Treść opublikowana przez Flaha
-
3 rodz. użytkowników
nie wiem o co kaman kolego... Równość jest i już.. A w ogóle, to ostatnio coś się qzwa naprawdę drażliwie i nerwowo na forum porobiło, ciągle jakieś jazdy, pretensje i inne qzwa niesnaski... :diabelek: Panowie, czas zrobić spot, wydoić kilka krówek, po pijaku dać sobie po papie a trzexwiejąc przeprosić. I nie robić kwasów więcej. łapię się na tym, że wchodząc na forum zastanawiam się, kto i o co do kogo się "przybuja".... Sorki za OT.
-
Historia naszych nicków
moje pseudo wywodzi się z czasów studenckich, kiedy to zawsze byłem pierwszy do alkoholu i raczej rozrywkowy :diabel: .. a dlaczego pisane bez "c" w środku to już sam nie pamiętam jak to wyszło..
-
[B6 3.0 ASN] auto szarpie podczas jazdy i hamowania
no ale koła masz na pewno wyważone i fele proste, no nie?
-
[B5 1.9 TDI 90KM 1Z] Dziura w przyspieszaniu
Dlatego napisałem wcześniej, że te objawy są znajome, bo sam je miałem w swoim 1Zecie. Turbo nie ma kierownic, więc to wyklucz. Na PW napisałem ci info co do vag-a u mnie (zapytaj Tomiego z B-stoku o wrażenia, on przyjeżdżał). Pozdrówka.
-
[B5 1.9 TDI 90KM 1Z] Dziura w przyspieszaniu
a czy nie sądzicie, że to może być N75? Takie jakieś znajome te objawy... :
-
[1.9 TDI] Czyszczenie turbiny!
stawiam w ciemno N75.
-
[B5 2.5TDI] Wymiana przepływki
Ja bym w coś takiego nie wchodził.. Jak będziesz chciał go zwrócić, to teraz już ci go na pewno nie przyjmie.
-
[ALL B6] Trzęsie przy ruszaniu z miejsca
SOBOL24, mi właśnie po wymianie sprzęgła zaczęły się te problemy z trzęsieniem, więc jesli jak piszesz 5 tys km temu wymieniałeś, to albo zwichrowane, albo mechanik dał d... składając i niedokładnie wycentrował. Takie moje zdanie. Przeguby chyba raczej nie... A poduszki sprawdziłeś??
-
[ALL B6] Trzęsie przy ruszaniu z miejsca
Na początek obejrzyj poduszki. Czy zmieniałeś ostatnio tarczę sprzęgła, docisk lub jego łozysko albo po prostu rozłączałeś skrzynię z silnikiem? U mnie podobny objaw występuje na zimnym silniku przy pierwszym lub drugim ruszeniu, później znika po rozgrzaniu-zwichrowana tarcza lub docisk (na marginesie-założone zupełnie niedawno, ale nie dam rady wydębić reklamacji i na razie się jakoś muszę turlać)... No ale ja mam 1Z, więc dwumas wykluczam u siebie jako przyczynę "trzęsienia" bo go po prostu nie mam. Tak więc jak nie poduszki i nie zwichrowana tarcza lub docisk to pewnie jednak dwumas :-(
-
Problem z zegarami.
nie wiem czy w twoim przypadku może być to samo, ale mój znajomy miał podobne objawy w zegarkach seata i tam wtedy okazało się, że to tzw. zimne luty. Żaden mechanik nie chciał się babrać a jeden tzw "złota rączka" naprawił.
-
[B5 ADR] Pedał hamulaca drga, słychać chrobotanie podczas hamowania??
A jak delikatnie przytrzymujesz hamulec nie wciskając go na max to nie czuć bicia na kierownicy? Moim skromnym zdaniem zwichrowana tarcza albo tak jak piszą koledzy powyżej-jakiś syf miedzy klockiem a tarczą.
