Treść opublikowana przez Doman13
-
STŁUCZKA i problem
Panowie auto już naprawiłem (przydało się 5 lat technikum mechanicznego) tylko do blacharza odstawie na 1 dzień i potem lakiernik około 5 dni. jednak według prawa nie jest to doprowadzenie auta do stanu sprzed wypadku (sama grubość lakieru fabrycznie ma ok 1.18 a w profesjonalnej lakierni powyżej 2, chyba mm) Aso tylko za części powiedziało 8000 zł bez robocizny i lakierowania. Co do pzu to idę do sądu, prawnik się ze mną skontaktował, powiedział że przyśle mi biegłego sądowego do wyceny naprawy (według cen ASO) wtedy z taką wyceną ten prawnik idzie do sądu i zakłada sprawę. Według prawa zapłata za adwokata będzie obciążać pzu. (sorki że pzu z małej ale nigdy już nie napiszę skrótu tych złodziei z dużej). Gadałem z paroma ludźmi którzy się z pzu sądzili, z reguły kończyło się na ugodzie, ale w moim przypadku, za moje nerwy, czas i ból (w kołnierzu ortopedycznym ściągałem technikowi zderzak) będę naprawdę twardy. Chyba jestem stworzony do walki... ile by nie zeszło to będę walczył o swoje (prawo jest za mną )
-
[B5 AFN] Hak z przodu auta
Ten hak do holowania z przodu jest przyspawany do takiej grubej rury we wzmocnieniu czołowym z kolei przykręconej do podłużnicy lewej i prawej na 8 śrub.
-
[ALL] A4 wysoko stoi
Z wymianą sprężyn z przodu wcale nie ma tyle roboty. trzeba mieć ściągacze do sprężyn (co najmniej dwa) i je użyć bo sprężyna może nam połamać ręce. potem (jak sprężyna ściśnięta) odkręcamy sworznie wahaczy górnych (1 śruba, trzeba ją psikać wd40 cały dzień) potem trzeba odkręcić śrubę mocującą amortyzator (ta sama operacja z wd40) do wahacza dolnego. Potem już tylko trzy śruby mocujące od strony silnika (dobry klucz potrzebny bo ja swój urwałem) i amorek ze sprężyną jest na wierzchu. Pozostaje ją tylko wymienić. Aha i trzeba pamiętać o nakrętka zamozaciskowych zawsze nowych (w ASO po 6 zł x2 szt na koło)
-
[B5 ADP] Cofnięte koło w nadkolu
jedź na sprawdzenie geometrii. Pewnie trzeba będzie lekko naciągnąć (te 2 cm) Nic dziwnego ze ściąga, to normalne jak auto straci geometrię
-
[ALL B5] czy warto stosować dodatki do oleju typu XERAMIC ?
Panowie tak sobie czytam i czytam i widzę że żaden tego nie zrobił pomimo zna opinie o tym specyfiku. Ja nie gdybałem przy ostatniej zmianie oleju (ok 6tys. temu) wlałem do paliwa, oleju i skrzyni ceramizer. I co się stało? Silnik zaczął ciszej pracować, auto zrobiło się żwawsze niż było, skrzynia - żadnych zmian (było cicho jest cicho) paliwo - pewnie wyczyszczone wtryski, nie sprawdzałem Jeżdżę dizlem który jest dużo głośniejszy od waszych benzyniaków.
-
Spociki w Kielcach
U mnie pompa wspomagania piszczała, ale po wymianie płynu nastała cisza przy skręcaniu kół na parkingu. Płyn wymieniałem u mechanika na podnośniku. Całe 30 minut roboty.
-
[B5 AFN] Trzy stluczki w dwa tygodnie . Pechowe auto?? ( JUZ CZTERY !!!!)
Mnie znowu znajomy dobry lakiernik mówił że jak auto było bite, to to bicie będzie za nim chodziło (wie z doświadczenia). Tłumaczy mi że czasami to można nieźle zarobić na tych stłuczkach tylko trzeba mieć stalowe nerwy i czas.
-
[B5 AFF] Woda zaciekająca do bagażnika A4 1,9TDI 1998
extremum , ale dobre woda jak się leje do bagażnika to trzeba: najpierw wysuszyć badany obiekt. Następnie lać wodę z zewnątrz, szczególnie w okolicach lamp. potem palcem szukać mokrych powierzchni w środku (w okolicach lamp oczywiście)
-
[B5 ADR] zanizona wycena
Musisz się dogadać z warsztatem bo czasem mogą chcieć kasę od Ciebie. Poza tym podpisz papier z warsztatem że oddadzą Ci auto po zrobieniu nie czekając na zapłatę z ubezpieczalni.
-
Spociki w Kielcach
UUUUUU czy ktoś ma pożyczyć ściągacz do sprężyn? potrzebuje go żeby wymienić obydwie (jedna pękła przy dzwonie) ;( pewnie oberwał jeszcze amorek a miał 80% sprawności rok temu ;( pewnie muszę wymienić obydwa ;( aż chce mi się wyć ;( nie dość że baran ubezpieczony w pzu we mnie wjechał to jeszcze jego ubezpieczalnia chce mnie oszukać i muszę z nią toczyć wojnę na przepisy prawne. Jakby ktoś miał to bym pożyczył na jeden dzień. (jak będę już miał sprężyny)
-
STŁUCZKA i problem
Mam ten sam problem z PZU. Dla mnie to zwykli złodzieje. Nic dodać nic ująć. Np za prawy błotnik wyliczyli cenę 71.36 zł a za maskę 246.47 zł. Oczywiście napisałem im e-maila że nie akceptuję takich cen i czekam. Auto robię za swoje. Mają tam niezły burdel, zgubili mój nr konta. A do tego mówią mi że w sytuacjach spornych (czyli takich jak moja) to oni mają 3 miesiące czasu. jakbym miał czołg to PZU w moim mieście dawno leżało by w gruzach. nie dość że baran ubezpieczony w PZU we mnie wjechał to jeszcze ta bandycka firma chce mnie oszukać.
