Treść opublikowana przez nadybek
-
Różnie pali
Tylko sie nie śmiej... Zobacz jak odpala z wyłączonymi a jak z włączonymi światłami. Pewnie masz zimny lut we włączniku świateł.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Jak chcesz hamować to pyli. Staropolskie powiedzenie mowi: " nie ma hamowania bez pylenia"... Żarcik taki ale prawdziwy. Wlasnie wymienilem klocki na przodzie na ferrodo. Wymieniłem bo przejechałem się 500m A4 kumpla. Okazalo sie ze moje w ogóle nie hamuje. No ale z przodu zawsze czyste felgi mialem. Auto nabyłem z klockami "breyko" z przodu. Przez 70kkm wymienilem z tylu klocki 2 razy a z przodu nawet do końca ścięć nie doszły. Jak je zdemontowalem to byly jak lustro. Nie pyliły ale tez nie hamowaly. Z tyłu mam teraz Trw dtec niskopylace. Powiem tak: "niskopylace" pylą praktycznie tak samo ale łatwo to zmyć z felg. Nie ma tez wtopień żelaza w lakier felgi.
-
Nie wchodzi na obroty
Czujnik egt prawdopodobnie jest sprawny. Wystarczy poprawne usuniecie dpfa i egra.
-
Ucieka płyn chłodniczy
Krzychu masz racje ze nie mialem do czynienia w b7 z nagrzewnica- widocznie rzadki temat, ale takie wydumane teorie bo można to łatwo sprawdzic a nie później usłyszeć od mechanika ze byla walnieta uszczelka pod glowica nooooi "przy okazji" wymienili nagrzewnice. Koszt wymiany UPG 1000zl czesci + robocizna. A jaki jest koszt sprawdzenia nagrzewnicy? Oblukania rurki splywowej parownika, sprawdzenie ciśnieniowe na aucie?
-
AUDI A4 AVANT 2.0 TDI KOMBI
A co sie stalo, ze silnik chcesz wymieniac?
-
2.0 TDI BPW siwy dym
Gacek jak dymi na szaro po przejechaniu kilkuset metrow przy ruszaniu ze swiatel to zaslep na próbę egra.
-
Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto
Pany muszę wytargać mój piecyk bo od kilku dni zaczął hałasować: https://youtu.be/HOjJP1TU1AY Piecyk mial robiony full serwis w styczniu 2019. Od tego momentu pracował intensywnie- podejrzewam, że ma ze 150godzin nalotu. Podpowiedz ktoś jakiej średnicy rurka jest potrzebna do zrobienia bypasu obiegu wody bo nie moge tej rurki odnaleźć w moich gratach. Może ktoś miał tak hałasujący piec i podpowie również na co sie nastawiać? Ostatnio skręciłem rozpylacz na pastę do układów wydechowych więc wątpię żeby się rozkręciło. Piec pracuje prawidłowo tylko hałasuje.
-
Ucieka płyn chłodniczy
A gdzie pod autem wycieka? Może być dziurawa nagrzewnica i ścieka przez rurkę przez którą normalnie spływają skropliny z parownika klimatyzacji ( pod osłoną termiczną przy skrzyni).
-
Ustawienie koła vp44 na zegar
Witam! Szukałem ale cos nie mogę znaleźć odpowiedzi. Regenerowalem pompe z AKE ( pompa 106E). Zawsze sobie robię znak na wałku i kole ale chciałbym ustawic to jak fabryka każe. Czy na obudowie pompy jest podane na ile setek ustawić kolo pompy jak w Bmw i oplu? Wiem ze i tak na koncu dojdzie regulacja na vagu ale czy na korpusie jest wartosc podana? Jedyne co na korpusie pasuje to chyba 1110 wiec -1,11mm co jest wartością dość wysoką. Edit: Sam sobie odpowiem. Na pompach z grupy VAG nie wybija się wartości ustawienia pompy. Pompiarze muszą założyć koło na stole probierczym, chociaż sam wałek pompy posiada ścięcie na którym sie ustawia poczatek tłoczenia. Ustawie na ślad po wycięciu na klin.