-
Podświetlenie nóg kierowcy i pasażera
Ja nie mam ale jak wrócę do domu to porezam i bedzie :-). Super sprawa na zimę. Niunia stoi teraz w garażu daleko stąd więc nie mam jak sprawdzić i w związku z tym pytanko-gdzie w drzwiach są wyżłobienia na te lampki? Pozdrówka wszystkim.
-
[B5 AJM] dziwne zachowanie abs!!
a opony masz zimowe czy letnie? bo jak letnie i się ślizgają zaj...ście to bym się objawom abs-u nie dziwił.
-
[B5 AJM] Wymiana Rozrządu u Mechanika na Podlasiu
Noo widzę, że się nam podlaski team rozrasta... I tyle OT. Znam jednego "doktorka" u mnie zawsze wymienia rozrząd i nigdy nie narzekałem. Szczegóły dałem ci na PW.
-
[B5 1Z] Szukam kogoś z okolic Białegostoku kto podpina VAG
Tomi, PW.
-
[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia
Z rozmowy z mechanikiem (pracuje w serwisie Audi) i własnych 6-letnich doświadczeń z niunią: -nie wiem Radek skąd wziąłeś te 90kkm, to co najmniej o połowę za duzo co się da zrobić na naszych drogach. - jak kupiłem autko, jeżdżone już przecież wtedy ileś tam km oryginalne części wytrzymały u mnie jeszcze jakieś 20-30kkm i padły - od tamtej pory przesypuję co roku po kilka wahaczy, wsadzam TRW lub bodajże Febi i 15-20kkm to jest max co na nich robię (fakt, że zimą jadę do pracy 15 km po koleinach i nieodśnieżanej drodze, efekt jakbym jechał po zaje..ście nierównej brukówce). Wniosek-"ori" są naprawdę najwytrzymalsze. -wśród wahaczy, chyba jak dobrze pamiętam TRW, zdarza się ostatnio coraz więcej podrób klepanych gdzieś tanio na wschodzie. Jak mówił ten mechanik, generalnie jakość TRW spadła ostatnio i to mocno. - a to juz słowa mechanika, tego nie testowałem na własnej skórze: jesli ktoś robi rocznie naprawdę duże "przeloty", ponad 50kkm, najbardziej opłaca się zmieniać zawiechę w serwsie-koszty są większe, fakt, ale mamy gwarancję na 2 lata, czyli generalnie przy naszych drogach i takim przebiegu bedą musieli nam po 1,5 roku wsadzić nowe części (hmm. trochę to za kolorowe, ale może i prawdziwe, trzeba by przetestować)
-
jak tanio obnizyć a4?
Sorki za OT: Albo zalać betonem podłogę do wysokości foteli, jak w którymś TopGear.... :mrgreen:
-
Ropa - gnojówka w zimę
Na moje okolice niektórzy nazywają "biegun zimna" ,a czasem można białego niedźwiedzia zobaczyć na ulicy :-)... A na poważnie, nic nie leję, żadnych dodatków, a nigdy nie miałem najmniejszej przygody. Przed każdą zimą zmieniam tylko filtr paliwa (czyli co jakieś 20kkm).
-
jak tanio obnizyć a4?
Wicior123, dokładnie jak pisze Murzyn. Moja niunia ma czerwone spręzyny i wsadzone amorki Bilsteina. Jest niska, jest stajl - to fakt, ale zimą nie jest za wesoło. Poza tym, ciągle służę innym za spychacz i odśnieżarkę, na wiosnę zawsze podwozie lśni czystą blachą , a latem muszę uważać na wszystkie krawężniki :-( . Gdyby nie to, że ją taką kupiłem, to sam bym mając doświadczenia jakie mam, w zyciu jej nie obnizył. Moim zdaniem seria też jest fajna.
