Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kowal

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kowal

  1. nienajgorzej ale pasowałoby jej nabrać w klacie
  2. cześć wszystkim moskal i co było na gołe klaty z kasią?
  3. I ch.j z przeglądem , szyby nie przeszły. Moskal bardzo ciemne masz? nie dało rady posmarować?
  4. Raga sprawdź PM
  5. http://www.allegro.pl/item537694692_audi_a4.html taka cena?
  6. tylko czekać jak aż my wejdziemy
  7. patrzcie jak Słowakom się powodzi
  8. To jest raczej chorus I. A co z GALĄ w chorusie II? (). chorus jest uboższy niż concert i nie da sie ukryć że gra też nieco gożej muszę przyznać że z BOSE na pokładzie nie jest źle
  9. http://www.joemonster.org/art/10707/Jak_dorosne
  10. nie ma nikt polskiej instrukcji do Chorusa II? ja mam niemiecką ale nie szprecham
  11. Na tej stronce jest pare ciekawych okazów do zobaczenia http://www.a4mods.com/library/wheels/?bcsi_scan_001EAEB9C4B52967=AZ3ZMCpxhUwpf8ha3a+MXRwAAADRPmoe
  12. RS6 i avant mailina te na zdjęciach to są 18 czy 19?
  13. bierz go na spota
  14. Na szczęście nie mam uszkodzeń, które by mi przeszkadzały w jeździe. Mam nadzieje, że u mnie sąd pójdzie w miarę szybko bo jestem zameldowany w rodzinnym mieście i tam będę chciał żeby odbyła się sprawa. A że jest to małe miasto to nie powinno być długich terminów.
  15. zapytaj boberka :polew:
  16. Ja wstępnie planuję
  17. artur28 możesz powiedzieć jak wygląda sytuacja z kosztami rozprawy i jak wyglądał Twój przypadek. Czy w przypadku kiedy wygram sprawę mogę obciążyć kosztami ubezpieczyciela? Ile trwała u Ciebie cała afera w sądzie?[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 09:44_________________________________________________Mały update w sprawie. Zamieszczam kolejne pismo, które wysłałem do PZU. Dalej już jestem zdecydowany na sąd. Mecenas, z którym rozmawiałem mówił, że sprawa jest w 100% wygrana. WNIOSEK – ODWOŁANIE W odpowiedzi na Państwa pismo z 5 stycznia 2009 r. i w związku z wypłaceniem w mojej sprawie kwoty bezspornej, która została bezprawnie zaniżona wnoszę o wypłacenie pozostałej kwoty zgodnie z przedstawioną przeze mnie wyceną przygotowaną przez autoryzowaną stację obsługi Audi. W przedstawionej przez Państwa wycenie naprawy nie uwzględniono naprawy chłodnicy klimatyzacji, która została uszkodzona w wyniku przedmiotowego zdarzenia drogowego. W związku z tym wnoszę również o uwzględnienie tej naprawy w wycenie. Podkreślam, że nie wyrażam zgody na zastosowanie części alternatywnych, ponieważ uszkodzony pojazd posiada części oryginalne pochodzące od producenta. UZASADNIENIE W swoim piśmie po raz kolejny powołują się Państwo na rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 stycznia 2003 roku w sprawie wyłączeń określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencje. W związku z tym ponownie informuję, że wyżej wskazane rozporządzenie nie ma zastosowania w przypadku ustalania wysokości odszkodowania z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, gdyż są to przepisy, które nie dotyczą odpowiedzialności cywilnej ani rozliczeń z tytułu umowy ubezpieczenia. Za powyższym stanowiskiem przemawiają nie tylko argumenty o charakterze normatywnym, w tym prawotwórczym, ale również zasady, reguły oraz metody wykładni obowiązujące w polskim systemie prawa. Jeżeli zaś chodzi o ustalony przez Państwa maksymalny poziom akceptowanych cen części to żaden przepis prawa regulujący zakres odpowiedzialności gwarancyjnej ubezpieczyciela z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności posiadaczy pojazdów mechanicznych nie upoważnia zakładu ubezpieczeń do jednostronnego wyboru cen części zamiennych dla ustalenia wysokości odszkodowania. Sąd Najwyższy stanął na stanowisku, że z zasady wyrażonej w art. 363 §1 k.c. (na który się Państwo powołują) wynika, że w razie uszkodzenia rzeczy w stopniu umożliwiającym przywrócenie jej do stanu poprzedniego osoba odpowiedzialna za naprawienie szkody jest obowiązana zwrócić poszkodowanemu