Treść opublikowana przez pawelwor
-
"Luźne" połączenie jarzm z zaciskami
Ostatnimi czasy strasznie drażniło mnie metaliczne walenie po jeździe na nierównej nawierzchni, obstawiałem, że coś się odkręciło w układzie wydechowym, ale nic nie znalazłem, jednak uwagę moją przykuły tylne jarzma. Rozumiem, że to nienormalne, że te metalowe kołki z gumką sterczące z jarzm, do których przykręca się zaciski mają luzy na boki przez co cały zacisk lata na boki prawdopodobnie powodując hałas na nierównościach? Czy w związku z tym, muszę wymieniać jarzma, czy tylko te kołki?
-
Końcówki tłumika zakrzywione
Będzie trzeba kombinować (czyt. więcej zapłacić), bo spodobała mi się (bez naklejek oczywiście) taka Końcówka tłumika nierdzewna diesel wygięta w dół (2472169232) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Dziękuję za pomoc
-
Końcówki tłumika zakrzywione
qwa, jak ja szukałem... Podpowie ktoś jeszcze jaka jest średnica w ori tłumiku 1.9 tdi b5?
-
Końcówki tłumika zakrzywione
Orientuje się ktoś, gdzie można dostać końcówki podobne do tych z nowych 2.0/3.0, albo też i ori, ale nie z całym wydechem, tak żeby móc jakoś normalnie je przyspawać? Allegro przeglądam od jakiegoś czasu i nic nie ma, a już krew mnie zalewa, jak widzę taki widok 2-3 godziny po umyciu auta:
-
[B5 AFN] Brzydkie Avaciątko By MaxsteRR.
Coś mi się kojarzy, że jakieś problemy były z pokazywaniem prędkości na tej skrzyni po przekładce... To już jest ogarnięte rozumiem? W jaki sposób? I kto mi znajdzie taką skrzynie do quattro?
-
Wymieniony zderzak - lift czy nie? (dziwne kratki)
A mi to wygląda na zderzak poliftowy, ale był naprawiany, wiec przetłoczenie wzdłuż zderzaka zostało spolerowane. Widać też, że miejsce na kratkę ma zagięcie do kratki z polifta, a nie do przedlifta. Dokładka zresztą również wygląda na poliftową.
-
[B5 AEB] Blue Strawberry Turbo
Pięknego przykładu to Ty nie dałeś
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wciskasz do końca te wskazówki? Jeśli tak to powinno bardzo mocno siedzieć, bo wtedy nawet ręcznie nie jest łatwo ich przesunąć.
-
[ALL] Woda po lewej stronie auta
Po wyjęciu całej obudowy ECU na pewno zobaczysz ją
-
Za co odpowiada przekaźnik 214?
Ja nie chce sprawdzić świec, tylko czy idzie prąd na świece po wyjęciu przekaźnika, ale jak wiadomo, w dodatniej temperaturze świece się nie załączają.
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
A no tak, zapomniałem że masz benzynę, bo pisałem jak to jest w TDI Tak więc jak stoisz przodem do silnika to po lewej, mniej więcej pod akumulatorem na lewo od skrzyni biegów.
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
Kebes, wylot tej rurki znajdziesz mniej więcej nad katalizatorem schowany za osłoną termiczną (wkładasz rękę między karoserię, a osłonę). Ręką wyczujesz lekko wypukłą czarną gumową zatyczkę DementorIRL, rynienkę wsuwa się w metalowe coś tam, które są po obu stronach obudowy filtra. Na tej stronie masz foty jak to wygląda http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-wymiana-filtra-kabinowego-foto-story/ (czwarty wiersz, pierwsza fota)
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
Nad filtrem powinna być jeszcze rynienka, jeśli jej nie ma to obowiązkowo dokup. Widać ją na tym zdjęciu: ---------- Post dopisany at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany at 16:52 ---------- Kebes, dzisiaj uszczelniłem i u siebie. Proponuję dla pewności jeszcze wyjąć obudowę filtra (tą, w którą wkłada się filtr, jest na 3 nakrętki roz.10) i obkleić jakimś silikonem wnękę wokół dolnej uszczelki. Przy okazji za nią jest dużo syfu, to zaopatrz się w odkurzacz, żeby do środka nie poleciało
-
Za co odpowiada przekaźnik 214?
