Treść opublikowana przez endriu13
-
[B6 AVF] Nie działa wspomaganie w prawo po odpaleniu, blokowanie kiery podczas jazdy
Kilka osób z otoczenia regenerowało w J.Górze,można zawiść sam magiel lub z pojazdem-zadowolenie.
-
Po wymianie sprężyn
Sprawdz czy sprężyny siedzą w gniazdach-góra i dół.Co to za sprężyny?Jaki producent,jednakowa sztywność? Sprężyny no name mogą nie trzymać parametrów.Pojeżdzij parę dni,zmierz ponownie,jak lipa to reklamuj.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Denerwuje mnie po prostu szybkie ciemnienie oleju w dieslu,użytkując przez 5 poprzednich lat benzynowe 1.8T spuszczałem zawsze klarowny olej a tu syf na bagnecie po 500 km.Kolego Sotom-o zapowietrzeniu magistrali nigdy nie słyszałem ,tak jak nie słyszał o tym żaden myślący użytkownik forum.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Przesadzasz,kilka sekund na wolnych obr nie zerwie filmu olejowego,dużo gorsze warunki ma motor podczas kazdego porannego rozruchu.
-
2.0 TDI Żywotność silnika jakie macie przebiegi
Mój BRD z 2007-udokumentowane 137 tys.Wymienione tylko pompki/akcja serwisowa/.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
To ja kijem w mrowisko-czy ktoś stosuje w TDI-kach po spuszczeniu oleju z misy kilkusekundowe uruchomienie silnika celem usunięcia z układu resztek oleju.W poprzedniej A6 1.8T zawsze tak robiłem-dobra ćwiartka jeszcze schodziła.W BRD też to zastosowałem i właśnie mija 10 tys i szykuję się na następną wymianę z identyczną procedurą-co sądzicie?
-
Śmierdząca klimatyzacja
Tak jak koledzy napisali-wyjęcie schowka,sprawdzenie odpływu i bezpośrednie zadziałanie chemią na parownik.Trochę to zajmujące ale na 100% pomoże.
-
brak klimy i ogrzewania klimatronik
Panel powinien migać tylko przez chwilę po czym powinien przejść w tryb pracy-tzm.ogrzewanie powinno działać normalnie.Jeśli możesz włączyć nawiewy,regulować temperaturę to powinno działać przynajmniej w funkcji grzania.Sprawdz też błędy,poza brakiem czynnika nic nie powinno się wyświetlić.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Gdzie polecacie tę usługę w woj.dolnosląskim?
-
Serwisowanie napędu quattro
Podepnę się pod wątek z zapytaniem-moje auto jest w PL od ok.roku,posiadam książkę serwisową a tam pozycje wymiany oleju w przekładniach są na nein.sprawdzałem poziomy oleju w przekładniach oraz klarowność-jest jak najbardziej ok.Czy mam rozumieć że szwajcar nie wymieniał oliwy w przekładniach od nowości?Aktualny przebieg to 135 kkm.
-
[BRD] GDZIE- Regeneracja/czyszczenie pompowtryskiwaczy siemens ?
Z tego co piszesz-żywotność pompek w naszych BRD jest powalająca.Ja jestem świeżo po akcji serwisowej w DE ,ale strach pomyśleć co będzie po gwarancji.
-
RNS Low BNS 5.0 czy jest PL MENU ?
Są oferty za 250 zł,ale miałem nadzieję że procedura jest podobna do nowszych radyjek.
-
RNS Low BNS 5.0 czy jest PL MENU ?
Witam,czy któryś z kolegów byłby uprzejmy i opisał mi krok po kroku procedurę spolszczenia menu do tego radia.Wiem ,że sprawa aktualizacji mapy jest sprawą beznadziejną w tym modelu-dlatego chciałbym przynajmniej rodzimy język menu.
-
Akcja serwisowwa Audi
Ja mam obecnie 130 tys,stare pompki przejechały od nowości 128 tys i nie były wymieniane bo helmut odmówiłby akcji serwisowej.
-
Akcja serwisowwa Audi
Zrobiłem już ok.2000 km na nowych pompkach,silnik pracuje raczej tak samo jak na starych/były jeszcze ok-wg korekt/.Przy zapalaniu na zimnym trzeba pokręcić ok.1,5 sekundy a po uruchomieniu silnik na moment wskakuje na jakieś 1100 obr i za stabilizuje się na 900.Zażyczyłem sobie nową wiązkę-120 euro-to cały koszt wymiany pompek.Mam też stosowny wpis w książce serwisowej.Zużycie ON Verva na trasie -ok.6.8l/100km.
-
proszę o radę
Co to za wersja VAG-a która pokazuje miejsce nieszczelności-podjedz na serwis klimy,podadzą azot i wszystko się wyjaśni.Chłodnica klimy to jest skraplacz,a to w nadkolu to osuszacz.
-
Akcja serwisowwa Audi
Dzięki,to mi pomoże,pytanie-czy będą mieli wiązkę na miejscu ,czy będę musiał znowu czekać.Postaram się w poniedziałek dowiedzieć przez znajomego poligotę .
-
Akcja serwisowwa Audi
Witam,jako że mam do serwisu vw w Zittau 16 km -podjechałem do nich aby zakupić i zakodować dodatkowy kluczyk.Po kilku dniach od zgłoszenia podjechałem i wykonali usługę za 142 euro.Przy okazji zaproponowali wymianę pompek za free-mam być u nich za tydzień.Z racji bariery językowej nie dowiedziałem się czy wiązka elektryczna też podlega wymianie-pomyślałem że nawet za nią zapłacę ale nie wiem jak to sformułować-jaki jest nr tej wiązki ,ktoś może mi pomóc?
-
Sprężarka działa, ale nie ma ciśnienia,
Dziwny ten brak portu LP,ciśnienie 5-6 na HP oznacza praktycznie brak sprężania.Albo sprężarka nie tłoczy ,albo dławik otwarty.Sprawdz czy rurki cokolwiek chłodne.
-
Znaczenie ET Felgi
Ja z kolei mam możliwość nabycia felg od vw sharana 7x16 ET59 do mojej B7,zawieszenie standard,quattro.Jak to widzicie?Przerabiał ktoś?
-
[B5 AEB] Wymienić czy nie? Łancuszek i napinacz
U mnie podobnie-290 tys na blacie i łańcuch z napinaczem nie ruszane-wiem bo mam historię serwisową,leję maxlive valvo 5w/40.
-
[B5 AEB] Problem z porannym odpalaniem - sonda ?
Przy odpalaniu zimnego silnika sygnał z sondy jest pomijany ale dość szybko sonda daje sygnał ponieważ jest grzana.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witajcie posiadacze jedynej słusznej marki,wprawdzie turlam się jeszcze starą 80-tką lecz skłaniam się nieubłagalnie ku nowszemu modelowi.Jestem mechanikiem i czasem grzebię w A4 u klientów więc auto nie jest mi obce,może się przydam.pozdrowienia dla wszystkich.