Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

P.Wiśnia

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez P.Wiśnia

  1. Musiałbyś wysłać zdjęcie wlepki, na pewno w skrzyni biegów oraz w dyferencjale.
  2. Jakieś błędy w VCDS? Sprawdzona wiązka elektryczna? Jaka kompresja w cylindrze? Paliwo dostaje się do wtrysku?
  3. Podeślij więcej informacji na temat pojazdu. Bo z tego co widzę to w A4 B5 nie występował 100 konny silnik 1.9TDI ATD. Co do 1.9TDI ATD: Różnica wynika ze zmiany konstrukcji rozrządu: Wersja do 165 000: pasek: 038 109 119P rolka napinająca: 045 109 243C rolka odwracająca: 045 109 244A pompa wody: 038 121 011J amortyzator: 045 109 479B Continental: CT1028WP7 - plastikowy wirnik pompy wody + amortyzator CT1028WP9 - metalowy wirnik pompy wody Gates: KP15569XS-3 KP25569XS-3 - z amortyzatorem Wersja od 165 001 pasek: 038 109 119P napinacz: 038 109 243M rolka odwracająca: 038 109 244N pompa wody: 038 121 011J Continental: CT1028WP2 - plastikowy wirnik pompy wody CT1028WP4 - metalowy wirnik pompy wody Gates: KP55569XS-4
  4. 04L919501 - czujnik wchodzi w głowicę silnika:
  5. Daj zdjęcie jak on wygląda.
  6. Mechanizm automatycznego otwierania oryginalny czy samoróbka?
  7. Nie, podłączenie przewodów od cewki immobilizera nie spowoduje ominięcia go.
  8. Cześć, mam pacjenta A4 B6 1.9TDI AVF 2003r. Wymieniałem w nim maglownice na firmy Vika, zalałem płynem Febi 6161(dostałem go od tego co montowałem). Taką samą maglownice montowałem kilka razy i nie było problemów, nawet w drugim aucie tego samego gościa A4 B7. Maglownica zamontowana prawidłowo, sitko oraz zawór wyczyszczony. Problem w tym że podczas postoju na wolnych obrotach wspomaganie chodzi bardzo opornie. Myślę że przyczyną może być: Pompa (nie daje odpowiedniego ciśnienia na małych obrotach) Płyn febiego do wspomagania Zaworek zwrotny Maglownica??? Co o tym sądzicie, jakie są wasze przypuszczenia.
  9. Uszczelka obudowy komputera. Pewnie też zatkany odpływ pod serwo.
  10. Jedyna różnica to wysokość, k&n jest wyższy o 3mm. No i cena prawie 3x większa. Z postu wnioskuje że chcesz go zamontować do siebie. Dlatego k&n zamiast filtrona?
  11. W każdym sklepie motoryzacyjnym kupisz wężyki które się nadadzą do podciśnienia. No chyba że chcesz oryginał, to w ASO kosztuje on 224,77zł. Zamienników niema.
  12. Chodzi o przewód idący obok pokrywy zaworów oraz wchodzący do niej? Ma numery OEM: 03G 131 552AD, jest wykonany głównie z plastiku. Od strony z zaworkiem jest kawałek gumowego wężyku do trójnika(pompa, serwo, reszta)
  13. Pewnie chińczyk ma odwrócone działanie. Ewentualnie kupiłeś silniczek na prawą stronę a nie na lewą, ma on odwrócone działanie w stosunku do tego po lewej. Z tego co kojarzę to ten z prawej ma krótszą dźwigienkę, ale pewnie założyć się da tylko nie będzie pracował w pełnym zakresie. Dla potwierdzenia podeślij zdjęcie. Silniczek lewy: 8E1 820 511 Silniczek prawy: 8E1 820 511A
  14. Czy problem pojawił się tuż po zaślepieniu? Podeślij błędy silnika z VCDS.
  15. Gniazda wyrobione że chcesz większe?
  16. W jakim sensie nadwymiarowe? Za duże?
