Treść opublikowana przez nadybek
-
Jakie macie średnie spalanie silników 2.0 TDI z DPF i bez
Ośka, avant BPW. Na wykresie widać dwa spadki- pierwszy koło grudnia 2019 po wymianie wałka rozrządu i drugi koło lipca 2020 po wypruciu dpfa. Średnia 7,26l/100 zliczone z 36000km. Codziennie 6km miasto+ 15km autostrada
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Hmmm... Takie tyrkanie powiadasz? A jaka sprężarka klimy? Denso 6SEU/ 7SEU? Śmiem twierdzić że tyrkanie pochodzi ze sprzęgła sprężarki klimatyzacji (przemielone gumowe amortyzatory). Ściągnij pasek osprzętu i pokręć lewo prawo kółkiem sprężarki. Słowo 'tyrkanie' idealnie pasuje do tego.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Nawet nie spojrzałem w etke bo myślałem że to część dobrana z A6... Oczywiście dla mnie powinna być 8E0798151C do tego patrząc jak wygląda kula na tej dwigni to warto też kupić sama dźwignię o numerze 8E0711181D. Jak ktoś coś.. to oddam za free we Wrocławiu ten zestaw 151/151B
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Panowie proszę o pomoc. Jakiś czas temu kupiłem jakiś zamiennik tego przegubu 8E0798151B i dzisiaj przy okazji wymiany sprzęgła chciałem go wymienić a tu zonk... Zamiennik jest za duży. Czy możecie potwierdzić że kula ma 20mm średnicy i to wina zamiennika a nie kuli? Jak kupię ori z ASO będzie ok? Na aukcji były dokładnie te same zdjęcia. I dodatkowo fotka jak wygląda przegub po 13 latach. Przegub ma luz 2mm góra-dół. Powoduje haczenie 1 i 2 biegu.
-
Kabel hex-Can-Usb Dla B7
No probowalem na 3 klonach i dalem sobie spokoj bo do radia i webasta za czesto sie nie zaglada a w razie czego diagun daje rade. Aktualnie cos takiego na zdjeciu zakupione ze 2 lata temu na aliexpress nie obsluguje drugiej lini K
-
Kabel hex-Can-Usb Dla B7
Moze tez chodzic o linie "l" teraz juz nie pamietam ale na 99% przynajmniej 2 sterownikow ten kabel nie obsluzy. Mam dokladnie taki sam i niby nie ma problemu ale z radiem i webasto sie nie laczy. Lunch diagun III natomiast nie ma tego problemu. Nie ma tez problemu polaczyc sie oryginalnym vcdsem. Jakis rok temu doszedlem do tego ze chinczyk nie obsluguje jednej lini i jest problem w b7. Ok. Ponownie znalazlem. Na pinie 7 gniazda OBD jest podlaczona linia K1. Na pinie 15 gniazda OBD Jest linia K2(L) do ktorej to w B7 jest podlaczona nawigacja RNS-E oraz webasto. Problem w tym, ze webasto i navi komunikuja sie z innymi sterownikami przez CAN ale diagnostyka jest po lini K2. Niestety skosnooki zapomnieli ze ta linia sie przydaje wiec z niej zrezygnowali w swoim klonie. I prosze sie nie sugerowac ze w tescie vcds linia KL jest gotowa i ok.
-
Kabel hex-Can-Usb Dla B7
Na 99% nie ma tam drugiej lini k wiec trzeba miec na uwadze ze nie mozna polaczyc sie z nawigacja i webasto.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Ja ze swoim BPW walczylem i walczylem. I wywalilem to dziadostwo. Temeratury u mnie byly ok 400*C na tempomacie przy 120. Tez przy czyszczeniu maszyną niby cisnienia ok ale jak go wywalalem to w srodku pelno kanalikow bylo zapchanych szarym popiolem... Cisnienie offsetu nie ma znaczenia. Ja mialem -12,75mbar
-
Ropa w oleju
Wiec padniete uszczelnienia. 99% przypadkow to wina mechanika ktory wkladal pompki. Nie wiedziec czemu za slabo dokrecaja pompki. Chyba boja sie srubek M6... Widzialem tez przypadek podrobionych srub ktore wyciagnely sie 3mm i giely sie w palcach a efekt byl taki ze po tygodniu do paliwa dostawaly sie spaliny. Pytanie jeszcze jak zostal wyciety dpf z softu... Jak odlaczysz np. przeplywomierz to pojawia sie blad?
