Treść opublikowana przez nadybek
-
Gotowy sterownik Chiptuning 1.9 AWX IMMO OFF ,podmiana
Jesli program zrobiony z głową to cena super. Nic tylko brać. Zrob logi 001+008+011 na starym i nowym ecu i wrzuc na forum.
-
A4B7 1.9TDI - Błąd poduszki silnika
To na pewno nie poduszka. A jak Ci wymieni poduszkę na nieoryginalna to bedzie przenosiło drgania silnika na budę. Tylko oryginał ale najpierw sprawdzić wtyczkę czy nie zgniła. Co do zachowania silnika to pierwsze co to podoginac wtyczki pompowtrysków.
-
Gotowy sterownik Chiptuning 1.9 AWX IMMO OFF ,podmiana
160km max na fabrycznych gratach. Oprócz samej podmianki chyba bedziesz musial kodowanie ustawić. Jak dobrze zrobiony program to bezpieczne. Z ciekawości ile za taka usługę?
-
Zapchany DPF
Wymiana turbo przy występujących błędach bez diagnostyki? No fajnego masz tego mechanika... Podaj wszystkie parametry dpfa. Cisnienie różnicowe i zapełnienie popiołem jak kolega powiedział, cisnienie różnicowe na zgaszonym silniku, zapełnienie sądzą, przebieg od ostatniej regeneracji. Z wpisu wynika ze probowales wypalić na postoju??? Gdzie mieszkasz we Wrocławiu? Teraz spojrzałem, że miałeś problem ze znikaniem litra oleju na 1kkm. Jesli to jednak turbo waliło tyle oleju na dpfa to ten dpf jest juz smietnik.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Pierwsze od strony sprężyny oddziela strone powrotna paliwa os skrzyni korbowej (wnetrza glowicy ktora jest z nia polaczona). Panuje tam cisnienie około 1Bar regulowane przez zawor w pompie tandemowej. Niżej oring oddziela wysokie cisnienie paliwa od niskiego. W tym miejscu panuje cisnienie około 10bar wytworzone przez pompę tandemową. Kolejny oring (czerwony) zapobiega przedostawaniu sie spalin do paliwa i paliwa do cylindra. Jest on wykonany z materiału odporniejszego na temperatury. Pod nim znajduje sie podkładka termiczna wykonana z brązu ktory jest nieco twardszy od materiału głowicy ale posiada wysoką przewodność cieplną. Odpowiada ona za uszczelnienie powierzchni pompowtrysk- głowica oraz odprowadzenie ciepla od strony rozpylacza wtrysku.
-
Przybywa ropy w oleju
Nie ma opcji zeby mapa byla powodem. Ktos musiałby opóźnić wtrysk o kilkadziesiąt stopni. Jak mozesz to nagraj jakis film ze sprawdzenia gdzie ucieka paliwo. Wg mnie bedzie uciekac pomiedzy mosiezna wkładką a aluminium głowicy.
-
Auto wpada w rezonans
A zrob loga na rozgrzanym silniku na postoju. Zacznij na biegu jalowym- tak z 10s, następnie podnieś obroty do 3000- tez z 10s i znowu na obrotach jalowych- tak ze 20s. Kanał 001+013. Może masz pianę zamiast paliwa i stad taka wysoka dawka paliwa na obrotach jalowych
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
Cos w stylu wypadania zapłonu - trzeba podgiąć wtyczki do pompowtryskow. Co do zawyżenia spalania- lepsze zawyżenie niz zaniżenie ale powinno byc zgodne ze spalaniem z baku +-200ml/100km. Można zerknąć czy nikt nie kalibrowal spalania na liczniku. Jaki konkretnie błąd ciśnienia? Masz numer błędu?
-
Silnik pracuje bez przeplywki a po podłączeniu gaśnie.
Odlacz i zaslep wezyk do egra i podlacz wtedy przeplywke. Jak wtedy bedzie ok to do sprawdzenia poprawnosc podlaczenia n18 i sam n18
-
Auto wpada w rezonans
Teraz spojrzałem i na allegro chcą 300-400pln za ecu z immo off. Zwariowali. To juz lepiej podjechać do tunera jakiegoś zeby zobaczyl co ktos tam namieszał bo patrząc na dawkę na biegu jałowym to ktoś zmieniał część mapy ktorej nie powinien ruszać. . To brzęczenie dochodzi z okolic lewarka? Zagladales jak sie kaseta lewarka trzyma? Blacha termiczna pod spodem nie lata sobie
-
Auto wpada w rezonans
Ja mysle ze skret nie ma tu nic do rzeczy. Pewnie esp tnie wtedy dawke i dlatego przestaje wibrowac. Na poczatek podmienilbym ecu na takie z oryginalnymi mapami... Czesto na allegro mozna kupic za grosze z wylaczonym immo. Pewnie ecu z koncowka LJ
-
1.9 tdi AJM - falowanie obrotów i bujanie silnikiem
Dasz rade zrobic logi statyczne jak telepie silnikiem? Logi 001+004+013. Jeździsz długie trasy? Pytam bo często jak auto gaśnie i nie ma błędów z tego powodu to przyczyną jest czujnik położenia wału a ten najczesciej przestaje działać jak się porządnie rozgrzeje silnik.
