Treść opublikowana przez nadybek
-
Wymiana turbo, mapa
Masz czujnik 03g906051b lub d. Mierzy on do 2,5bar. Mapa doladowania dla silnika awx ma w maksimum 2350mbar. Zeby pchnac 150-160KM bedziesz potrzebowal 2450mbar powietrza. Lepiej miec zapas na czujniku, zeby przy przeladowaniu sterownik silnika to wykryl. Przy czujniku 2,5bar przekroczy zakres pomiarowy.
-
Auto niższe z jednej strony - Tył. Seat Exeo/A4 b7
Obnizyc nie obnizy ale strone przeciwna podniesie.
-
Auto niższe z jednej strony - Tył. Seat Exeo/A4 b7
Sprawdziles wszystkie 4 kola? Najczesciej peka sprezyna na prawym przodzie i wtedy najbardziej to widac na tylnych kolach
-
Źle wskazania
Sprawdzales temperature w sterowniku silnika czy w zegarach?
-
Problem z Filtr Dpf
To najpierw do sprawdzenia jaki jest walek. Na ostatniej krzywce walka powinny byc dwa zatoczenia w przypadku walka do dpf lub jedno w przypadku silnika bez dpfa. Troche przeszkadza ostatnia pokrywa panewki walka ale delikatnie wygieta, cienka blaszka mozna to sprawdzic. Jesli ma byc sciagnieta ostatnia pokrywa panewki to trzeba sciagnac pompe tandemowa a pozniej pod nia nowa uszczelke i dwie nowe sruby walka bo lubia sie ukrecac. Lepiej pokombinowac metoda macajewa na blaszke. Zerknij na temat:
-
1.9 tdi avf 130km nie odpala
Papier kolo 800 bedzie ok. Pomiedzy walem a walkiem rozrzadu wystepuje przekladnia z paskiem zebatym- rozrzad o przelozeniu 1:2. Obracajac walkiem potrzebujesz 2 razy wiekszej sily niz obracajac walem. Latwiej wykrecic swiece.
-
Wymiana turbo, mapa
Nawet nie wystrojone turbo powyzej 2,5krpm powinno dmuchac tyle co zadane tylko dół bedzie delikatnie slabszy. Wykres przed mapa wyglada jakby przeplywka ciela dawke.
-
Problem z Filtr Dpf
Na co jest wymieniony silnik? Walek jest od auta z dpfem na 100%?
-
1.9 tdi avf 130km nie odpala
Jak pada czujnik polozenia walu to czesto nie ma bledu. Tylko jak on pada to auto gasnie podczas jazdy jak sie rozgrzeje i nie chce odpalic dopoki sie nie ochlodzi.
-
Potrzebna pilna pomoc auto nie ma mocy nie wkręca się
Pewnie bez podlaczenia kompa sie nie obejdzie. Wyciagales egra? Na pewno nie oderwala sie w nim przepustnica od oski? Auto kopci? Czarno? Szaro? Jakies dzwieki z silnika?
-
1.9 tdi avf 130km nie odpala
Mozesz krecic gora jak wykrecisz swiece zarowe. Mozesz tez podciagac auto na 5/6 biegu. Sruby nowe do walkow dzwigienek i pompek. Te do pompek tylko i wylacznie z pewnego zrodla najlepiej aso. Kategoryczny zakaz czyszczenia rozpylacza szczotka druciana!!! Po demontazu sprawdzic dokladnie gniazda PD- rowniez w miejscu podkladki termicznej. Wzery na bokach gniazd delikatnie wygladzic papierem sciernym ( oczywiscie wsadzic jakas szmatke) Radze nie montowac nowych gniazd i samych popychaczy kulowych naciskajacych na pompke- czesto wydaja dziwny dzwiek przez kilkaset kilometrow i wypada je znowu regulowac po pierwszym wytarciu sie. Wyssac olej z gniazd srub przed montazem. Sprobowac wyssac/ wydmuchac rope z cylindra. Posmarowac delikatnie gwinty i lby srub od spodu- szczegolnie te 4 dociskajace pompki. Sruby dzwigienek 20Nm+90° Sruby PD 13Nm+270° - bardzo wazne. Bez sprawnego klucza dynamometrycznego z takim zakresem nawet nie zaczynaj pracy. Ustawienie PD do krawedzi glowicy zaleznie od rodzaju cewki: Regulacja dzwigni naciskajacej do delikatnego oporu minus 180°. Nakretka sruby regulacji 30Nm. Mam nadzieje ze wszystko zrozumiale
-
Problem z Filtr Dpf
Ja przy takich wartosciach cisnienia wywalilem dpfa ? Czyli ze problem z filtrem jest od zakupu auta? Cos bylo grzebane przy silniku? Wałek rozrządu sprawdzany? Zrob logi Dynamiczne 003+008+011, statyczny 004 i 003BS.
-
Problem z Filtr Dpf
Musisz podstawic pewny czujnik cisnienia bo jezeli wartosci sa prawidlowe to ten dpf nadaje sie na smietnik.
-
Problem z Filtr Dpf
Jakies bledy w sterowniku byly? Czujnik temperatury plynu dziala poprawnie? Jakie cisnienie roznicowe widzi czujnik po wypaleniu na jalowym i na podniesionych do 2krpm? Jakie typowe trasy robisz tym autem?
-
Zapalnik Air Bag kierowcy
Zerknij jaka masz ta tasme bo mam dwie na stanie to jedna mozesz dostac w gratisie za koszt wysylki. Mam 2 takie Prawdopodobnie beda pasowac bo sa pod kiere multi.
-
Zapalnik Air Bag kierowcy
Jak dla mnie to i tak sie skonczy na wymianie tasmy kierownicy.
-
Na rozgrzanym silniku bierze płyn chłodzący i dymi
Sporo. Jestes pewien ze to plyn przepala i nie ma wycieku? Jest problem z odpaleniem po trasie i postoju? Przy takiej ilosci powinien byc problem z pierwszym obrotem walu przy odpalaniu- plyn w cylindrze. Zanim zrzucisz glowice to sprawdz porzadnie chlodniczke egr.
-
Rozrusznik nie kręci
W manualu jest bezposrednio z kostki stacyjki, ale Ty miałeś automat... Zerknij przekaznik obok sterownika silnika. Jeden z 2 duzych- chyba najbardziej po prawej bedzie.
-
Przy włączaniu 1 biegu slychac zgrzyt
Dopisze +Łożysko noskowe+ smar syntetyczny.
-
A4 b7 2.5 tdi bdg nie odpala
Kat sie nie zmienia bo pewnie nie patrzysz w basic setings. Zdjecia nie dzialaja.
-
Auto pod czas jazdy zgasło i nie odpala
Zajrzyj jak wyglada pasek rozrzadu ?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Nie ma takiej firmy jak quaro. Dystrybutorem jest autopartner ktorego marką wlasna jest maxgear. Mozna sie tylko domyslac ze produkuje to ta sama firma malymi chinskimi raczkami. Jest to bardziej prawdopodobne od dystrybuowania produktow "swiatowych marek" jak to maja napisane na swojej stronie. Jak chcesz jakies wynalazki to bierz maxgera- sa osoby zadowolone z tych tarcz.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Quaro=maxgear
-
Nierówna praca silnika, szarpanie podczas przyspieszania
Podlaczyc pod kompa sprawdzic wartosci dla dpfa na poczatek.
-
Jaki płyn do wspomagania?
Dostep musisz miec tylko do zbiorniczka plynu wiec z gory wszystko robisz. Jest na forum instrukcja wymiany plynu.