Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

P.Wiśnia

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez P.Wiśnia

  1. 8E0 920 931C to licznik z kolorowym FISem dla A4 B7, benzyna, wskazanie do 260km/h. Licznik od S4 B6 ma nr 8E0 920 931A.
  2. Którego oświetlenia? W podsufitce?
  3. Oximo to najgorszy syf jaki istnieje, raz mi się trafiły to nawet ich założyć nie mogłem bo mocowanie się różniło. Poszła reklamacja, to drugie wychodziły poza szybę bo mocowanie nie było na środku. Tylko Bosch i Valeo. Bosch chyba A933S.
  4. Oznaczenie producenta: G 052 532 A2 Zamienniki: Castrol Syntrans V FE 75W80 oraz Ravenol MTF-2 SAE 75W-80. Tutaj więcej info:
  5. 5-cio biegowa skrzynia manualna: Komplet: 06B198141A Sama tarcza: 06B141031P
  6. A4 B6 2001r AWX Uchwyt węża klimatyzacji do intercoolera ma numer 8E0260759AN czy 8E0260759AC. ETKA podaje że niby 8E0260759AC, ale nie jestem pewny.
  7. Wyślij jaki masz rozmiar hamulców to ci dobiorę odpowiednie numery.
  8. Proszę o to numer uszczelki, jeden model pasuje do wielu oznaczeń silników: AVJ, AMB, BFB, BEX = 058 103 383 Q
  9. Witam, pacjent to moja A4 B6 1.9TDI AWX. Problem jest taki że czasami przy ruszaniu pojawiają się wibracje/podskakiwanie jakby auto miało zgasnąć. Problem pojawiają się nie zależnie od temperatury. Czasem występuje tuż po dłuższym postoju, czasem po krótkiej jeździe, czasem po dłuższej jeździe oraz czasami nie pojawia się wcale. Przed zmianą skrzyni biegów przy dodawaniu gazu na jałowych obrotach na 2,3 pojawiało się szarpnięcie. Teraz tego niema. Na jałowych obrotach były wibracje podobnej do tych jak przy ruszaniu. Teraz chyba tego niema. Poduszki pod silnikiem nie wylane, posiadają odpowiedną wagę 89,7g. Poduszka pod skrzynią biegów nie jest zerwana. Wymienione: skrzynia biegów z FEC na GBQ odbijak silnika dwumasa sprzęgło docisk łożysko oporowe wysprzęglik płyn w układzie pompka > wysprzęglik (dobrze odpowietrzone)
  10. Spróbuj CLH ale z odłączonym włącznikiem świateł.
  11. Ale był wymieniony na ten z B7 -- Dodam że CLH nie świecą w dzień, więc może uwalone lusterko dający sygnały impulsowo.
  12. Nie dzwoń, tylko zamów przez stronę. Z odbiorem osobistym. Jak zadzwonisz to doliczy dużą prowizje, na stronie nie masz prowizji.
  13. Oryginalna końcówka ma numer: 8E0 419 811B Najlepsza jest "LEMFORDER 25863 01" Ewentualnie jeszcze jest "TRW JTE143" Jeżeli chcesz je kupić tanio a nie w cenach intercarsu to polecam https://www.autocaros.pl/ z odbiorem na Al. Tysiąclecia 1 Elbląg Przed rozpoczęciem luzowania polecam palnikiem podgrzać kontrę. Ze zwrotnicy wyjdzie bez problemu, wystarczy wkręcić na górę śrubę i mocną walnąć młotkiem. Pozdrawiam kolegę z Elbląga
  14. Trzeba zmienić wsad licznika aby odczytywał prędkość z ABS. @Banan się tym zajmuje Sterownik silnika też nie otrzymuje prędkości. Informacje masz w tym temacie. "4. Naprawa nie działającego tempomatu, silnik ma problemy z ruszaniem"
  15. Zdarzyło mi się widzieć kilka chińskich marek. MG, Omoda oraz Jaecoo. Pojazdy góra kilku letnie. ASO tych marek w Polsce prawie nie istnieje. Gwarancja na te pojazdy jest na tyle ograniczona że mało co obejmuje. Nie oferują silników diesla, przynajmniej ja się nie spotkałem. Głównie benzyny, hybrydy i elektryczne(tych nie spotkałem). Moja opinia jest taka że te samochody wytrzymają tyle samo co aktualnie produkowane przez inne marki. Wszystkie nowe auta projektowane są przez księgowych a nie inżynierów. W każdym samochodzie z wymienionych wyżej marek zawieszenie i podwozie to tragedia. Jak 2 letnie auto może mieć większy nalot rdzy na podwoziu niż moje A4 B6 z 2001r? Osłony podwozia są dodatkowo płatne, 1 na chyba 8 samochodów je miało. Zawieszenie jest wykonane z gównolitu, jeden z właścicieli przyznał że po 2 latach musiał je już wymieniać. Wygłuszenie i skrzynie biegów też pozostawiają długo do życzenia. Przy 140km/h szum jest bardzo słyszalny.