-
Nie wchodzi na obroty
Prawdopodobnie zle usuniety dpf i egr U mnie w 2.0 8v po usunieciu dpfa vcds pokazuje tylko egt i lambde. Reszta grup zwiazanych z dpfem jest pusta. Nie wiem do konca jak jest w edc17 ale chyba tak samo wiec dpf usuniety jakims programem z tablicy bledow.
-
Nie wchodzi na obroty
Oddaj auto do tjunera bo ktoś cos zje..ał
-
A4 b6 1.9tdi 130km/Swieci trakcja i mruga grzanie świec . Jestem nowy i nie mam pojęcia co może być
Zapewne skończy sie na wymianie czujnika pedalu hamulca.
-
Nie wchodzi na obroty
Glupie pytanie ale... Nie zatankowales czasem benzyny?
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
Jak tyle sie z tym meczysz to na Twoim miejscu wymienilbym wezyki na przezroczyste igielitowe pomiedzy pompa tandemowa a filtrem paliwa. Bedzie widac skad powietrze sie bierze. Te turbawki w BPW i tak duzo dmuchaja wiec nie wyobrazam sobie tego jak to wyglada z dpfem. Musialoby dmuchac 2600mbar zeby afr byl wysoki a to nie wrozy turbawce dlugiego zycia. Przy "regeneracjach" jest problem, ze wstawia sie wirnik i turbine lub caly koras z chin a te nie trzymaja wymiarow. U siebie wymienilem sam koras na meletta i jest super. Turbo wstaje przy 1700obr.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
A sorki. Już widzę. 74 vs 71mm. Co ciekawe te 1323 są proponowane przez katalog online ferodo... Podziękował.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
A te drugie czym sie różnią? Wywalono miedź z mieszanki?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Siema! Do B7 na przód 288 jakie w końcu klocki polecacie? Ferodo FDB1717 czy FDB1323? Czym te klocki sie różnią???
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
Raczej wyglada na nieszczelnosc w ukladzie paliwowym. Jak nie przybywa oleju to pompki zostaw w spokoju i szukaj centymetr po centymetrze obejrzyj dokladnie okolice pompy tandemowej czy nie jest tam zapocone. Przetrzyj chusteczka i szukaj po zapachu ropy. Edit: Teraz jeszcze raz zajrzalem do ostatniego loga i mam takie pytanie: a od kiedy masz takie objawy? Bylo tak samo przed programem i po programie? Program na 170KM i dpf na pokladzie to jakas porazka chyba ze turbo nie jest oryginalne
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
Ja sie grzebie u kumpla w Małkowicach, ale dla klientów to u niego kiepsko z terminami. Zapytam. Wrzuc jeszcze film lub loga takiego: Grupa 13 i 23. Zacznij krecic film po odpaleniu jak sie korekty w 13 w miare unormuja. Dodaj gazu na 3000 obrotow, potrzymaj tak 15s i nastepnie pusc pedal gazu. Nagrywaj jeszcze z 10s na obrotach jalowych.
-
Odłączone rurki chłodzenia spalin?
W lato tez szybciej sie nagrzewa. Masz zaślepiony zawór EGR? Bez chlodnicy do cylindra trafiają spaliny o temperaturze >350*C. Z chlodnica do ~120*C
-
Odłączone rurki chłodzenia spalin?
Chlodnica egr ma bardzo duzy wplyw na nagrzewanie sie silnika. Nie ma wplywu na odpalanie.
-
Problem z odpalaniem Audi
Nagraj film jak kręci i nie odpala i zmierz napiecie po postoju te 6h
-
2.0 TDI BRD Nie trzyma seryjnej mocy
a logi przed wirusem?
-
Problem z odpalaniem Audi
Jakie napiecie akumulatora po ladowaniu? Trzyma 12,7V czy spada od razu ponizej 11? Objawy kieruja na uszkodzoną (oberwana) celę w aku.
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
Z korekt pd mi to wyglada na zapowietrzenie. Sprawdzales chłodnice paliwa pod autem? Czesto nie ma tam wycieku ale zaciąga powietrze i paliwo spływa do baku.