Treść opublikowana przez Doman13
-
[ALL] Które żarówki są lepsze H1 czy H7 ?
Witam Muszę zakupić nowe reflektory do swojej niuni (homologowane) i teraz mam mętlik w głowie bo mogę kupić reflektory na żarówki H1 i H7. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym różnią się te żarówki i która jest lepsza? W internecie nie znalazłem jednoznacznej opinii która żarówka jest lepsza (dalej świeci, mocniejsze światło, dłużej działa, itp.)
-
Spociki w Kielcach
ja potrzebuję lamp które przejdą przegląd a autoryzowanej stacji (wymóg firmy bo za to płaci), Gdyby tym lampom Nosba dało się przywrócić homologację, tylko na przegląd, to biorę.
-
Spociki w Kielcach
grzanek, wzmocnienie czołowe wygląda dobrze ale, tak naprawdę jego stan będzie widoczny jak pozdejmuję z niego graty. Na razie nie dotykam tylko czekam na rzeczoznawcę. mam jedną kwestię, będę musiał zakupić lampy do przodu i marzą mi się zespolone. znalazłem takie lampy firmy sonar (kupujący na allegro pieją z zachwytu), tymczasem wiem co klubowicze o nich piszą. I jestem w kropce. Ktoś ma jakieś doświadczenia z sonarami? I jakim cudem ta firma daje 2 lata gwarancji, skoro to taki shit.
-
Spociki w Kielcach
ok dzięki kry za informację, Nosb jaką przetwornicę musiałbym dokupić do Twoich lamp? Acha i napisz mi na PW ile za lampy i kiedy będą dostępne I jeszcze jedno, jakby był jakiś spocik 4 maja, pod WTC to bym przydreptał...
-
Spociki w Kielcach
kolor audiczki jest granat metalic perła silnik odpaliłem na chwilę i zaraz zaświeciła mi sie kontrolka ostrzegawcza. No to szybko wyłączyłem, klimy nie sprawdziłem, boje się o silnik
-
Spociki w Kielcach
czy chłodnica dostała to będę wiedział jak zdejmę zderzak a to będzie robione przy rzeczoznawcy. To co wiem to tyle co widać na zdjęciu (ta plama pod autem to płyn chłodniczy). Mam nadzieję że tylko przewód dostał ale pewności nie ma. ciekawi mnie też stan klimy... Dzięki Nosb, Jak PZU będzie w porządku to na pewno będę Cię potrzebował. Przy okazji Twoje lampeczki się wstawi Lakiernika to mam, ma zakład koło cedzyny, drogi ale zajeb....sty. Najgorzej jak PZU wporzo nie będzie, wtedy wstawiam auto do jakiegoś zakładu (może ASO) który wystawi kosmiczny rachunek. Tego jednak bym nie chciał.
-
Spociki w Kielcach
No to stało się ;( Auto dostało centralnie w prawa lampę, do wymiany błotnik, maska, zderzak, lampy i z chłodnicy zleciał płyn. Sprawca dostał mandat, a ja zostałem z lekko rozwalonym autem na podwórku u rodziców. Ktoś wie gdzie mogę auto odstawić do zakładu w razie niedogadania się z ubezpieczycielem sprawcy (PZU)? A może ktoś chce pomóc (oczywiście nie za darmochę) aby te części zakupić i zamontować i ogólnie naprawić auto (wiąże się to wymianą chłodnicy, nie wiem czy tej od klimy też), doprowadzić do stanu w którym można malować. rzeczoznawca będzie we wtorek. przy okazji można by przeczyścić przepływkę i może dolot? grzanek, skoro jedziesz na rozbiórkę, czy możesz zarezerwować dla mnie części które na bank muszę wymienić? a co do duperelków to potrzebuję końcówek prowadnic siedzeń (plastiki). Takie wkręcane na śrubki, razem z zaślepkami. oto fota w jakim stanie jest niunia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/372037ac3fabd180.html
-
Spociki w Kielcach
arszenik a szukałeś na allegro? aha i jeszcze jedno, parę lat mnie nie było w Kielcach i to miasteczko trochę sie zmieniło i nie wiem gdzie jest pasaż świętokrzyski
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów dynamicznych
dynamiczne 013 to zrobię dopiero na wekendzie, może na spocie? bo potrzebna mi 2 osoba i kawałek fajnej, bezpiecznej drogi. a statyczne to dziś po pracy i się wysrało wszystko do niunia oberwała i trzeba wymieniać blacharkę i parę innych rzeczy.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów dynamicznych
dzięki dziś zrobię statyczne i wrzucę a myślałem że coś nie tak z silnikiem jest, mam tak: wyprzedzam Tira na trasie (4 bieg) i jak już wyprzedziłem to ujmuję gazu to czuje że mam takiego dodatkowego kopa. czy to normalne w dizelkach?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów dynamicznych
Witam Zrobiłem niedawno swoje pierwsze logi dynamiczne i proszę o ich analizę, w jakim stanie jest motorownia i cały jej osprzęt: oto grupy 000,003 oto grupy 004,007 oto grupy 008, 010 grupa 011 czy coś temu silnikowi dolega?