-
BPW 2.0 TDi kopci na biało
Zacinajacy sie grzybek EGRa
-
Ropa w oleju
Jesli dpf wyciety a soft nie dlubniety to sprawa oczywista- zmien mechanika. Jesli sprawa dpf zalatwiona jak zalatwiona byc powinna, to sprawa oczywista- zmien mechanika bo nie stosuje sie do zalecen co do prawidlowej sily i kata dokrecienia PD.
-
Wymiana projektora / soczewki bixenon na soczewki z A4 B8
Takie pytanka Czy do b7 bixenon skretny pasuje p&p soczewka i odblysnik z nie skretnego? Co tam mozna wstawic ciekawego? Pasuja graty z wersji angielskiej? I kolejne pytanie: montowal ktos szkla reflektorow z aliexpress? Jakiej sa jakosci?
-
Odgłos przy puszczaniu gazu
Moze byc to spowodowane przez duze cisnienie przed dpfem ale bardzo duzo osob tak ma w 1.9tdi bez dpfa. Mozna wydluzyc sztange turbo o 1 max 2 obroty ale auto straci na dynamice na niskich obrotach. Niech zgadne. Teraz autko zaczyna ciagnac na trojce od jakis 1500obr?
-
Problem uruchomienia silnika
Sciagnij gorna pokrywe rozrzadu i obejrzyj czy wszystko jest tam na oko ok.
-
[2.0 TDI BRD] rano przez 15 sekund pracuje nierówno
Pogazuj z 15s i zobacz korekcje zaraz po spadku do obrotow jalowych. Nie poszarpuje jak mu dasz ostro w piz*..? Stawiam na chinskie sruby dociskowe PD. Juz widzialem takie "niby OE" ale chinczyk zapomnial je zahartowac. Gialem je w 4 palcach...
-
2.0 TDI Kręci nie odpala
W skrzynce ecu nie ma bezpiecznika i przekaznika? Jakies odciecie zaplonu nie jest zamontowane?
-
Odgłos przy puszczaniu gazu
Bylo. Poszukaj na forum. Calkiem normalny objaw pracy turba przy agresywnie ustawionej sztandze i ograniczniku. Moze do tego dochodzic duze cisnienie spowodowane przez przypchany dpf jesli takowy jest na wyposazeniu.
-
Regeneracja kluczyka czy wymiana na nowy.
Temat stary i pewnie dawno nie aktualny ale jako że grzebałem przy swoim kluczyku to pokaże efekt końcowy. Na aliexpress kupiony gumowy wkład przycisków i logo audi. Wyglada to o niebo lepiej jak przed wymianą a kosztowalo grosze.
-
A4 B7 BPW Dziwny problem przy dużych prędkościach
Auto hamuje normalnie? Po 2 krotnym nacisnieciu pedalu hamulca nie jest on twardy? Brzmi jak rozwalona pompa tandemowa.
-
Zrzut ecu A4B7 BPW EDC16U31
Jedzie do mnie ryżowy mpps16. Moze tym zgram mapy
-
Zrzut ecu A4B7 BPW EDC16U31
Witam! Poszukuje kogos w okolicy Wroclawia+50km kto zrzuci i ewentualnie porowna z oryginalem mapy ze sterownika 03g906016KN. Mam dziwne podejrzenie ze ktos cos spieprz... w mapach. Moj mpps tego nie rusza. "Oferty" wraz z cena prosze na PW.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
12Nm i 3/4 obrotu co jest kosmosem dla sruby M6. Przy dokrecaniu warto pampersa zalozyc... Moje stare sruby byly jak nowe a wszyscy pokazuja ze podczas dokrecania wyciagaja sie 1,5-2mm.
-
Problem z odpalaniem
Jest mozliwosc. Jest tam krociec do podlaczenia manometru. Po zgaszeniu auta powinno utrzymywac cisnienie paliwa w okolicach 1bar. Jak spada do zera to uszkodzony zaworek w pompie lub uszczelnienia PD.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Mi od wymiany do wymiany nie przybylo nic. A po kolejnej wymianie i 1000km przybylo 3 litry... Uszkodzone uszczelnienia pompek. Ktos je dokrecil doslownie palcami ale przy okazji wymiany okazalo sie ze poprzednik zafundowal mi tulejowanie gniazd PD... @disem ustawienie zapelnienia popiolem na 0% nie jest dobrym pomyslem. Filtr wypala sie wtedy bardzo czesto- sterownik silnika blednie okresla stopien zapelnienia sadza i w efekcie filtr zamiast sie wypalac od 45%do 0% wypala sie w rzeczywistosci np od 85%do tylko 40%.
-
Gdzie znajduje się numer wałka rozrządu
VIN potrzebny żeby określić gdzie na wałku jest jakies oznaczenie?