Treść opublikowana przez pawelwor
-
Wymiana nagrzewnicy manualnej
Nie jestem pewien, ale jesli chcesz z silniczkami to u Ciebie trzebaby jescze wymienic cala obudowe parownika, wiekszosci czujnikow nie masz i pewnie paru innych rzeczy.
-
Wymiana nagrzewnicy manualnej
Jaka nagrzewnica z silniczkami?? W b5 nagrzewnica jest zwykla chlodniczka z wyjsciem na dwa weze. A jesli chodzi o silniczki klap to juz trzeba miec cala obudowe z parownikiem, czujnikami, silniczkami i klumatronikiem zeby to dzialalo.
-
schemat podgrzewania siedzeń, potrzebny
Jesli Ci sie nie spieszy to jak bede w domu wrzuce schemat elektryczny, ktory jakis czas temu zrobilem sobie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie dajcie sie namowic na zamienniki, bo jak bardzo cieplo to sie kurcza...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
WhyMe, co do klockow hamulcowych to jesli masz licznik z bialym podswietleniem po 2000 roku to zmiana kodowania nic nie da. Masujesz pin2 w niebieskiej albo zielonej kostce, sprawdz dokladniej na schemacie
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Pooglądaj sobie testy w terenie, a nie na rolce w garażu i wtedy oceniaj
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeśli oba to VDO, oba maja cyfrowe zegarki i FIS to pasują bez problemu. Pytanie... O co chodzi z tym mini liftem w A6, czym te liczniki się różnią? ---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:25 ---------- Do każdej A4 w której przepustnica jest sterowana elektronicznie założysz tempomat bez problemu.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Oryginalnie? wzdłuż kolumny kierownicy i później pewnie gdzieś za licznikiem wiązki licznika i manetki łączą się i tam sobie zawija do licznika, ale to moje gdybanie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Całej raczej nie, bo nikt pewnie nie będzie chciał się bawić z rozpruwaniem wiązek, ale wystarczy jak będzie z 10-20cm, z drugiej strony od szarej jak będziesz miał podobnie to tylko zlutować. Parę minut roboty ---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 18:06 ---------- Co do buzzera po otwarciu drzwi to on uaktywnia się chyba dzięki pinowi 21 niebieska kostka, czyli Door contact, driver's side, więc ciężko z tym byłoby:wink:
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Mam tylko jak samochód jest uwalony To powód, dlaczego je zmieniłem, szczególnie w cieplejsze dni, w przeciwnym wypadku nie zmieniałbym ich ( troszeczkę krzywo przyspawała mi się lewa końcówka): Wydaje mi się, że na Twoim lepiej by to wyglądało niż u mnie, bo masz dokładkę w kolorze
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Miałem i te na poczatku, wg. mnie nie pasują A4 b5, są za duże i rdza mi je w końcu brała. Zmieniłem na takie: WM Sport Końcówka Tłumika STAL NIERDZEWNA NOWA (2913460847) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Wyglądało to na prawdę super, takie ala RS$, pasują idealnie na rurki po ucięciu ale też brak zabezpieczenia przed rdzą. Jednak jak już zaczęło mnie drażnić ciągłe mycie d*py z sadzy to zmieniłem na te zakrzywione ;-) Poszukam zdjęć z tymi wm sport
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
Nawet wygląda na stalówkach Większe kominy by się przydały Od siebie polecam do tdi, ale zakrzywione 45 stopni w dół, żeby nie myć co chwilę tyłka a4-rce jak to jest z prostymi Osobiście kupiłem takie KOŃCÓWKA TŁUMIKA NIERDZEWNA MICHAEL SPEEDER DIESEL (2956493756) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , są grubsze od oryginalnych, rdza się ich nie ima i po odpowiednim docięciu (normalnie trochę za długie, u mnie za mało skrócone trochę) i zerwaniu naklejek będą prezentować się na prawdę ładnie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
OK, ja w sumie swój też muszę obejrzeć, bo chyba mi padł to się porówna przy okazji
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Może Cię to zmotywuje do szybszego ukończenia tutka :decayed:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
żółta pin8 -> niebieska pin 21