-
1.9 tdi AJM - falowanie obrotów i bujanie silnikiem
Auto jak zgaśnie to w tym momencie odpala normalnie czy trzeba kilka sekund kręcić? Nie ma szarpania przy porządnym przyspieszaniu?
-
Podciśnienia 1.9 TDI AVF
No z tym hamulcem to moze byc wlasnie gumowa przelotka. Popatrz na wezyk od wakum pompy. Przechodzi przez ścianę grodziowa akumulatora poprzez taka gumę. Ta guma z czasem mieknie i potrafi sie pod wplywem podcisnienia scisnac i zamknac przelot. Ja to najczęściej naprawialem wciskajac kawalek dopasowanej sprezyny. Mozna tez wsadzic kawalek plastikowego wezyka do powietrza lub kupic nowa. Co do mocy to przydałoby sie zrobic logi dynamiczne kanalow 003+008+011 oraz 001+008+011 bo jak mowisz auto jest po programie.
-
Podciśnienia 1.9 TDI AVF
No te filterki to porażka jakas. Kawałek gąbki zbierającej tylko bagno. Ja jestem za starym rozwiazaniem- podłączeniem 3 króćca wężykiem do puszki filtra powietrza. Przelotkę gumową na ścianie grodziowej silnika->akumulatora do serwa poprawiłeś już/wymieniłeś? Znasz temat?
-
Podciśnienia 1.9 TDI AVF
Lepiej ten drugi. Stawia on turbo na wyzszym priorytecie. Przy pierwszym moze sie zdarzyc ze po hamowaniu i jednoczesnej pracy zaworu egr brakuje mocy przez chwile. Jesli zaworki masz z dwoma króćcami to przy okazji zdejmij z zaworków filterki i je wymyj pożadnie z błota.
-
Podciśnienia 1.9 TDI AVF
Pewnie schematy różnią sie umieszczeniem zaworka zwrotnego... Zaworek daj tylko przed zaworem n75 i akumulatorem podcisnienia i bedzie git. Czyli z pompy rozdzielasz na 2 wezyki. Do jednego podlaczasz zawor klapy gaszacej i egra a do drugiego poprzez zawor zwrotny turbo i akumulator. Zaworek czarna strona w strone pompy wakum.
-
Dziwny świst
Tylko tu piszczy przy schodzeniu z obrotow. Przy nieszczelnosci piszczy przy przyspieszaniu/ przy obciazeniu
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Sprawdzales czy pompa tandemowa bije paliwo czy pompa w baku? Sprobuj podlaczyc paliwo z butelki. Pokrec zeby odpowietrzyc i zobacz czy krazy powietrze ( oba wezyki zanurzone w paliwie).
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Jak zalapal na chwile to uklad zapowietrzony. Ja bym wmontowal przezroczyste wezyki pod filtr paliwa i odpalil z butelki z ropa. Bedzie widac czy pędzi powietrze, piana czy ciemne spaliny.
-
Przybywa ropy w oleju
Na 100% odpala normalnie? Nie jest czasem tak, ze po przejechaniu kilku km i zatrzymaniu sie na piec minut silnik ma problem z pierwszym obrotem walu? Mi w ten sposob przez tydzien przybylo 1,5l oleju. Przyczyna oczywiscie uszczelnienie termiczne+dolny oring PD. Jakie cisnienie dajecie podczas testu? 10 bar powinno byc ok. Czym pompujecie? Na pewno nie sprawdzacie przy 10MPa? Przy takim cisnieniu bedzie mgielka z wtrysku.
-
[BRD] Parametry DPF
Offset sie ustawia po wymianie w vcds lub po bodajrze po 3 włączonym zapłonie sam sie ustawia. Czujnik nowy? Jak nowy oryginalny za 100zl to wyrzuć go do śmieci bo zawalisz czystego dpfa. Nowy ori kosztuje 340zl+. Wszystko tańsze to podróba Cisnienie nie jest idealne w logach ale jest ponad 3krotna poprawa. Po pierwszym wypaleniu bedzie jeszcze lepiej. Skasuj sobie wartosc popiolu w dpfie.
-
Szarpanie na zimnym w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Jakies bledy teraz w sterowniku? Kreci i cos probuje zalapac czy całkiem glucho? Czy za pierwszym razem przez sekunde probowal zalapac a pozniej juz nic? Pompe w baku slychac?
-
[BRD] Parametry DPF
Pomiar drutem jako zaspokojenie ciekawosci.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Zeby to porządnie uszczelnić przydałoby sie splanowac powierzchnię. Lepiej kupic arkusz klingerytu 0,6-0,8mm i samemu wyciac taka uszczelke.