-
[ALL B5] Czy ktoś wie co to jest ten Vag 3369 ww wzmocnieniu czołowym ?
Aha to super bo myślałem że ktoś mi to zarąbał dzięki za odpowiedź
-
[ALL B5] Czy ktoś wie co to jest ten Vag 3369 ww wzmocnieniu czołowym ?
Witam muszę wymienić wzmocnienie czołowe i mam jedno małe pytanko. element na rysunku (pogrubiony) vag3369, co to jest? do czego to jest? jak to wykręcić i wkręcić? i czy możliwe że u mnie tego nie ma? aha i od jakich modeli A4 podejdzie to wzmocnienie do mnie?
-
[ALL B5] Czy maska A4 i B4 są takie same ?
ok chciałem się tylko upewnić. JAJ SOBIE NIE ROBIĘ, nie w takiej poważnej kwestii można zamykać
-
[ALL B5] Czy maska A4 i B4 są takie same ?
jak w pytaniu, czy to są takie same maski, bo wyglądają na fotach tak samo. Ktoś mógłby sprawdzić w Etce?
-
Spociki w Kielcach
jestem, jestem
-
Spociki w Kielcach
panowie proszę o niezmienianie miejsca spotu. Bo jak nie będzie to WTC to będę musiał MZK podjechać, tylko wcześniej ktoś musi mi zrobić kurs jak to się robi (te bilety i trasy, czarna magia)
-
[ALL] Które żarówki są lepsze H1 czy H7 ?
ja się pytałem o różnice w świeceniu i żywotności żarówek H1 i H7 (które są lepsze) a Wy mi wyjeżdżacie z sonarami, ze to kibel i błoto. I wiecie co? Prawie namówiliście mnie na sonary, wcześniej szukałem zespolonych FK i znalazłem. Ale znalazłem też sonary w połowie ceny FK, umówiłem się ze sprzedawcą, miałem te sonary w ręce, sprawdziłem opinie ludzi którzy od niego je kupili (do A4). Ciekawe bo są zadowoleni Sprzedawca daje mi gwarancję na dwa lata i możliwość zwrotu jak będą źle świecić, a mieszka niedaleko, to czego jeszcze chcieć? Sprawdzę te sonary (kobiecie podobają sie bardziej niż FK, aż jej się oczy zaświeciły jak je widziała) wiem że mnie zaszczujecie ale cóż, chcę się przyłączyć do grona które pisze "sonary to kibel" ale na podstawie własnych doświadczeń. A wierzcie mi ze będę bardzo krytyczny. Zresztą to opiszę. Może nawet założę nowy wątek pt. Przestroga dla kupujący lampy Sonar :gwizdanie:
-
Spociki w Kielcach
co dzwonię do gościa to ma wyłączony telefon, będę próbował dalej. W piątek spocik mi pasuje, będę na pewno
-
Spociki w Kielcach
Ja jestem nawet bardzo chętny na spota, pomimo tego że niunia nie jeździ Chętnie sie przespaceruję i popatrzę na piękne kształty A4
-
[VAG] Problem z interfacem
poszukaj w FAQ tego działu sposobu przestawienia latencji portu usb. może to jest rozwiązanie problemu. Sprawdź też jak się zachowuje vag 409 lub 3.11
-
[ALL] Które żarówki są lepsze H1 czy H7 ?
dlaczego mam sobie odpuszczać angel eyes-y jak mi się podobają? Sprawdzałem opinię użytkowników i są mega zadowoleni (nawet z sonarów których to nie bardzo można wyregulować) Angel Eyes (wizualnie) jest ładniejszy od ori Valeo (przynajmniej dla mnie i mojej kobiety) ps. waskipl dzięki za odpowiedź, wiele mi ona rozjaśniła
-
Woda z tyłu za pasażerem
kanały powietrzne są tak skonstruowane że woda nie przeleje się na stronę kierowcy. Zdejmij schowek i wtedy zobaczysz jak to wszystko idzie. Wtedy widać jak kanał powietrzny przechodzi górą na drugą stronę tzw. grodzi środkowej
-
Woda z tyłu za pasażerem
Ciekawe podejście do sprawy jak inaczej Twoim zdaniem można organoleptycznie zbadać którędy woda leci do auta. Kolega Joker zapomniał tylko dodać że z auta trzeba wyjąć siedzenia, tunel środkowy, centralną część kokpitu i na końcu podłogę. Przy okazji trzeba zdjąć parę innych plastików. Wtedy trzeba wziąć wąż i lać wodę na dach aby spływała. Ta osoba która siedzi w aucie wtedy zobaczy miejsce przez które się leje. nie można zapomnieć przy tym badaniu o źle wklejonej szybie... W przypadku kolegi zawadzkm ja bym obstawiał na rozszczelnienie obudowy filtra pyłkowego, którym to woda przenika do srodka i potem kanałami powietrznymi prosto pod nogi pasażera z tyłu.
-
[ALL] Które żarówki są lepsze H1 czy H7 ?
muszę zakupić reflektory bo jeden mój stary oberwał. mojej kobiecie bardzo podobają reflektory zespolone z żarówkami h1. tylko nie wiem co sądzić o tych żarówkach, a rzeczywiście chodzi mi soczewki. dlaczego h7 jest lepsza od H1, - do soczewek