-
I urodziny Klubu Audi A4 - 2-3-4 marca 2007r
Ja odpadam. Mam nadzieję, że nie zostanę przez to znielubiany ;-), ale wtedy właśnie będę, jak dobrze pójdzie, albo w Kosovie po minach łaził albo talibów ganiał (zarabiając w ten sposób na B6) :mrgreen: Za to Mazury latem są jak najbardziej realne :-)
-
[B5 1.9TDI 90KM]sprzęgło szarpie na zimno przy ruszaniu
Dzięki koledzy za dotychczasowe odpowiedzi. Mam 1Z, więc to nie dwumas. Autko stoi u "doktorka", ale coś dłuuuugo, bo cały dzień i on nadal do niczego się nie dogrzebał, mam zadzwonić jutro. Qzwa, bez niuni czuję się jakiś samotny, jak bez żony w łózku wieczorem :mrgreen: Ps. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być? Bo coś mechanik za długo się grzebie, pewnie sam nie wie co jest grane... Faktycznie każdy mówi, że jakby coś było zwichrowane to objawy powinny się nasilać po rozgrzaniu, a jest dokładnie odwrotnie... [ Dodano: 28-10-2006, 01:40 ] No i odebrałem niunie od mechanika. Stała dwa dni. A ja się po takim czasie dowiedziałem, że poduszki pod silnikiem są popękane, przez to sie silnik buja i daje objaw jaki opisałem na początku. Dwa dni aby zobaczyć porwane poduszki.... No to się zastanawiam, czemu na starym sprzegle jeździło normalnie?? [ Dodano: 31-10-2006, 20:37 ] A g.. prawda a nie poduszki Chyba jednak tarcza/docisk ma bicie, poduchy są popękane lekko ale nie porwane, są całe. Qzwa... Na razie będę się tak taczał-brak funduszy i czasu. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
-
[B5 1.9TDI 90KM]sprzęgło szarpie na zimno przy ruszaniu
Witam. Problem z niunią jest taki: 2 miesiące temu wymieniłem cały komplet, tj. tarcza, docisk, łozysko. Był ori Sachs, założyłem nowiusi kupiony w sklepie komplet Luka. Im bardziej zbliżała się jesień i chłody, tym objaw narastał. Rano, po pierwszym uruchomieniu silnika, po wyjechaniu z garażu, jak tylko wrzucę I i ruszam do przodu, dochodzi podczas ruszania do szarpania sprzęgła, jakby nierówno brało. Trzęsie się cały samochód i to naprawdę mocno wyczuwalnie. Po wrzuceniu II czy II itd tego już nie czuć. Wystarczy, że silnik minimalnie się nagrzeje i problem znika. Wcześniej pojawiał się po nocy, gdy auto dłużej stało, teraz chyba z racji, że szybciej stygnie, wystarczy kilka godz. postoju i znów przy ruszaniu jest "trzesienio-szarpanie" niuni. Kto z was wie co to może być? Czy możliwe, że zwichrowany docisk lub tarcza? Dodam, że nie katuję autka i nie palę gum, jest to tylko środek lokomocji z A do B, więc to nie wina użytkowania itp. Miał tak ktoś? Czy jest szansa, że przejdzie (dotrze się coś)? Sam problem jest uciążliwy tylko przy I ruszeniu więc nie aż tak bardzo i czy można z tym jakiś czas pojeździć czy zaraz coś się popier... ze skrzynią, przegubami itp.? Bo wywaliłem fakturkę z hurtowni, nie wiem czy wezmą to na reklamację, a nie mam hajsu aby znów wywalić 1200zeta na nowe sprzegło. :-(
-
Słyszalne paliwo
A ja mam odwrotnie - jak chlupie, to sobie myślę: "Eeee taaam luuuzik, to zostało mi jeszcze z pół baka".... ;-)
-
[RS6] Audi RS6
Cóż... piekne... Zazdrość to straszne uczucie... :mrgreen: Niech się dobrze sprawuje. Pozdrówka.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
U mnie te SuperBlue świecą po 1 roku jakoś coraz bardziej na biało :-(. Przynajmniej takie mam odczucia.