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zmotywowało mnie przeczytanie prawie 200 stron do tego:decayed: Bronson poruszył dobrą kwestię (pozwolę sobie wkleić tutaj treść): "Tak na szybko - Pin 6 Zielonej kostki 32pin tylna klapa - zamknięta klapa - obwód otwarty, otwarta klapa obwód zamknięty do masy" hmmm Czy jest jakaś różnica między licznikiem z S4 (2000r, taki montowałem) a normalnymi? Bo nic nie masowałem pod tym pinem i klapa nie wyświetla się na FISIE. Kiedyś gdzieś widziałem poruszany z tym problem? O co z tym chodziło? "Kontrolka AIRBAG jeśli przedlift był VDO to bez problemu na tym nowym VDO z 2000r. działa bez bólu i bez migania.." Wymieniałem VDO na VDO i kontrolka AIRBAG lekko się żarzy/mruga, ktoś w temacie zamieszczał nawet filmik, więc jednak jakiś problem mam z tym, jakiś sposób na to jest o którym nie wiem? Co do kostek to nie wiem, dopiszę, że była też czarna, ale wydaje mi się, że piny te same, bo do swojego czerwoną kostkę robiłem właśnie wg. tej rozpiski a mam 98 rok
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Poprawiłem, jak się zbierze więcej uwag to wrzucę uaktualnioną wersję
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-licznika-fis-ii-lifcie-a4-95-97-a-259033/#post3277441 Sprawdźcie czy czegoś nie pojebałem, szczególnie "znane problemy", bo to z głowy pisałem, co kiedyś wyczytałem w tym wątku lub gdzieś tam indziej. Wszelkie dodatkowe uwagi/problemy/rozwiązania dopiszę do dokumentu, jak mi napiszecie na PW, bo w tym wątku, przy tylu powstających stronach na dzień nie zauważę tego ---------- Post dopisany at 19:31 ---------- Poprzedni post napisany at 19:21 ---------- Plik do ściągnięcia: Audi A4 wymiana licznika 95 na 00.doc - a4-klub.pl - pawelwor - Chomikuj.pl
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Temat bardziej rozwiniety http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/ Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 95-97 (zegarek analogowy bez cyferek) Cały dokument napisałem w Wordzie, tak aby każdy mógł sobie wydrukować gotowca (wymagana kolorowa drukarka), tutaj wklejam tylko 3 pierwsze strony Uwaga! To co na obrazkach już nieaktualne!! Plik "Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00.doc": http://chomikuj.pl/pawelwor/a4-klub.pl Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 98-99 (zegarek analogowy z cyferkami) Rozpiska przygotowana przez MaxsteRR Zieloną i niebieską przekładamy tak jak na tej rozpisce, reszta możliwych problemów opisana w Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00.doc" Plik "FIS_A4_98_na_00_MaxsteRR.jpg": http://chomikuj.pl/pawelwor/a4-klub.pl Emulator czujnika poziomu/temperatury oleju w misce: Schemat jak go zrobić: View image: beztytuuyns Tak powinien wyglądać efekt końcowy: View image: DSC01297
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a połączone to masz z kostką B klimatronika?? bo chłopaki włąsnie dziś to przerabiali stronę wcześniej... Z klimatronika kostka B pin 1 brałem właśnie sygnał i takie rzeczy się dzieją.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
licznik z 2000r założony do 96, jednak... Miał ktoś może problem ze złym wskazaniem zewnętrznej temperatury powietrza, ale i na FISie i na klimatroniku kanał 55? Temperaturę pokazują tak samo. Po włączeniu zapłonu temperatura jest ileś tam na plusie i sobie powoli spada. Jakieś rozwiązanie problemu?
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Crazy BMW driver - YouTube :shock3: ---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ---------- Odśnieżanie autostrady - YouTube
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Szukaj informacji o tym czujniku obrotów w skrzyni pracującego na Canie, czy coś w tym stylu edit: a no chyba ze tak....
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Coś gdzieś kiedyś czytałem, że automat ma sterowanie skrzyni po canie i (tu nie jestem pewien) silnik również, a przynajmniej komputer. No ale nie ma tego złego, bo inni wiedzą przynajmniej już, że nie kupować licznika z automata:naughty: ---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ---------- A ze skrzyni chyba idzie sygnał na obrotomierz, czy tak? Więc pewnie wymiana czujnika odpowiedzialnego za to na taki działający na CANie
-
[B5 1z] prawdopodobnie najlepiej wyposażony przedlift A4 B5 w pl
To nie wystarczy obudowy i ew. trójkąta zmienić tylko? Wydawało mi się że silniczek ten sam i w tym samym miejscu ma otwory do przykręcenia obudowy. Jak ktoś ma uszkodzoną obudowę prawą z anglika to z ciekawości sprawdzę u siebie