  17. Jako że na forum niema takowego spisu, a co jakiś czas pojawiają się posty na temat "jakiej firmy wziąć xxx". Postanowiłem zrobić listę, tak aby nie trzeba było powielać czegoś x razy. Wszystko jest ułożone alfabetycznie. Jeżeli jest numeracja, to z góry jest najbardziej zalecany producent. Alternator: Valeo, Bosch ERA Akumulator: Bosch, Banner, Centra, Continental, Varta Czujnik ABS: VW OE Hella Continental/ATE Bosch Delphi MEAT & DORIA Czujnik temperatury płynu/paliwa: VW OE Hella Febi Czujniki airbag (np. zderzenia): VW OE Bosch TRW Czujnik wspomagania parkowania(PDC): Hella SKV Czujnik impulsów na skrzyni biegów: Hella/Bosch SKV Vika Czujnik poziomu paliwa: Continental/VDO Elementy zawieszenia: Lemforder TRW Febi SKV Filtr paliwa/oleju/powietrza/kabinowy: FILTRON MANN Końcówka drążka kierowniczego: TRW Lemforder SKF MEYLE SKV Klimatyzacja: Denso - sprężarka, parownik, osuszacz MEYLE - czujniki Linki ręcznego: TRW Bosch Linex Łożyska kół: SKF MEYLE SNR SKV Łącznik stabilizatora: Lemforder TRW Napinacz paska wielorowkowego: Gates INA SKF SKV Oleje silnikowe: Castrol Motul Mobil Odpowietrzenie skrzyni korbowej(odma): Topran, Febi, Vika, Polcar Pasek/ki wielorowkowy/e: Continental Gates SKF Pompa ABS: Bosch Pompa łopatkowa (wspomagania): ZF Bosch TRW SKV Pompa tandemowa(vacuum): Bosch Luk Pompka płynu do spryskiwaczy: Continental/VDO Hella Meyle VIKA Pokrywa zaworów: VW OE Reflektory: Valeo Hella Depo TYC Rozrusznik: Bosch/Valeo Hella Magneti marelli Rozrząd (pasek, napinacz, pompa wody): Continental Gates INA SKF Poduszki/odbój silnika: poduszki- Avon odbój - VW OE, Lemforder Przekładnia kierownicza: ZF/Koyo VW OE Vika Przepływomierz: VW OE Continental/VDO Bosch Hella Valeo Magneti marelli SKV Płyn chłodniczy: Borygo/Petrygo Febi Płyn hamulcowy (DOT): ATE TRW Motul Febi Płyn wspomagania: VW OE Febi Sprzęgło, koło dwumasowe Sachs Luk Sprężyny: Sachs KYB Eibach Świece zapłonowe: NGK Bosch Tarcze/Klocki: TRW Brembo ATE Termostat: Mahle Wahler Uszczelki/uszczelnienia/pasty uszczelniające Elring, Victor Reinz Wycieraczki: Bosch Valeo Zaciski hamulcowe: TRW SKV Zawory elektropneumatyczne: Pierburg SKV Żarówki: Osram, Hella, Philips, Valeo Żarniki: Osram Philips
  18. Według schematu za pozycje siedzenia kierowcy odpowiada czujnik G553. Przewód idzie z pinu 54 wtyczki ABS do pinu 8, czarnej 10 pinowej wtyczki siedzenia. Przewód idący w fotelu ma kolor czarno/żółty. U ciebie takiego przewodu nie widzę. A to nie są przypadkiem fotele z B8? A tutaj schemat:
  19. Te błędy nie wskazują na problem z pozycją czujnika. Możliwe przyczyny błędów: uszkodzony czujnik (sprawdź rezystancje, między pinem 30 a 31 kostki sterownika ABS, powinna wynosić coś około 1.7-1.8 kΩ) uszkodzona wiązka (sprawdź ciągłość) uszkodzony sterownik ABS
  20. Jakie dokładnie podświetlenie? Lampki w podsufitce? Diody w przyciskach np. ESP? Podświetlenie nóg? Za te podświetlenia odpowiadają 3 różne moduły.
  21. Robiłeś adaptacje regulacji sprzęgła? Znalazłem temat o którym myślałem, tutaj też nie było problemu przy ruszaniu na wstecznym. A tutaj kolejny podobny:
  22. Raczej nie, między łożyskiem a wieloklinem jest kawałek. Więc nie byłoby i tak luzu, jeżeli łożysko go by nie miało.
  23. A sprawdź czy jak ruszasz tyłem pod górkę to problem też występuje.
  24. Pewnie luz na łożysku flanszy. Powinno się dać wymienić bez sciągania skrzyni, po odkręceniu półosi masz tam 1 śrubę na środku. Potem tylko ściągaczem wyciągasz łożysko wewnętrzne. Swoją drogą jakie teraz badziewie produkują.
  25. Najlepiej jest sprawdzić błędy za pomocą VCDS. Ale to będzie problem w samym zamku, bo jeżeli byłyby kable to po otwarciu z wkładki nie otworzyła by się reszta drzwi.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.