wszelkie celowe, ekonomicznie uzasadnione wydatki poniesione w celu przywrócenia stanu poprzedniego rzeczy uszkodzonej. Do wydatków tych należy zaliczyć także koszt nowych, oryginalnych części i innych materiałów, których użycie było niezbędne do naprawienia uszkodzonej rzeczy. Jak więc wyraźnie wynika z powołanego stanowiska sądu, pojęcie ekonomicznie uzasadnionych wydatków musi mieć odniesienie przede wszystkim do stanu sprzed szkody i nie powinno być powoływane w kontekście abstrakcyjnym. Celowe i ekonomicznie uzasadnione wydatki nie oznaczają dokonania naprawy z najmniejszym nakładem sił i kosztów i wymiany części oryginalnych na alternatywne. W sytuacji braku zgody pokrzywdzonego do zastosowania części alternatywnych, sugerowanie źródeł zaopatrzenia ocenianych jako korzystne przez ubezpieczyciela nie stwarza automatycznego uprawnienia do przyjmowania w rozliczeniu szkody cen części alternatywnych, gdy przedmiotem naprawy lub wymiany są oryginalne części pochodzące od producenta pojazdu. Jeżeli więc sprawca szkody ma obowiązek zrekompensować zaistniałą stratę, a poszkodowany posiadał w swoim aucie zamontowane części oryginalne, to ma on prawo użyć do naprawy części oryginalnych, a podmiot zobowiązany do wypłaty odszkodowania, ma obowiązek zwrócić w pełni koszty takiej naprawy. W tej sytuacji oczywiste jest, że zamontowanie w miejsce części oryginalnej, pochodzącej od producenta pojazdu – części nieoryginalnej – nie jest przywróceniem stanu poprzedniego. Podobnie ustalenie sumy odszkodowania w oparciu o ceny części alternatywnych nie stanowi świadczenia odszkodowawczego umożliwiającego nabycie przez poszkodowanego części zamiennych oryginalnych pochodzących od producenta. Tylko naprawa w autoryzowanej stacji obsługi i przy użyciu oryginalnych części producenta gwarantuje przywrócenie stanu technicznego sprzed zdarzenia. Dlatego zakład ubezpieczeń powinien uznać za właściwe ceny części oryginalnych i lokalne stawki za roboczogodzinę, przedstawione w kosztorysie autoryzowanej stacji obsługi producenta samochodu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że nawet najbardziej staranna naprawa samochodu nie zapobiegnie zmniejszeniu jego wartości rynkowej w stosunku do jego stanu sprzed szkody, bowiem sam fakt uczestniczenia samochodu w kolizji wpływa na obniżenie jego wartości (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 12 października 2001 r.; III CZP 57/01; OSNC 2002/5/57). Na Państwa prośbę w załączeniu przekazuję kserokopię książki serwisowej pojazdu i informuję o możliwości udostępnienia oryginału do wglądu. Jednocześnie zwracam uwagę, że fakt dokonywania (lub nie) przeglądów okresowych w autoryzowanej stacji obsługi jest zdarzeniem prawnie nieistotnym z punktu widzenia zakresu odpowiedzialności gwarancyjnej zakładu ubezpieczeń z tytułu odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego. Brak jest bowiem jakiejkolwiek normy prawa materialnego, która uzależniałaby ustalanie wysokości świadczenia odszkodowawczego i sposobu naprawienia szkody od faktu dokonywania lub nie przeglądów w autoryzowanej stacji obsługi. Mając na względzie powyższe wnoszę jak we wniosku. Informuję również, że w razie niepomyślnego dla mnie zakończenia sprawy, skieruję sprawę na drogę postępowania sądowego.
  18. Może Ci się myszy zagnieździły A tak poważnie to też mam podobnie u siebie. Sam jestem ciekaw czy to normalne. Coś jakby się klima "wygaszała" po wyłączeniu silnika.
  19. Najlepsze jest to, że większość ludzi do których dzwonią wogóle się nie orientuje, że to ściema Wykorzystują to, że ludzie zamuleni z rana Jakiś czas temu dzwonili do jednostki wojskowej bo szukali dawcy dla Jarka Kaczyńskiego. Gość wszystko posłusznie zapisał i powiedział, że za 30 minut będzie miał już info :polew:
  20. U mnie nie loto mój momputer jest zabezpieczony przed wszystkimi rozrywkami. Dobrze, że forum działa
  21. Powitać ma ktoś jakiś pomysł jak się zmotywowac do pracy z rana?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.