Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Doposażenie Audi A4 B9 w Auto Hold
Dodam od siebie, że warto przed zakupami jednak sprawdzić czy sterownik przyjmuje kodowanie. U mnie ESP9 Plus 8W0 907 379J nie przyjmuje kodowania - podejrzewam że nie obsługuje żadnej asysty hamowania.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Czy prawe lusterko może opuszczać się też w pozycji ogrzewania? W tej chwili opuszcza się podczas cofania tylko w pozycji jego regulacji
-
B9 Fellows
Ale pestymistyczne podejście, z góry zakładasz że nikt po kilku miesiącach tego nie złamie
-
B9 Fellows
Czy ktoś posiada numery części elementów zestawu MIB2 do b9? jeśli jest wiele modeli to wszystkie wskazówki mile widziane - kontroler - centrala (mib) - wyświetlacz - ramka deski rozdzielczej
-
B9 Fellows
Nie chcę oczywiście podważać Twoich słów ale czy to potwierdzone info? Czym jest dokument aktywujący jak nie dokumentem wykonującym kodowanie? W zasadzie Audi Smartphone Interface też wymaga dokumentu aktywującego, nie mówiąc już o tym że teoretycznie 'nie da się zdjąć Component Protection poza ASO'. Mam przeczucie graniczące z pewnością że da się zakodować Drive Select.
-
B9 Fellows
Czy ktoś napotkał działające rozwiązanie dotyczące uruchomienia drive select w b9 która nie ma tego fabrycznie? Czytałem że na któryś z rynków wychodziły b9 z drive select a bez aktywnego zawieszenia, więc wychodzę z założenia że wystarczy przycisk (panel) plus odpowiednie kodowanie. Do tej pory nie znalazłem na internecie rozwiązania które działa.
-
B9 Fellows
A to nie działa tylko w przypadku autohold?
-
B9 Fellows
@dazwid U mnie po zgaszeniu zaciąga się automatycznie i ręczny i Parking ale coś zmieniałem w kodowaniu. Automatycznie zaciąga sie tylko jeśli nic nie ruszę (ani biegów ani ręcznego) tylko podjeżdzam, wciskam hamulec i gaszę. Wcześniej było to od czegoś zależne (nie pamiętam - być może nie zaciągał się na wstecznym). Super to działa i jest mega wygodne dla mnie. tak samo jak automatycznie puszczany ręczny po odpaleniu. @M4R1O Autohold zapina ręczny czy trzyma auto hamulcem hydraulicznym? Bo chyba hydraulicznym a nie elektrycznym ( z tym że czytałem że po jakimś czasie zapina się ten elektryczny). Co do zaciągania ręcznego z włączonym D, to asystenta ruszania pod górę chyba trzeba jakoś aktywować? Nie wiem czy to tak u mnie działa ale sprawdzę.
-
B9 Fellows
To ja dodam jeszcze od siebie > gdyby komuś po aktywacji ASI działało tylko AndroidAuto to sprawdźcie na początek czy macie włączoną Siri na iPhonie. Ja walczyłem z tym pół dnia po czym okazało się że na innym iPhone działa bez problemu > po uruchomieniu Siri CarPlay działa A jeśli to nie pomoże to trzeba sprawdzać kodowanie jak powyżej
-
B9 Fellows
@misku artykuł OK ale on dotyczy skrzyni automatycznej a nie dwusprzęgłowej, tą drugą traktował bym raczej jako taki 'automatyczny manual' który rządzi się innymi prawami.
-
B9 Fellows
W moim mniemaniu to raczej bezpieczniej w przypadku tej skrzyni wrzucić N niż P (co powoduje zadziałanie blokady mechanicznej). Nigdy też nie wrzucam P bez ręcznego (początkowo potrafiłem wrzucić P zanim do końca zatrzymałem auto). Obecnie w praktyce zupełnie nie używam przycisku P i hamulca ręcznego (zaciągają się i zwalniają podczas odpalania-ruszania/gaszenia). "Ręczny" tylko sporadycznie przy dłuższym niż kilka sekund postoju, a niedługo i tak wleci autohold. Zastanawia mnie tylko to, jak skrzynia działa przy autohold. Że jest sterowana elektronicznie to wiem, ale obserwowałem któregoś dnia i obroty i wszystko wskazywało by na to, że przy zaciągniętym 'ręcznym' ze skrzynią na pozycji D - ona próbuje ruszać, a ręczny trzyma auto. I o ile w tradycyjnym automacie nie ma to znaczenia to co w przypadku sprzęgieł? Na pewno producent to przemyślał i pewnie działa to tak że nic się ze sprzęgłem nie stanie, pytam z ciekawości.
-
B9 Fellows
Małe pytanie co do s-tronic. Jak ona działa w trybie 'pełzania'? Chodzi o specyficzne dla 'automatu' ruszanie z miejsca. Ona zawsze na półsprzęgle? Jak to się ma przykładowo do zaciągania ręcznego na postoju oraz do autohold? Pytanie czy autohold wyrzuca na luz oraz czy powinienem wyrzucać na luz jak staję na dłuższą chwilę na ręcznym nie mając autohold?
