Treść opublikowana przez Flaha
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
OK. Waszym zdaniem stacja benzynowa shella to pewne źródło?? :smile: Dlatego pytałem o te dwa, chcę mieć 10% pewności, że nie żaden olej kujawski w ładnym pudełku kupię.
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
Noo... już do niego nie jeżdżę i znajomym też odradzam. Z dwóch pól, 10w/40: Mobil czy Shell, który wybrać?? Chodzi mi o wybór tylko pomiedzy tymi dwoma. Ps. jestem z podlasia, a tu zimą są k**ewskie (sorki, ale to najlepsze określenie)mrozy, szukam takiej oliwki, która to wytrzyma. Podobno po mobilu silnik nieco ciszej pracuje.
-
HELP!!! Padł mi brzęczyk świateł!!! Miał to już ktoś???
nie działa mi na zimno i na ciepło. A co do manii-mam tak samo, wk... mnie jak coś nie chodzi jak trzeba. Ale elektryki boję się za***iście i wolę sam nie grzebać. Chociaż, poczytałem na którymś z postów jak naprawić podświetlenie zapalniczki i popiołki i chyba to ruszę, bo też nie działa.. Hm.. czy nie sądzicie , że to jakaś typowa usterka?? Bo jak czytam to nie tylko mi się to pojawiło.. Ps. A może warto zarzucić taki temat - typowe usterki A4?? (chyba, że był i przegapiłem :razz: ) Jak zauważam do tej pory czytając posty to: uszczelki w drzwiach-słychać wiatr; klamki wewnętrzne, kłopoty z centralnym-otwiera albo i nie, no i często-to podświetlenie..
-
"1n2" przy uruchamianiu
Inspekcja- chodzi o wymianę oleju. Musisz się podpiąc pod komp i ją skasować.. (tak przynajmniej ja to interpretuję no i znajomy mechanik, który mi to regularnie co jakiś czas kasuje, heheheh).. No i wymien olej... :mrgreen:
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
Murzyn, na półsyntetyku zacząłem jeździć od momentu, gdy po zakupie autka (wtedy było na zegarq 102k) zalałem syntetyk Castrola, a po kilku tygodniach znajomy mechanik (generalnie chwalony przez wyszstkich) powiedział mi że przy tym przebiegu, lepiej lać semi. Według niego widoczne były objawy rozszczelnienia silnika, choć ja nic nie zauważałem. Jednak co "mądry" to "mądry".. i mu zawierzyłem. Od tamtej pory, zresztą też za jego namową lałem cyt: "też dobry, a przy tym na pewno nie podrobiony" półsyntetyczny Lotos 10w/40. Teraz mam 180k. A więc wychodzi, że na tym półsyntetyku nakręciłem prawie 80k. Nie mam teraz przede wszystkim czasu a poza tym także i kasy na robienie silnika, bo inaczej bym wymienił wszystkie uszczelki, zobaczył co w środku i lał syntetyk... A tak-cierpię ja bo cierpi moje autko...
-
szybki paruja.. dlaczego ??
U mnie swego czasu też tak było.. nie wiedziałem co zrobić ale przy okazji tankowania zobaczyłem w sklepiku na stacji preparat do szyb "antifog" czy jakoś tak. Teraz jest ok.Słabiej parują a jak zaparują to szybciej schodzi. Dodam, że klima OK, odgrzybiona, odpływy ok, filtr też.
-
HELP!!! Padł mi brzęczyk świateł!!! Miał to już ktoś???
Jak zostawię zapalone światła czy otwarte drzwi to panuje cisz zamiast piszczenia... Brzęczyk rezerwy działą normalnie (to są dwa?????) Jak się dostać pod deskę i gdzie go szukać??? Warto samodzielnie się grzebać?? [ Komentarz dodany przez: zdeniu: 21-12-2006, 22:44 ] :arrow: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=59861#59861
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
Do tej pory jeździłem na półsyntetyku więc i teraz zaleję półsyntetyk Mobila i będzie OK... A mechanik dostanie w kły za to co mi poradził z tym mineralnym , hehehe :mrgreen: Raz jeszcze dzięki za porady.
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
dzięki za porady i pozdrówka.
-
Czy olej mineralny nadaje się do tdi???
