Treść opublikowana przez pawelwor
-
Pytanie odnośnie 180konnego silnika 2.5 TDI
Ty tak twierdzisz Jeśli tanio wyrwałoby się kompletny silnik to czemu nie? Nie widzę przeszkód.
-
Pytanie odnośnie 180konnego silnika 2.5 TDI
A w B7 nie były już 2.0 CR 170KM? Wydawało mi się, że CR nie miały już wady z pompą oleju?
-
Pytanie odnośnie 180konnego silnika 2.5 TDI
Skoro mowa już o swapach na nowsze silniki to parę pytań mam 1. immo3 w A4 B5 to liczniki z białym podświetleniem? 2. Jeśli chcieć włożyć np. 2.0 CR do budy 2.5 po 2000 roku to czy elektronika się zgra (chodzi mi o elektronikę poza wiązką silnika)? 3. j/w ale czy ASR/ESP z b5 będzie działać po włożeniu 2.0/1.9 nowszych konstrukcji, bo gdzieś przeczytałem, że wkładając 1.9 z B5 (90KM/110KM) nie działa? 4. rozumiem, że do 2.0 CR pasuje manualna skrzynia z 2.5 (DQT, DQS, FTF, tak jak do 1.9 (zostawiając sprzęgło dedykowane wkładanemu silnikowi)?
-
Zegary w Audi A4 B5
Co Ty z tą farbą?? Nie wprowadzaj kolegi w błąd. W zegarach z 1998 nie ma żadnej koloryzującej foli, są tylko diody czerwone, a tarczka nie koloryzuje światła.
-
Ori osłona szyby przedniej audi?
Tego na zewnątrz się nie wystawia Jutro do centrum motoryzacyjnego podjadę, może mają te uniwersalne Rikardo, ten wymiar 130x60 to właśnie na nasze szyby?
-
Ori osłona szyby przedniej audi?
Skoro tak to nie ma tematu
-
Ori osłona szyby przedniej audi?
Bo jak stawiam na dworze to cholernie się nagrzewa wszystko przez przednią szybę od słońca, a to by trochę złagodziło skutki słońca, jest dopasowane i ładnie wygląda
-
Zegary w Audi A4 B5
Żadna folia, on ma 98 rok. Są normalne, czerwone diody.
-
Ori osłona szyby przedniej audi?
Jest gdzieś w Polsce do dostania ori osłona przeciwsłoneczna przedniej szyby, poza aso oczywiście, w normalnych pieniądzach? Znalazłem jedynie na ebayu, a ściąganie z zagranicy takiej rzeczy nie widzi mi się Jej numery: ZAW 400 811 ZAW 400 814 ZAW 400 816
-
[ALL B5] Czy podsufitka poliftowa podejdzie do przedlifta?
To jeszcze parę uwag co do rączek ode mnie. Potrzebne blachowkręty o dł. gwintu 48-50mm, główka i grubość taka sama jak blachowkręty przed liftem; Potrzebne wiertła o grubości 3,5 i 4,5 + ew. mniejsze, żeby zrobić pierwszy otwór prowadzący. Dobrze jest zrobić z ori plastikowym bolcem, bo on trzyma aluminiowy dystans, jak nie ma rączek przykręconych; Co do poliftowych uchwytów na siatkę to potwierdzam, że tylko większa rzeźba. Z tyłu trzeba by uciąć uchwyt i go przyspawać, a po środku jeśli nie spawać, to zrobić tulejkę w kształcie wąskiego trapezu, bo otwór do przykręcenia (ale nie ori przedlifta na ampula, bo jest przesunięty w stosunku do uchwytu) blachowkrętu jest pod kątem. Aha, jeszcze jedno. Jakbyście wiercili otwory to podłóżcie sobie jakąś folię, bo naprawdę ciężko odkurzać opiłki z siedzeń i podłogi
-
Jaką dokładkę tylenego zderzaka zamiast ori?? SEDAN LIFT b5
To już lepiej polecę KOŃCÓWKA WYDECHU, TŁUMIKA - TUNING WM SPORT (2500147974) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Pasują idealnie po ucięciu ori na prosto i wyglądają prawie jak rs4 Tak wyglądały na moim: P1070884.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl P1070883.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl Oczywiście za tą cenę nie będziesz miał nierdzewki i po zimie może rudy się pojawi Osobiście zmieniłem ostatnio na zakrzywione 45 stopni w dół, podobne do tych z nowszych TDI, bo miałem dosyć czarnej d*py 2 godziny po umyciu samochodu.
-
Czym steruje przekaźnik 214? Problem z tym przekaźnikiem
To ja już nic nie wiem Wypiąłem ten przekaźnik 214 i nic niedziałającego nie rzuciło mi się w oczy podczas jazdy. Jednak za coś ten przekaźnik musi odpowiadać? Wentylator elektryczny klimy chodzi nawet bez tego przekaźnika, więc to nie od niego. Mógłby ktoś w elsie sprawdzić, może coś o nim będzie?
-
Pompka w baku chodzi na wyłączonym silniku..
Wprowadzono mnie w błąd, sprawdziłem i na deklu zbiornika paliwa jest tylko jedna wtyczka 4pinowa, więc nie może być pompki. W dalszym ciągu pytanie co chodzi mi w tych okolicach nawet na wyłączonym silniku?
