnie z tego co pamietam ale te silniki sa zrypane i maja czkawke na jalowym. Na korekty nie patrz podczas czkawki. Zobacz na fawke paliwa w 001. Silnik probuje utrzymac 903obr i stad te szarpniecia.
-
Kolektor wydechowy chłodzony cieczą
Jak jednoczesnie przyspieszasz to ponad 800 az do ograniczenia bodajrze na 830. Dluuugo jezdzilem z laptopem jak mialem problem z dpfem Takie tam przykladowe...
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
Mapa jest taka ze turbo dmucha pod 175KM a paliwa jest pod 150. Ktos chyba nie ruszyl ograniczenia dymienia po MAP tylko po MAF. Egr raczej nieprawidlowo usuniety z programu. Zaslep tego egra i zobacz jak to bedzie jechalo bo jest mozliwosc ze jest uchylony. Mozliwe ze ktos rowniez mieszal w bipach i innych parametrach PD. Osobiscie wgralbym serie i porobil wszystkie logi. Szkoda ze jestes daleko od Wroclawia bo kumplowi robilem taki czysty sterownik z wylaczonym immo.
-
Kolektor wydechowy chłodzony cieczą
Wiesz ze przy wypalaniu spaliny osiagaja ponad 800*C? Plyn na sciankach wymiennika zacznie wrzec jak nie dobierzesz odpowiedniego przeplywu. Co chcesz uzyskać? Zmniejszyc spalanie? Ulżyć motorowni?
-
Nierównomierne przyspieszanie A4 B7 3.0 TDI BKN 204km.
Zrob 003+008+011
-
Kolektor wydechowy chłodzony cieczą
Szaleniec... A jak temperatura plynu bedzie miala 90st to co zrobisz w korku? Jeszcze powiedz ze dpf nadal jest na pokładzie. Szybkie nagrzewanie= sprawny egr, oslona pod silnikiem, uszczelka maski na pasie przednim, wysokie stezenie G12 (woda ma wysoka pojemnosc cieplna) i odpowiednio ciezka noga a nie zmiana biegow przy 1400obr. W zime ogrzewanie postojowe jest cud miód malina.
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
Oj nie tylko dawka jest zmieniona... Torque limiter jest zmieniony, ale lipnie za to jest zmieniony smoke limiter. Boost jest podniesiony chociaz paliwa za duzo nie podlewa bo go trzyma smoke limiter. Wyglada to tak, jakby ktos robil tjuning ale nie wiedzial, ze to edc16. Zmieniony egr i pewnie tylko smoke limiter po przeplywce a nie po cisnieniu. Tjuner chcial wyciagnac ~175KM
-
Pompa wtryskowa
Nadal chodzi o to zapowietrzanie sie? Zanim wymienisz pompe to wymien jeden oring. Jak staniesz na wprost silnika po prawej stronie pompy jest sruba na torxa z podkladka w ksztalcie strzalki- jest to blokada walka pompki. Wykrec ja i wymien oringa. Przy okazji wrzuc foto jak wygladal dla potomnych.... Przy ponownym skrecaniu nie zapomnij o tej blaszce bo bez niej zablokujesz walek pompy. Najczesciej w tym miejscu zaciaga powietrze. Jaki masz silnik? Pompa 106 K jest do BDH a w opisie masz AKE gdzie powinna byc 106 L. Nie wiem czy 106K ma immo w pompie ale 106L na pewno i przy wymianie trzeba pin immo do dopasowania pompy. 106E od a6 AKE 180KM na 100% nie pasuje bo nie ma immo.
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
A wiesz co w aucie bylo grzebane? PD sa oryginalne?
-
Szarpanie, niskie ciśnienie
Zrob jeszcze 003BS bo cos tu nie pasuje... chyba tjuner nieodpowiednio wylaczyl EGRa