Wiem, że temat jest wałkowany mnóstwo razy. Sorki, więc że powracam do niego. Niech mi ktoś jednak powie, co tak właściwie przemawia przeciwko olejom mineralnym? wszędzie gdzie czytam coś o olejach mówi się, że najlepiej full syntetyk ewentualnie semi.. Do tej pory taczałem się na Lotosie 10w40, po prostu autko ma nieco zjeżdżony silniczek a na razie nie mam za co go robić.. Mechanik powiedział, żebym sobie przeszedł na mineralny to trochę poprawie kulturę pracy motorka, ale mam watpliwości. Czy nie za gęsty do turbiny i czy zimą nie będzie mi autko pół godziny klekotało???? Aha, miałem zamiar kupić Mobil super diesel 15w40. Jak się doczytałem na ulotce, to spełnia normę VW 505.00, czyli tą jaka jest zalecana do A4 1,9 tdi.. Może ktoś mądry mnie oświeci? Z góry dzięks..
-
Dziwny odgłos z silnika!!
no u mnie tak też jest... A może też mam zarżnięty silnik??? :-(
-
Książka obsługi A4 z ASO
hmmm, a tu widziałem gdzieś ksiąkę od A4 w pdf-ie :?: To nie ta sama?
-
jak czesto myjecie swoje auto?
Ja średnio raz na trzy tygodnie, oczywiście sam. Wtedy jest popołudnie z głowy bo robię komplet - z wnętrzem oraz posprawdzaniem płynów i ogólnym obadaniem Niuni. Kilka razy byłem z konieczności na automatycznej myjce, wydaje mi się że to własnie po jednej z takich wizyt slady są do dziś na tylnym zderzaku -qrevskie rysy mi na bp zostawiło... Ps. Jakich wosków uzywacie? Ja do tej pory używałem CarnaubaWax (taki żółty pojemnik) ale strasznie mi załązi w szczelinki różne, a że lakier ciemnogranatowy to kiepsko to wyglądało. Ostatni znalazłem wosk w spraju, nie wiem co to za wynalazek, ale wypróbowałem i chyba zdaje egzamin. Pozdro.
-
[B5 AFN] Luźna klamka wewnętrzna
A ja już się martwiłem, że to tylko u mnie.... :smile:
-
[ALL B5] Niestabilność na drodze
miałem to już kiedyś. Amortyzatory wtedy mi padły. pozdr.
-
Audi A4/S4/RS4 (Tuning)
hmmm... Poczytałem to wszystko sobie i tak pomyślałem: dołączyłem niedawno (przedwczoraj) i też najpierw nie spojrzałem na daty postów odpisując na co ciekawsze... Jesli podpadłem komuś to sorki jestem (nie było to jednak z mojej strony działanie zmierzające do "nabijania postów"). Pozdro 4 all... i jak napisła kolega Murzy - liczy się fun.. :razz:
-
[B5 1.9TDI AFN] a to moje cudo
ładne autko, gratuluję.
-
[RS4] Moja Czworka...
Autko laleczka po prostu.... Miodzio... :smile:
-
[B5 ADR] Czarna Mamba z Olsztyna :-)
ładniutka, nie ma co... pozdr.
-
Witamy się z Audicosem
fajne jest, nie ma co. A co do lamp-skoro wszyscy poruszają ten temat. Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje... i już ;-) Pozdr
-
[ALL] Szukam emblematu
dokłądnie taki sam mam z tyłu na klapie, kropka w kropkę.. No i tak się dziwę, bo te moje 1,9 tdi to chyba nie bardzo RS4 :smile: (a zrobione jest chyba oryginalnie przez Caractere). To co oni do diesla też takie emblemaciki kleili??? Generalnie nie narzekam, hehh, ale ciekawość to straszna rzecz... No i szukam już kawał czasu takiego znaczka na przód... i znaleźć nie mogę... Ps. Dzieki za szybką odpowiedź i podpowiedź ze stroną, że też sam nie wpadłem (hmm, a to akurat nie świadczy najlepiej o mnie, heheheh). Pozdro
-
[ALL] Szukam emblematu
Hejka, czy spotkaliście się z oznaczeniem na A4 z silnikiem tdi z oznaczeniem "RS4 Caractere"??? W moim autku na tylnej klapie brak jest emblematów audi a tylko czerwono-srebrno-niebieski emblemacik o takiej treści, poniżej pod prawą tylną lampą jest napis "caractere". Autko ma ponaklejane na klamkach, słupkach drzwi i we wnętrzu alementy jakby z włókna węglowego i obniżone zawieszenie. Nie wiem jaki był wcześniej grill z przodu (czy też z tym znaczkiem) bo zanim kupiłem auto, przód był naprawiony. Szukam takiego emblematu na grill z przodu. Czy ktoś w ogóle słyszał coś o tej firmie? Podobo jest z Belgii i tuninguje wizualnie niemieckie autka.