Jak mogę to sprawdzić w lecie, kiedy świece nie grzeją? Miernikiem do fajki, czy jak?
-
[B5 1Z] projekt złomek ;]
Założę się, że tą zieloną A4-ką co stoi za twoją
-
Za co odpowiada przekaźnik 214?
Raczej na pewno nie, bo wydech w dieslu jest po prostu gołą rurą. Wspomnę jeszcze, że przypadkiem zwarłem któreś piny w tym przekaźniku (na wyłączonym zapłonie) i coś głośno pierd....ło z okolic silnika Ponadto silnik można uruchomić bez tego przekaźnika, nie wiem jednak jak jest podczas jazdy.
-
Za co odpowiada przekaźnik 214?
W silniku 1.9 TDI AFN. Przekaźnik znajduje się pod kierownicą. Przy około 3000obr/min strasznie szybko pstryka. Google nic mi nie mówią za co odpowiada on w dieslu..
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
Jeśli chodzi o zjechane "+" w podszybiu to lutownica w rękę i zrób sobie wyżłobienia tak, żeby można było je odkręcić większym płaskim śrubokrętem Może woda leje Ci się w tym samym miejscu do środka co i u mnie.. Przed zrobieniem zdjęć było w tym miejscu dużo syfu i kawałek silikonu, który stwardniał i odpadł od miejsca w którym powinien być, czyli tam gdzie rudego widać.
-
[B5 AFN] Woda pod tylnym lewym dywanikiem od strony tunelu - środek auta
kebes, podnosiłeś wykładzinę, żeby sprawdzić czy mokro jest tylko z tyłu? U siebie dzisiaj zauważyłem mokrą podłogę za pasażerem, podniosłem wykładzinę i okazało się że z przodu (pod nogami pasażera) również jest mokro, tyle że w tym miejscu jest tak gruba wykładzina, że nie przecieka do góry. Zidentyfikowałem również miejsce, w którym przecieka. Później pokażę dokładne zdjęcia gdzie woda się wlewa i jaką drogę pokonuje już w środku auta. Mam ponadto ważne pytanie, tj. czym uszczelnić karoserię? Znacie jakiś porządny środek/silikon, ale nie taki normalny, który wchodzi w reakcję z metalem i powoduje rdzę? Oczywiście musi być odporny na warunki atmosferyczne, zimno, ciepło, żebym znowu nie musiał suszyć tej wykładziny...
-
Osłona silnika
Niektórzy dorabiają sobie taką gąbkę wyciszającą. Ważne żeby była odporna na wysokie temperatury.
-
Osłona silnika
Górna powinna mieć od wewnętrznej strony gąbkę wyciszającą.
-
Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu pilotem...
A czy w pierwszym poście nie napisałem, że chcę wykorzystać moduł, aby uzupełniał ori centralkę o brakujące funkcje? Prościej już chyba nie potrafię wytłumaczyć. Temat do którego link podałeś bardzo się przyda, dzięki, coś będę kombinował
-
Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu pilotem...
Takie coś ciągle miałem i mam. Z ori centralki po wciśnięciu przycisku zamykania idzie jakiś tam sygnał z któryś pinów. Chcę ten sygnał wykorzystać i połaczyć go z modułem, żeby wykorzystał ten sygnał do aktywacji domknięcia drzwi. Jakby ktoś miał schematy ori centralki i takiego modułu to bym sobie poradził
-
Automatyczne domykanie szyb po zamknięciu pilotem...
Nie wiem, czy ten z allegro ma te same funkcje co ten zamontowany u mnie od paru lat (wygląda z zewnątrz tak samo ), ale u mnie działa automatyczne domykanie z niego i chodzi mi o to żeby ten moduł (mój) zgrać jakoś z ori centralką.
-
Osłona silnika
Moja uwaga jest trafna, bo dolna nie wycisza, tylko górna, a swoje obliczenia możesz.... Inną rzeczą jest to, że wy myślicie o dolnej, która nie wycisza, a ja o górnej która wycisza.