  16. @Langista @marcy007 Jednak znaleźli jeszcze jedną. Brać FEC czy GBQ? GBQ jest nowsza, ale czy wytrzymalsza?
  17. Z bagażnika da radę zwolnić rygiel od siedzeń. Ewentualnie wywalasz subwoofer z półki. A potem rączką otwierasz oparcie.
  18. Wiedza tajemnicza. Tak czy inaczej jest to nieautoryzowane dostanie się do pojazdu. Jak masz sedana to dostaniesz się przez bagażnik.
  19. Po sprawdzeniu na szrocie około 100 skrzyń z A4 B6 w końcu znalazłem odpowiednią. Oznaczenie to GBQ. Wymienię i zobaczę, innego wyjścia niema.
  20. A któraś z tych będzie dobra? FEC 012300060BX występuje w A4 B6 1.9TDI 5B GBQ 012300061X występuje w A4 B6 1.9TDI 5B ENW 012300058JX występuje w A4 B6 1.9TDI 5B GBR 012300061BX występuje w A4 B6 1.9TDI 5B HFA/GFM/GBR 012300062P/PX występuje w A4 B6 1.9TDI 5B GYA 012300062L/LX występuje w A4 B6 B7 1.9TDI 5B
  21. Niestety ale musiałem postawić tą diagnozę w swojej furze. Uszkodzeniu uległa skrzynia biegów, a dokładniej łożyska wewnątrz skrzyni. Skrzynia wyje w trakcie jazdy, nawet przy jeździe na luzie, jeżeli wezmę lewarek na bok to dźwięk staje się głośniejszy. Po podniesieniu auta i kręceniu bez oporu. pojawia się dźwięk łożyska, nawet przy lekkim obrocie. Półosie, dyfer, łożyska kół wykluczyłem. Problem ewidentnie jest w samej skrzyni, wałek pewnie jest już przekrzywiony co powoduje narastanie dźwięku przy ruszaniu lewarkiem na boki w trakcie jazdy. Aktualnie miałem zamontowaną skrzynie o oznaczeniu FEC, niestety trudno dostępna. Jaką inną skrzynie mi polecicie? Może być bez impulsatora na skrzyni biegów. Bo i tak mam odczyt prędkości z ABS.
  22. 99% mechaników korzysta z zeszytów. Bo dodatkowe programy są płatne. No i nie umieliby ich używać. AutoData daje takie możliwości, ale i tak nikt z nich nie korzysta. Ja gdybym miał swój warsztat to trzymałbym wszystko w MYSQL. Wykonałbym bym stronę do dodawania i edycji danych. Bo jednak phpMyAdmin jest średnie, zwłaszcza dla więcej niż 1 osoby. A dla klientów byłby landing page na którym mogliby sprawdzić status pojazdu, co się z nim dzieje. Dodatkowo otrzymywaliby automatyczne wiadomości SMS wysyłane za pomocą bramki SMS lub podpiętego telefonu firmowego. Oczywiście sprawdzenie odbywało by się po id roboty, vin lub numerze rejestracyjnym. Strona taka zaoferowała by też dodatek do paragonu/faktury w postaci listy wykonanych prac, użytych części(wraz z numerem seryjnym), zaleceniami itp. Całość myślę że do wykonania w kilka dni. Wykonałbym to ale nie widzę takiej potrzeby, bo będzie się tylko kurzyć. Dodam że taka ankieta niema zbytnio sensu, bo odpowiedzą na nią tylko nieliczni którzy mają większą wiedzę w zakresie komputerów. Wynik ankiety będzie się mijał z rzeczywistością, i to nawet bardzo.
  23. Musisz zmienić wsad licznika. Zrobisz to za pomocą vag kkl + vag eeprom programmer. Jak poprosisz @Banan to ci zmieni w wsadzie. Potem z ABS ciągniesz kabel do sterownika silnika. Lub zmieniasz wsad sterownika silnika, ale tego samemu nie zrobisz. To też świetna okazja żeby zmienić licznik na kolorowy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.