-
[B5 AEB] Ściąganie a wahacze
wahacze mają ogromny związek ze ściąganiem. mnie ściągało w prawo i powodował to padnięty wahacz górny (pierwszy od przodu)
-
[B5 AHU] Pływanie brak sterowności
podjedź na podnośnik i niech mechanik weźmie breche i wtedy sprawdzi zawieszenie. element po elemencie Na szarpaku mało co wychodzi. myślę że masz jakiś luz na wahaczach. mnie też kiedyś nosiło i okazał sie że padł mi wahacz górny z przodu, też było ciężko jeździć.
-
[B5 ADR] Opornik zamiast AIRBAG'a
a nie lepiej wyłączyć tą poduszkę vagiem?
-
[ALL B5] Pytanie dotyczące wymontowania silniczka klapy powietrza
wykręcanie schowka 2 min okręcanie plastików pod kierą 2 min. wykręcenie radia, klimatronika - 15 min, wykręcenie tunelu środkowego 5 min. Wykręcenie całej reszty czyli tego metalowego żelastwa konsoli środkowej myślę że 30 min wystarczy. Wyjmę jeszcze siedzenia do prania to trzeba doliczyć dodatkowe 10 minut. tyle to trwa jak się wie co rozkręcać.
-
[B5 AEB] Prośba o pomoc dla kolegi
Jak guma od przegubu jest rozwalona to tym rozwaleniem do środka przedostaje sie piasek sól kamyczki i wszystko co jest na drodze. Te wszystkie rzeczy bardzo szybko powodują uszkodzenie łożyska przegubu.
-
[ALL B5] Pytanie dotyczące wymontowania silniczka klapy powietrza
Jak czytam i widzę zdjęcia, jak porąbane są operacje wykręcania i wkręcania silniczków, to już wolę wykręcić całą konsole środkową (jakaś godzinka) i mieć łatwy dostęp do całego tego ustrojstwa.
-
Spociki w Kielcach
mnie tylko sobota pasuje
-
[ALL B5] Pytanie dotyczące wymontowania silniczka klapy powietrza
wpisz w szukajkę klapa powietrza lub błąd 15.7 jest tego dużo na forum, trzeba tylko jakoś uporządkować te informacje w głowie mnie też czeka rozbiórka kokpitu, tylko ja planuję wyjąć konsolę środkową i schowek, po to by mieć łatwy dostęp do wszystkich silniczków. też planuje to robić na długim weekendzie.
-
[B5 AEB] Problem z nadmuchem na szybę w klimatroniku
wpisz w szukajkę: klapa centralna
-
[ALL B5] Pytanie dotyczące wymontowania silniczka klapy powietrza
która to klapa, napisz jaki masz błąd na klimatroniku, w tym systemie jest parę (chyba 4) klap powietrza i tyleż samo silniczków, napisz o którą Ci chodzi to na pewno ktoś Ci odpisze
-
[ALL B5] Czy te elementy wahaczy są wymienne ?
dzięki abadur i msc79 za sposób w swej prostocie, jest wręcz idealny, ciekawe jak pokażę ten sposób mechanikowi który pracuje w serwisie WW (od niedawna to on sie opiekuje moja niunią) on tego sposobu nie zna... gadałem z nim i mówił ze na 99% zawieszenie skręca się na podnośniku (ma sprawdzić w mądrych książkach). Na szczęście ten człowiek ma otwarty umysł i powiedział że jak chcę, to będzie skręcał tak jak sobie życzę. :dance: w końcu ktoś normalny, a uwierzcie mi że w Kielcach o otwarte umysły ciężko jak diabli. w końcu wszystkie kwestie rozwiązane można zamykać
-
[ALL B5] Czy te elementy wahaczy są wymienne ?
zbieżność się nie przestawia jak sie nie odkręca drążka kierowniczego - tak jest napisane w książce i mechanicy tak samo mówią a kiedyś jak odkręcili drążek wyjęli całą kolumnę zawieszenia i odpięli drążek ale nic z nim więcej nie robili, poskręcali wszytko i zbieżność sie nie zgubiła
-
[ALL B5] Czy te elementy wahaczy są wymienne ?
czyli na podnośniku dokręcić trochę i potem postawić samochód na ziemi i przejechać nim na kanał lub coś? czy dokręcić wszystko na maxa, wyjechać od mechanika jechać na kanałał, i na nim odkręcic i przykręcić? jak każę coś takiego zrobić mechanikowi to mnie wygoni z zakładu i każe d__py nie zawracać. już raz tak miałem jak kazałem dokręcać wahacz na kołach
-
[ALL B5] Czy te elementy wahaczy są wymienne ?
tylko jak dokręcić wahacz po opuszczeniu auta z podnośnika? pytałem mechanika i on powiedział że jest to niewykonalne bez kanału. Tak pytam na przyszłość, czy mam szukać kogoś z kanałem do wymiany, bo wszędzie widziałem podnośniki