-
Wymiana portu usb charge only
Z tego co ja szukałem to na Ali kosztuje to 900zł z wysyłką około (prócz portu potrzebna jest wiązka). Więc jeśli ktoś chce to zrobić za 1200zł to bym oddał i się nie bawił. W zależności od MMI może być potrzeba zakupu karty sieciowej usb DLink za około 160zł i połączenie telnet (jak w przypadku MHS2 u mnie). Ja u siebie zrobiłem z użyciem gniazda i wiązki od golfa VII, przerobiłem fabryczne gniazdo (wlutowałem się w piny portu charge only) bo miałem dostępne te części 'od ręki', ale jak znajdę w rozsądnej cenie powójne gniazdo od audi to zapewne zmienię.
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
Mam takie coś, nie wiem czy poprawne (z jednej aukcji): Zestaw oświetlenia Ambiente QQ3 kolorowe: - uchwyt na kubek ( 8W0862533D ) - 2 x lampka listwa led bagażnika ( 8W9947409 ) - wiązka przewodów tapicerki drzwi lewy przód ( 8W0971035R ) - klamka drzwi lewy przód ( 8W0959521A ) - klamka drzwi prawy przód ( 8W1959522D ) - 5 x lampka wnętrza kabiny ( 4E0947415 ) - wiązka przewodów tapicerki drzwi prawy przód ( 8W0971036D ) - 2 x lampka led klamki prawa tył / przód ( 8W0947134 ) - 2 x lampka led klamki lewa tył / przód ( 8W0947133 ) - 2 x wiązka przewodów tapicerki drzwi tył lewa / prawa ( 8W0971693B ) - listwa podświetlenie led tunelu lewa ( 8W0947095 )+ moduł diodowy ( 8W0947095 ) - listwa podświetlenie led tunelu prawa ( 8W0947094 ) + moduł diodowy ( 8W0947095 ) - listwa podświetlenie led drzwi prawa przód ( 8W0947206A ) + moduł diodowy ( 8W0947356 ) - listwa podświetlenie led drzwi lewa przód ( 8W0947205A ) + moduł diodowy ( 8W0947356 ) - listwa podświetlenie led drzwi prawa tył ( 8W0947208A ) + moduł diodowy ( 8W0947356E ) - listwa podświetlenie led drzwi prawa tył ( 8W0947207A ) + moduł diodowy ( 8W0947356E ) - wiązka elektryczna drzwi lewy tył ( 8W0971687AE ) - wiązka elektryczna drzwi prawy tył ( 8W0971687AD ) - wiązka elektryczna drzwi lewy przód ( 8W0971029BM ) - wiązka elektryczna drzwi prawy przód ( 8W0971030AL ) - klamka drzwi prawy tył ( 8W0959528 ) - klamka drzwi lewy tył ( 8W0959527 )
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Poniżej screen. Czy ktoś potwierdzi że ma tak samo czy może ja mam coś źle z kodowaniem? Wiem że nie działał mi carplay (działało tylko android auto) i sporo kombinowałem (choć starałem się wracać z ustawieniami jeśli coś nie dawało efektu). Problemem z carplay okazała się natomiast wyłączona Siri...
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Małą
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Jakie są? Co Cię interesuje? Mam kolorowy. Cały licznik to 8w5920771c. Przed wykonaniem kodowania dla ASI miałem mapy na zegarach.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś ale z Twojego komentarza wynika że mogę używać map z nawigacji i widok mapy na zegarach podczas gdy mam aktywowane Audi Smartphone Interface. Aktywowane, a nie w użytku (czyt. nie podłączony telefon). Po zrobieniu kodowania dla włączenia ASI, na zegarach mam kompas, nawet gdy nie mam podłączonego telefonu do pojazdu. Czy to jest normalne?
-
Wymiana portu usb charge only
Dopisując do poprzedniego, krótko mówiąc: - musisz ciągnąć instalację (wymienić wiązkę / dodać dodatkowe kable) od modułu usb do mib (schowek pasażera) - musisz zrobić kodowanie VCDS - musisz patchować mib (do niektórych trzeba dedykowaną kartę sieciową usb - patchowanie z poziomu komputera, dość skomplikowane dla laika / nie-informatyka) - sam moduł i wiązka może Cię kosztować 3/4 tej kwoty więc zastanów się czy nie lepiej komuś zlecić
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
A4 B9 2018, uruchomiłem sobie mapy na FIS i działały bardzo dobrze do momentu uruchomienia carplay Wie ktoś jakie to ma powiązanie i jak spowrotem uruchomić mapy? Na Fis mam tylko kompas bez względu na to czy telefon podłączony czy nie
-
Rozpoznawanie znaków, parametryzacja kamery i katastrofa w A4 B8
Trochę dużo tych błędów ale miałem podobną sytuację jak chciałem uruchomić asystenta pasa ruchu. Wróć z ustawieniami asystenta do początku (default value z poniższego linku). Jeśli pomoże to zrób kodowanie asystenta od nowa, z tym że wyłącz w jednostce 09 bajt 35 bit 0 (wg instrukcji trzeba to aktywować a to powodowało u mnie błąd, na internecie zalecają po prostu dezaktywować ten bit). Po tym wszystko hula.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Poproszę WAUZZZF41JA163485