-
Czym steruje przekaźnik 214? Problem z tym przekaźnikiem
Ja już szukałem od jakiegoś czasu zanim napisałem na forum i jak widać nie mam już po prostu pomysłów
-
Podejdą boczki z avanta 99-01' do sedana 97'?
Boczki w avantach i sedanach są takie same. Polift czy przedlift to też bez różnicy. Jedynie patrz, czy są korbki/elektryka oraz czy ma miejsce na głośniki (w sumie to każdy ma, ale trzeba sobie wyciąć i założyć maskownicę). Polift miał dodatkowo dwukolorowe boczki.
-
Sterownik centralnego z allegro
Będzie zamykać/otwierać drzwi, domykać automatycznie szyby po zamknięciu, błyskać będą kierunki, czyli prawie jak oryginał. Minusem jest słabej jakości scyzoryk, od drugiej strony ma normalnie śrubki, groty które dają łatwo pękają i ogólnie sam mechanizm otwarcia grota się wyrabia na tyle, że będzie Ci luźno latał grot. Osobiście używam tego, ale pilot bez grota mam jako breloczek
-
Czy tak powinno być...??
Raczej ciężko bez demontażu odbłyśnika, a co do kosztów to zajrzyj tutaj: Pytanie dotyczące naprawy oświetlenia samochodowego | regeneracja reflektorów samochodowych a najlepiej zadzwoń.
-
Dziwne zachowanie silnika
Zauważyłem to już jakiś czas temu, ale dzisiaj stojąc przed Świdnikiem w korku bawiłem się gazem i odkryłem dziwną sytuację. Otóż kiedy wciskam gaz mając jednocześnie wciśnięty hamulec obroty rosną i w pewnym momencie jest stuknięcie od strony silnika (lekko buda się zakołysze nawet) i obroty spadają bardzo powoli do ok 1100obr/min (ciągle mając wciśnięty gaz, nawet na maksa). Po puszczeniu hamulca tak jakby wraca wszystko do normy. Sytuacja się nie zdarzyła, kiedy nie wciskałem hamulca. Czy to normalne, czy coś znowu dolega mojej A4?
-
Czym steruje przekaźnik 214? Problem z tym przekaźnikiem
Przetarcie raczej nie, bo by się to wtedy ciągle działo. Opornika nigdy nie zauważyłem odkąd mam samochód, a grzebałem w okolicach czujnika nie raz. Vagiem sprawdzę w czwartek, chociaż czarno to widzę... ---------- Post dopisany 19-07-2012 at 17:41 ---------- Poprzedni post napisany 16-07-2012 at 21:55 ---------- Wskazania temperatury pokazywane są poprawnie, rośnie ona tak jak powinna, w normalnych warunkach po przejechaniu się zatrzymuje się na ok 88,4. Wychodzi więc na to, że z czujnikiem jest wszystko OK. Błędów też innych nie ma. Czego się uczepić w takim razie? Czy można jeździć z wyjętym przekaźnikiem? Co się wtedy dzieje podczas pracy bez niego (albo nie dzieje)?
-
Czy tak powinno być...??
Ja też myślę, że mógł się wypalić odbłyśnik za soczewką
-
Pompka w baku chodzi na wyłączonym silniku..
Słychać to od spodu przy prawym tylnym kole. Dźwięk przypomina coś jakby pompkę, działający cicho dogrzewacz powietrza czy coś podobnego. Słychać to dopiero po zbliżeniu ucha w okolicę koła. Oczywiście samochód w tym czasie nie używany, zamknięty. Pompkę centralnego wykluczyłem. Miałem wrażenie, że to coś ze zbiornika, ale przecież w AFN'ach nie ma w zbiorniku pompy podobno... ---------- Post dopisany 17-07-2012 at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany 16-07-2012 at 21:44 ---------- Nikt nie wie co tam jest w AFNie? ---------- Post dopisany 18-07-2012 at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2012 at 20:39 ---------- OK, dowiedziałem się, że we wszystkich quattro 1.9 jest pompka w baku, taka sama jak w 2.5. Dlaczego więc ona chodzi na wyłączonym silniku?
-
Czym steruje przekaźnik 214? Problem z tym przekaźnikiem
Sprawdziłem kostki i zaśniedziałych styków nie zauważyłem, spsikałem dla pewności kontaktem S, ale nadal przekaźnik wariuje. Jakieś pomysły jeszcze?
-
Czym steruje przekaźnik 214? Problem z tym przekaźnikiem
Problem polega na tym, że na początku przy około 3000obr/min zaczął szaleć przekaźnik 214 (bzyczał non stop jak się od ok 3000 obr), teraz już nawet potrafi od 2000obr/min. Wymieniłem ten przekaźnik, czujnik temp płynu i jestem w plecy 150zł. Sprawdziłem też połączenia kostek, ale nie są zaśniedziałe. Błędów nie ma, poza jednym, ale mam go od dłuższego czasu i dotyczy chyba pompy wtryskowej (coś z regulacją początku wtrysku) Czego mam się uczepić, bo to bzyczenie jest coraz bardziej dobijające? Zmieniłem temat
-
"Luźne" połączenie jarzm z zaciskami
Masz na zbyciu na tył do quattro bez takich luzów?
-
"Luźne" połączenie jarzm z zaciskami
Ale to aż taki luz, że mogę ręką przesuwać zaciski góra-dół, lewo-prawo?